Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμένα με έχει σώσει αρκετές φόρες το giga in the spot αλλά εχω μια απορία σας ήρθε ταχυδρομικά λογαριασμός; Τον προηγούμενο μήνα ήρθε ταχυδρομικά (δεν ήρθε sms με το ποσό οφειλής) και εχθές ήρθε sms οτι δεν θα αποσταλεί ταχυδρομικά λογαριασμός καθώς εχω μηδενική οφειλή (εχω υπόλοιπο -5ευρώ)
Link to comment
Share on other sites

Eμένα με έχει σώσει αρκετές φόρες το giga in the spot αλλά εχω μια απορία σας ήρθε ταχυδρομικά λογαριασμός; Τον προηγούμενο μήνα ήρθε ταχυδρομικά (δεν ήρθε sms με το ποσό οφειλής) και εχθές ήρθε sms οτι δεν θα αποσταλεί ταχυδρομικά λογαριασμός καθώς εχω μηδενική οφειλή (εχω υπόλοιπο -5ευρώ)

 

Μονο σε email εχω ζητήσει.Δεν εχω λογο να τον έχω σε χαρτί.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανως είναι απάντηση στην Cosmote που δίνει την προσφορά και στα Mobile Internet με κάρτα της.
Link to comment
Share on other sites

το giga wifi οταν βρεθει σε δικτυο 5g(με το αντιστοιχο τηλεφωνο 5g) ενεργοποιειται η αυτοματα σε 5g δεδομενα ή ειναι μονο 4g;
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αλλά φαντάζομαι πως ναι αν και τα περιορισμένα δεδομένα, μάλλον άχρηστο το κάνουν. Αξία έχει μόνο στα απεριόριστα.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα περιπου 12-15 σελιδες πίσω, αλλά δεν βρήκα σαφη απάντηση στα εξής:

 

  • Αν ανανέωνεις κάθε μήνα πριν τη λήξη, τα gb μαζεύονται, όπως στα CU;
  • Οι τιμές των πακέτων είναι σε έκπτωση, ή είναι μονίμως έτσι;
  • Το modem που δίνουν είναι κλειδωμένο σε Vodafone, ή μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με sim άλλης εταιρείας; Επίσης, είναι τόσο δύσκολο στο σετάρισμα του, που να δικαιολογεί τα 19 ευρώ(!) που ζητάνε για να το σετάρουν;

Alex
Link to comment
Share on other sites

Πήγα περιπου 12-15 σελιδες πίσω, αλλά δεν βρήκα σαφη απάντηση στα εξής:

 

 

 


  •  
  • Αν ανανέωνεις κάθε μήνα πριν τη λήξη, τα gb μαζεύονται, όπως στα CU;
     
  • Οι τιμές των πακέτων είναι σε έκπτωση, ή είναι μονίμως έτσι;
     
  • Το modem που δίνουν είναι κλειδωμένο σε Vodafone, ή μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με sim άλλης εταιρείας; Επίσης, είναι τόσο δύσκολο στο σετάρισμα του, που να δικαιολογεί τα 19 ευρώ(!) που ζητάνε για να το σετάρουν;
     

 

*Αν αγοράζεις το ίδιο πακέτο προστίθενται τα δεδομένα. Μόνο στο ίδιο πακέτο.

*Μόνιμα πλέον.

*Δεν πρέπει να είναι κλειδωμένο αλλά όχι σίγουρα. Αν είναι ξεκλειδώνει με την εφαρμογή HiLink της Huawei. Ρώτησε να σου πει η εταιρεία και στο μάρκετπλεις υπάρχουν πολλά σε χαμηλή τιμή από ιδιώτες, ξεκλείδωτα.

Τα 19€ είναι για το σεταρισμα του τηλεφώνου. Το ρουτερακι τα κάνει όλα αυτόματα.

Δεν αξίζει να πληρώσεις τίποτα.

Μέχρι τέλος Σεπτέμβρη υπάρχουν απεριόριστα με 10€ στον ανταγωνισμό. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος, το αναβάλεις για Οκτώβρη.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

*Αν αγοράζεις το ίδιο πακέτο προστίθενται τα δεδομένα. Μόνο στο ίδιο πακέτο.

*Μόνιμα πλέον.

*Δεν πρέπει να είναι κλειδωμένο αλλά όχι σίγουρα. Αν είναι ξεκλειδώνει με την εφαρμογή HiLink της Huawei. Ρώτησε να σου πει η εταιρεία και στο μάρκετπλεις υπάρχουν πολλά σε χαμηλή τιμή από ιδιώτες, ξεκλείδωτα.

Τα 19€ είναι για το σεταρισμα του τηλεφώνου. Το ρουτερακι τα κάνει όλα αυτόματα.

Δεν αξίζει να πληρώσεις τίποτα.

Μέχρι τέλος Σεπτέμβρη υπάρχουν απεριόριστα με 10€ στον ανταγωνισμό. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος, το αναβάλεις για Οκτώβρη.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Άρα, αν πάρω το πακέτο πχ των 10 ευρώ και το ανανεώσω πριν λήξει, ότι έμεινε από τα 40 gb θα προστεθεί στου επόμενου μήνα, σωστά;

Όταν λες "για το σετάρισμα του τηλεφώνου", τι εννοείς; Γιατί, απ'ότι καταλαβαίνω, παίρνεις το μοντεμάκι, βάσεις τη sim, το σετάρεις, και παίζει, σωστά;

Έψαξα και στο marketplace και σε διπλανό forum, και δε μπορώ να βρω, ίσως κάτι κάνω λάθος....

Όσο για τα απεριόριστα, έχεις δίκιο, έται λέω να παίξω, μέχρι τότε απεριόριστο και μετά giga wifi on the spot

Edited by alexandr0s
Alex
Link to comment
Share on other sites

Το μοντεμακι παίζει κατευθείαν με την sim

Αν βάλεις όμως την sim σε κινητό, θέλει σεταρισμα συγκεκριμένα αλλαγή του Apn.

Αν δεν ξέρεις να το κάνεις τότε πληρώνεις

Link to comment
Share on other sites

Το μοντεμακι παίζει κατευθείαν με την sim

Αν βάλεις όμως την sim σε κινητό, θέλει σεταρισμα συγκεκριμένα αλλαγή του Apn.

Αν δεν ξέρεις να το κάνεις τότε πληρώνεις

 

Α, οκ, ευχαριστω!

Εντάξει, ενα apn ξέρουμε να αλλάζουμε, αλλά έτσι κι αλλιως στο modem θα μπει....

Alex
Link to comment
Share on other sites

Το μόντεμ είναι ξεκλείδωτο. Στην εφαρμογή AI Life της Huawei γράφει στις ρυθμίσεις unlocked σε μένα.
Link to comment
Share on other sites

Το μόντεμ είναι ξεκλείδωτο. Στην εφαρμογή AI Life της Huawei γράφει στις ρυθμίσεις unlocked σε μένα.

α οκ, μια χαρά, ευχαριστω για την πληροφορια

Alex
Link to comment
Share on other sites

α οκ, μια χαρά, ευχαριστω για την πληροφορια

 

 

Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο μπέρδεμα σε σεταρισμα από ταμπλετ ή κινητό. Από υπολογιστή δεν δοκίμασα. Σου κρύβει κάπως τη ρύθμιση του apn και ψάχνεις ατελείωτα να το βρεις. Εγώ έχω βάλει κάρτα βοντα με απεριόριστα. Κ θα δοκιμάσω κ μια q που έχω. Πάντως είναι πολύ καλό σε συγχρονισμό και ταχύτητα. Αξίζει τώρα τα 39€

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο μπέρδεμα σε σεταρισμα από ταμπλετ ή κινητό. Από υπολογιστή δεν δοκίμασα. Σου κρύβει κάπως τη ρύθμιση του apn και ψάχνεις ατελείωτα να το βρεις. Εγώ έχω βάλει κάρτα βοντα με απεριόριστα. Κ θα δοκιμάσω κ μια q που έχω. Πάντως είναι πολύ καλό σε συγχρονισμό και ταχύτητα. Αξίζει τώρα τα 39€

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν χρειάζεται τίποτα. Τα βρίσκει όλα αυτόματα. Κατέβασε και την εφαρμογή της Huawei για λεπτομέρειες και είσαι άρχοντας.
Link to comment
Share on other sites

Για το μόντεμ της βονταφον δεν ξέρω. Αν βάλεις τη σιμ σε τηλέφωνο θέλει να σεταρεις άλλο APN. Δε είναι το ίδιο με το cu και άλλα βονταφον. Το APN κάπου εδώ μέσα έχει γραφτεί νομίζω και από μένα
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανονικά ίντερνετ με το giga wifi? Ξαφνικά το μηχάνημα που το έχω έβγαλε Χ και λέει no service. Άλλαξα σε 2G ONLY ή έκανα επανεκκίνηση τα ίδια. Δε δουλεύει. Έχει άλλος πρόβλημα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε δουλεύει ούτε το site της Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Από ο, τι έχουν αναφέρει πολλά μέλη εδώ, έχει γενικό πρόβλημα η Vodafone.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχο του SimpleFi:

https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-home-xwris-stathero/c-200129/

 

-Μετά τα 100GB η κίνηση σταματάει και πρέπει να αγοράσεις νέο πακέτο (19,90€ για 40GB ή 39,8€ για 100GB)

-Ο εξοπλισμός δεν υποστηρίζει 4G+

-Οι συνδρομητές κινητής παίρνουν 2€ έκπτωση στο πάγιο

-Ο εξοπλισμός φαίνεται ότι είναι Huawei, ενώ η Vodafone λέει ΖΤΕ

-Δεν υποστηρίζεται τηλέφωνο, αν και με μια επιφύλαξη νομίζω ότι ο εξοπλισμός έχει θύρα τηλεφώνου (μόλις βρω το ακριβές μοντέλο θα σας ενημερώσω)

-Ο εξοπλισμός πωλείται αυτόνομα με 149€ και 50GB συνολικά για 12 μήνες με το Giga WiFi on the spot (χωρίς δέσμευση, όπως τα ξέρετε)

Link to comment
Share on other sites

Εξαφάνισαν το giga WiFi on the spot από το site, το έχουν πάει στο eshop. Επίσης κατάργησαν το συμβόλαιο “ντροπή” απεριόριστα με τη 2mbps μέγιστη ταχύτητα.
Link to comment
Share on other sites

Κάνουν ότι μπορούν για να πουλήσουν. Λογικό. Αλλάζουν τακτική γι αυτό και τα τελευταία προβλήματα αναβαθμίσεων.

Όσοι έχουμε δεν θα αλλάξει τίποτα. Έχουν παγιωθεί τα πακέτα με την μισή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Εξαφάνισαν το giga WiFi on the spot από το site, το έχουν πάει στο eshop. Επίσης κατάργησαν το συμβόλαιο “ντροπή” απεριόριστα με τη 2mbps μέγιστη ταχύτητα.

 

Πάλι στα προϊόντα είναι τα Giga Wifi, αντί για το μενου Κινητή στο μενου Ίντερνετ παντού.

Το συμβόλαιο με τα 2mbps συνεχίζει αγέρωχο, απλά η Vodafone ακολουθεί τα χνάρια άλλων εταιριών που αποκρύπτουν προϊόντα από το site τους.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι στα προϊόντα είναι τα Giga Wifi, αντί για το μενου Κινητή στο μενου Ίντερνετ παντού.

Το συμβόλαιο με τα 2mbps συνεχίζει αγέρωχο, απλά η Vodafone ακολουθεί τα χνάρια άλλων εταιριών που αποκρύπτουν προϊόντα από το site τους.

 

Ένα παράδειγμα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...