Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ που έχω το mecool pro τρέχει τα πάντα απλά το Netflix πρέπει να κατεβάσεις από το xda το αρχείο για hd και παίζει λογικά 1080 πολύ καλή εικόνα καμία σχέση με πριν απλά το 1080 με 5.1 σε εμένα δεν έχει ήχο όποτε έβαλα το απλό 1080. Τώρα μπορείς να δοκιμάσεις και βλέπεις. Σε 4Κ δεν έχει βγει κάποιο αρχείο να παίζει από όσο ξέρω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Ποια έκδοση είναι αυτή του Netflix?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Παιδιά εγώ που έχω το mecool pro τρέχει τα πάντα απλά το Netflix πρέπει να κατεβάσεις από το xda το αρχείο για hd και παίζει λογικά 1080 πολύ καλή εικόνα καμία σχέση με πριν απλά το 1080 με 5.1 σε εμένα δεν έχει ήχο όποτε έβαλα το απλό 1080. Τώρα μπορείς να δοκιμάσεις και βλέπεις. Σε 4Κ δεν έχει βγει κάποιο αρχείο να παίζει από όσο ξέρω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επειδη το εχω δοκιμασει κι εγω και στο Mecool Pro που ειχα πριν καει αλλα και στο Utlimate τωρα, αυτο το neftlix απο xda ΔΕΝ παιζει HD neftlix . Αν δοκιμασεις να τρεξεις μεσα απο το box στο netflix ενα απο τα pattern tests θα σου βγαλει πανω δεξια σε τι αναλυση παιζει και θα δεις οτι δεν ειναι ουτε καν 720p ποσο μαλλον 1080.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχω δοκιμασει κι εγω και στο Mecool Pro που ειχα πριν καει αλλα και στο Utlimate τωρα, αυτο το neftlix απο xda ΔΕΝ παιζει HD neftlix . Αν δοκιμασεις να τρεξεις μεσα απο το box στο netflix ενα απο τα pattern tests θα σου βγαλει πανω δεξια σε τι αναλυση παιζει και θα δεις οτι δεν ειναι ουτε καν 720p ποσο μαλλον 1080.

 

τα mecool m8s pro L ,m8s pro , m8s pro , m8s pro plus , m8s pro w παιζουν κανονικa hd netflix και μαλιστα καποια απο αυτα χωρις πειραγματα

 

το gt1 ξεχνα το

Link to comment
Share on other sites

τα mecool m8s pro L ,m8s pro , m8s pro , m8s pro plus , m8s pro w παιζουν κανονικa hd netflix και μαλιστα καποια απο αυτα χωρις πειραγματα

 

το gt1 ξεχνα το

 

Pro L & Pro w οντως παιζουν κανονικα HD Netflix. Οχι ομως το Pro καθως δεν εχει widevine lvl 1. Για το Pro+ δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Pro L & Pro w οντως παιζουν κανονικα HD Netflix. Οχι ομως το Pro καθως δεν εχει widevine lvl 1. Για το Pro+ δεν ξερω
Για το pro plus+ που το έχω εγώ στείλτε μου κωδικό Netflix να σας πω
Link to comment
Share on other sites

Το pro plus έχει widevine lvl 1.

Εγω έχω την τελευταία επίσημη έκδοση του Netflix, αλλά το test pattern δεν μου έδωσε 1080 ανάλυση.

 

Ποιο είναι το apk από xda που δίνει 1080 να το δοκιμάσω ;

Το μενού του είναι στα ελληνικά, όπως των τελευταίων εκδόσεων;

 

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το pro plus έχει widevine lvl 1.

Εγω έχω την τελευταία επίσημη έκδοση του Netflix, αλλά το test pattern δεν μου έδωσε 1080 ανάλυση.

 

Ποιο είναι το apk από xda που δίνει 1080 να το δοκιμάσω ;

Το μενού του είναι στα ελληνικά, όπως των τελευταίων εκδόσεων;

 

Tapatalk

 

Δεν το εχω για να ξερω σιγουρα αλλα απ'οτι διαβασα αλλου για να παιξει στο pro+ θελει android tv custom rom. Ψαξε βρες το, βαλ'το και μαλλον θα παιξει κανονικα 1080

Link to comment
Share on other sites

Pro L & Pro w οντως παιζουν κανονικα HD Netflix. Οχι ομως το Pro καθως δεν εχει widevine lvl 1. Για το Pro+ δεν ξερω

 

ποιος στο ειπε οτι το προ και το πλας δεν ειναι widevine lvl 1 δεν ξερω το δικο σου αλλα το δικο μου προ ειναι

widevine lvl 1 κανονικοτατα !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εχω το beelink mxiii ii 2gb Ram το οποίο έχει γίνει 'τουβλο'. Ανάβει μόνο το κόκκινο λαμπάκι και δεν δείχνει τίποτα στην hdmi. Δοκίμασα reset αλλά δεν επανέρχεται. Πώς το κάνω flash για να το σώσω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω για να ξερω σιγουρα αλλα απ'οτι διαβασα αλλου για να παιξει στο pro+ θελει android tv custom rom. Ψαξε βρες το, βαλ'το και μαλλον θα παιξει κανονικα 1080
Ναι αυτό το γνωρίζω και εγώ, απλά είπα αν υπάρχει κάποια έκδοση του Netflix που παίζει hd, όπως αναφέρθηκε για τα άλλα μοντέλα, να μην μπω στην διαδικασία να αλλάζω rom.

 

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποιος στο ειπε οτι το προ και το πλας δεν ειναι widevine lvl 1 δεν ξερω το δικο σου αλλα το δικο μου προ ειναι

widevine lvl 1 κανονικοτατα !!

 

Οκ φιλε μου οτι πεις.

Link to comment
Share on other sites

ποιος στο ειπε οτι το προ και το πλας δεν ειναι widevine lvl 1 δεν ξερω το δικο σου αλλα το δικο μου προ ειναι

widevine lvl 1 κανονικοτατα !!

 

πως το διαπιστώνουμε αυτό ? μέσω drm ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάστε screenshot από Drm info όσοι λέτε ότι έχετε L1 μηχανάκια.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20180305-000822.png

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Pro L & Pro w οντως παιζουν κανονικα HD Netflix. Οχι ομως το Pro καθως δεν εχει widevine lvl 1. Για το Pro+ δεν ξερω

βάσει του screenshot που έδωσα χτες έχει το pro

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βάσει του screenshot που έδωσα χτες έχει το pro

 

εχει κανονικα φιλε τωρα γιατι καποιοι λενε αρλουμπες δεν το ξερω

Link to comment
Share on other sites

εχει κανονικα φιλε τωρα γιατι καποιοι λενε αρλουμπες δεν το ξερω

 

Παλικαρακι μου, μαθε να μιλας. Δε με ξερεις κι απο χθες.

Τα τελευταια PRO ηρθαν με widevine lvl 1 κατι που δεν ηξερα γιατι το δικο μου που ειχα παραλαβει Νοεμβρη ΔΕΝ ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε μου οτι πεις.

 

εγω να μαθω να μιλαω η εσυ ??

δεν φτανει που δεν ξερεις μου την λες κι απο πανω !!

 

για δες τι μου απαντησες οταν ειπα οτι εχει L1

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρακι μου, μαθε να μιλας. Δε με ξερεις κι απο χθες.

Τα τελευταια PRO ηρθαν με widevine lvl 1 κατι που δεν ηξερα γιατι το δικο μου που ειχα παραλαβει Νοεμβρη ΔΕΝ ειχε.

 

Ψυχραιμία παιδιά !!!!!!

Μπλε έχει δίκιο ο φίλος, τσακονώμαστε αλλά μέσα σε όρια, δεν χρειάζονται χαρακτηρισμοί. Το αναφέρω εντελώς φιλικά.

 

Πάμε παρακάτω.....

geoav εγώ το παρέλαβα Οκτώβριο το μηχάνημα που πόσταρα το screenshot

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία παιδιά !!!!!!

Μπλε έχει δίκιο ο φίλος, τσακονώμαστε αλλά μέσα σε όρια, δεν χρειάζονται χαρακτηρισμοί. Το αναφέρω εντελώς φιλικά.

 

Πάμε παρακάτω.....

geoav εγώ το παρέλαβα Οκτώβριο το μηχάνημα που πόσταρα το screenshot

 

Φιλε μου τοτε το παρελαβα κι εγω και το δικο μου δεν ειχε widevine lvl1 . Μετα βεβαια πεθανε απο 1 spike ρευματος και πλεον δεν μπορω να τρεξω την εφαρμογη αυτη για να βγαλω screenshot να το δεις κι εσυ.

Οσο για σενα μπλε, πως συνδεεις το οτι πεις εσυ με το λες αρλουμπες, αληθεια βρε ανθρωπε δεν το καταλαβαινω.

Φαντασου και να σε εβριζα δλδ τι θα ελεγες. Τεςπα ο καθενας με τον τροπο του.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται σκεφτομαι για αγορα android media player . Νεος στο χωρο για Kodi youtube σερφαρισμα και κανενα παιχνιδακι. Ειδα αυτο απο Θεσσαλονικη Minix Neo U9-H Android TV Media Player 154 ευρω

Δώρο το Minix Neo A3 Airmouse

https://www.minya.gr/Android-TV/Mini...rice&order=ASC

. Για να μην μλεπω με εξωτερικο νομιζω οτι ειναι μια καλη επιλογη. Τι γνωμη εχετε για το συγκεκριμενο μηχανημα ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχει το GT1 Ultimate και έπαθε bootloop λόγω εγκατάστασης supersu. Το S/N αρχίζει από A706DS ενώ στο φόρουμ της beelink οι rom που έχουν είναι για S/N που αρχίζουν από A706D0. Κάνουν αυτές?

Και δεύτερη ερώτηση, για να φλασάρει τη rom με κάρτα SD, μπορεί να χρησιμοποιήσει το Burn Card Maker αν δεν έχει αντάπτορα SD to USB?

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware για ΤΑΝΙΧ ΤΧ9 PRO

 

http://www.tanix-box.com/download-view/tx9-pro-firmware-3gb32gb-android-7-1-2-full-image/

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχει το GT1 Ultimate και έπαθε bootloop λόγω εγκατάστασης supersu. Το S/N αρχίζει από A706DS ενώ στο φόρουμ της beelink οι rom που έχουν είναι για S/N που αρχίζουν από A706D0. Κάνουν αυτές?

Και δεύτερη ερώτηση, για να φλασάρει τη rom με κάρτα SD, μπορεί να χρησιμοποιήσει το Burn Card Maker αν δεν έχει αντάπτορα SD to USB?

Ας κάνει μια ερώτηση στο φόρουμ πρώτα για πιο σίγουρα.

 

Για το δεύτερο που Ρωτάς καλύτερα με καλώδιο να την περάσει.Στην τελική άμα δεν κάνει η ρομ δεν θα ανοίξει.λογικά πρέπει να κάνει

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...