Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το shield Είναι μια κατηγορία από μόνο του !!!! Παίζει Τα πάντα!! Έχει για επεξεργαστή τον Tegra X1 !!!!!

Δες αυτά (υπάρχουν άπειρα video)

Εmulator για gamecube !Πολύ απαιτητικό σε γραφικά ,cpu,gpu !!

Μια χαρά ευχαριστώ πολύ. Σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα περισσότερο για streaming και κάνα παιχνιδακι του playstore. Συνδέω Xbox controller και κομπλέ. Πιστεύω να περνάει και dts MA και true HD οπότε σίγουρα τα αξίζει τα χρήματα που κοστίζει.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Αυτή την στιγμή παίζει στα 210 € στο amazon.uk αν κάποιος το βρει σε τιμή κάτω από 180 € ας ρίξει καμιά ενημέρωση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τυχερός !!!!

Αν το βρω κάποια στιγμή σε αυτή την τιμή το πήρα !!!

Αυτή την στιγμή παίζει στα 210 € στο amazon.uk αν κάποιος το βρει σε τιμή κάτω από 180 € ας ρίξει καμιά ενημέρωση
Τσέκαρε γενικά και Amazon.it και amazon.de
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αντιμετωπίζω στο tv box alfawise s92 το εξης προβλημα:

Κάνοντας κάποιες ρυθμίσεις στο προφίλ και χωρίς κωδικό πρόσβασης πήγε κατευθείαν σε εναλλαγή σε περιορισμένο προφίλ.

Τώρα δεν μπορώ να μπω στο κανονικό προφίλ, δεν μου βγάζει κάποια επιλογή να κάνω εναλλαγή προφίλ.

Στην επανεκκίνηση μπαίνει στο κανονικό προφίλ αλλα μετα από μερικά δευτερόλεπτα ή επιλέγοντας κάτι γίνεται αυτόματα εναλλαγή σε περιορισμένο προφίλ.

Προσπάθησα στην εκκίνηση πατώντας κάποια κουμπιά από τηλεκοντρόλ μήπως μου βγάλει κάποιο επιπλέον επιλογή για αλλάξω προφίλ αλλα δεν γίνεται τίποτε.

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις έχει μόνο δίκτυο, πληροφορίες, προτιμήσεις (υποτιτλοι & υπηρεσίες), τηλεχειριστήρια και αξεσουάρ, και τίποτε άλλο που να μου δίνει την δυνατότητα να γυρίσω στο κανονικό προφίλ.

Κάποια ιδέα τι μπορώ να κάνω για να αλλάξω το προφίλ;

Προσπάθησα να κανω και reset αλλα δεν κανει τιποτα.......

 

Είναι android και η έκδοση είναι η 6.0.1

 

Ευχαριστώ

 

Τιποτα κανείς?

Γνωριζει κανεις πως να να κανω factory reset η να μπω σε safe mode?

Παρακαλω οποιος γνωρίζει κατι ας βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο παίζει τα πάντα από playstore? Εννοώ από games. Δύο με s912 που πήρα το Rayman Fiesta run το κολλάνε ενώ πχ το Leo's fortune το πάει τραίνο.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Θα δοκιμάσω το rayman αν θέλεις το βραδάκι και θα σ'ενημερωσω..
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω το rayman αν θέλεις το βραδάκι και θα σ'ενημερωσω..

Ναι το Fiesta run λογικά θα το τρέχει νεράκι ο Tegra που έχει έχει αρκετά gflops ενώ του 912 περίπου 35 με 40 που είναι πολύ λίγα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Fiesta run λογικά θα το τρέχει νεράκι ο Tegra που έχει έχει αρκετά gflops ενώ του 912 περίπου 35 με 40 που είναι πολύ λίγα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Οι Amlogic και τα συναφή από Κίνα είναι επεξεργαστές του κιλού ....

Link to comment
Share on other sites

Οι Amlogic και τα συναφή από Κίνα είναι επεξεργαστές του κιλού ....

Εξαρταται τη θελεις απο ενα επεξεργαστη

Αν θες μονοο kodi, terrarium ,sportdevil ενας s912 με 2 η 3gb σου κανει την δουλεια σου στο 1/4 τις τιμης του sield.

Aν θες ηχο σουπερ τρουπερ να παιζεις παιχνιδια να βλεπεις netflix και youtube με επισημη αδεια σε 4Κ τοτε ειναι μονοδρομος ο sield και τα 220€ .

Link to comment
Share on other sites

Οι Amlogic και τα συναφή από Κίνα είναι επεξεργαστές του κιλού ....
Τι δεν κάνει ένα amlogic κουτί για τον μέσο και παραπάνω χρήστη;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν κάνει ένα amlogic κουτί για τον μέσο και παραπάνω χρήστη;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην με παραξηγησεις αλλά ένας amlofic δεν κάνει πολλά πράγματα από ότι ο tegra αλλά είναι το τι θέλει και τι ψάχνει ο καθένας, την ποιότητα εικόνας για παράδειγμα αν τα βάλουμε δίπλα έχουν μεγάλη διαφορά αλλά έχουν και μεγάλη διαφορά στη τιμή.

Ο amlogic δεν μπορεί να τρέξει hyperspin ο tegra όμως μπορεί, αλλά και πάλι θα τονίσω το τι ζητάει ο καθένας.

Πάντως κακά τα ψέματα δεν μπορούμε να συγκρίνουμε αυτά τα δύο είναι ανόμοια πράγματα άλλη κατηγορία το ένα άλλη κατηγορία το άλλο.

Για τον μέσο χρήστη πάντως μια χαρά είναι ο s912.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν κάνει ένα amlogic κουτί για τον μέσο και παραπάνω χρήστη;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ολα τα κανει. Μια χαρα ειναι. Ακομη και ενας 3229 για εναν αρχαριο κανει δουλεια.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μην με παραξηγησεις αλλά ένας amlofic δεν κάνει πολλά πράγματα από ότι ο tegra αλλά είναι το τι θέλει και τι ψάχνει ο καθένας, την ποιότητα εικόνας για παράδειγμα αν τα βάλουμε δίπλα έχουν μεγάλη διαφορά αλλά έχουν και μεγάλη διαφορά στη τιμή.

Ο amlogic δεν μπορεί να τρέξει hyperspin ο tegra όμως μπορεί, αλλά και πάλι θα τονίσω το τι ζητάει ο καθένας.

Πάντως κακά τα ψέματα δεν μπορούμε να συγκρίνουμε αυτά τα δύο είναι ανόμοια πράγματα άλλη κατηγορία το ένα άλλη κατηγορία το άλλο.

Για τον μέσο χρήστη πάντως μια χαρά είναι ο s912.

Δεν αντιλέγω, το λέω από την άποψη ότι πολλές φορές δεν είναι αναγκαίο το να πληρώσω κάτι παραπάνω αφού δεν θα το αξιοποιήσω.για την ποιότητα εικόνας διαφορά δεν πιστεύω ότι έχουν.βάζω στη άκρη και τα τοιαύτα για τις άδειες κτλπ.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση δεν έχει νόημα εφόσον συγκρίνεις κάτι με κάτι άλλο που έχει 4ΠΛΑΣΙΑ τιμή (ή +400%). Για την συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών ο S912 είναι υπεραρκετός. Η συνηθισμένη ερώτηση στο Forum είναι θέλω κάτι με έως 50-60 ευρώ. Πως του προτείνεις κάτι με 4πλάσια τιμή που πιθανότατα δεν χρειάζεται και δεν θα χρησιμοποιήσει όλες τις δυνατότητές του?

Εάν κάποιος ρωτήσει για το καλύτερο μηχάνημα ανεξαρτήτως τιμής, τότε μάλιστα. Και ίσως τότε μόνον να μπορούσε να γίνει μία συζήτηση εάν πράγματι αυτά που προσφέρει επιπλέον το μηχάνημα αξίζουν την 4πλάσια τιμή (δηλαδή εάν είναι Vfm).

Ακόμα και το παλιό μου CS918 κάνει δουλειά σήμερα, πόσο μάλλον το τελευταίο μου με S912.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση δεν έχει νόημα εφόσον συγκρίνεις κάτι με κάτι άλλο που έχει 4ΠΛΑΣΙΑ τιμή (ή +400%). Για την συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών ο S912 είναι υπεραρκετός. Η συνηθισμένη ερώτηση στο Forum είναι θέλω κάτι με έως 50-60 ευρώ. Πως του προτείνεις κάτι με 4πλάσια τιμή που πιθανότατα δεν χρειάζεται και δεν θα χρησιμοποιήσει όλες τις δυνατότητές του?

Εάν κάποιος ρωτήσει για το καλύτερο μηχάνημα ανεξαρτήτως τιμής, τότε μάλιστα. Και ίσως τότε μόνον να μπορούσε να γίνει μία συζήτηση εάν πράγματι αυτά που προσφέρει επιπλέον το μηχάνημα αξίζουν την 4πλάσια τιμή (δηλαδή εάν είναι Vfm).

Ακόμα και το παλιό μου CS918 κάνει δουλειά σήμερα, πόσο μάλλον το τελευταίο μου με S912.

Εξαρτάται πως το βλέπει κάποιος ! Ένα μηχάνημα που πρώτο βρήκε το 2015 παίρνει όλα τα update από τότε +θα πάρει και Android 8 δουλεύει απροβλημάτιστα ,δεν έχει πρόβλημα με θερμοκρασίες (έχει ανεμιστήρα ) ,υποστηρίζετε επίσημα από το kodi ,παίζει ότι format ήχου και video υπάρχει ,παίζει παιχνίδια (έχει δικά του παιχνίδια για tegra ) ,είναι ήδη 4 γενιές μπροστά από κάθε Android tv box ! Εχει καλής ποιότητας εξαρτήματα . Αντί να αγοράσει κάθε 6-12 μήνες κουτί αγοράζεις αυτό για να το έχεις για πολλά χρόνια

Δεν ξέρω γιατί έγινε θέμα αλλά απάντησα σε ερώτηση για παιχνίδια (για ένα παιχνίδι που κόλλαγε στο s912 )

Link to comment
Share on other sites

Το s912 παιδιά όντως είναι ένα εξαιρετικό chip και κάνει αυτό που υπόσχεται άψογα. 3 έχω και πάει τραίνο μήνες τώρα. Το shield θα το πάρω για αυτό που έγραψα. Βαρια παιχνίδια HD ήχο κτλ.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως να βάλω σε Xiaomi Mi Box 4K το COSMOTE tv go? Το store που έχει είναι για Android tv και δεν το εγκαθιστά..υπάρχει ασφαλές apk?
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω, το λέω από την άποψη ότι πολλές φορές δεν είναι αναγκαίο το να πληρώσω κάτι παραπάνω αφού δεν θα το αξιοποιήσω.για την ποιότητα εικόνας διαφορά δεν πιστεύω ότι έχουν.βάζω στη άκρη και τα τοιαύτα για τις άδειες κτλπ.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν διαφωνώ σε αυτό που λες, αλλά στο θέμα εικόνας θα διαφωνήσω φιλαράκι πίστεψε με έχουν διαφορά αν βάλεις το ίδιο αρχείο και στα 2 τι shield υπερτερεί.

Αλλά είπαμε και τα 2 κάνουν την δουλειά τους.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ σε αυτό που λες, αλλά στο θέμα εικόνας θα διαφωνήσω φιλαράκι πίστεψε με έχουν διαφορά αν βάλεις το ίδιο αρχείο και στα 2 τι shield υπερτερεί.

Αλλά είπαμε και τα 2 κάνουν την δουλειά τους.

 

Συμφωνω αρκει να εχεις μια καλη τηλεοραση.

Οσοι εχουν των 500€ δε νομιζω να δουν διαφορα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα κανει. Μια χαρα ειναι. Ακομη και ενας 3229 για εναν αρχαριο κανει δουλεια.

 

ειναι μεγαλη μουφα ο ροκτσιπ αν εσενα σου αρεσει οκ αλλα οχι και να τον προτεινουμε διαβαζει κοσμος εδω

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος..περνάω το apk του tablet για το tv go και συνέχεια μόλις πατάω σύνδεση με τον λογαριασμό μου πετάει our of signal...any thought??
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο ειναι το ονομα του shield πως μπορω να το βρω; μονο από αμαζον υπαρχει; από Ελλάδα δεν υπάρχει;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

ειναι μεγαλη μουφα ο ροκτσιπ αν εσενα σου αρεσει οκ αλλα οχι και να τον προτεινουμε διαβαζει κοσμος εδω

Ειδες να προτεινω κατι? Μουφα ειναι αλλα για τις ταινιες ειναι οκ. Εχεις δουλεψει τετοιον? Οσους μηνες τον ειχα, στριμαρε fhd αερα, αλλα μεχρι εκει.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

RaspeberryPi ακούμε και RaspesberryPi δεν βλέπουμε.

40€ Ok αλλά ΑΝ σου έρθει σε κανα 2 μήνες και ΑΝ δεν έχει πρόβλημα η ethernet και ΑΝ βάλεις στικάκι wifi (+~10€) και ΑΝ φτιάξεις κανα κουτάκι και στήσεις xbmc τότε ναι αλλα επειδή αυτά τα ΑΝ είναι μπερδεμένα για κάποιους με τα "ετοιμα" android tv box που δείξαμε παραπάνω είχες ευκολα με το ίδιο κόστος media player και το store του android στα πόδια σου να κάνεις οτι θες.

Αποψή μου είναι οτι το Raspberry ΔΕΝ είναι για media player.Development tool ναι το θεωρώ με πολύ μέλλον αλλα για την συγκριση χρήσης που θέλει ένας χρήστης ενα android tv box δεν κάνει.

 

@spyrosrotary Μου κάνει εντύπωση που λεει για το remote control της τηλεόρασης και προβλεπώ ασυμβατότητες. Ακόμα βλέπω οτι εχει Α5 ενω το άλλο Α10...

Με ψήνει το χέρι μου για παραγγελία....

 

Συγνωμη ποιος σου τα ειπε ολα αυτα και τα πιστεψες????

Εχω το raspberry Pi3 B και το ethernet ειναι μια χαρα (φυσαει) και στικακι WiFi ΔΕΝ χρειαζεται καθως ειναι ενσωματωμενο! Και οσο για την ευκολια KODI? Ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ!

ψαξε λιγο να δεις ΤΙ κανει ....και εαν βαριεσαι τοτε κανε αναζητηση ΜΟΝΟ για RETROPIE!!! μονο αυτο δες....:cool: επισης με το ιδιο τηλεχειριστηριο της ΤV δουλευεις και το μηχανημα

Εχω και android tv box...beelink gt1 ultimate αλλα το rasp κανει παπαδες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...