Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει προμηθευτει καποιος το ρουτερ της ΖΤΕ που δινει στο on the spot με τα 149€ να μας πει καποια πραγματα?

ειναι κλειδωμενο ή παιζει και με αλλες καρτες?

δε βρηκα πουθενα το επισημο firmware στο site της ΖΤΕ να δω αν παιρνει αναθαθμισεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dkostas said:

εχει προμηθευτει καποιος το ρουτερ της ΖΤΕ που δινει στο on the spot με τα 149€ να μας πει καποια πραγματα?

ειναι κλειδωμενο ή παιζει και με αλλες καρτες?

δε βρηκα πουθενα το επισημο firmware στο site της ΖΤΕ να δω αν παιρνει αναθαθμισεις.

Εγώ πάντως που έχω το mu5001 από vodafone αγορά έχω μια unlimited cosmote κάρτα μέσα κ παίζει κανονικά. Απλά στο πολύ ψαγμένο λειτουργικό  που θέλουν πολλοί οταν ξέρουν να κλειδώσουν πχ channel κεραία κτλ δεν έχεις πρόσβαση .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλημέρα 

Έχω αυτο ρουτερ https://www.cosmodata.gr/product/399131/servers-pos/diktiaka-proionta/routers/router-d-link-dwr-960-w-4g-lte-cat7-wi-fi-ac1200-1x-gigabit-wan-lan-1x-gigabit-lan

Βάζω μέσα τη sim της Vodafone από το  Giga WiFi on the spot και πιάνει 2 g με αποτέλεσμα να μην δίνει δεδομένα.

Όταν βάζω τη sim  στο ταμπλετ μου δουλεύει κανονικά το 4g και έχει δεδομένα. 

Εχτές έβαλα μεσα στο ρουτερ την sim από το κινητό μου. Έπιασε 4g και έδινε δεδομένα. 

Τι μπορεί να φταίει; μήπως είναι παλιά η sim από το Giga WiFi on the spot; την έχω καμία 3ετια

Εχει κάνεις άποψη; 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, patrik said:

Παιδιά καλημέρα 

Έχω αυτο ρουτερ https://www.cosmodata.gr/product/399131/servers-pos/diktiaka-proionta/routers/router-d-link-dwr-960-w-4g-lte-cat7-wi-fi-ac1200-1x-gigabit-wan-lan-1x-gigabit-lan

Βάζω μέσα τη sim της Vodafone από το  Giga WiFi on the spot και πιάνει 2 g με αποτέλεσμα να μην δίνει δεδομένα.

Όταν βάζω τη sim  στο ταμπλετ μου δουλεύει κανονικά το 4g και έχει δεδομένα. 

Εχτές έβαλα μεσα στο ρουτερ την sim από το κινητό μου. Έπιασε 4g και έδινε δεδομένα. 

Τι μπορεί να φταίει; μήπως είναι παλιά η sim από το Giga WiFi on the spot; την έχω καμία 3ετια

Εχει κάνεις άποψη; 

Η κάρτα 3 χρονών χρονών σίγουρα παίζει 4G και δεν χρειάζεται αντικατάσταση.Πιθανότατα είναι λάθος το ΑΡΝ οπότε δες το αν ειναι σωστό.

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/faqs/rythmiseis-kinitis-syskevis/pos-mporo-na-energopoiiso-apenergopoiiso-to-4g-sto-kinito-mou

αν πάλι ειναι σωστά περασμένο και δεν εχεις ίντερνετ μιλα με το chat της εξυπ. να το δουν παραπέρα μήπως φταίει κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, patrik said:

Παιδιά καλημέρα 

Έχω αυτο ρουτερ https://www.cosmodata.gr/product/399131/servers-pos/diktiaka-proionta/routers/router-d-link-dwr-960-w-4g-lte-cat7-wi-fi-ac1200-1x-gigabit-wan-lan-1x-gigabit-lan

Βάζω μέσα τη sim της Vodafone από το  Giga WiFi on the spot και πιάνει 2 g με αποτέλεσμα να μην δίνει δεδομένα.

Όταν βάζω τη sim  στο ταμπλετ μου δουλεύει κανονικά το 4g και έχει δεδομένα. 

Εχτές έβαλα μεσα στο ρουτερ την sim από το κινητό μου. Έπιασε 4g και έδινε δεδομένα. 

Τι μπορεί να φταίει; μήπως είναι παλιά η sim από το Giga WiFi on the spot; την έχω καμία 3ετια

Εχει κάνεις άποψη; 

Άνοιξε τις ρυθμίσεις του APN και γράψε μόνο internet και άσε κενά όλα τα άλλα. Για πρώτη φορά θέλει σύνδεση με υπολογιστή. Βάζεις μόνο "admin" χωρίς κωδικό στην ip που γράφει.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Άνοιξε τις ρυθμίσεις του APN και γράψε μόνο internet και άσε κενά όλα τα άλλα. Για πρώτη φορά θέλει σύνδεση με υπολογιστή. Βάζεις μόνο "admin" χωρίς κωδικό στην ip που γράφει.

Αυτο ήταν φίλε μου 

Στο αυτόματο Έγραφε internet.vodafone.gr το έκανα manual και άφησα σκέτο τo internet στο APN και έπαιξαν τα δεδομένα 

Σε ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, patrik said:

Αυτο ήταν φίλε μου 

Στο αυτόματο Έγραφε internet.vodafone.gr το έκανα manual και άφησα σκέτο τo internet στο APN και έπαιξαν τα δεδομένα 

Σε ευχαριστώ πολύ 

Αυτή τη μλκία της VF με τα APN δεν την κατάλαβα ποτέ.

Έχω το MiFi που δίνει με 60€ (ένα μαύρο Alcatel) και όταν βάζω κάρτα COSMOTE ή NOVA, βρίσκει κατευθείαν το σωστό APN και παίζει απευθείας (πχ τώρα έχω NOVA sim μέσα και έχει κατευθείαν προφίλ "WIND GR" από μόνο του χωρίς να κάνω τίποτα).

Όταν βάζω κάρτα της VF, αυτόματα μου ενεργοποιεί ένα προφίλ "VODAFONE Συμβόλαιο" και πρέπει ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ να αλλάζω χειροκίνητα το APN. 

Ε σε πιάνει μια αηδία. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά φέτος που δίνει την προσφορά με τα απεριόριστα gb στα WiFi on the spot  🙂

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για πεστε μας αν θέλει 30 μερες πριν ανανεωση όπως γράφει η προσφορά ή είναι κλασικά χύμα και απλα το αναφερουν (πακέτο με το οτι γραφει για ενα 10ημερο ανα χρηστη που παντα μετα την λήξη ξαναδούλευε)

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Στο giga wifi on the spot, δεν υπάρχει η έννοια της ανανέωσης. Δεν υπάρχει υπόλοιπο. Πρώτα ενεργοποιείς το πακέτο κι ύστερα πληρώνεις την αξία του. Μην ξεχνάμε ότι είναι συμβόλαιο..

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, user_one said:

Στο giga wifi on the spot, δεν υπάρχει η έννοια της ανανέωσης. Δεν υπάρχει υπόλοιπο. Πρώτα ενεργοποιείς το πακέτο κι ύστερα πληρώνεις την αξία του. Μην ξεχνάμε ότι είναι συμβόλαιο..

Μα για αυτό ρωτάω ... γράφει στους όρους οτι πρέπει να έχεις αγοράσει πακέτο τις τελευταίες 60 μερες πχ ?  να έχεις χρεωθεί τις τελευταιες 90 μέρες για να το πάρεις ?  η σε εσας δεν αναφέρει τιποτα ? πήρες το δώρο εσυ στην πράξη χωρις να έχεις αγοράσει κάτι για αρκετό καιρό ή ηταν ενεργή σιμ πρόσφατα με πακετο ? (αλλού γράφει για 30 μέρες)

Edit : Παρακαλώ κάποιος ΜΟΝΤ να ελέγξει λίγο τα τρολλ που βάζουν αρνητικές και χαλάνε τα τοπικ σπαμαρουντας αηδίες , έχουν ολα ίδια ιπ λογικά και απο τον τρόπο που μιλάνε ξέρεις κιόλας ποιος ειναι ... δείτε τις αρνητικές μου να τους πιάσετε όλους μαζεμένους

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone το APN πρέπει να είναι internet Vodafone gr ή σκέτο internet? Γιατί και στα 2, μια πάει 4g και έπειτα μονίμως Ε. Πριν από ένα με ενάμισι έτος ένας έγραψε ποια ΑΡΝ είναι, αλλά βαριέμαι να ψάξω

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως μπαίνουμε για να ενεργοποιήσουμε την προσφορά? Έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω και το link που είχα για ενεργοποίηση πακέτων δεν μου δουλεύει, κάτι έχει αλλάξει. Δεν έχω κάνει κωδικούς για vodafone app, χρειαζονται?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως μπαίνουμε για να ενεργοποιήσουμε την προσφορά? Έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω και το link που είχα για ενεργοποίηση πακέτων δεν μου δουλεύει, κάτι έχει αλλάξει. Δεν έχω κάνει κωδικούς για vodafone app, χρειαζονται?
Μέσα από το account στην vodafone μπορείς, είτε από την εφαρμογή για κινητά είτε μέσω web

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Steleon said:

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως μπαίνουμε για να ενεργοποιήσουμε την προσφορά? Έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω και το link που είχα για ενεργοποίηση πακέτων δεν μου δουλεύει, κάτι έχει αλλάξει. Δεν έχω κάνει κωδικούς για vodafone app, χρειαζονται?

 

Αυτό είναι

Link to comment
Share on other sites

Την προσφορά με τα απεριόριστα την ενεργοποίησε κανείς δεύτερη φορά;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να σε αφήνει 2η φορά , τουλάχιστον εδω https://content.vodafone.gr/Data/Free_Xmas_Offer2023/ σου λέει οτι το έχεις πάρει. 
Ανίθετα στο cu σε αφησε να πάρεις τις 7 μέρες και δέυτερη (τωρα εγιναν και 10) 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tolisfar said:

Την προσφορά με τα απεριόριστα την ενεργοποίησε κανείς δεύτερη φορά;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ΚρύβεΝ λόγιαΑ, μαςΙ παρακολουθούν.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ένα κουφό, έχω τρια νουμερα στο ένα είχα ενεργοποιήσει την προσφορά στα άλλα δύο πήγα να την ενεργοποιήσω σήμερα και μου έρχεται μηνυμα ΄΄η ενεργοποίηση του πακέτους δεν είναι εφικτή λόγω ασυμβατότητας  με το πρόγραμμα χρήση σας'' !

Μίλησα με voda και μου λεει ότι ισχυει αυτό, στην απορία μου και τότε πως ήταν ενεργοποιημένο στο τάδε νούμερο , η απάντηση ήταν ότι δεν έγινε κάτι τέτοιο, αποκλειεται.... και τλπ για να κλείσει η ιστορία μου ενεργοποίησαν ένα πακέτο 200 gb χωρίς χρέωση για έναν μηνα 

On 9/12/2023 at 9:09 ΜΜ, zurabi_97 said:

Στο iPhone το APN πρέπει να είναι internet Vodafone gr ή σκέτο internet? Γιατί και στα 2, μια πάει 4g και έπειτα μονίμως Ε. Πριν από ένα με ενάμισι έτος ένας έγραψε ποια ΑΡΝ είναι, αλλά βαριέμαι να ψάξω emoji14.pngemoji38.png

σκέτο internet

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitroula10 said:

ΚρύβεΝ λόγιαΑ, μαςΙ παρακολουθούν.

Εξωγήινοι που δεν καταλαβαίνουν καλά τα συνθήματά μας παρακολουθούν 😉  .. πάντως εγω με καρτοπρόγραμμα vodafon πήρα την 1η φορα και μετά δεν δίνει ξανα (λέει το έχω παρει) . Βέβαια δεν έχω ανανεωσει εκει 30 μερες, αλλα και την 1η φορά είχα ανανεωσει οριακα με 1 ευρω cashback που δεν μετραει ...  εδω δεν εχει τέτοια οπότε νομίζω δεν δίνει δευτερη.  Στο cu όλα καλα

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, blizard said:

Εξωγήινοι που δεν καταλαβαίνουν καλά τα συνθήματά μας παρακολουθούν 😉  .. πάντως εγω με καρτοπρόγραμμα vodafon πήρα την 1η φορα και μετά δεν δίνει ξανα (λέει το έχω παρει) . Βέβαια δεν έχω ανανεωσει εκει 30 μερες, αλλα και την 1η φορά είχα ανανεωσει οριακα με 1 ευρω cashback που δεν μετραει ...  εδω δεν εχει τέτοια οπότε νομίζω δεν δίνει δευτερη.  Στο cu όλα καλα

Κι εγώ δοκίμασα σε 3 WiFi on the Spot και δεν το πήρε 😄δεύτερη φορά μέχρι τις 30 Δεκεμβρίου και θα ξαναδοκιμάσω στις 30 για τρίτη φορά.😄

Σωστα τα λες γεροντα😄Κ

Κρυβε λογια

Link to comment
Share on other sites

Τέλος παντων, στο vodafone καρτοπρόγραμμα ΔΕΝ παίρνει 2η φορά (περιέγραψα την κατασταση, δεν εχω βαλει λεφτα πριν 30 μερες, την πρώτη ειχα βάλει μισο ευρω πριν 30 μερες)

Αν αυτό δεν ισχύει για αυτή την καρτούλα on the spot παρότι έχει την ίδια προσοφρά ας το πείτε  ... πχ "ναι δουλευει αλλα΄εχω βαλει  λεφτά πριν 2 μηνες, εχω αγοράσει πακέτο" ... ή υπάρχει κάτι περιεργο ψαξε ... κάτι τέλος παντων να καταλάβουν όσοι σαν λένε οτι δεν δουλευει πλεον , H αν σε εσας δουλέυει στο vodafone καρτοπρόγραμμα ή ίδια προσφορά επίσης να το πειτε 

wifi1.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, blizard said:

Αν αυτό δεν ισχύει για αυτή την καρτούλα on the spot παρότι έχει την ίδια προσοφρά ας το πείτε  ... πχ "ναι δουλευει αλλα΄εχω βαλει  λεφτά πριν 2 μηνες, ε

Φίλε το WiFi on the spot είναι συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο.

Τώρα αν δεν καταλαβαίνεις τι γράφω ούτε έχεις αυτό το πρόγραμμα μην ασχολείσαι. Δεν είναι αυτά για όλους. Ότι είχα να γράψω το έγραψα.😄

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...