Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το δεύτερο που Ρωτάς καλύτερα με καλώδιο να την περάσει.

Είναι ψιλοάσχετος και νομίζω είναι πιο απλό με SD επειδή δεν χρειάζεται ούτε pc, ούτε κοντά καλώδια, ούτε να περνάς drivers κλπ. Άρα να υποθέσω δεν γίνεται με SD χωρίς τον αντάπτορα σε USB?
Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware για ΤΑΝΙΧ ΤΧ9 PRO

 

http://www.tanix-box.com/download-view/tx9-pro-firmware-3gb32gb-android-7-1-2-full-image/

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Την έχει βάλει κανένας να μας πει αλλαγές?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχει βάλει κανένας να μας πει αλλαγές?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μολις βρω χρονο θα το κανω εγω.Ελπιζω να εχει καπου οδηγιες γιατι δεν πατησα στο λινκ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μολις βρω χρονο θα το κανω εγω.Ελπιζω να εχει καπου οδηγιες γιατι δεν πατησα στο λινκ.
Να σαι καλά!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις βρω χρονο θα το κανω εγω.Ελπιζω να εχει καπου οδηγιες γιατι δεν πατησα στο λινκ.
Βάζεις το email σου στο link και σου έρχεται email με οδηγίες.

Οπότε μην βάλετε μούφα email.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται σκεφτομαι για αγορα android media player . Νεος στο χωρο για Kodi youtube σερφαρισμα και κανενα παιχνιδακι. Ειδα αυτο απο Θεσσαλονικη Minix Neo U9-H Android TV Media Player 154 ευρω

Δώρο το Minix Neo A3 Airmouse

https://www.minya.gr/Smart-TV-Box/Android-TV/Minix-Neo-U9-H-Android-TV-Box

. Για να μην μλεπω με εξωτερικο νομιζω οτι ειναι μια καλη επιλογη. Τι γνωμη εχετε για το συγκεκριμενο μηχανημα ;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται σκεφτομαι για αγορα android media player . Νεος στο χωρο για Kodi youtube σερφαρισμα και κανενα παιχνιδακι. Ειδα αυτο απο Θεσσαλονικη Minix Neo U9-H Android TV Media Player 154 ευρω

Δώρο το Minix Neo A3 Airmouse

https://www.minya.gr/Smart-TV-Box/Android-TV/Minix-Neo-U9-H-Android-TV-Box

. Για να μην μλεπω με εξωτερικο νομιζω οτι ειναι μια καλη επιλογη. Τι γνωμη εχετε για το συγκεκριμενο μηχανημα ;

 

Ειναι πολλα τα λεφτα teo...! :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4 μερες παραλαβη απο geekbuying ιταλιας με dhl, το mecool m8s pro L, στα 60€ με τα μεταφορικα. Και μετα την αλλαγη απο atv σε nano nexus rom, το μηχανακι πεταει. Και youtube 4k και fhd netflix. Ειναι λιγο πιο αργο απο το pro (μαλλον λογω ddr3 - antutu v. 44+) αλλα στην τιμη αυτη ειναι μια πολυ καλη επιλογη. :)

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος και εγώ στον τομέα των TV BOX. Έψαξα (με όσα μπορούσα να καταλάβω σχετικά με τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες) και κατέληξα σε αυτό M8S PRO Ποια είναι η γνώμη σας ;

 

Υ.Γ Υπάρχει τρόπος να γλιτώσω το τελωνείο ;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος και εγώ στον τομέα των TV BOX. Έψαξα (με όσα μπορούσα να καταλάβω σχετικά με τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες) και κατέληξα σε αυτό M8S PRO Ποια είναι η γνώμη σας ;

 

Υ.Γ Υπάρχει τρόπος να γλιτώσω το τελωνείο ;

 

το έχουμε πάρει αρκετοί, σοβαρό μηχάνημα 6 μήνες που το έχω σε χρήση. Ψάξε λίγο εδώ, υπάρχουν πολλές αναφορές

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το έχουμε πάρει αρκετοί, σοβαρό μηχάνημα 6 μήνες που το έχω σε χρήση. Ψάξε λίγο εδώ, υπάρχουν πολλές αναφορές

 

Ναι έψαξα αρκετά, διάβασα πολλά καλά σχόλια, απλά με προβληματίζει ότι όλοι έχουν κάνει πολλές "επεμβάσεις" πάνω στο μηχάνημα, κάτι που με φοβίζει γιατι δεν ξέρω να τα κάνω. Με το τελωνείο τι παίζει ; Πως μπορώ να το γλιτώσω ;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Είναι ψιλοάσχετος και νομίζω είναι πιο απλό με SD επειδή δεν χρειάζεται ούτε pc, ούτε κοντά καλώδια, ούτε να περνάς drivers κλπ. Άρα να υποθέσω δεν γίνεται με SD χωρίς τον αντάπτορα σε USB?
Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, μη σε πω ψέματα.η κατεβάζω στο κινητό και με ένα στικάκι περνάω το update

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

χαζεύοντας στο νετ και από προτροπή κάποιου φίλου, συνάντησα αυτό:

https://www.aliexpress.com/store/product/Xtreamer-Wonder-3-4K-60P-UHD-3GB-DDR4-11ac-VP9-android-media-player-S912-with-DVB/2068003_32816294011.html?spm=2114.12010615.0.0.307e673bSKNMJH

δυστυχώς το επίσημο site είναι υπό κατασκευή αλλά δεν είναι μούφα. υπάρχει ως μάρκα και στο σκρουτζ αλλά και στο public (άλλο μοντέλο της εταιρείας εξαντλημένο). πάντως έχει και άλλα προϊόντα.

 

έχει ακούσει κανείς κάτι;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by sakdim
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

χαζεύοντας στο νετ και από προτροπή κάποιου φίλου, συνάντησα αυτό:

https://www.aliexpress.com/store/product/Xtreamer-Wonder-3-4K-60P-UHD-3GB-DDR4-11ac-VP9-android-media-player-S912-with-DVB/2068003_32816294011.html?spm=2114.12010615.0.0.307e673bSKNMJH

δυστυχώς το επίσημο site είναι υπό κατασκευή αλλά δεν είναι μούφα. υπάρχει ως μάρκα και στο σκρουτζ αλλά και στο public (άλλο μοντέλο της εταιρείας εξαντλημένο). πάντως έχει και άλλα προϊόντα.

 

έχει ακούσει κανείς κάτι;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κριτικές για πρόσφατα κουτιά τους με S905/S912 δεν έχω δει, αλλά σε παλιότερες γενιές έχουν βγάλει αξιόλογα μηχανάκια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έψαξα αρκετά, διάβασα πολλά καλά σχόλια, απλά με προβληματίζει ότι όλοι έχουν κάνει πολλές "επεμβάσεις" πάνω στο μηχάνημα, κάτι που με φοβίζει γιατι δεν ξέρω να τα κάνω. Με το τελωνείο τι παίζει ; Πως μπορώ να το γλιτώσω ;
Εδώ μιλάμε για τα κουτιά.

Για τελωνείο υπάρχουν άλλα ειδικά θέματα να ρωτήσεις.

 

Πάντως υπάρχουν και κουτιά που δεν θέλουν πείραγμα, αν δεν θες να ασχοληθείς με τέτοιες διαδικασίες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Εχω το Beelink G1 το οποίο τις τελευταίες μέρες, ενώ παίζει κανονικά (netflix ή Youtube) κολλάει και δεν δείχνει να υπάρχει καν η hdmi στην tv.

To S/N αρχίζει με G912

 

Το έχει κάνει σε κάποιον από εσάς ; Το update δεν μου έχει έρθει... Μπορώ να το κατεβάσω από κάπου ;

 

Ευχαριστώ....!

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Εχω το Beelink G1 το οποίο τις τελευταίες μέρες, ενώ παίζει κανονικά (netflix ή Youtube) κολλάει και δεν δείχνει να υπάρχει καν η hdmi στην tv.

Είναι το E-P02-A05-201-207917501

ROM eMMC

 

Το έχει κάνει σε κάποιον από εσάς ; Το update δεν μου έχει έρθει... Μπορώ να το κατεβάσω από κάπου ;

 

Ευχαριστώ....!

Άλλο καλώδιο δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο καλώδιο δοκίμασες?

 

ναι δοκίμασα... τα ίδια κάνει...

Θέλω να κάνω update τώρα, να δω αν θα υπάρξει αλλαγή....

Για το update από SD πρέπει να το κάνω πατώντας το reset και βάζοντας το στο ρεύμα ή από το update ως πρόγραμμα ;

Link to comment
Share on other sites

ναι δοκίμασα... τα ίδια κάνει...

Θέλω να κάνω update τώρα, να δω αν θα υπάρξει αλλαγή....

Για το update από SD πρέπει να το κάνω πατώντας το reset και βάζοντας το στο ρεύμα ή από το update ως πρόγραμμα ;

 

Από το update..με reset χάνεις όλα τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Από το update..με reset χάνεις όλα τα δεδομένα

 

OK το έκανα από το update στις εφαρμογές. Μια χαρά δούλεψε. Ελπίζω να σταματήσει και τα κολλήματα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ, μη σε πω ψέματα.η κατεβάζω στο κινητό και με ένα στικάκι περνάω το update

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τη ROM μπορούμε να τη φλασάρουμε και από usb στικάκι? Δεν είναι απαραίτητο να γίνει από κάρτα SD? Εγώ μέχρι τώρα έβαζα τη rom στην SD, έβαζα οδοντογλυφίδα στο reset, έβαζα το βύσμα του ρεύματος και την περνούσε αυτόματα. Αν βάλω τη rom σε USB stick και μπω recovery και επιλέξω apply update from EXT μπορώ μετά να επιλέξω τη θύρα usb και να βάλω τη rom από εκεί? Το αρχείο της rom το αφήνω όπως είναι ή πρέπει να το μετονομάσω σε update.zip? Το ρωτάω αυτό επειδή θυμάμαι κάτι παρόμοιο από όταν φλασάρουμε rom σε κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

το τηλεκοντρόλ σε ενα beelink gt1 ultimate σταμάτησε να δουλεύει....

ενω το λαμπάκι ανάβει κόκκινο οταν πατάω το on, το κουτί δεν ανοίγει....

 

εχει συμβεί σε κάποιον απο σας?

πως το λυνουμε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

το τηλεκοντρόλ σε ενα beelink gt1 ultimate σταμάτησε να δουλεύει....

ενω το λαμπάκι ανάβει κόκκινο οταν πατάω το on, το κουτί δεν ανοίγει....

 

εχει συμβεί σε κάποιον απο σας?

πως το λυνουμε αυτό?

 

Αφελής ερώτηση, αλλά μπαταρίες άλλαξες? Ακόμα και να ανάβει το λαμπάκι, εάν δεν είναι "δυνατές" (φορτισμένες) οι μπαταρίες μπορεί να μην λειτουργεί σωστά.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οι μπαταρίες δεν εχουν πρόβλημα..

Στην πραγματικοτητα το τηλεκοντρόλ δεν ειναι τελείως off...

καποιες φορες δουλευει κανονικα, μετα τρωει φλασια και σταματαει να ανταποκρινεται, μετα απο μερικες ωρες/μερες ξαναλειτουργει κανονικα!!!

 

Άβυσσος...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οι μπαταρίες δεν εχουν πρόβλημα..

Στην πραγματικοτητα το τηλεκοντρόλ δεν ειναι τελείως off...

καποιες φορες δουλευει κανονικα, μετα τρωει φλασια και σταματαει να ανταποκρινεται, μετα απο μερικες ωρες/μερες ξαναλειτουργει κανονικα!!!

 

Άβυσσος...!!

 

Όμως αυτό που περιγράφεις είναι σύμπτωμα "αδύνατων" μπαταριών. Τελικά έβαλες καινούργιες μπαταρίες για να αποκλείσεις αυτό τον παράγοντα?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οι μπαταρίες δεν εχουν πρόβλημα..

Στην πραγματικοτητα το τηλεκοντρόλ δεν ειναι τελείως off...

καποιες φορες δουλευει κανονικα, μετα τρωει φλασια και σταματαει να ανταποκρινεται, μετα απο μερικες ωρες/μερες ξαναλειτουργει κανονικα!!!

 

Άβυσσος...!!

Δεν υπάρχουν και πολλά περιθώρια.

Ή μπαταρίες είναι ή θες άλλο remote

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...