Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Jimis33 said:

Ευχαριστώ

Πληροφοριακά για αυτές τις Ευρωπαικές κάρτες πχ ενα παράδειγμα απο που τις προμηθεύεσαι ?

Διάβασε στα δίκτυα εξωτερικού. Υπάρχουν λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Jimis33 said:

Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω να βάλω βασικό internet σε συναγερμό. Μιλάμε για πολυ λίγα data (<200ΜΒ / μήνα) οπότε απο αυτά που βλέπω η καλύτερη λύση είναι της vodafone mε 200 MB free. Μπορώ να έχω εντελώς δωρεάν λύση αγοράζοντας μια κάρτα Vodafone Giga Wi-Fi on the Spot ?

Η επόμενη λύση θα ήταν της COSMOTE Mobile Internet με κάρτα SIM Only Pack με 20Ε / χρόνο και 15GB

Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει ή κάποια άλλη εταιρεία ?

Τι είναι το βασικό σου νούμερο;

Εταιρεία και συμβόλαιο/κάρτα;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα σήμερα την Vodafone και μου είπαν οτι δεν ισχύει για τα 200ΜΒ free κάθε μήνα και ποτέ δεν ίσχυε ! Ψεμα προφανώς αφού έχω διαφημιστικό του Μαιου 2020 που το αναφέρει (συνημμένο)

On 3/6/2024 at 10:34 ΜΜ, MIKU said:

Τι είναι το βασικό σου νούμερο;

Εταιρεία και συμβόλαιο/κάρτα;

Εχω Frog

Μια άλλη λύση αν ξέρει κανείς, μπορώ να πάρω 2η κάρτα στον πάροχο που είμαι και να μοιράζομαι τα data με την βασική μου ?

 

wifi_on_the_spot_channels_cc_vs.pdf

Edited by Jimis33
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά. Το θέμα είναι να σιγουρευτώ οτι ακόμα δίνουν τα 200MB. Υποψιάζομαι οτι δεν το διαφημίζουν επίτηδες πλεον αλλά θέλω να είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Jimis33 said:

Ποια η διαφορά. Το θέμα είναι να σιγουρευτώ οτι ακόμα δίνουν τα 200MB. Υποψιάζομαι οτι δεν το διαφημίζουν επίτηδες πλεον αλλά θέλω να είμαι σίγουρος

Σε μένα μπαίνουν κανονικά κάθε μήνα εδώ και κοντά 2 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα είδα οτι το γράφει και στον τωρινό τιμοκατάλογό τους για τα δωρεάν 200ΜΒ (συνημμένο).

Οτι να ναι μου έλεγε η άλλη στο τηλέφωνο

Ηλεκτρονικά δεν βρήκα κάπου να μπορώ να παραγγείλω κάρτα οπότε θα περιμένω να μου τηλεφωνήσουν

Vodafone_Giga_WiFi_on_the_spot-Pricelist_GR.pdf

Edited by Jimis33
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jimis33 said:

Καλά τώρα είδα οτι το γράφει και στον τωρινό τιμοκατάλογό τους για τα δωρεάν 200ΜΒ (συνημμένο).

Οτι να ναι μου έλεγε η άλλη στο τηλέφωνο

Ηλεκτρονικά δεν βρήκα κάπου να μπορώ να παραγγείλω κάρτα οπότε θα περιμένω να μου τηλεφωνήσουν

Vodafone_Giga_WiFi_on_the_spot-Pricelist_GR.pdf 515 kB · 0 downloads

πας σε ένα κατάστημα με την ταυτοτητά σου και κάνεις την διαδικασία  και την παραλαβή σε 5'

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jimis33 said:

Καλά τώρα είδα οτι το γράφει και στον τωρινό τιμοκατάλογό τους για τα δωρεάν 200ΜΒ (συνημμένο).

Οτι να ναι μου έλεγε η άλλη στο τηλέφωνο

Ηλεκτρονικά δεν βρήκα κάπου να μπορώ να παραγγείλω κάρτα οπότε θα περιμένω να μου τηλεφωνήσουν

Vodafone_Giga_WiFi_on_the_spot-Pricelist_GR.pdf 515 kB · 3 downloads

Εδώ μπορείς: https://www.vodafone.gr/eshop/internet-pantou-mobile-broadband/giga-wifi-on-the-spot-me-karta-sim/c-200128, αλλιώς σε κατάστημα. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, staurosmar said:

Σε μένα μπαίνουν κανονικά κάθε μήνα εδώ και κοντά 2 χρόνια

Κι εμένα το ίδιο. Και νομίζω πάνω από δύο χρόνια. Και η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν έχω αγοράσει πακέτο! Την έχω και κάθεται για ώρα ανάγκης!!! 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, thansof_7 said:

Κι εμένα το ίδιο. Και νομίζω πάνω από δύο χρόνια. Και η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν έχω αγοράσει πακέτο! Την έχω και κάθεται για ώρα ανάγκης!!! 

Και μένα μου χρειάστηκε όταν μετακόμισα σε καινούργιο σπίτι μέχρι να μου συνδέσουν το σταθερό. Και μια ακόμη φορά νομίζω για μερικές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Aπο Σεπτέμβρη του 21 που την αγόρασα έδινε 200ΜΒ κάθε μήνα.Το περίεργο είναι ότι ενώ με το πακέτο  40GB κατανάλωνε πρωτα τα 200ΜΒ και μετά το πακέτο ,με το πακέτο 200GB τα 200ΜΒ μένουν απείραχτα.

Και επιτέλους το εφτιαξαν και μπορείς να βάλεις πακέτο και απο τον λογαριασμό σου/site 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bill33 said:

Και επιτέλους το εφτιαξαν και μπορείς να βάλεις πακέτο και απο τον λογαριασμό σου/site 

Όχι μόνο αυτό. Επανέφεραν και το ροαμινγκ στην ΕΕ και δείχνει πόσα δεδομένα έχουν μείνει από πόσα και μάλιστα έχει και ρολοβερ στην περιαγωγή. Άριστο πακέτο για ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2024 at 12:05 ΜΜ, Jimis33 said:

Ποια η διαφορά. Το θέμα είναι να σιγουρευτώ οτι ακόμα δίνουν τα 200MB. Υποψιάζομαι οτι δεν το διαφημίζουν επίτηδες πλεον αλλά θέλω να είμαι σίγουρος

Το έχω εδώ και 3 1/2 με 4 χρόνια. Τα 200ΜΒ τα δίνουν κανονικά! 

IMG_1508.png

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την κάρτα, όλα καλά έχει τα 200ΜΒ.

Το πρόβλημα είναι οτι θέλω να γεμίζω την κάρτα απο το κινητό μου ή απο κάποιο PC.

H κάρτα θα βρίσκεται σε κάποιο router και δεν θα την βγάζω πχ στο εξoχικό.

Ο υπάλληλος στην Vodafone μου είπε οτι την πρώτη φορά πρέπει να βάλω την κάρτα στο κινητό (απο το οποίο θα κάνω ανανέωση) να τρέξω το app και μετά να την βάλω στο router. Ετρεξα το app εκανα λογαριασμό αλλά μου έχει 2 επιλογές όταν πάω να συνδεθώ.

1) Με credentials οπου δεν μπορώ να μπω καθόλου με τα username, pass που εχω

2) χωρίς οπου βλέπω την κάρτα και τα Data που έχω αλλά δεν μπορώ να κάνω ανανέωση data

Εχει άποψη κανένας ή να πάω σε κατάστημα vodafone πάλι μπας και βγάλουν άκρη ?

Η ουσία είναι οτι η κάρτα δεν θα βγαίνει απο το router και πρέπει να την ανανεώνω και να βλέπω data απομακρυσμένα

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Jimis33 said:

Η ουσία είναι οτι η κάρτα δεν θα βγαίνει απο το router και πρέπει να την ανανεώνω και να βλέπω data απομακρυσμένα

Κανένα πρόβλημα. Μπαίνεις στο myvodafon και τα κάνεις όλα από εκεί. Πνίγηκες σε μια κουταλιά νερό.

Βάλε κωδικό επιβεβαίωσης στο μέιλ σου και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα καμια 20ριά φορές. Μάλλον έπρεπε να διαλέγω το συμβόλαιο και όχι το καρτοκινητό κατά την είσοδό μου. Κατέλειξα με τα πειράματα να αλλάζω συνέχεια τα username/password και μάλλον με μπλόκαρε απο τις πολλές προσπάθειες. Τελικά την άλλη μέρα ξαναπροσπάθησα και μπήκα απο το App

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Jimis33 said:

Δοκίμασα καμια 20ριά φορές. Μάλλον έπρεπε να διαλέγω το συμβόλαιο και όχι το καρτοκινητό κατά την είσοδό μου. Κατέλειξα με τα πειράματα να αλλάζω συνέχεια τα username/password και μάλλον με μπλόκαρε απο τις πολλές προσπάθειες. Τελικά την άλλη μέρα ξαναπροσπάθησα και μπήκα απο το App

Αφού συμβόλαιο είναι. Η εφαρμογή συχνά δεν δουλεύει σωστά και δεν δείχνει όλα τα πακέτα.

Καλύτερα μέσω browser. Πάντα σβήνουμε τα κουκις πριν ξεκινήσουμε γιατί μπερδεύεται. 

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν δίνει προσφορά το WiFi on the spot 5 ημέρες απεριόριστα με 3,45€ χωρίς φόρο ότι πρέπει για κάποιον που δεν θέλει μήνα. 0,75€/ημέρα.

Screenshot_20240623-155902_Dolphin.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στο site όταν αναφέρει τον τιμοκατάλογο δίνει 2 επιλογές, το vodafone giga wifi on the spot και το vodafone giga wifi on the spot 50gb.

Στο δεύτερο μπαίνουν τα 200mb το μήνα; ή είναι μόνο τα 50gb και μετά το 12μηνο δεν έχει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chtrig said:

Στο δεύτερο μπαίνουν τα 200mb το μήνα; ή είναι μόνο τα 50gb και μετά το 12μηνο δεν έχει τίποτα;

Εσύ τι χρειάζεσαι ακριβώς? Συνεχές ίντερνετ για το σπίτι με συμβόλαιο ή περιστασιακή χρήση?

Link to comment
Share on other sites

Περιστασιακή χρήση σε κινητό dual sim, ρώτησα στο chat της vodafone και μου είπαν ότι η έκδοση με το πακέτο των 50gb προϋποθέτει αγορά πακέτου μηνιαίως για να διατηρούνται τα 50gb μέχρι το πέρας του 12μήνου. Επίσης, δεν μπαίνουν σε αυτό τα 200mb μηνιαίως. Παρήγγειλα τελικά την απλή έκδοση και θα ενεργοποιώ πακέτο όποτε το χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επειδή δεν εχω πρόσβαση στην sim ξέρει κάποιος τι μέγεθος ειναι ;Σκέφτομαι να αλλάξω router και βλέπω ότι τα πιο πολλά ειναι με micro sim.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, bill33 said:

Επειδή δεν εχω πρόσβαση στην sim ξέρει κάποιος τι μέγεθος ειναι ;Σκέφτομαι να αλλάξω router και βλέπω ότι τα πιο πολλά ειναι με micro sim.

Μην σε πειράζει.. αν είναι μεγαλύτερη θα την κόψεις με το ψαλίδι.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Teiresias_ said:

Μην σε πειράζει.. αν είναι μεγαλύτερη θα την κόψεις με το ψαλίδι.

Είναι και αυτό μια λύση.Αλλιώς πάμε 10€ για αλλαγή σιμ?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...