Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει tv out του s3 σε hd ανάλυση σε tv με καλώδιο;

Μπορεί κάποιος να παίζει παιχνίδια και να βλέπει στην τηλεόραση;

 

Φυσικα, αυτο το καναμε απο την εποχη του si ποσο μαλον τωρα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρελαβα...

Απλά απίστευτο εξερετικο

Εντυπώσεις οσονούπω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρελαβα...

Απλά απίστευτο εξερετικο

Εντυπώσεις οσονούπω

 

Καλοριζικο.Σαν χρήστης note και εγω ,περιμενω να διαβάσω τις εντυπώσεις σου, όπως και αρκετοί εδω μέσα πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο.Σαν χρήστης note και εγω ,περιμενω να διαβάσω τις εντυπώσεις σου, όπως και αρκετοί εδω μέσα πιστεύω.

 

Για να μην το μπερδεύουμε το πράγμα...

Note είναι από μόνο του κάτι το διαφορετικό το απόλυτο ρε παιδί μου αν κάποιος μπορεί να εξοικειωθεί με το μέγεθος του...

Παμε τώρα στο απόλυτο μικρό...

Κάνει τα πάντα τόσο γρήγορα που σου θυμίζει note...

Wifi 3g και δορυφόροι κληδωνουν τόσο γρήγορα που εχω πάθει πλάκα...

Καμία σχέση με τον προκάτοχό του...

Είναι πολύ πιο γρήγορο με εξερετικη κάμερα και για μένα πολύ καλύτερο ήχο ακόμα και από το note και στο ακουστικό όταν μιλάς δηλ αλλά και όταν ακούς μουσική με το ηχείο του...

Οθόνη εξερετικη με τρομερα χρώματα...

Σε λίγο μπαίνει για ρουταρισμα και θα μείνω ως έχει τουλάχιστον μέχρι την κυριακή πριν του περάσω custom Rom..

Τα υπόλοιπα σε λίγο...

Ότι θέλετε ρωτάτε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για να μην το μπερδεύουμε το πράγμα...

Note είναι από μόνο του κάτι το διαφορετικό το απόλυτο ρε παιδί μου αν κάποιος μπορεί να εξοικειωθεί με το μέγεθος του...

Παμε τώρα στο απόλυτο μικρό...

Κάνει τα πάντα τόσο γρήγορα που σου θυμίζει note...

Wifi 3g και δορυφόροι κληδωνουν τόσο γρήγορα που εχω πάθει πλάκα...

Καμία σχέση με τον προκάτοχό του...

Είναι πολύ πιο γρήγορο με εξερετικη κάμερα και για μένα πολύ καλύτερο ήχο ακόμα και από το note και στο ακουστικό όταν μιλάς δηλ αλλά και όταν ακούς μουσική με το ηχείο του...

Οθόνη εξερετικη με τρομερα χρώματα...

Σε λίγο μπαίνει για ρουταρισμα και θα μείνω ως έχει τουλάχιστον μέχρι την κυριακή πριν του περάσω custom Rom..

Τα υπόλοιπα σε λίγο...

Ότι θέλετε ρωτάτε...

 

καταρχην καλοριζικο....λογικα μεχρι παρασκευη θα το εχω κ εγω κ επειδη ειμαι φανατικος gamer θελω αν μπορεις να μου πεις αν ανεβαζει θερμοκρασια

με καποιο βαρυ παιχνιδι...επισης αν ζεσταινετε η οθονη

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλοριζικο....λογικα μεχρι παρασκευη θα το εχω κ εγω κ επειδη ειμαι φανατικος gamer θελω αν μπορεις να μου πεις αν ανεβαζει θερμοκρασια

με καποιο βαρυ παιχνιδι...επισης αν ζεσταινετε η οθονη

 

Κοίτα παιχνίδι δεν έβαλα αλλά τόση ώρα που το σκαλίζω με tapatalk βίντεο και καμία 50 αριά εφαρμογές που κατεβασα από το μάρκετ ίσα που το νιώθω ζεστω λίγο πίσω...

Η οθόνη καθόλου...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με θήκες και λοιπά αξεσουάρ τι έχουμε?

 

Ψήνομαι για το πακέτο αυτό: http://www.mobilefun.co.uk/the-ultimate-samsung-galaxy-s3-i9300-accessory-pack-p35147.htm

 

Έχει κανείς εμπειρία από τις μάρκες που περιέχει? (flexishield θήκη και mfx screen protectors βασικά)

Το car holder που έχει είναι αξιόπιστο?

 

Χαρείτε το οι τυχεροί που το πήραν ήδη, περιμένω το δικό μου μπλε την Παρασκευή λογικά (αφού πρέπει να το πάρω από Γερμανό).

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις: καταπληκτικό. Δεν είχα όμως άνεση και χρόνο να το πιέσω.

 

Είχα όμως χρόνο να περάσω την OMEGA 4.0 :D

 

Θα επανέλθω αύριο...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις: καταπληκτικό. Δεν είχα όμως άνεση και χρόνο να το πιέσω.

 

Είχα όμως χρόνο να περάσω την OMEGA 4.0 :D

 

Θα επανέλθω αύριο...

 

Δεν αντεξες ουτε μια μέρα ρε συ!!!

Εγω τωρα θα το ρουταρω και απο κυριακη omega...

Πως την βλέπεις την ρομ αρχικά???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κ εγω παιδια πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα. Με το ρουτ τελικα χανεται η εγγυηση ε; δεν ειναι οπως με το ς2

Αν μπορει να μου στειλε κ εμενα ενα πμ για ρουτ ομεγα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναλεω για τελευταια φορα για να μη γινομαι κουραστικος......

Η ευκρινεια,ζωντανια,αντιθεση της οθονη του S3 σε εσωτερικους χωρους ειναι πολυ καλη,αλλα λιγο καλυτερη ειναι του xperia s

Σε εξωτερικο χωρο και κατω απο ηλιο θελει 100% φωτεινοτητα το S3 και ειναι ελαφρος χειροτερα απο xperia s με 50%

Τα συμπερασματα ειναι περιττα,το τονιζω αυτο που με ενοχλει ειναι σε εξωτερικο χωρο,θελει βελτιωση στο τομεα αυτο

Το μεγαλο μειον του xperia s ειναι η ιδιαιτερα ενεργοβορα οθονη του.

ενταξει, νομιζω οτι τα παραλες φιλε Αλεξανδρε. 100% φωτεινοτητα στο s3 και καλυτερο το xperia s με 50% ειναι too much τραβηγμενη αποψη. φιλικα παντα αλλα δεν μπορω να διαβαζω και οτι να'ναι.

 

Πρώτες εντυπώσεις: καταπληκτικό. Δεν είχα όμως άνεση και χρόνο να το πιέσω.

 

Είχα όμως χρόνο να περάσω την OMEGA 4.0 :D

 

Θα επανέλθω αύριο...

καταρχην καλοριζικο και καλο-δουλευτο !!!! πιστευω οτι θα το ευχαριστηθεις !!!!

Βρε παλικαρια, χωρις να θελω να φανω καπως, αλλα δεν ειναι too much σε τετοια συσκευη να βαζετε custom rom ? δηλαδη τι διαφορες θα δειτε ? 1 millisecond ?

εδω ουτε το s2 δεν ηθελε καν custom rom (κατ εμε παντα).

Εχω την εντυπωση οτι ουτε καν το root δεν ειναι απαραιτητο στο s3.

 

τι να λενε και οι αλλοι που εχουν συσκευες με μικρο hardware :).

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια, χωρις να θελω να φανω καπως, αλλα δεν ειναι too much σε τετοια συσκευη να βαζετε custom rom ? δηλαδη τι διαφορες θα δειτε ? 1 millisecond ?

εδω ουτε το s2 δεν ηθελε καν custom rom (κατ εμε παντα).

Εχω την εντυπωση οτι ουτε καν το root δεν ειναι απαραιτητο στο s3.

 

τι να λενε και οι αλλοι που εχουν συσκευες με μικρο hardware :).

 

Δεν το έχω ακόμα αλλά από το s1 που έχω δεν νομίζω πως περνάς custom rom μόνο για την ταχύτητα. Σου προσφέρουν πολλά πράγματα οι custom που ίσως δεν τα έχεις με την μαμά rom ή ίσως θέλεις διάφορες ξεχωριστές εφαρμογές για να τα έχεις. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Όσο για το root είναι αρκετές οι εφαρμογές που το θέλουν για να τρέξουν.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να εχω ακόμα την συσκευή αυτό που έγραψε ο alextrela μου φάνηκε και μενα υπερβολικό (ως φανποιστικο) να πω την αλήθεια.

 

Οι οθόνες των Galaxy αν μη τι άλλο, οσα μειονεκτήματα και αν τους προσάπτουν, φημίζονται για την φωτεινότητά τους. Και μας λες οτι 100% φωτεινότητα είναι χειρότερο απο 50% φωτηνότητα του Sony; Δηλαδή αν βάλουμε το Sony στο 100% δεν θα χρειζόμαστε τον Ηλιο!!!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι ποσό άδικος ήμουν με το κινητό χωρίς να το πιάσω πρώτα στα χέρια μου.το κινητό είναι απλά κόσμημα και καμία σχέση με το ψεύτικο galaxy s2,όσο δε για θέμα σύγκρισης οθόνης με το xperia s?απλά καμία σχέση,όπως και σε σχέση με το one x,κι ας έλεγε το grand review πού είδα ότι το x είναι καλύτερό,εντελώς άκυρο όπως και με το review του p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι ποσό άδικος ήμουν με το κινητό χωρίς να το πιάσω πρώτα στα χέρια μου.το κινητό είναι απλά κόσμημα και καμία σχέση με το ψεύτικο galaxy s2,όσο δε για θέμα σύγκρισης οθόνης με το xperia s?απλά καμία σχέση,όπως και σε σχέση με το one x,κι ας έλεγε το grand review πού είδα ότι το x είναι καλύτερό,εντελώς άκυρο όπως και με το review του p

 

Δεν εχω αποψη για το xperia s αλλα για το one x μιας και το είχα για κανα μισάωρο στα χερια μου συμφωνώ μαζι σου δεν συγκρίνεται πουθενα με το απολυτο μικρό...

Σε τίποτα και ας φανω λιγο samsung boy

Για να μην το πολυτρελαινουμε μιας και ολοι μας λιγο πολυ θα το εχουμε σε λιγες ωρες η και μερες στα χερια μας δεν θα το μετανιώσει κανεις...

Επισης εντυπωσιακο πως μεσα σε 97 λεπτα φορτισε η μπαταρια του...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μπλέ μπορεί να μην είναι ακριβώς όπως το πρωτοπαρουσίασε η Samsung. Χρήστες από το xda που μόλις το παρέλαβαν πόσταραν φωτογραφίες και νομίζω μου αρέσει πιο πολύ το νέο χρώμα:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27067295&postcount=1290

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος που μπορώ να το βρω ποιο φθηνά στην Αγγλία? Έχω ένα φίλο εκεί που θα έρθει τέλος του μήνα. Αν συμφέρει να πω να μου το φέρει αυτός.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αποψη για το xperia s αλλα για το one x μιας και το είχα για κανα μισάωρο στα χερια μου συμφωνώ μαζι σου δεν συγκρίνεται πουθενα με το απολυτο μικρό...

Σε τίποτα και ας φανω λιγο samsung boy

Για να μην το πολυτρελαινουμε μιας και ολοι μας λιγο πολυ θα το εχουμε σε λιγες ωρες η και μερες στα χερια μας δεν θα το μετανιώσει κανεις...

Επισης εντυπωσιακο πως μεσα σε 97 λεπτα φορτισε η μπαταρια του...

 

Μεγεια και με χαρά! Χαίρομαι αφενός που είναι τόσο καλό και αφετέρου που σου αρέσει και σε ικανοποιεί.. Είναι όπως λες το απόλυτο μικρό :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το μπλέ μπορεί να μην είναι ακριβώς όπως το πρωτοπαρουσίασε η Samsung. Χρήστες από το xda που μόλις το παρέλαβαν πόσταραν φωτογραφίες και νομίζω μου αρέσει πιο πολύ το νέο χρώμα:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27067295&postcount=1290

 

Αυτό συζητούσαμε μερικές σελίδες πίσω.

Νομίζω η Samsung είπε ότι δεν κυκλοφορεί με αυτήν την απόχρωση. Ποιος ξέρει..

 

Τέλος πάντων,

είδα ότι αρπάξατε από τα μούτρα τον Αλεξ μόλις είπε την άποψη του για την οθόνη.

Οι amoled δεν φαίνονται καλά κάτω από τον ήλιο. Δεν συγκρίνω με άλλες οθόνες, απλά λέω πως δεν φαίνονται καθαρά.

Όποιος φοράει αρκετές ώρες γυαλιά και είναι συχνά κάτω από τον ήλιο (όχι μέσα στο αμάξι και κάτω από δέντρα..) σίγουρα ζορίζεται αρκετά.

 

ΥΓ

Έχω 3 galaxy (4 απο αύριο), λατρεύω τις amoled και ΔΕΝ μου αρέσουν οι lcd/ips κλπ κλπ.

(το αναφέρω για να μην με πούνε και hater στο τέλος..!)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα και εγώ, είναι φανταστικό και η αίσθηση στο χέρι άριστη, αυτό που δεν μου αρέσει είναι που τις φωτο τις έχει χύμα, η κάμερα άριστη ίδια με το 4s
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου είπαν πως θέλει 8 ώρες φόρτισης πριν καν το ανοίξεις ισχύει ?! ή θέλει να την ξεφορτώσεις τελείως πριν την πρώτη φόρτιση όπως οι κοινές μπαταρίες λιθίου ?
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να εχω ακόμα την συσκευή αυτό που έγραψε ο alextrela μου φάνηκε και μενα υπερβολικό (ως φανποιστικο) να πω την αλήθεια.

 

Οι οθόνες των Galaxy αν μη τι άλλο, οσα μειονεκτήματα και αν τους προσάπτουν, φημίζονται για την φωτεινότητά τους. Και μας ες οτι 100% φωτεινότητα είναι χειρότερο απο 50% φωτηνότητα του Sony; Δηλαδή αν βάλουμε το Sony στο 100% δεν θα χρειζόμαστε τον Ηλιο!!!

 

Παιδια αν νομιζεται ότι τα βγαζω από το κεφάλι μού σας πληροφορώ ότι δουλεύω και τα δύο κινητά παραλληλα και μπορω να κρίνω από αυτα πού βλεπω με τα μάτια μού και δεν εχω καμια ορεξη να λέω ότι μού κατέβει από το κεφαλι μού συνιστώ να τα δοκιμασετε και τα 2 παραλληλα και θά το διαπιστωσετε και εσείς,οποίος εχει αμφιβολίες .

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συζητούσαμε μερικές σελίδες πίσω.

Νομίζω η Samsung είπε ότι δεν κυκλοφορεί με αυτήν την απόχρωση. Ποιος ξέρει..

 

Τέλος πάντων,

είδα ότι αρπάξατε από τα μούτρα τον Αλεξ μόλις είπε την άποψη του για την οθόνη.

Οι amoled δεν φαίνονται καλά κάτω από τον ήλιο. Δεν συγκρίνω με άλλες οθόνες, απλά λέω πως δεν φαίνονται καθαρά.

Όποιος φοράει αρκετές ώρες γυαλιά και είναι συχνά κάτω από τον ήλιο (όχι μέσα στο αμάξι και κάτω από δέντρα..) σίγουρα ζορίζεται αρκετά.

 

ΥΓ

Έχω 3 galaxy (4 απο αύριο), λατρεύω τις amoled και ΔΕΝ μου αρέσουν οι lcd/ips κλπ κλπ.

(το αναφέρω για να μην με πούνε και hater στο τέλος..!)

 

Ναι το είδα ότι αυτό συζητούσαμε ( μπαίνω σ' αυτο το forum γύτω στις 50 φορές κάθε μέρα......χωρίς υπερβολή :wacko::wacko::wacko:) αλλά η Samsung το διεψευσε όπως πόσταρα πιο πάνω! Όπως και να χει το προτιμώ αυτό το χρώμα! :D

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κ εγω παιδια πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα. Με το ρουτ τελικα χανεται η εγγυηση ε; δεν ειναι οπως με το ς2

Αν μπορει να μου στειλε κ εμενα ενα πμ για ρουτ ομεγα ευχαριστω

 

Οδηγίες έχω εδώ :)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26325777&postcount=4

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...