Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι στιγμής φτάνω τα 70gb τον μήνα (19,8 με την πρόσφατη μείωση) υπάρχει τελικά το όριο των 100gb ?
Όχι, δεν υπάρχει πλέον. Έφτασα τα 170 χωρίς να έχω θέμα. Εκτός αυτού το έχουν γράψει εδώ και καιρό μέλη εδώ

 

Στάλθηκε από το M2007J22G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να ενεργοποιήσουμε απεριόριστα data?

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει τύχει να ξεπεράσω τα 80 GB πολλές φορές και δεν έφτασα τα 100GB

Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2021 at 12:05 ΜΜ, user3365 said:

Μπορούμε να ενεργοποιήσουμε απεριόριστα data?

Δυστυχώς το δοκίμασα και δεν είναι διαθέσιμο στο πρόγραμμα μου.

Δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2021 at 7:30 ΠΜ, sgatzo said:

Όχι, δεν υπάρχει πλέον. Έφτασα τα 170 χωρίς να έχω θέμα. Εκτός αυτού το έχουν γράψει εδώ και καιρό μέλη εδώ

 

Στάλθηκε από το M2007J22G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά για ποιο πρόγραμμα μιλάμε εδώ που δεν σε κόβει στα 100GB?

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, minas6600 said:

Παιδιά για ποιο πρόγραμμα μιλάμε εδώ που δεν σε κόβει στα 100GB?

Για αυτό του τίτλου του θέματος. Vodafone Giga WiFi on the spot

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2021 at 1:11 ΠΜ, sgatzo said:

Για αυτό του τίτλου του θέματος. Vodafone Giga WiFi on the spot

Αυτό απ όσο ξέρω δίνει 2 πακέτα ένα 10 κ ένα 40GB. Τι δεν καταλαβαίνω εδώ; τα 100GB που κολλάνε; Φώτισε με φίλε μου γιατί μου χρειάζεται 

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Απλό ειναι 

3Χ 40 = 120.

Παλιώτερα στα 100 GΒ μέσα στον ίδιο μήνα, σε έκοβε πράμα που δεν συμβαίνει πλέον.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, minas6600 said:

Αυτό απ όσο ξέρω δίνει 2 πακέτα ένα 10 κ ένα 40GB. Τι δεν καταλαβαίνω εδώ; τα 100GB που κολλάνε; Φώτισε με φίλε μου γιατί μου χρειάζεται 

Έχεις μπερδέψει στο μυαλό σου το giga WiFi on the spot που σωστά γράφεις ότι έχει δύο πακέτα με 10 και 40 gb , με το νέο πρόγραμμα home που διαφημίζεται και παρέχει 100 gb με 26.99€.

Εμείς εδώ μιλάμε για το πρώτο το on the spot που για την ώρα συνεχίζει ως έχει.

Είναι ανεξάρτητα προγράμματα με το on the spot ασυζητητί καλύτερο

Η διαφορά είναι ότι στο on the spot διαλέγεις πακέτο με 10gb προς 5€ ή 40 προς 10€ με διάρκεια ένα μήνα και χωρίς κόφτη που είχε παλιά στα 100gb αν θυμάμαι καλά.

Το άλλο σου δίνει και 4g+ εξοπλισμό με πάγιο κάπου στα 26.90€ νομίζω και 100 gb .

Το θέμα είναι ότι αυτό έχει υποχρέωση κάθε μήνα να δίνεις 27€ ενώ το άλλο αν φύγεις από το εξοχικό σου δε βάζεις πακέτο, δεν έχει λογαριασμό.

Αν δεν είναι αυτή η απορία σου και δε κατάλαβα καλά στείλε μου να βοηθήσω

 

 

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sgatzo said:

Έχεις μπερδέψει στο μυαλό σου το giga WiFi on the spot που σωστά γράφεις ότι έχει δύο πακέτα με 10 και 40 gb , με το νέο πρόγραμμα home που διαφημίζεται και παρέχει 100 gb με 26.99€.

Εμείς εδώ μιλάμε για το πρώτο το on the spot που για την ώρα συνεχίζει ως έχει.

Είναι ανεξάρτητα προγράμματα με το on the spot ασυζητητί καλύτερο

Η διαφορά είναι ότι στο on the spot διαλέγεις πακέτο με 10gb προς 5€ ή 40 προς 10€ με διάρκεια ένα μήνα και χωρίς κόφτη που είχε παλιά στα 100gb αν θυμάμαι καλά.

Το άλλο σου δίνει και 4g+ εξοπλισμό με πάγιο κάπου στα 26.90€ νομίζω και 100 gb .

Το θέμα είναι ότι αυτό έχει υποχρέωση κάθε μήνα να δίνεις 27€ ενώ το άλλο αν φύγεις από το εξοχικό σου δε βάζεις πακέτο, δεν έχει λογαριασμό.

Αν δεν είναι αυτή η απορία σου και δε κατάλαβα καλά στείλε μου να βοηθήσω

 

 

Το όριο των 100gb δεν κατάλαβα στο παλιό που ανάφερες. Δηλαδή. Μπορούσες να αγοράσεις 100gb μόνο ενώ τώρα όχι; 

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, minas6600 said:

Το όριο των 100gb δεν κατάλαβα στο παλιό που ανάφερες. Δηλαδή. Μπορούσες να αγοράσεις 100gb μόνο ενώ τώρα όχι; 

Κοφτης λεμε φίλε μου,μολις τα ξεπέρναγες σε έριχνε σε πολύ χαμηλή ταχύτητα.Και μετά έπρεπε να περιμένεις να αλλάξει ο τιμολογιακος μηνας για να επανέλθει.Μπορούσες να αγοράσεις και 400 GB αν ήθελες.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα έγραψε ο bill33. Τώρα πλέον ο κόφτης δεν υπάρχει οπότε φορτώνεις πακέτα ανάλογα με τις ανάγκες σου

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν αγόραζες 3χ40GB σου έριχνε την ταχύτητα στα 100gb ενώ εσύ είχες πληρώσει για 120gb. Το κατάλαβα σωστά; η ενώ είχες πληρώσει για 40 έφτανες μέχρι 100?

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minas6600 said:

Δηλαδή αν αγόραζες 3χ40GB σου έριχνε την ταχύτητα στα 100gb ενώ εσύ είχες πληρώσει για 120gb. Το κατάλαβα σωστά; η ενώ είχες πληρώσει για 40 έφτανες μέχρι 100?

Ναι, εσύ μπορεί μέσα στο μήνα να έβαζες 3*40 οπότε 120gb αλλά τα τελευταία 20gb σου έβαζε κόφτη και έριχνε την ταχύτητα πολύ χαμηλά. Θα έπρεπε να τελειώσει ο μήνας για να πάει σε φουλ ταχύτητα.

Τώρα αυτό πλέον δεν υφίσταται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει αναφερθεί μέχρι σήμερα πρόβλημα με χρεώσεις από εισερχόμενα μηνύματα από πενταψήφιους αριθμούς;

το ρωτάω γιατί την έχω πατήσει με τις άλλες δύο εταιρίες σε αντίστοιχα προγράμματα με δεδομένα και μετά χρειάστηκε να κάνω φραγή.

 

Edited by ma-ster
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω 13 μήνες δεν είχα είχα έως τώρα κανένα πρόβλημα.

Ούτε θυμάμαι να έχει αναφερθεί θέμα χρεώσεων στο παρών νήμα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν αγόραζες 3χ40GB σου έριχνε την ταχύτητα στα 100gb ενώ εσύ είχες πληρώσει για 120gb. Το κατάλαβα σωστά; η ενώ είχες πληρώσει για 40 έφτανες μέχρι 100?
Ακριβώς έτσι γινόταν,το είχα πάθει

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθεί η συγκεκριμενη υπηρεσια  (με τα 50gb που δινει δωρο) απλα αγοραζω το Mifi της vodafone με τα 39.90 ευρω και ενεργοποιώ το πακετο που χρειαζομαι; Παραπανω καποια παιδια λενε οτι πρεπει να υπογραψω και συμβολαιο και να δωσω και δικαιολογητικα. Ισχυει κατι τετοιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπογράφεις συμβόλαιο χωρίς δέσμευση ουσιαστικά και δίνεις δικαιολογητικά γιατί είναι συμβόλαιο, ναι. 

Link to comment
Share on other sites

Αν αντι για την συσκευη που δινει η vodafone με τα 39.90 αγοράσω ενα άλλο router που να δέχεται καρτες sim, δε θα εχω πρόβλημα έτσι; Λεω να δωσω κανενα 65αρι και να παρω καποια TP-link που βλεπω στο skroutz για να εχω πιο ποιοτικη συκευη και για να μπορω ανα περιόδους να αλλαζω καρτες sim ανάλογα με το ποια με συμφερει περισσότερο.

Είναι καλη σαν ιδέα αυτη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν αντι για την συσκευη που δινει η vodafone με τα 39.90 αγοράσω ενα άλλο router που να δέχεται καρτες sim, δε θα εχω πρόβλημα έτσι; Λεω να δωσω κανενα 65αρι και να παρω καποια TP-link που βλεπω στο skroutz για να εχω πιο ποιοτικη συκευη και για να μπορω ανα περιόδους να αλλαζω καρτες sim ανάλογα με το ποια με συμφερει περισσότερο.
Είναι καλη σαν ιδέα αυτη;
Εξαρτάται από την χρήση. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι κλειδωμένο της βονταφον και με την μπαταρία έχει φορητότητα για ένα ταξίδι π.χ. Ένα σταθερό ρούτερ το μόνο βασικό που προσφέρει είναι οι θύρες LAN, αν τις χρειάζεσαι.
Στην αγορά πάντως ακόμα τρέχουν τα απεριόριστα με 10€ και υπάρχουν και αγγελίες με φτηνά mifi.
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pavlitakis1 said:

Εξαρτάται από την χρήση. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι κλειδωμένο της βονταφον και με την μπαταρία έχει φορητότητα για ένα ταξίδι π.χ. Ένα σταθερό ρούτερ το μόνο βασικό που προσφέρει είναι οι θύρες LAN, αν τις χρειάζεσαι.
Στην αγορά πάντως ακόμα τρέχουν τα απεριόριστα με 10€ και υπάρχουν και αγγελίες με φτηνά mifi.

Ποιο φθηνά MiFi απο 55 ευρώ στο skroutz δε μπορω να βρω. Και επειδη λεω να παρω κατι πιο ποιοτικο απο αυτο της vodafone, αν ειναι να δωσω 55, ας παω στο router με τα 65 για να μην εχω και τα προβληματα ξεφορτισης (η χρηση για διαμερισμα ειναι). Ναι οσο ισχύουν τα απεριοριστα με το 10ευρω μια χαρα ειναι, αλλα δεν ξερω.... θα συνεχίστεί η ιδια προσφορα και μεσα στο χειμωνα;! Θελω να λυσω το προβλημα της προσβασης στο ιντερνετ με οσο δυνατον λιγοτερα χρηματα γιατι με πηρανε 8μηνο σε αλλη περιοχη απο το τοπο κατοικιας μου και καταλαβαινεις οτι δε περισσεύει χρημα για πολλες αλλαγες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο φθηνά MiFi απο 55 ευρώ στο skroutz δε μπορω να βρω. Και επειδη λεω να παρω κατι πιο ποιοτικο απο αυτο της vodafone, αν ειναι να δωσω 55, ας παω στο router με τα 65 για να μην εχω και τα προβληματα ξεφορτισης (η χρηση για διαμερισμα ειναι). Ναι οσο ισχύουν τα απεριοριστα με το 10ευρω μια χαρα ειναι, αλλα δεν ξερω.... θα συνεχίστεί η ιδια προσφορα και μεσα στο χειμωνα;! Θελω να λυσω το προβλημα της προσβασης στο ιντερνετ με οσο δυνατον λιγοτερα χρηματα γιατι με πηρανε 8μηνο σε αλλη περιοχη απο το τοπο κατοικιας μου και καταλαβαινεις οτι δε περισσεύει χρημα για πολλες αλλαγες...
Το mifi έχει θύρα τροφοδοσίας και δουλεύει άνετα με φορτιστή κινητού.
Εγώ που έχω όλα σχεδόν σε ταχύτητες είναι το ίδιο, αλλά τα σταθερά έχουν θύρες LAN και ίσως καλύτερες κεραίες για οριακό σήμα.
Από την άλλη μεριά αν είσαι μόνος σου, κάνε χοτ σποτ το κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...