Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το vortex πως το αγοράζουμε από το geekbuy χωρίς τελωνείο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Vorke z6 plus εννοούσα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1264

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Αυτό το vortex πως το αγοράζουμε από το geekbuy χωρίς τελωνείο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Vorke z6 plus εννοούσα

 

Αν ειναι απο Ισπανια δεν εχει τελωνειο.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

ενδιαφερομαι για την αγορα ενος tvbox για συνδεση με τηλεοραση 10ετίας (δεν ειναι HD κλπ) για μετατροπη της σε Smart και να βλεπω Υοutube, πλοήγηση στο διαδίκτυο και να βλεπω ταινιες online (oχι netflix).

Προτιμώ κατι οικονομικο (μεχρι το πολυ 40-50 ευρω) και υπαρχει δυνατοτητα απο κινεζομαγαζο απο ευρωπαϊκη τους αποθήκη για ευνόητους λόγους.

Περιμενω απαντηση σας....ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια βρε παιδιά. Έχει κολλήσει η έκδοση του play store στην 6.8.20. Όλο λέει υπάρχει μια νέα έκδοση και θα εγκατασταθεί και ποτέ δεν γίνεται. Τι μπορώ να κάνω; Η έκδοση Android είναι η 6.0.1.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια βρε παιδιά. Έχει κολλήσει η έκδοση του play store στην 6.8.20. Όλο λέει υπάρχει μια νέα έκδοση και θα εγκατασταθεί και ποτέ δεν γίνεται. Τι μπορώ να κάνω;...

 

Κατέβασε την τελευταία έκδοση του Google play.apk (ψάξτο στο google) και κάνε την εγκατάσταση εσύ.(σαν να ήταν -είναι- μία "εξωτερική εφαρμογή" ;-) ).

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια βρε παιδιά. Έχει κολλήσει η έκδοση του play store στην 6.8.20. Όλο λέει υπάρχει μια νέα έκδοση και θα εγκατασταθεί και ποτέ δεν γίνεται. Τι μπορώ να κάνω; Η έκδοση Android είναι η 6.0.1.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα. Το αποτέλεσμα είναι app not installed.

 

Γι'αυτό και ρώτησα εδώ.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα. Το αποτέλεσμα είναι app not installed.

 

Γι'αυτό και ρώτησα εδώ.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Αυτό σου βγάζει https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-8-9-24-release/google-play-store-8-9-24-all-0-pr-184891514-android-apk-download/ το πρόβλημα;

Εάν είσαι root μπορείς να το κάνεις χειροκίνητα ! copy paste το αρχείο που θα κατεβάσεις στο αντίστοιχο φάκελο στο system ! (πρέπει να δώσεις και τα σωστά permission)..2 λεπτά υπόθεση

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου βγάζει πρόβλημα.

 

Η διαδρομή είναι root/data/data;

 

Εκεί βλέπω το com.android.vending και τα permissions είναι drwxr-x-x.

 

Πρέπει να αλλάξω ονομασία και στο apk που κατέβασα και να το βάλω στην διαδρομή;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου βγάζει πρόβλημα.

 

Η διαδρομή είναι root/data/data;

 

Εκεί βλέπω το com.android.vending και τα permissions είναι drwxr-x-x.

 

Πρέπει να αλλάξω ονομασία και στο apk που κατέβασα και να το βάλω στην διαδρομή;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Όχι εκεί ! (εκεί πάνε τα update + κάθε app που κάνεις εγκατάσταση )

Πρώτα κάνε unistall κάθε update του playstore!

ψάξε στο system/app η στο system / priv-app

ψάξε για apk με όνομα ...vending.apk η για Phonesky.apk

κανε μετονομασία σε vending.apkk (για backup ,σε περίπτωση που δεν δουλέψει)

κάνε copy paste το αρχείο που κατέβασες στο φάκελο όπου υπάρχει το vending.apk και άλλαξε όνομα στο αρχείο που έκανες paste σε vending.apk +

φτιάξε τα permission ...Τέλος κάνε μια επανεκκίνηση .

Όταν επανεκκίνηση κάνε εκκαθάριση δεδομένων,εκκαθάριση μνήμης cache στο playstore

 

Το drwxr-x-x είναι για τους φακέλους και -rw-r-r- για τα apps

 

Screenshot_20180215-213347.jpg

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ευχαριστώ.

 

Πάντα το ίδιο λάθος έκανα και μπέρδευα την διαδρομή.

 

Να είσαι καλά!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι αξιόπιστο τρόπο να προβάλω σε (όχι smart) lcd tv τις μεγάλης ανάλυσης ταινίες που κατεβάζω. Το laptop μου δε βοηθάει, αφού είναι παλιάς τεχνολογίας και δημιουργεί "κολλήματα" (φαντάζομαι λόγω κάρτας γραφικών) κατά την αναπαραγωγή μεγάλης ανάλυσης video. Αν αγοράσω ένα tvbox θα κάνω τη δουλειά που θέλω; Θα πρέπει να μεταφέρω κάθε φορά την ταινία που θέλω σε αυτό ή υπάρχει τρόπος να συνδέσω πάνω του κάποιο δίσκο-usb stick κλπ; Ποια vfm συσκευή προτείνετε; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι αξιόπιστο τρόπο να προβάλω σε (όχι smart) lcd tv τις μεγάλης ανάλυσης ταινίες που κατεβάζω. Το laptop μου δε βοηθάει, αφού είναι παλιάς τεχνολογίας και δημιουργεί "κολλήματα" (φαντάζομαι λόγω κάρτας γραφικών) κατά την αναπαραγωγή μεγάλης ανάλυσης video. Αν αγοράσω ένα tvbox θα κάνω τη δουλειά που θέλω; Θα πρέπει να μεταφέρω κάθε φορά την ταινία που θέλω σε αυτό ή υπάρχει τρόπος να συνδέσω πάνω του κάποιο δίσκο-usb stick κλπ; Ποια vfm συσκευή προτείνετε; Ευχαριστώ!

 

Τσεκαρε μονο αν η τηλεοραση σου παιρνει hdmi

Εννοειτε φιλε οτι θα μπορεις. Ολα δεχονται πανω usb στικακια, και σχεδον ολα οσα εχω δοκιμασει δεχονται και εξωτερικους σκληρους. απ οπου η εκαστοτε εφαρμογη που χρησιμοποιεις στο box θα διαβαζει αμεσως τα αρχεια σου.

 

Βεβαια, με την καταληλη εφαρμογη στο tv box (kodi, es-explorer και χιλιες 2), θα μπορει να βλεπει το tv box τον σκληρο δισκο του υπολογιστη οπου εχεις κατεβασει τις ταινιες μεσο του τοπικου δικτυου σου. (εννοειτε πρεπει να ειναι ανοιχτο το pc και να εχεις κανει share το φακελο με τις ταινιες στο δικτυο σου)

 

επειδη μιλας για αρχεια μεγαλης αναλυσης, θα σου προτεινα μη πεσεις στο πρωτο φτηνιαρικο που θα βρεις με 20-30 ευρω. Βρες καποιο πιο αξιοπιστο που να εχει τουλαχιστον 2 γιγα ραμ. Υπαρχουν απειρα.

 

Αν το ψαξεις λιγο το θεμα και εχει καλη συνδεση ιντερνετ, μετα απο λιγο καιρο θα ξεχασεις και το κατεβασμα...

Edited by nikosprov
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε μονο αν η τηλεοραση σου παιρνει hdmi

Εννοειτε φιλε οτι θα μπορεις. Ολα δεχονται πανω usb στικακια, και σχεδον ολα οσα εχω δοκιμασει δεχονται και εξωτερικους σκληρους. απ οπου η εκαστοτε εφαρμογη που χρησιμοποιεις στο box θα διαβαζει αμεσως τα αρχεια σου.

 

Βεβαια, με την καταληλη εφαρμογη στο tv box (kodi, es-explorer και χιλιες 2), θα μπορει να βλεπει το tv box τον σκληρο δισκο του υπολογιστη οπου εχεις κατεβασει τις ταινιες μεσο του τοπικου δικτυου σου. (εννοειτε πρεπει να ειναι ανοιχτο το pc και να εχεις κανει share το φακελο με τις ταινιες στο δικτυο σου)

 

επειδη μιλας για αρχεια μεγαλης αναλυσης, θα σου προτεινα μη πεσεις στο πρωτο φτηνιαρικο που θα βρεις με 20-30 ευρω. Βρες καποιο πιο αξιοπιστο που να εχει τουλαχιστον 2 γιγα ραμ. Υπαρχουν απειρα.

 

Αν το ψαξεις λιγο το θεμα και εχει καλη συνδεση ιντερνετ, μετα απο λιγο καιρο θα ξεχασεις και το κατεβασμα...

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Η τηλεόραση έχει θύρες hdmi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις αγόρασα το δεύτερο Chromecast για το σπίτι.

 

Ρίξε μια ματιά.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, θα το κοιτάξω, γιατί με πρώτη ματιά δε κατάλαβα πως μπορεί να καλύψει τις ανάγκες μου...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι αξιόπιστο τρόπο να προβάλω σε (όχι smart) lcd tv τις μεγάλης ανάλυσης ταινίες που κατεβάζω. Το laptop μου δε βοηθάει, αφού είναι παλιάς τεχνολογίας και δημιουργεί "κολλήματα" (φαντάζομαι λόγω κάρτας γραφικών) κατά την αναπαραγωγή μεγάλης ανάλυσης video. Αν αγοράσω ένα tvbox θα κάνω τη δουλειά που θέλω; Θα πρέπει να μεταφέρω κάθε φορά την ταινία που θέλω σε αυτό ή υπάρχει τρόπος να συνδέσω πάνω του κάποιο δίσκο-usb stick κλπ; Ποια vfm συσκευή προτείνετε; Ευχαριστώ!
Αν τις ταινίες τις έχεις σε εξωτερικό δίσκο, τότε θες απλά ένα μηχανάκι με καλό hardware.

Μετά τις φορτώνεις μέσα από Kodi για αναπαραγωγή και για να τις βλέπεις σαν.Βιντεοθήκη με αφίσα, περιγραφή κλπ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Η τηλεόραση έχει θύρες hdmi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, θα το κοιτάξω, γιατί με πρώτη ματιά δε κατάλαβα πως μπορεί να καλύψει τις ανάγκες μου...

Ευχαριστώ!

Άσε το Chromecast! Για τις ανάγκες σου πηγαίνανε σε κουτί με s912 ,όπως έγραψε ο φίλος ποιο πάνω υπάρχουν δεκάδες τρόποι για τις ταινίες που έχεις ! kodi,serviio,απευθείας πρόσβαση στους σκληρούς με es εξερεύνηση ,κτλ .Μπορείς να κάνεις τα πάντα !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αντιμετωπίζω στο tv box alfawise 92 το εξης προβλημα:

Κάνοντας κάποιες ρυθμίσεις στο προφίλ και χωρίς κωδικό πρόσβασης πήγε κατευθείαν σε εναλλαγή σε περιορισμένο προφίλ.

Τώρα δεν μπορώ να μπω στο κανονικό προφίλ, δεν μου βγάζει κάποια επιλογή να κάνω εναλλαγή προφίλ.

Στην επανεκκίνηση μπαίνει στο κανονικό προφίλ αλλα μετα από μερικά δευτερόλεπτα ή επιλέγοντας κάτι γίνεται αυτόματα εναλλαγή σε περιορισμένο προφίλ.

Προσπάθησα στην εκκίνηση πατώντας κάποια κουμπιά από τηλεκοντρόλ μήπως μου βγάλει κάποιο επιπλέον επιλογή για αλλάξω προφίλ αλλα δεν γίνεται τίποτε.

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις έχει μόνο δίκτυο, πληροφορίες, προτιμήσεις (υποτιτλοι & υπηρεσίες), τηλεχειριστήρια και αξεσουάρ, και τίποτε άλλο που να μου δίνει την δυνατότητα να γυρίσω στο κανονικό προφίλ.

Κάποια ιδέα τι μπορώ να κάνω για να αλλάξω το προφίλ;

Προσπάθησα να κανω και reset αλλα δεν κανει τιποτα.......

 

Είναι android και η έκδοση είναι η 6.0.1

 

Ευχαριστώ

Edited by aderfiaZEITE
Link to comment
Share on other sites

Εχω 100 ευροπουλακια,τι αγοραζω?τι προτεινεται?:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχω 100 ευροπουλακια,τι αγοραζω?τι προτεινεται?:rolleyes:

 

Πλακα μας κανεις? :lol: Εσυ ξερεις πιο καλα απ ολους μας.

Να την συνεχισω λοιπον και να σου πω, να μαζεψεις αλλα 100 €πουλακια και να παρεις το shield :lol::p:lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πλακα μας κανεις? :lol: Εσυ ξερεις πιο καλα απ ολους μας.

Να την συνεχισω λοιπον και να σου πω, να μαζεψεις αλλα 100 €πουλακια και να παρεις το shield :lol::p:lol:

:p:p

Για γκάλοπ το πήγαινα αλλά δεν.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό το πήρα από Amazon 160€ το shield.

Το συγκεκριμένο παίζει τα πάντα από playstore? Εννοώ από games. Δύο με s912 που πήρα το Rayman Fiesta run το κολλάνε ενώ πχ το Leo's fortune το πάει τραίνο.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο παίζει τα πάντα από playstore? Εννοώ από games. Δύο με s912 που πήρα το Rayman Fiesta run το κολλάνε ενώ πχ το Leo's fortune το πάει τραίνο.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Το shield Είναι μια κατηγορία από μόνο του !!!! Παίζει Τα πάντα!! Έχει για επεξεργαστή τον Tegra X1 !!!!!

Δες αυτά (υπάρχουν άπειρα video)

Εmulator για gamecube !Πολύ απαιτητικό σε γραφικά ,cpu,gpu !!

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό το πήρα από Amazon 160€ το shield.

 

τυχερός !!!!

Αν το βρω κάποια στιγμή σε αυτή την τιμή το πήρα !!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...