Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αν εχει καποιος σκοπο να δωσει το μποξακι του με s912 ,ας στειλει πρωτα ενα π.μ.

Απο Αθηνα ομως.

Κυριως meecool ή beelink ή καποιο αλλο καλο εκτος H96.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην τρελαθούμε, παπάδες δεν κάνει το raspberry pi ούτε φτιάχτηκε για media player. Κάποιοι άνθρωποι με μεράκι έκατσαν κ έφτιαξαν κάποια πράγματά (libre/openelec, retropie κλπ) αλλά δεν είναι για πολλά πολλά, για ελαφριά πράγματα καθώς το hardware είναι περιορισμένο μέχρι 1080p, hevc όχι HDR όχι).

Αν θες πολύ καλή ποιότητα εικόνας θα πάρεις ένα HTPC, ή ένα dedicated media player ή στη χειρότερη ένα καλό android player (όχι του πενηντάρικου δηλαδή).

Απορώ με κάποιους που δίνουν 1500-2500 ευρώ για τηλεόραση και προσπαθούνε να την βγάλουν σπαρτιατικά με media player και με 50-70 ευρώ. Αν θες πραγματικά εξαιρετική εικόνα μην υπολογίζεις τίποτα λιγότερο από 200αρι. Ιντσες 55-65 με raspberry pi μην περιμένεις να δεις σοβαρή εικόνα.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην τρελαθούμε, παπάδες δεν κάνει το raspberry pi ούτε φτιάχτηκε για media player. Κάποιοι άνθρωποι με μεράκι έκατσαν κ έφτιαξαν κάποια πράγματά (libre/openelec, retropie κλπ) αλλά δεν είναι για πολλά πολλά, για ελαφριά πράγματα καθώς το hardware είναι περιορισμένο μέχρι 1080p, hevc όχι HDR όχι).

Αν θες πολύ καλή ποιότητα εικόνας θα πάρεις ένα HTPC, ή ένα dedicated media player ή στη χειρότερη ένα καλό android player (όχι του πενηντάρικου δηλαδή).

Απορώ με κάποιους που δίνουν 1500-2500 ευρώ για τηλεόραση και προσπαθούνε να την βγάλουν σπαρτιατικά με media player και με 50-70 ευρώ. Αν θες πραγματικά εξαιρετική εικόνα μην υπολογίζεις τίποτα λιγότερο από 200αρι. Ιντσες 55-65 με raspberry pi μην περιμένεις να δεις σοβαρή εικόνα.

Τώρα αυτό και αν είναι ανέκδοτο.

Στην Ελλάδα της κρίσης,.ξέρεις πολλούς Που έχουν δώσει τόσα για τηλεοράσεις;

Μήπως έχουν και Ferrari;;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αντιμετωπίζω στο tv box alfawise s92 το εξης προβλημα:

Κάνοντας κάποιες ρυθμίσεις στο προφίλ και χωρίς κωδικό πρόσβασης πήγε κατευθείαν σε εναλλαγή σε περιορισμένο προφίλ.

Τώρα δεν μπορώ να μπω στο κανονικό προφίλ, δεν μου βγάζει κάποια επιλογή να κάνω εναλλαγή προφίλ.

Στην επανεκκίνηση μπαίνει στο κανονικό προφίλ αλλα μετα από μερικά δευτερόλεπτα ή επιλέγοντας κάτι γίνεται αυτόματα εναλλαγή σε περιορισμένο προφίλ.

Προσπάθησα στην εκκίνηση πατώντας κάποια κουμπιά από τηλεκοντρόλ μήπως μου βγάλει κάποιο επιπλέον επιλογή για αλλάξω προφίλ αλλα δεν γίνεται τίποτε.

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις έχει μόνο δίκτυο, πληροφορίες, προτιμήσεις (υποτιτλοι & υπηρεσίες), τηλεχειριστήρια και αξεσουάρ, και τίποτε άλλο που να μου δίνει την δυνατότητα να γυρίσω στο κανονικό προφίλ.

Κάποια ιδέα τι μπορώ να κάνω για να αλλάξω το προφίλ;

Προσπάθησα να κανω και reset αλλα δεν κανει τιποτα.......

 

Είναι android και η έκδοση είναι η 6.0.1

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αντιμετωπίζω στο tv box alfawise s92 το εξης προβλημα:

Κάνοντας κάποιες ρυθμίσεις στο προφίλ και χωρίς κωδικό πρόσβασης πήγε κατευθείαν σε εναλλαγή σε περιορισμένο προφίλ.

Τώρα δεν μπορώ να μπω στο κανονικό προφίλ, δεν μου βγάζει κάποια επιλογή να κάνω εναλλαγή προφίλ.

Στην επανεκκίνηση μπαίνει στο κανονικό προφίλ αλλα μετα από μερικά δευτερόλεπτα ή επιλέγοντας κάτι γίνεται αυτόματα εναλλαγή σε περιορισμένο προφίλ.

Προσπάθησα στην εκκίνηση πατώντας κάποια κουμπιά από τηλεκοντρόλ μήπως μου βγάλει κάποιο επιπλέον επιλογή για αλλάξω προφίλ αλλα δεν γίνεται τίποτε.

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις έχει μόνο δίκτυο, πληροφορίες, προτιμήσεις (υποτιτλοι & υπηρεσίες), τηλεχειριστήρια και αξεσουάρ, και τίποτε άλλο που να μου δίνει την δυνατότητα να γυρίσω στο κανονικό προφίλ.

Κάποια ιδέα τι μπορώ να κάνω για να αλλάξω το προφίλ;

Προσπάθησα να κανω και reset αλλα δεν κανει τιποτα.......

 

 

 

Είναι android και η έκδοση είναι η 6.0.1

 

Ευχαριστώ

 

 

το εβαλα σε recovery ποια εντολη να πατήσω για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

Link to comment
Share on other sites

Wipe data,ΟΧΙ format system γιατί θα θέλει την ρομ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό και αν είναι ανέκδοτο.

Στην Ελλάδα της κρίσης,.ξέρεις πολλούς Που έχουν δώσει τόσα για τηλεοράσεις;

Μήπως έχουν και Ferrari;;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Για πήγαινε σε παραδίπλα φόρουμ να δεις. Το 1/3 τουλάχιστον αυτών που γραφούν έχουν τηλεοράσεις μέσου όρου 2 χιλιάρικα, προβολικά χιλιάρικου και home cinema από 1,5 έως 3 χιλιάρικα στην χειρότερη περίπτωση.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε σε παραδίπλα φόρουμ να δεις. Το 1/3 τουλάχιστον αυτών που γραφούν έχουν τηλεοράσεις μέσου όρου 2 χιλιάρικα, προβολικά χιλιάρικου και home cinema από 1,5 έως 3 χιλιάρικα στην χειρότερη περίπτωση.

Το 1/3 αυτών που γράφουν πόσα άτομα είναι σε απόλυτο αριθμό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δώσει 4ψηφίο νούμερο για τηλεόραση

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σαν λέμε ότι όλοι έχουν Iphone του χιλιαρικου;

Έλα μην ξεφεύγουμε τώρα.

Καλά κάνουν όσοι έχουν δώσει χιλιάρικα για tv, αλλά μην το παρουσιάζουμε σαν στάνταρ κατάσταση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σαν λέμε ότι όλοι έχουν Iphone του χιλιαρικου;

Έλα μην ξεφεύγουμε τώρα.

Καλά κάνουν όσοι έχουν δώσει χιλιάρικα για tv, αλλά μην το παρουσιάζουμε σαν στάνταρ κατάσταση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Διάβασες εσύ πουθενά "όλοι έχουν τηλεόραση 1500-2500" Αυτό είπα; Είπα ότι κάποιοι δίνουν ένα κάρο λεφτά και τσιγκουνεύονται το κομμάτι του media player. Ακόμη και 500 και 800 κ 1000 να δώσεις πάλι με 50 ευρώ κινεζικά δεν έχεις εικόνα καλή.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δώσει 4ψηφίο νούμερο για τηλεόραση

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγω......λογο εργασιας και εχοντας αποψη για χρωματα κτλ....:p

Εαν θες ποιοτητα σε ολα τα επειπεδα θεασης αξιζει.......παιρνεις και nvidia και καθαρισες.....;)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ενημέρωση σε Beelink GT1 Ultimate!!! (με S/N: Α706Dxxxx)

Η νέα rom, είναι η 708D0 με κωδικό NHG47L.20180209 testkeys-101215 (532,44MB).Επίπεδο ασφαλείας πήγε 1 Aυγούστου 2017.

Αυτά μέχρι στιγμής....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ενημέρωση σε Beelink GT1 Ultimate!!! (με S/N: Α706Dxxxx)

Η νέα rom, είναι η 708D0 με κωδικό NHG47L.20180209 testkeys-101215 (532,44MB).Επίπεδο ασφαλείας πήγε 1 Aυγούστου 2017.

Αυτά μέχρι στιγμής....

Να την περάσουμε ή να περιμένουμε να δούμε πως τα πάει ;3090d85614f45a9416eb3a770a38968a.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Να την περάσουμε ή να περιμένουμε να δούμε πως τα πάει ;

 

Εγώ την πέρασα ήδη!!!

Αυξήθηκε η διαθέσιμη RAM κατα 100-130mb!!! ;-)

Έβαλαν μια νέα εφαρμογή για συντομεύσεις στο πληκτρολόγιο (Shortcut).

Έβαλαν το "Διαγραφή όλων"

των προσφατων εφαρμογών στα αριστερά (πιο εύχρηστο!!)

Το μηχάνημα "πετάει" όπως και με την προηγούμενη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα ήδη!!!

Αυξήθηκε η διαθέσιμη RAM κατα 100-130mb!!! ;-)

Έβαλαν μια νέα εφαρμογή για συντομεύσεις στο πληκτρολόγιο (Shortcut).

Έβαλαν το "Διαγραφή όλων"

των προσφατων εφαρμογών στα αριστερά (πιο εύχρηστο!!)

Το μηχάνημα "πετάει" όπως και με την προηγούμενη ρομ.

 

Γιατί τα γράφεις αυτά?

Θα στεναχωρήσεις όσους θέλουν να βγάλουν όλα τα GT1 σκάρτα και μόνο τα δικά τους καλά ! :):lol:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα ήδη!!!

Αυξήθηκε η διαθέσιμη RAM κατα 100-130mb!!! ;-)

Έβαλαν μια νέα εφαρμογή για συντομεύσεις στο πληκτρολόγιο (Shortcut).

Έβαλαν το "Διαγραφή όλων"

των προσφατων εφαρμογών στα αριστερά (πιο εύχρηστο!!)

Το μηχάνημα "πετάει" όπως και με την προηγούμενη ρομ.

Με έπεισες.

 

191893cef3155e0f02e44f382edad978.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα γράφεις αυτά?

Θα στεναχωρήσεις όσους θέλουν να βγάλουν όλα τα GT1 σκάρτα και μόνο τα δικά τους καλά ! :):lol:

 

Εγώ την πέρασα ήδη!!!

Αυξήθηκε η διαθέσιμη RAM κατα 100-130mb!!! ;-)

Έβαλαν μια νέα εφαρμογή για συντομεύσεις στο πληκτρολόγιο (Shortcut).

Έβαλαν το "Διαγραφή όλων"

των προσφατων εφαρμογών στα αριστερά (πιο εύχρηστο!!)

Το μηχάνημα "πετάει" όπως και με την προηγούμενη ρομ.

 

Με έπεισες.

 

191893cef3155e0f02e44f382edad978.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εσείς δηλαδή τώρα παιδιά τι κάνετε, δεν προσπαθείτε να βγάλετε το Beelink GT1 σαν το καλύτερο;

Απλά ρωτάω γιατί και εγώ μπορώ να βάλω από το shield πόση ελεύθερη μνήμη έχει και τι score πιάνει στο antutu, αυτό δηλαδή θα σημαίνει ότι το Beelink και όλα τα υπόλοιπα είναι σκάρτα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Εσείς δηλαδή τώρα παιδιά τι κάνετε, δεν προσπαθείτε να βγάλετε το Beelink GT1 σαν το καλύτερο;

Απλά ρωτάω γιατί και εγώ μπορώ να βάλω από το shield πόση ελεύθερη μνήμη έχει και τι score πιάνει στο antutu, αυτό δηλαδή θα σημαίνει ότι το Beelink και όλα τα υπόλοιπα είναι σκάρτα.

 

Το να γράφεις τις εντυπώσεις σου από ένα μηχάνημα ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ είναι απόλυτα θεμιτό. Δεν σημαίνει ότι τα υπόλοιπα είναι χειρότερα ή άχρηστα.

Το να προσπαθείς όμως να "θάψεις" κάποιο μηχάνημα/μηχανήματα ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ούτε θεμιτό είναι ούτε πρέπον.

Εάν γυρίσεις κάποιες σελίδες πίσω θα καταλάβεις που αναφέρομαι.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Να την περάσουμε ή να περιμένουμε να δούμε πως τα πάει ;3090d85614f45a9416eb3a770a38968a.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που τη βρήκατε; μόνο την 707 έχει στο site

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Που τη βρήκατε; μόνο την 707 έχει στο site

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα μου ήρθε OTA.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το να γράφεις τις εντυπώσεις σου από ένα μηχάνημα ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ είναι απόλυτα θεμιτό. Δεν σημαίνει ότι τα υπόλοιπα είναι χειρότερα ή άχρηστα.

Το να προσπαθείς όμως να "θάψεις" κάποιο μηχάνημα/μηχανήματα ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ούτε θεμιτό είναι ούτε πρέπον.

Εάν γυρίσεις κάποιες σελίδες πίσω θα καταλάβεις που αναφέρομαι.

 

Δεν υπάρχει λόγος να αμφιβάλω αυτά που λες, και ούτε θα πάρω θέση απλά το να γίνεται "πόλεμος" το δικό μου είναι καλύτερο από το δικό σου δεν βγάζει πουθενά, όλοι έχουμε κάποιο κουτάκι και από τα δικά μου χέρια έχουν περάσει αρκετά μερικά καλά αλλά πολύ καλά και μερικά μάπα, δεν πρόκειται να υπερασπιστώ το ένα ή το άλλο, ο καθένας με λίγο ψάξιμο και λίγο υποψιασμένοι μα είμαστε σε κριτικές μπορούμε να καταλάβουμε πιο πραγματικά αξίζει και πιο όχι, και αν πάλι όχι δεν πειράζει και εγώ έτσι έμαθα και έπαθα μέχρι να καταλήξω σε κάποια.

Από μένα το ζήτημα έχει λήξει όλα καλά.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλά μερικοί κάθονται και ποσταρουν μόνο και μόνο για να δημιουργούν εντυπώσεις.

Φαίνεται έχουν ανάγκη σαν μερικούς επιδείξιες στον δρόμο να δείξουν ότι την έχουν μεγάλη, οπότε στο άσχετο βγαίνουν και γράφουν για το πόσο καλό είναι το κουτί που έχουν. Μπας και πείσουν τον εαυτό τους και τους άλλους.

Και κάτι άλλο: όποιος γουστάρει μπορεί να γράφει για όποιο κουτί θέλει, το έχει δεν το έχει. Δεν θα απαγορέψει κανείς σε κανένα να σχολιάζει εφόσον υπάρχουν επιχειρήματα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

nvidia shield..υπάρχει και στο skroytz

 

για ποιο ακριβως μοντελο μιλαμε; ολ αειναι πανάκριβα...δε καταλαβαίνω τι συγκρινουμε... εννοω τα νβιντια κανουν 250€+ ενώ εδώ καποιοι μιλουν για μηχανάκια εως 100...νομιζω ότι ετσι δε θα μπορεσω να αποφασισω ποτε ..τι να παρω..χαχαχα οσο διαβαζω χειροτερα είναι...χαχαχαχα:lol::lol::lol: ευχαριστω όμως

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...