Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι στα προϊόντα είναι τα Giga Wifi, αντί για το μενου Κινητή στο μενου Ίντερνετ παντού.

Το συμβόλαιο με τα 2mbps συνεχίζει αγέρωχο, απλά η Vodafone ακολουθεί τα χνάρια άλλων εταιριών που αποκρύπτουν προϊόντα από το site τους.

 

Έχεις κάποιο link γιατί πραγματικά δεν το εμφανίζει πουθενά?

Σχετικά με το gwots παλιά η αρχική τιμή των πακέτων 19.90 (40gb) και 9.90 (10gb) είχαν την μαύρη γραμμή διαγραφής στη μέση της τιμής. Τώρα δεν έχουν τίποτα σαν να δηλώνουν ότι η προσφορά 9.95 και 4.95 ίσως επανέλθει στην κανονική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδειγμα;

Η Cosmote έχει διάφορα προγράμματα σταθερής (δεν θυμάμαι ακριβώς ποια) που δεν εμφανίζονται στο site της, παρά μόνο στους τιμοκαταλόγους της.

 

Έχεις κάποιο link γιατί πραγματικά δεν το εμφανίζει πουθενά?

https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/

Το link είναι το ίδιο, παλιότερα υπήρχε στο Προϊόντα> κινητή > Internet στο κινητό, πλέον υπάρχει στο Προϊόντα > Internet παντού.

 

Όλα τα link βγαίνουν από το eshop, δες πχ τη δομή στο link με τα προγράμματα κινητής (που εμφανίζεται στο Προϊόντα > Κινητή > Συμβόλαιο)

https://www.vodafone.gr/eshop/symvolaio/c-100159/

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα link βγαίνουν από το eshop, δες πχ τη δομή στο link με τα προγράμματα κινητής (που εμφανίζεται στο Προϊόντα > Κινητή > Συμβόλαιο)

https://www.vodafone.gr/eshop/symvolaio/c-100159/

 

Δεν μου εμφανίζει το unlimited με τα 2mbps, μόνο τα αλλά δυο στα 55 και 59 ευρώ αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, νόμιζα ότι δεν βρίσκεις το Gwots! Είμαστε off-topic, αλλά όπως είπα είναι διαθεσιμο μόνο στον τιμοκατάλογο. Ο τιμοκατάλογος υπάρχει εδώ: https://www.vodafone.gr/files/1490712987427-vodafone-giga-unlimited-timokatalogos-VF_Vodafone_Giga_Unlimited0721.pdf

Μάλιστα βλέπω ότι ενημερώθηκε τον Ιούλιο του 2021, λόγω της προσθήκης eSIM.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την κανονική sim σε ένα μηχάνημα wifi. Αν το γυρίσω σε esim σταματάει να δουλεύει η φυσική ε; απλά επειδή το έχω κυρίως στο αμάξι για την Android οθόνη μου + όλες τις συσκευές που είναι στο αμάξι, δε το παίρνω πάντα πάνω μου. Και σκεφτόμουν να χρησιμοποιούσα μια την φυσική στο μηχάνημα μια την esim στο κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς. Πιθανως στο μέλλον να προστεθεί η δυνατότητα για δεύτερη SIM, αλλά δεν πιστεύω ότι θα υποστηρίζεται το giga wifi.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο link γιατί πραγματικά δεν το εμφανίζει πουθενά?

Σχετικά με το gwots παλιά η αρχική τιμή των πακέτων 19.90 (40gb) και 9.90 (10gb) είχαν την μαύρη γραμμή διαγραφής στη μέση της τιμής. Τώρα δεν έχουν τίποτα σαν να δηλώνουν ότι η προσφορά 9.95 και 4.95 ίσως επανέλθει στην κανονική τιμή.

 

Εδω https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128/ τα εχει Από 19,90€ μόνο 9,95€ πχ.Στην σελίδα που ανοίγεις για να βάλεις πακέτο δεν το είχε τον Μάη που δοκίμασα τελευταία φορά,τα εχει με την τελική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλω την δωρεάν sim μέσω vodafone.gr θα μου την στείλουν μόνη της? Γιατί και την προηγούμενη φορά που παρήγγειλα τηλεφωνικώς μεν μου έστειλαν και το mifi και αναγκάστηκα να το επιστρέψω. Επίσης έχει τίποτα χαρτιά για να υπογράψεις?
Link to comment
Share on other sites

Υπογράφεις στον courier το συμβόλαιο, δίνεις και μια φωτοτυπία της ταυτότητας αν θυμάμαι σωστά.

Μόνο τη κάρτα λαμβάνεις, αν παραγγείλεις μόνο τη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπογράφεις στον courier το συμβόλαιο, δίνεις και μια φωτοτυπία της ταυτότητας αν θυμάμαι σωστά.

Μόνο τη κάρτα λαμβάνεις, αν παραγγείλεις μόνο τη κάρτα.

 

Δίνεις και λογαριασμό δεκο.

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις και λογαριασμό δεκο.

 

Είμαι ήδη συνδρομητής vodafone και κινητής και σταθερής οπότε δεν νομίζω να χρειάζεται έχουν τα στοιχεία μου στο σύστημα τους

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήμουν αλλά σε φορητότητα κινητού είχαν ζητήσει. Στο ots δεν θυμάμαι αν ζητήθηκε, έχω την αίσθηση ότι δεν έδωσα.
Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα ζητούν (αν δεν κάνω λάθος) λογαριασμό ΔΕΚΟ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρέπει να χαρούμε που τα 40GB από 9,95 --> 9,90 πήγαν θα γίνουμε πλούσιοι :lol:

:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κέρδισα 0,10ευρώ ΧΑΧΑΧΑ

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει volte και vowifi το giga wifi on the spot και πως ενεργοποιηται; Ρωτάω για κάποιον ειδικό λόγο για σταθερό ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Η σιμ δεν δέχεται/κάνει κλήσεις. Αν τώρα ρωτάς αν δίνει σε Hotspot vowifi γιατί να μην έχει? Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Η σιμ δεν δέχεται/κάνει κλήσεις. Αν τώρα ρωτάς αν δίνει σε Hotspot vowifi γιατί να μην έχει?

 

Επειδή είμαι διακοπές σε χωριό Μυτιλήνης άμα ενεργοποιήσω το volte καρφώνω σε μόνιμο δίκτυο 4g και έχω κάπως καλό ίντερνετ. Με αποτέλεσμα να μην με ριχνη σε 3g και καθόλου ίντερνετ. Έστω μια σκάλα 4g και 1-2 mbps

Τελικά δεν ισχύει. Μόνο σε cosmote whats up πιάνη.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τη συσκευή που έχεις, μπορεί να έχει επιλογή να τη κλειδώσεις σε μόνιμο 4G μέσω κρυφού μενού.
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τη συσκευή που έχεις, μπορεί να έχει επιλογή να τη κλειδώσεις σε μόνιμο 4G μέσω κρυφού μενού.

 

Umidigi power 3 έχω. Για βοηθά φιλε.

Edit. Τελικά το κατάφερα αυτό που λες στην Vodafone και είμαι αρχοντας από σήμα και ίντερνετ.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία, βάζω κάρτα για πάγια εντολή στην εφαρμογή και ενώ ενεργοποιείται, μετά από λίγο αν ανοίξω την εφαρμογή είναι απεργοποιημένη. Μπορώ να πληρώνω τελικά τους λογαριασμούς με πάγια εντολή; Ξέρει κανείς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία, βάζω κάρτα για πάγια εντολή στην εφαρμογή και ενώ ενεργοποιείται, μετά από λίγο αν ανοίξω την εφαρμογή είναι απεργοποιημένη. Μπορώ να πληρώνω τελικά τους λογαριασμούς με πάγια εντολή; Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Αντίστοιχο γινόταν σε εμένα με το ebill έδειχνε ότι είναι απενεργοποιημενο, μίλησα με την εξυπηρέτηση και ήταν μια χαρά ενεργοποιημενο άσχετα με το τι έλεγε η εφαρμογή, ρώτα μια στο τσατ αν έχει περαστεί το αίτημα σου για πάγια εντολή γιατί κάτι τέτοια bugs τα παθαίνει η εφαρμογή της Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής φτάνω τα 70gb τον μήνα (19,8 με την πρόσφατη μείωση) υπάρχει τελικά το όριο των 100gb ?
Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχο γινόταν σε εμένα με το ebill έδειχνε ότι είναι απενεργοποιημενο, μίλησα με την εξυπηρέτηση και ήταν μια χαρά ενεργοποιημενο άσχετα με το τι έλεγε η εφαρμογή, ρώτα μια στο τσατ αν έχει περαστεί το αίτημα σου για πάγια εντολή γιατί κάτι τέτοια bugs τα παθαίνει η εφαρμογή της Vodafone

 

Επικοινώνησα σήμερα με εξυπηρέτηση για να δουν το θέμα και ενώ ήταν ενεργοποιημένη η πάγια εντολή, την απενεργοποίησαν κατά λάθος όπως μου είπαν. Και δεν φτάνει αυτό μου στείλανε κι ένα έγγραφο να συμπληρώσω και να τους το στείλω για να το φτιάξουν. Ότι να ναι. Εννοείται ότι δεν έστειλα κι έπεσε γερό κράξιμο. Να δω πως θα το φτιάξουν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα σήμερα με εξυπηρέτηση για να δουν το θέμα και ενώ ήταν ενεργοποιημένη η πάγια εντολή, την απενεργοποίησαν κατά λάθος όπως μου είπαν. Και δεν φτάνει αυτό μου στείλανε κι ένα έγγραφο να συμπληρώσω και να τους το στείλω για να το φτιάξουν. Ότι να ναι. Εννοείται ότι δεν έστειλα κι έπεσε γερό κράξιμο. Να δω πως θα το φτιάξουν τώρα.

 

Ακαλα το μάτι μου το αλλήθωρο που τρέχει στον κατήφορο με λίγα λόγια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...