Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα αλλα εξουσιοδοτημενα δεν ξερω, αλλα η σμαρτεκ προ 2 μηνων ειχε χρεωση €15 για απλη διαγνωση σε συσκυέυη χωρις εγγυση, τα οποια επιστρεφονται σε περιπτωση επισκευης (ειχε αναρτημενη σχετικη ταμπελιτσα). Επειδη παντως ειναι αρκετα συννενοησιμοι, καλυτερα να τους παρεις τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα αλλα εξουσιοδοτημενα δεν ξερω, αλλα η σμαρτεκ προ 2 μηνων ειχε χρεωση €15 για απλη διαγνωση σε συσκυέυη χωρις εγγυση, τα οποια επιστρεφονται σε περιπτωση επισκευης (ειχε αναρτημενη σχετικη ταμπελιτσα). Επειδη παντως ειναι αρκετα συννενοησιμοι, καλυτερα να τους παρεις τηλεφωνο.

 

Σωστος.

 

 

Χρεωνεται πλεον η διαγνωση. Αλλα ηταν αρκετα τιμιοι και με αποθαρρυναν απο την επισκευη μιας και δεν αξιζε το κοστος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα την παρεα !επεσε στα χερια μου ενα νοτε 2 sghi 317m φιλου απο καναδα.

θελουμε να περασουμε μια rom με ελληνικα μπορει καποιος να με βοηθησει σχετικα με αυτο .εχουν περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου και ειμαι ενταξει με τα flash rom και root απλα δεν ξερω ποια ρομ να περασω και ποια ειναι η διαδικασια για το συγκεκριμενο κινητο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα την παρεα !επεσε στα χερια μου ενα νοτε 2 sghi 317m φιλου απο καναδα.

θελουμε να περασουμε μια rom με ελληνικα μπορει καποιος να με βοηθησει σχετικα με αυτο .εχουν περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου και ειμαι ενταξει με τα flash rom και root απλα δεν ξερω ποια ρομ να περασω και ποια ειναι η διαδικασια για το συγκεκριμενο κινητο.

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Μπορείς να δοκιμάσεις με το more locale.

Αλλιώς στο XDA μήπως κάποια είναι multilanguage.

Λίγο που διάβασα, ίσως να είναι κλειδωμένο με την εταιρία. Θέλει λίγο προσοχή.

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2541860

Εδώ βλέπω πάντως ότι παίρνει την ίδια ρομ με το 4g N7105 μοντέλο.

Δοκίμασε αυτή.

Η διαδικασία είναι με Odin φλασάρεις custom recovery (TWRP ή CWM) και μετά κατεβάζεις την ρομ την περνάς στο κινητό και την φλασάρεις από recovery.

 

Επίσης διάβασε και εγώ λίγο

https://www.google.gr/search?safe=off&client=ms-opera-mobile&channel=new&ei=clO7WLDBKqbSgAa13KLoCg&q=xda+SGH-I317M+Canada&oq=xda+SGH-I317M+Canada&gs_l=mobile-gws-serp.3..35i39k1.4507.4507.0.4957.2.2.0.0.0.0.183.183.0j1.1.0....0...1.1j4.64.mobile-gws-serp..1.1.181.XhgQ9FMALRg

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ! Όλα καλά με το κινητο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ! Όλα καλά με το κινητο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν επιτρέπεται, τι έκανες τελικά;

 

Sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ! Όλα καλά με το κινητο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν επιτρέπεται, τι έκανες τελικά;

 

Sent from my Amstrad CPC6128

 

Όχι αν επιτρέπεται. "Επιβάλεται" .

Γι αυτό υπάρχει το φόρουμ. Να ανταλλάσουμε πληροφορίες, όχι να παίρνουμε μόνο :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παιδια καλημερα ...

note 2 κολλητου μου που δουλευε χρονια ολοκληρα ΑΨΟΓΑ ..εντελως ξαφνικα ενω πηγε χθες να το φορτίσει και τελος ..

το κινητο εσβησε και απο τοτε δεν ανοιγει δεν φορτιζει δεν μπαινει σε download mode και γενικα ειναι νεκρό ..

υπαρχει ελπιδα η τελος ?

Link to comment
Share on other sites

Πατησε και κρατησε πατημενο το power για 10-15 δευτερολεπτα. (Soft reset). Πρωτα ομως βγαλε και βαλε ξανα την μπαταρια. Ισως "ξυπνησει".
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Πατησε και κρατησε πατημενο το power για 10-15 δευτερολεπτα. (Soft reset). Πρωτα ομως βγαλε και βαλε ξανα την μπαταρια. Ισως "ξυπνησει".

 

τιποτα φιλε μου ..το δοκιμασα και αυτο ...

τι ειναι αυτο ρε παιδια ?

το κινητο ειναι σε κατασταση καινουργιο ..δουλευε καλα (για τα χρονακια του) ηταν παντα σε θηκη και δεν εχει πεσει ουτε μια φορα κατω ..

νομιζα τετοια τερατα μονο στην lg βλεπαμε ..! :confused:

ειναι το δευτερο τετοιο κρούσμα που βλεπω σε νοτελι ..

πέρυσι εντελως ξαφνικα στο edge μου σταματησε να δουλευει η καμερα ..τωρα μου ειπαν οτι επισης και εκει ειναι θεμα μητρικής ..στα καλα καθουμενα επισης ..το κινητο ηταν σε "army" θηκη και δεν εχει ουτε ιχνος φθορας πανω του ...

(αν ειναι δυνατον ...)...

τεσπα οπως το βλεπω δεν υπαρχει λυση ..εκτος αν το πας για service ..αλλα χωρις εγγύηση πλεον παπαλα ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ...

note 2 κολλητου μου που δουλευε χρονια ολοκληρα ΑΨΟΓΑ ..εντελως ξαφνικα ενω πηγε χθες να το φορτίσει και τελος ..

το κινητο εσβησε και απο τοτε δεν ανοιγει δεν φορτιζει δεν μπαινει σε download mode και γενικα ειναι νεκρό ..

υπαρχει ελπιδα η τελος ?

 

Το ίδιο ακριβώς έπαθα κι εγώ στα τέλη του 2015... Το πήγα σε 3 διαφορετικά service και δυστυχώς δεν φτιαχνόταν γιατί ήταν θέμα μητρικής πλακέτας και δεν το αναλάμβαναν περαιτέρω...Μακάρι να αποδειχθεί κάτι διαφορετικό αλλά μάλλον είναι καιρός ο κολλητός σου να πάρει το επόμενο του κινητό...Άλλωστε μιλαμε για μια συσκευη σημείο αναφοράς στις συσκευές αλλά και 5ετίας πλέον με ότι συνεπάγεται αυτό...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ...

να μην λεμε μονο για την lg παιδια ...και η samsung τα ιδια κανει ..

2 note μου χαλασαν στα καλα καθουμενα ..

δεν λεω υπερβολες και δεν λεω πραγματα αν δεν τα δω με τα ιδια μου τα ματια ..

(κοιταξτε ποσο καιρο ειμαι μελος ..)!

εχω παλιοτερα και χειροτερα κινητα και δεν εχουν παθει τιποτα ..'

τελος παντων ..

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά Note γενικά είναι πολύ ποιοτική, οι μητρικές που χάλασαν στο Note II ίσως ήταν με το προβληματικό chip που είχαν οι πρώτες παρτίδες και η Samsung αντί να τα αντικαταστήσει "έλυσε" το πρόβλημα μέσω software για όσους θυμούνται

 

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

και εγώ πιστεύω οτι αυτό ίσως έχει σχέση.

απο τα δύο που είχαμε, το ένα πέθανε ξαφνικά με τον τρόπο που λένε οι απο πάνω.

το άλλο δουλεύει κανονικά, ήταν το καθημερινό μου τλφ μέχρι πριν ένα μήνα περίπου που πήρα το s7 edge, και με βάση τα τεστ που κυκλοφορούν ΔΕΝ έχει το προβληματικό τσιπ.

Link to comment
Share on other sites

Το Note II, με το προβληματικό chip το είχα για δύο χρόνια ως κύριο τηλέφωνο από τότε που κυκλοφόρησε, μου έσπασε η οθόνη και την άλλαξα με άλλη από μεταχειρισμένο και μετά το έδωσα στην κόρη μου που το χρησιμοποιεί ως παιχνιδομηχανή και ακόμη κρατάει καλά.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά Note γενικά είναι πολύ ποιοτική, οι μητρικές που χάλασαν στο Note II ίσως ήταν με το προβληματικό chip που είχαν οι πρώτες παρτίδες και η Samsung αντί να τα αντικαταστήσει "έλυσε" το πρόβλημα μέσω software για όσους θυμούνται

 

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

για δωσε μου εξηγηση τοτε γιατι χαλασε το note edge ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7233021#post7233021

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει κάποια εξήγηση.

Στα εκατομμύρια συσκευές που κυκλοφορούν με την ίδια μητρική, κάποιες χιλιάδες θα χαλάσουν.

Είναι τόσο απλό.

Σε άλλες εταιρίες το ποσοστό προβλημάτων είναι μικρό, σε άλλες μεγάλο και σε κάποιες τεράστιο

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρά είναι τυχαίο σε εμένα να χαλάσει η μητρική και του note 2 και του note edge και σε ένα φίλο μου επίσης στα 3 χρόνια η μητρική του Note 2. Δηλαδή από όσα note ξέρω να έχουν αγοραστεί στον κύκλο μου χάλασε η μητρική στο 100%,,...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ζει και βασιλεύει ,με μια θήκη 800 χρόνων puro ,έχει φάει δεκάδες πεσιματα ,και μια τούμπα από τρία μέτρα ύψος .

Χωρίς ζελατίνα τα τελευταία 3 χρόνια και έχει κάποιες αμυδρές ψιλογρατζουνιτσες .

Αυτό που γίνεται χάλια ,είναι το πίσω καπάκι και το ψευτοχρωμε πλαίσιο.

Κατά τα άλλα ,το note 2 ανήκει στην κατηγορία των μυθικών συσκευών ,μαζί με το πρώτο moto Droid και HTC hd2 .

Οι πιο προχωρημένες ,διαχρονικές ,τουμπανες και σούπερ ανθεκτικές συσκευές ever.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, το θρυλικό leo το έχω και δουλεύει ακόμη, αλλά είναι στο συρτάρι πλέον με την ετικέτα του συλλεκτικού, όπως και το moto mpx 220.

Όσο για τη σειρά Note, παρά την διαφορετική άποψη μερικών παιδιών εδώ, τα θεωρώ τα πιο ποιοτικά τηλέφωνα. Έχω όλη τη σειρά Note, ακόμη και το tablet, το οποίο μαζί με το note II, χρησιμοποιείτα σαν παιχνιδομηχανή πλέον από τα πιτσιρίκια μου με άπειρες ώρες χρήσης χωρίς κανένα μα κανένα πρόβλημα. Εάν σε κάποιους χτύπησε μητρική θεωρώ ότι μπορεί να συμβεί στα πλαίσια της στατιστικής όπως συμβαίνει με όλα τεχνολογικά προϊόντα.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, το θρυλικό leo το έχω και δουλεύει ακόμη, αλλά είναι στο συρτάρι πλέον με την ετικέτα του συλλεκτικού, όπως και το moto mpx 220.

Όσο για τη σειρά Note, παρά την διαφορετική άποψη μερικών παιδιών εδώ, τα θεωρώ τα πιο ποιοτικά τηλέφωνα. Έχω όλη τη σειρά Note, ακόμη και το tablet, το οποίο μαζί με το note II, χρησιμοποιείτα σαν παιχνιδομηχανή πλέον από τα πιτσιρίκια μου με άπειρες ώρες χρήσης χωρίς κανένα μα κανένα πρόβλημα. Εάν σε κάποιους χτύπησε μητρική θεωρώ ότι μπορεί να συμβεί στα πλαίσια της στατιστικής όπως συμβαίνει με όλα τεχνολογικά προϊόντα.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Προσυπογράφω!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Και ειδικότερα το Νοτε 2 είναι η καλύτερη υλοποίηση και με τα λιγότερα προβλήματα ακόμη κι από τα 3-4.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί να μου πει κάποιος φίλος αν η μπαταρία του πέφτει όταν το τηλέφωνο είναι σε αναμονή; Σε 4 ώρες που δεν το άγγιξα, από 95% έπεσε στο 80%.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος φίλος αν η μπαταρία του πέφτει όταν το τηλέφωνο είναι σε αναμονή; Σε 4 ώρες που δεν το άγγιξα, από 95% έπεσε στο 80%.

Τοσο πολυ οχι. Κατα καιρους παντως αυξανεται περιστασιακα, χωρις λογο, και ως υπευθυνος ειναι τα google services.

Ολα αυτα βεβαια με τη νοτε2 προ ρομ του s_wind.

Εσενα τι σου λεει?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ήρθε η ώρα μα αφήσω την παρέα έπειτα απο σχεδόν 5 χρόνια συμβίωσης με το θηρίο. Προχώρησα αδερφή αγορά ενός le max 2 μέχρι να δούμε το νοτε 8 και μετά από ένα χρόνο να πέσει σε λογικά επίπεδα.ευχαριστουμε τον Άκη για τη υποστήριξη.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...