Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Και κάτι άλλο: όποιος γουστάρει μπορεί να γράφει για όποιο κουτί θέλει, το έχει δεν το έχει. Δεν θα απαγορέψει κανείς σε κανένα να σχολιάζει εφόσον υπάρχουν επιχειρήματα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ζήτω τα Beelink ρε Τανιξάκιδες!

Link to comment
Share on other sites

Η ημιμάθεια και η ασχετοσύνη κάποιες φορές περισσεύουν στο συγκεκριμένο νήμα και θα το εξηγήσω με ένα απλό παράδειγμα.

Θέλει η μητέρα μου να αγοράσει μία 40αρα τηλεόραση για το σαλόνι της. Βλέπει διαφήμιση και πάει κ παίρνει με 200κάτι ευρώ από το πλαίσιο Turbo-X. Η δική μου η 40αρα έκανε 700 ευρώ. Κινεζιές και οι 2 θα πείτε κατά βάθος. Να αλλά άλλες προδιαγραφές η μία άλλη η άλλη. Ποια πιστεύεται ότι έχει καλύτερη εικόνα; Σωστά μαντέψατε: Η Samsung των 700 ευρώ. Η μητέρα μου όμως είναι ικανοποιημένη με την Turbo-X.

Ετσι και με τα android box. Αν είστε ικανοποιημένοι με την εικόνα και τις προδιαγραφές ενός μηχανήματος των 40-50 ευρώ είναι καλό για σας. Καλό για CRT και καμία φθηνή LCD 32 ιντσών ή αν βλέπεις streaming που έχουν χαμηλό bitrate.

Σε καλή τηλεόραση και μεγάλες ίντσες δεν θα πάρετε ποτέ καλή εικόνα με αυτά. Εκεί θες media player καλό. Τουλάχιστον 200 ευρώ. Αν δε θες ακόμη καλύτερα πράγματα κ ευελιξία πας σε PC 400-500 ευρώ.

Στην τελική ότι πληρώνεις παίρνεις.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Η ημιμάθεια και η ασχετοσύνη κάποιες φορές περισσεύουν στο συγκεκριμένο νήμα και θα το εξηγήσω με ένα απλό παράδειγμα.

Θέλει η μητέρα μου να αγοράσει μία 40αρα τηλεόραση για το σαλόνι της. Βλέπει διαφήμιση και πάει κ παίρνει με 200κάτι ευρώ από το πλαίσιο Turbo-X. Η δική μου η 40αρα έκανε 700 ευρώ. Κινεζιές και οι 2 θα πείτε κατά βάθος. Να αλλά άλλες προδιαγραφές η μία άλλη η άλλη. Ποια πιστεύεται ότι έχει καλύτερη εικόνα; Σωστά μαντέψατε: Η Samsung των 700 ευρώ. Η μητέρα μου όμως είναι ικανοποιημένη με την Turbo-X.

Ετσι και με τα android box. Αν είστε ικανοποιημένοι με την εικόνα και τις προδιαγραφές ενός μηχανήματος των 40-50 ευρώ είναι καλό για σας. Καλό για CRT και καμία φθηνή LCD 32 ιντσών ή αν βλέπεις streaming που έχουν χαμηλό bitrate.

Σε καλή τηλεόραση και μεγάλες ίντσες δεν θα πάρετε ποτέ καλή εικόνα με αυτά. Εκεί θες media player καλό. Τουλάχιστον 200 ευρώ. Αν δε θες ακόμη καλύτερα πράγματα κ ευελιξία πας σε PC 400-500 ευρώ.

Στην τελική ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

Το παράδειγμά σου για να αποδείξεις ότι οι περισσότεροι που γράφουν εδώ είναι ημιμαθείς και άσχετοι με έχει αφήσει άφωνο.

Δηλαδή στα αλήθεια η τηλεόραση των 700 ευρώ έχει καλύτερη εικόνα από εκείνη των 200 ευρώ (και στις ίδιες ίντσες)? Δηλαδή αυτή που κοστίζει 3,5 φορές παραπάνω ή 350% παραπάνω έχει καλύτερη εικόνα? Τι πρωτότυπο!

Τι γίνεται όμως εάν η μητέρα σου (ή κάποιος άλλος) δεν έχει τα 700 (ή 800 ή 1500 κλπ) για να αγοράσει 1 τηλεόραση και θέλει να πάρει κάτι σύμφωνα με τις δυνατότητές του?

Επίσης η έμμεση σύγκριση TV box με λάπτοπ με έχει αφήσει εξίσου άφωνο. Από που να ξεκινήσω συγκρίνοντάς τα, από το κόστος, το μέγεθος και τον όγκο που καταλαμβάνουν κλπ. Για να μην παρεξηγηθώ και εγώ χρησιμοποιώ λάπτοπ στην τηλεόραση, αλλά ποτέ δεν θα το σύγκρινα με TV box.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Η ημιμάθεια και η ασχετοσύνη κάποιες φορές περισσεύουν στο συγκεκριμένο νήμα και θα το εξηγήσω με ένα απλό παράδειγμα.

Θέλει η μητέρα μου να αγοράσει μία 40αρα τηλεόραση για το σαλόνι της. Βλέπει διαφήμιση και πάει κ παίρνει με 200κάτι ευρώ από το πλαίσιο Turbo-X. Η δική μου η 40αρα έκανε 700 ευρώ. Κινεζιές και οι 2 θα πείτε κατά βάθος. Να αλλά άλλες προδιαγραφές η μία άλλη η άλλη. Ποια πιστεύεται ότι έχει καλύτερη εικόνα; Σωστά μαντέψατε: Η Samsung των 700 ευρώ. Η μητέρα μου όμως είναι ικανοποιημένη με την Turbo-X.

Ετσι και με τα android box. Αν είστε ικανοποιημένοι με την εικόνα και τις προδιαγραφές ενός μηχανήματος των 40-50 ευρώ είναι καλό για σας. Καλό για CRT και καμία φθηνή LCD 32 ιντσών ή αν βλέπεις streaming που έχουν χαμηλό bitrate.

Σε καλή τηλεόραση και μεγάλες ίντσες δεν θα πάρετε ποτέ καλή εικόνα με αυτά. Εκεί θες media player καλό. Τουλάχιστον 200 ευρώ. Αν δε θες ακόμη καλύτερα πράγματα κ ευελιξία πας σε PC 400-500 ευρώ.

Στην τελική ότι πληρώνεις παίρνεις.

Ξέχασες να πεις να βάλουμε και την 50αρα στο 1-1.5 μέτρο μου φαίνεται?

Την απόσταση ακριβώς δεν έψαξα (1080 η 4κ) να την βρω αλλά το τονίζω για να μην είναι ημιτελές το "έργο" σου.

Εσύ την 40αρα στο πόσο την εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Η ημιμάθεια και η ασχετοσύνη κάποιες φορές περισσεύουν στο συγκεκριμένο νήμα και θα το εξηγήσω με ένα απλό παράδειγμα.

Θέλει η μητέρα μου να αγοράσει μία 40αρα τηλεόραση για το σαλόνι της. Βλέπει διαφήμιση και πάει κ παίρνει με 200κάτι ευρώ από το πλαίσιο Turbo-X. Η δική μου η 40αρα έκανε 700 ευρώ. Κινεζιές και οι 2 θα πείτε κατά βάθος. Να αλλά άλλες προδιαγραφές η μία άλλη η άλλη. Ποια πιστεύεται ότι έχει καλύτερη εικόνα; Σωστά μαντέψατε: Η Samsung των 700 ευρώ. Η μητέρα μου όμως είναι ικανοποιημένη με την Turbo-X.

Ετσι και με τα android box. Αν είστε ικανοποιημένοι με την εικόνα και τις προδιαγραφές ενός μηχανήματος των 40-50 ευρώ είναι καλό για σας. Καλό για CRT και καμία φθηνή LCD 32 ιντσών ή αν βλέπεις streaming που έχουν χαμηλό bitrate.

Σε καλή τηλεόραση και μεγάλες ίντσες δεν θα πάρετε ποτέ καλή εικόνα με αυτά. Εκεί θες media player καλό. Τουλάχιστον 200 ευρώ. Αν δε θες ακόμη καλύτερα πράγματα κ ευελιξία πας σε PC 400-500 ευρώ.

Στην τελική ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

Θα είχε βάση το παράδειγμά σου αν και τα δύο προϊόντα που αναφέρεις είχαν την ίδια τιμή και εγώ σου πρότεινα να πάρεις την turbox.

Λίγο πολύ όλοι γνωρίζουμε το καλύτερο.

Αλλά όταν το ένα tvbox έχει 50-70 και τα καλά που προτείνεις εσυ 200+ η ακόμη και 400+ και εσύ έχεις μόνο τα 70 τι γίνεται τοτε;

 

Αν ήταν έτσι όλοι θα είχαμε τηλεοράσεις των 3000 tv box των 300 αυτοκίνητα Porsche και Ferrari και πάει λέγοντας.

 

Το value for money που προτείνεις στο νήμα τον κινητών εδώ δεν ισχύει;

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτο που ηθελε να πει το παλικαρι ειναι οτι υπαρχουν ανθρωποι που τους αρκει η 40αρα τουρμπο Χ,κι ειν;ι ικανοποιημενοι με αυτην.

Ετσι και με τα tv boxes.Ειναι καποιοι που με 30€ κανουν την δουλεια τους,και το κυριοτερο ειναι ευχαριστεμενοι.

Ομως εδω ειναι τεχνολογικο φορουμ κι οπως καταλαβαινεις το ψαχνουμε περισσοτερο.

Ειμαστε μερακληδες!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτο που ηθελε να πει το παλικαρι ειναι οτι υπαρχουν ανθρωποι που τους αρκει η 40αρα τουρμπο Χ,κι ειν;ι ικανοποιημενοι με αυτην.

Ετσι και με τα tv boxes.Ειναι καποιοι που με 30€ κανουν την δουλεια τους,και το κυριοτερο ειναι ευχαριστεμενοι.

Ομως εδω ειναι τεχνολογικο φορουμ κι οπως καταλαβαινεις το ψαχνουμε περισσοτερο.

Ειμαστε μερακληδες!

Το έχασε όμως έτσι όπως ξεκίνησε το κείμενο του.

 

 

Η ημιμάθεια και η ασχετοσύνη κάποιες φορές περισσεύουν στο συγκεκριμένο νήμα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες να πεις να βάλουμε και την 50αρα στο 1-1.5 μέτρο μου φαίνεται?

Την απόσταση ακριβώς δεν έψαξα (1080 η 4κ) να την βρω αλλά το τονίζω για να μην είναι ημιτελές το "έργο" σου.

Εσύ την 40αρα στο πόσο την εχεις?

Με τις αποστάσεις δεν ασχολούμαι. Καλή η θεωρία αλλά εμπιστεύομαι και το μάτι μου. Την 40άρα την είχα στα 2,5 μέτρα περίπου και ναι έβλεπα διαφορά από 720 (φίλου) σε 1080 (δική μου) με το ίδιο υλικό και ίδια απόσταση (αν και η θεωρία λέει άλλα). Τώρα έχω 55+ στα 4 σχεδόν μέτρα. Αλλά δεν ασχολούμαι όπως είπα με τις αποστάσεις. Εμπιστεύομαι το μάτι μου και πάντα βλέπω σε πολύ χαμηλό φωτισμό.

 

Το έχασε όμως έτσι όπως ξεκίνησε το κείμενο του.

 

 

Η ημιμάθεια και η ασχετοσύνη κάποιες φορές περισσεύουν στο συγκεκριμένο νήμα

Ναι το είπα γιατί κάποιοι έχουν αναγάγει την κατηγορία "android box/media players" σε στυλ ποιος την έχει μεγάλη (την ανάλυση, τη RAM, τη CPU κλπ :X)

 

Βασικα αυτο που ηθελε να πει το παλικαρι ειναι οτι υπαρχουν ανθρωποι που τους αρκει η 40αρα τουρμπο Χ,κι ειν;ι ικανοποιημενοι με αυτην.

Ετσι και με τα tv boxes.Ειναι καποιοι που με 30€ κανουν την δουλεια τους,και το κυριοτερο ειναι ευχαριστεμενοι.

Ομως εδω ειναι τεχνολογικο φορουμ κι οπως καταλαβαινεις το ψαχνουμε περισσοτερο.

Ειμαστε μερακληδες!

 

Αυτό ακριβώς. Υπάρχουν και αντικειμενικά κριτήρια. Προσωπικά αν θέλω να παίξω θα πάρω ένα android box 30-50€ να παίξω. Βασικό player δεν θα τον έχω γιατί για τα αρχεία που βλέπω και το μέγεθος της TV δεν με ικανοποιεί η εικόνα. Να φανταστείς πως ένα android box που μπορεί να πάρει librelec έχει καλύτερη εικόνα από το μαμά software.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Επειδή επιμένεις, θα σου απαντήσω με ένα πραγματικό γεγονός που έγινε με τον γιο μου όταν ήταν 9-10 χρονών. Όπως σχεδόν όλα τα αγόρια της ηλικίας του είχε τρέλα με τα καλά αυτοκίνητα. Όταν λοιπόν τον ρώτησε μία φίλη μας (ως "ειδικό") τι αυτοκίνητο να πάρει της απάντησε 1 Λαμποργκίνι. Όταν του είπε ότι δεν έχει τόσα χρήματα της είπε "Πάρε λοιπόν 1 Φερράρι". Και όταν του απάντησε πάλι ότι δεν έχει τόσα χρήματα σχεδόν με αγανάκτηση της απάντησε "Ε τότε πάρε 1 BMW όπως η γιαγιά μου !!".

Σε ένα 9χρονο δικαιολογώ να μην έχει την αίσθηση του μέτρου. Όταν κάποιος ζητάει κάτι με 50-70 ευρώ δεν του προτείνεις κάτι με 250+, πολύ δε περισσότερο δεν συγκρίνεις ανόμοια (τουλάχιστον πολλαπλάσιας τιμής) πράγματα.

Πέρα από αυτό νομίζω ότι οφείλεις μία συγνώμη (όχι προς εμένα αλλά προς όλους) ή το λιγότερο να αποσύρεις τους χαρακτηρισμούς περί ημιμάθειας και ασχετοσύνης. Και γιατί τους κατηγορείς ? Απλώς επειδή ασχολούνται/έχουν/γράφουν/συγκρίνουν μηχανάκια των 50-60 ευρώ.

Από εμένα το θέμα τελειώνει εδώ.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Η ημιμάθεια και η ασχετοσύνη κάποιες φορές περισσεύουν στο συγκεκριμένο νήμα και θα το εξηγήσω με ένα απλό παράδειγμα.

Θέλει η μητέρα μου να αγοράσει μία 40αρα τηλεόραση για το σαλόνι της. Βλέπει διαφήμιση και πάει κ παίρνει με 200κάτι ευρώ από το πλαίσιο Turbo-X. Η δική μου η 40αρα έκανε 700 ευρώ. Κινεζιές και οι 2 θα πείτε κατά βάθος. Να αλλά άλλες προδιαγραφές η μία άλλη η άλλη. Ποια πιστεύεται ότι έχει καλύτερη εικόνα; Σωστά μαντέψατε: Η Samsung των 700 ευρώ. Η μητέρα μου όμως είναι ικανοποιημένη με την Turbo-X.

Ετσι και με τα android box. Αν είστε ικανοποιημένοι με την εικόνα και τις προδιαγραφές ενός μηχανήματος των 40-50 ευρώ είναι καλό για σας. Καλό για CRT και καμία φθηνή LCD 32 ιντσών ή αν βλέπεις streaming που έχουν χαμηλό bitrate.

Σε καλή τηλεόραση και μεγάλες ίντσες δεν θα πάρετε ποτέ καλή εικόνα με αυτά. Εκεί θες media player καλό. Τουλάχιστον 200 ευρώ. Αν δε θες ακόμη καλύτερα πράγματα κ ευελιξία πας σε PC 400-500 ευρώ.

Στην τελική ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

Νομίζω από τις αντιδράσεις έχεις ήδη καταλάβει ότι η τοποθέτησή σου ήταν κάπως άστοχη, γι' αυτό θα ασχοληθώ μόνο με κάτι που αφορά στην ουσία (το Bold). Στην ουσία προτείνεις στον κόσμο να πάρει ακριβό media player, επειδή ακριβό=καλό. Εκεί έχεις άδικο.

Ναι, το shield (γιατί περί αυτού πρόκειται) είναι καλύτερο από τον μέσο όρο των Κινέζικων, αλλά μπορείς να πάρεις πολύ καλή εικόνα 4Κ σε 65" ακόμη και με media player των 100€. Μάλιστα, το PC μπορεί να σου δίνει ευελιξία, αλλά η εικόνα που βγάζει χωρίς post-processing όπως madvr δεν είναι καλύτερη από αυτή ενός καλού AMLogic S905/S912.

 

Καλώς ή κακώς, κάθε σύγκριση γίνεται με μετρήσεις. Το κόστος, τα ΜHz κλπ μας δίνουν μία εικόνα, αλλά όποιος πάρει media player με κριτήριο τα MHz, θα κάνει το ίδιο λάθος με αυτόν που θα το πάρει με κριτήριο τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ Tanix TX9 Pro και Tanix TX8 Max ποιο προτεινετε;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από τις αντιδράσεις έχεις ήδη καταλάβει ότι η τοποθέτησή σου ήταν κάπως άστοχη, γι' αυτό θα ασχοληθώ μόνο με κάτι που αφορά στην ουσία (το Bold). Στην ουσία προτείνεις στον κόσμο να πάρει ακριβό media player, επειδή ακριβό=καλό. Εκεί έχεις άδικο.

Ναι, το shield (γιατί περί αυτού πρόκειται) είναι καλύτερο από τον μέσο όρο των Κινέζικων, αλλά μπορείς να πάρεις πολύ καλή εικόνα 4Κ σε 65" ακόμη και με media player των 100€. Μάλιστα, το PC μπορεί να σου δίνει ευελιξία, αλλά η εικόνα που βγάζει χωρίς post-processing όπως madvr δεν είναι καλύτερη από αυτή ενός καλού AMLogic S905/S912.

 

Καλώς ή κακώς, κάθε σύγκριση γίνεται με μετρήσεις. Το κόστος, τα ΜHz κλπ μας δίνουν μία εικόνα, αλλά όποιος πάρει media player με κριτήριο τα MHz, θα κάνει το ίδιο λάθος με αυτόν που θα το πάρει με κριτήριο τα χρήματα.

 

Αν προσέξει κανείς αυτά που έγραψα θα δει ότι όταν μιλάω για ασχετοσύνη και ημιμάθεια δεν απευθύνομαι σε όλους αλλά σε όσους υποστηρίζουν φανατικά ένα μηχανάκι απορρίπτοντας ότι άλλο υπάρχει καθώς και σε κάποιον που είχε πει παλαιότερα ότι με κινεζικά των 50-70 ευρώ κάνεις "μία χαρά την δουλειά σου" αγνοώντας βασικά θέματα της επεξεργασίας και απεικόνισης βίντεο σε κάθε μέσο και τα "πάντα" μην διευκρινίζοντας ποια είναι αυτά τα πάντα και ότι είναι διαφορετικά στον καθένα.. Ούτε προέτρεψα κανέναν να πάρει ακριβό μηχανάκι αν δεν έχει τα χρήματα. Είπα άλλωστε ότι πληρώνεις παίρνεις. Αυτό που είπα λίγες μέρες πριν είναι ότι αδυνατώ να καταλάβω να δίνει κάποιος 1500-2500 για τηλεόραση (υπάρχουν μην το αναλύσουμε πάλι) και οι ίδιοι να προσπαθούν να την βγάλουν με σκάρτα 70 ευρώ στο κομμάτι του media player.

 

Βασικά δεν εννοούσα το shield αν και είναι το μόνο προς το παρόν σοβαρό android mp (εν αναμονή των Dune) αλλά τα Dune. Φυσικά οποίος έχει χρήματα και διάθεση να ασχοληθεί φτιάχνει ένα PC με μία καλή κάρτα γραφικών, βάζει madVR και τέλειωσε.

 

Των βασικό πρόβλημα των κινεζικών mp είναι οι αλγόριθμοι upscale και κυρίως το chroma. Εκεί δεν χρησιμοποιούν εξελιγμένους αλγόριθμους, τους βασικούς. Βάλε ένα σημερινό android mp σε 1080 και σύγκρινε το με mp δεκαετίας (με sigma chipset) θα δεις μεγάλη διάφορα εικόνας (είπα 1080 για να το σηκώνει).

 

Αυτά.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Αν προσέξει κανείς αυτά που έγραψα θα δει ότι όταν μιλάω για ασχετοσύνη και ημιμάθεια δεν απευθύνομαι σε όλους αλλά σε όσους υποστηρίζουν φανατικά ένα μηχανάκι απορρίπτοντας ότι άλλο υπάρχει καθώς και σε κάποιον που είχε πει παλαιότερα ότι με κινεζικά των 50-70 ευρώ κάνεις "μία χαρά την δουλειά σου" αγνοώντας βασικά θέματα της επεξεργασίας και απεικόνισης βίντεο σε κάθε μέσο και τα "πάντα" μην διευκρινίζοντας ποια είναι αυτά τα πάντα και ότι είναι διαφορετικά στον καθένα.. Ούτε προέτρεψα κανέναν να πάρει ακριβό μηχανάκι αν δεν έχει τα χρήματα. Είπα άλλωστε ότι πληρώνεις παίρνεις. Αυτό που είπα λίγες μέρες πριν είναι ότι αδυνατώ να καταλάβω να δίνει κάποιος 1500-2500 για τηλεόραση (υπάρχουν μην το αναλύσουμε πάλι) και οι ίδιοι να προσπαθούν να την βγάλουν με σκάρτα 70 ευρώ στο κομμάτι του media player.

 

Βασικά δεν εννοούσα το shield αν και είναι το μόνο προς το παρόν σοβαρό android mp (εν αναμονή των Dune) αλλά τα Dune. Φυσικά οποίος έχει χρήματα και διάθεση να ασχοληθεί φτιάχνει ένα PC με μία καλή κάρτα γραφικών, βάζει madVR και τέλειωσε.

 

Των βασικό πρόβλημα των κινεζικών mp είναι οι αλγόριθμοι upscale και κυρίως το chroma. Εκεί δεν χρησιμοποιούν εξελιγμένους αλγόριθμους, τους βασικούς. Βάλε ένα σημερινό android mp σε 1080 και σύγκρινε το με mp δεκαετίας (με sigma chipset) θα δεις μεγάλη διάφορα εικόνας (είπα 1080 για να το σηκώνει).

 

Αυτά.

 

Σε αυτά, με βρίσκεις πλήρως σύμφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εάν ο άλλος δεν είναι των υπολογιστών, όπως καλή ώρα εγώ γιατί να μπω τον κόπο να φτιάξω ένα; να ανοίγει ολόκληρο δεινόσαυρο για έναν αγώνα ή βίντεο στο γιουτουπ; Καλώς ή καλώς προσφέρουν ευελιξία τα κινέζικα και το shield

 

Edit: τα dune είδα ότι βγαίνουν με realtek1296, να με λείπει το βύσσινο προτιμώ shield

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρακι το TX9 Pro. Πιο προσφατο μοντέλο με Nougat.
Συμφωνώ κι εγώ, το έχω κάνα μήνα και τρέχει νεράκι.

Του έκανα και το τελευταίο update και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Αλλά δεν ασχολούμαι και πολύ είναι η αλήθεια γιατί αυτό το kodi πρέπει να διαβάζεις πολύ για να είσαι μέσα στις εξελίξεις!

Κατά τα άλλα μια χαρά, ο μικρός (3 και κάτι) λέει συνέχεια βάλε το "νανι box" μπαμπά!!!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τσιμπησα το Tx9pro.Θα γραψω εντυπωσεις μολις το τεσταρω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν το GT1 ultimate,καλο θα ηταν να αποφύγουν την αυτόματη ενημέρωση.

Μπήκα στο site και ειδα πολλούς με το ιδιο πρόβλημα.Με το που εκανα ενημέρωση στην επόμενη εκκίνηση απλα μένει στο αρχικό logo.

Εαν καποιος γνωρίζει καποιον οδηγο να περάσουμε αλλη ρομ ας βοηθησει.(η αλήθεια ειναι οτι λογω ατυχήματος ειμαι καθηλωμένος στο σπίτι,και το boxακι μου χρειάζεται)

Να πω την αλήθεια δεν περίμενα τέτοια πατάτα απο την beelink.:(

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τσιμπησα το Tx9pro.Θα γραψω εντυπωσεις μολις το τεσταρω.
Εγώ βλέπω ότι όλα αυτά τα TX9 pro, TX8, TX92 έχουν σχεδόν τα ίδια spec.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έβγαλε τόσο παρόμοια κουτάκια η ΤΑΝΙΧ.

 

Ειδικά με το ΤΧ92 σταμάτησα να ασχολούμαι με άλλες Ρομ, αφού η μαμά τρέχει αέρα!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι όλα αυτά τα TX9 pro, TX8, TX92 έχουν σχεδόν τα ίδια spec.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έβγαλε τόσο παρόμοια κουτάκια η ΤΑΝΙΧ.

 

Ειδικά με το ΤΧ92 σταμάτησα να ασχολούμαι με άλλες Ρομ, αφού η μαμά τρέχει αέρα!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Πραγματι παει αερα!Δεν το περιμενα να πω την αληθεια.

Ασχετο αλλα η οθονη που εχει σε τι χρησιμευει;Για την ωρα;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι παει αερα!Δεν το περιμενα να πω την αληθεια.

Ασχετο αλλα η οθονη που εχει σε τι χρησιμευει;Για την ωρα;

Όταν μπουταρει το κουτί, το γράφει ότι κάνει boot και μετά σε νορμάλ λειτουργία βγάζει την ώρα και τον τύπο δικτύου (Wi-Fi ή Ethernet).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπουταρει το κουτί, το γράφει ότι κάνει boot και μετά σε νορμάλ λειτουργία βγάζει την ώρα και τον τύπο δικτύου (Wi-Fi ή Ethernet).

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Σε ευχαριστω!

Αλλη μια ερωτηση μιας κι εχεις κι εσυ tanix.Εχει ενα ετοιμο kodi προεγκατεστημενο που ομως το ονομαζει αλλιως η Tanix.

Αν θελω να βαλω καποιο build καλυτερ να κατεβασω το kodi απο το playstore ή κανω δουλεια και με το προεγκατεστημενο;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!

Αλλη μια ερωτηση μιας κι εχεις κι εσυ tanix.Εχει ενα ετοιμο kodi προεγκατεστημενο που ομως το ονομαζει αλλιως η Tanix.

Αν θελω να βαλω καποιο build καλυτερ να κατεβασω το kodi απο το playstore ή κανω δουλεια και με το προεγκατεστημενο;

 

Κσλυτερα να κατεβασεις το kodi και να δοκιμασεις μερικα builds και να κρατησεις αυτο που σου αρεσει

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χθες πρόσθεσα ένα boot animation πού βρήκα σε μια συλλογή σε forum και άλλαξα και την τιμή στο build prop.

 

Ενώ έχω την εντύπωση πως η κατάσταση βελτιώθηκε αισθητά, παρόλα αυτά δεν βλέπω τους αριθμούς στην εικόνα που κυκλοφορεί. Μπορεί κάποιος να μου στείλει την εικόνα ξανά, γιατί αυτή που ανοίγω έχει την υπογραφή gif;

 

Πάντως, στο τελευταίο επεισόδιο του the walking dead, σε μια σκηνή που δείχνει τον Rick και πίσω του μια αποθήκη, πλέον μπορώ να δω λεπτομερές από την κατασκευή της, ενώ πριν έβλεπα απλά ένα μαύρο φόντο. Επίσης, στο ίδιο επεισόδιο, στις σκηνές μέσα στον υπόνομο που κρύβονται, διακρίνω πρόσωπα και λεπτομερείς που πριν απλά έβλεπα... τίποτα.

 

 

Ξέχασα το box. COOLEME λέγεται, αλλά στις πληροφορίες λέει mini m8 SII

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...