Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παλι θα σου πω μπραβο γιατι παρ ολο τον ενθουσιασμο σου που εβλεπα τις προηγουμενες ημερες,απεδειξες οτι εισαι αντικειμενικος!!!Καποια πραγματα ηταν αναμενομενα να ειναι στην πραγματικοτητα οπως τα περιεγραψες κι ομως δε εχει πει κανεις τιποτα εως τωρα.Να εχουμε παντα κατα νου να ειμαστε ολοι αντικειμενικοι,χωρις συμπαθειες στην μια η την αλλη εταιρεια,τα λεφτα μας δινομε ολοι στην τελικη και εχουμε απαιτησεις.

Ελπιζω το υπολοιπο κομματι της λειτουργιας του κινητου σου να ειναι σωστο (που λογικα θα ειναι :),ειναι καλη συσκευη χωρις αμφιβολια) και αναμενουμε περαιτερω παρατηρησεις σου.

Πανω απο ολα καλοριζικο και σου ευχομαιι να το απολαυσεις.:happy:

Συμφωνώ 100% με τον φίλο truckman...

 

Και πάλι καλορίζικο alex... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δευτερο αρνητικο σε εξωτερικο χωρο κατω απο τον ηλιο το S3 στο 100% φωτεινοτητα,το xperia s στο 50%,και διακρινεται καλυτερα της Sony:(

Βεβαια το Wifi ειναι καλυτερο απο το αντιστοιχο της Sony αμεση ανταποκριση χωρις αυξομειωσεις να ανεβοκατεβενει σκαλες πανω κατω ενω ειμαι διπλα στο router 1,5 -2 μετρα,ενω της sony θελει και 3-4 sec. για να πιασει....... καλα νεα αυτα:):)

 

Θα επανελθω αργοτερα.....λιγο να το δουλεψω.

 

Να είσαι καλα φίλε μου,.Επιτελους και κάποιος που σχολιαζει τα καθημερινά συν και πλην της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση,

Επειδή μέχρι τώρα είχα μόνο iPhone και ήμουν και τρέλα κολλημένος με αυτό ομολογώ, που μπορώ να ενημερωθω για το τι εστι root/custom rom κτλ... Και πως το κάνουμε αυτό στο s3;

Παρακολουθώ την συζήτηση στο forum και ψηθηκα να το αγοράσω αλλα είμαι ανιδεος απο android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση,

Επειδή μέχρι τώρα είχα μόνο iPhone και ήμουν και τρέλα κολλημένος με αυτό ομολογώ, που μπορώ να ενημερωθω για το τι εστι root/custom rom κτλ... Και πως το κάνουμε αυτό στο s3;

Παρακολουθώ την συζήτηση στο forum και ψηθηκα να το αγοράσω αλλα είμαι ανιδεος απο android.

ριξε μια ματια εδω να παρεις μια εικονα,πανω κατω τα ιδια ισχυουν και για το s3 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306732
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στην οθονη κλειδωματος υπαρχουν 4 εικονιδια-συντομευσεις που σε οσα βιντεο εχω δει ειναι παντα ιδια!αυτα δεν αλλαζουν απο τις ρυθμισεις?

ρε παιδια τελικα αυτα τα 4 εικονιδια στην οθονη κλειδωματος αλλαζουν ή μενουν μονιμα???μπορει καποιος που εχει την συσκευη να με διαφωτησει?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στην οθονη κλειδωματος υπαρχουν 4 εικονιδια-συντομευσεις που σε οσα βιντεο εχω δει ειναι παντα ιδια!αυτα δεν αλλαζουν απο τις ρυθμισεις?

ρυθμισεις - ασφαλεια - επιλογες οθονης κλειδωματος-συντομευσεις:D

Link to comment
Share on other sites

Για να έχουμε καλύτερη άποψη αν θες πάρε μια φωτογραφία ένα λευκο χαρτομάντηλο η ένα λευκο πανί, εστω μια λευκη μπλουζα :lol: Δες εδω http://db.tt/JdNOHzHz

Το λεω γιατι δεν είναι καθαρή η φωτο. Στο κέντρο και δεξιά υπάρχουν σκιές που κάνουν διάφορες αποχρώσεις και μπορει να είναι είτε απο το φως είτε απ οτιδήποτε άλλο.

 

Τράβηξα άλλη μια κόλα Α4,χωρίς φλας, μέσα σε δωμάτιο με φυσικό φωτισμό ( αν και συννεφιασμένος ο καιρός) .αυτή νομίζω είναι πιο αντιπροσωπευτική:thumbup: http://db.tt/9fouQoPw

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε πει τελειο κινητο δεν υπαρχει.....καπου υπερτερει το ενα καπου το αλλο,συμβιβασμους παντα κανουμε:p.

:)

 

Αυτο είναι απόλυτα σωστο.

Στην παρούσα φάση θα ήταν τελειο, αν είχαμε εξωτερικα HTC one X, CPU GPU απο Siii, κάμερα Siii με λογισμικό απο ΟΝΕ Χ, οθόνη ΟΝΕ Χ με ψυχρά χρώματα, μπαταρία Siii, SAR Siii, ηχείο ΝΟΚΙΑ, Sense 4.0 κλπ :lol::p

 

Αλεξ όταν μπορέσεις βάλε μια εφαρμογη που μέτρα θερμοκρασία και κανε το εξής τεστ: Μπες στο myphone σε desktop version και γράψε ένα μεγάλο ποστ. Δες μόλις τελειώσεις την θερμοκρασία και πόσο ήταν πριν ξεκινήσεις.

Είναι κάτι που στο Sii ανέβαζε φουλ και καταναλωνε αρκετη ενέργεια. Δεν μπορω να καταλάβω γιατι. Πάντα με τον official browser ο οποίος και στο One X ανεβάζει περισσότερο απο τον Chrome τον οποίο χρησιμοποιω μόνιμα πλέον.

 

 

@@Awaker

Δεν έχει καθόλου ροζ.

Όμως δεν είναι και λευκο :)

Είναι υπερβολικα ψυχρό το λευκο. Μοιάζει λουλακί. Βεβαίως σε ποιο ιδανικές συνθήκες δεν θα είναι τόσο έντονο.

Πάντως δεν έχει ροζ σε καμία περίπτωση.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S III Grand Review (GREEK)

 

Καλά ο τύπος δεν έχει ιδέα τι θα πει review!! Το λέει και Grand Review κι όλας!

Κανένα καλό hands-on θα δούμε;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Καλά ο τύπος δεν έχει ιδέα τι θα πει review!! Το λέει και Grand Review κι όλας!

Κανένα καλό hands-on θα δούμε;

 

Πριν μιλήσεις κάνε τον κόπο να διαβάσεις εδώ. Κάποιοι αφιερώνουν μεγαλύτερο χρόνο γράφοντας. Και όχι κάνοντας βίντεο της μισής ώρας επαναλαμβάνοντας κάθε 5 λεπτά τα ίδια πράγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή triangleaway για τον μηδενισμό του counter (για λόγους εγγύησης) ενημερώθηκε και είναι συμβατή με το GS3:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

Link to comment
Share on other sites

Πριν μιλήσεις κάνε τον κόπο να διαβάσεις εδώ. Κάποιοι αφιερώνουν μεγαλύτερο χρόνο γράφοντας. Και όχι κάνοντας βίντεο της μισής ώρας επαναλαμβάνοντας κάθε 5 λεπτά τα ίδια πράγματα.

 

Μπορεί μια εικόνα να αξίζει 1.000 λέξεις αλλά ένα video πολύ περισσότερες και το video σχολίασα φίλε μου. Όσα και να γράψει κάποιος, ένα 15λεπτο τουλάχιστον video θα ήταν καλύτερο από ένα κείμενο "νάρκισσο" (για μικρά παιδιά) και ένα video 4:49 (ούτε καν 5λεπτο) που την περισσότερη ώρα σκρολάρει τα εικονίδια στο Launcher (αμάν πια με αυτά τα εικονίδια στον Launcher!).

 

Αν έχεις δει (που έχεις δει) γενικά hands-on εδώ στο myphone ή στο techblog πες μου τι σχέση έχει αυτό με hands-on.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον alextrela για τις παρατηρήσεις του, που είναι του πραγματικού κόσμου!

Απογοητεύτηκα λίγο με την οθόνη.

 

Αν μπορείς να μας πεις (αν και τώρα πια το έχω εμπεδώσει) πωε είναι ο ήχος των βίντεο όταν τον ακούς ιδιαίτερα από κάποια άλλα ηχεία π.χ. τηλεόρασης, υπολογιστή κλπ.

Είναι τόσος πρίμος και χωρίς όγκο, που ακούω?

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλά ο τύπος δεν έχει ιδέα τι θα πει review!! Το λέει και Grand Review κι όλας!

Κανένα καλό hands-on θα δούμε;

 

http://techmaniacs.gr/samsung-galaxy-s-iii-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-hands-on-video-review/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μία ερώτηση... Αγόρασα χθες το S3 από ηλεκτρονικό κατάστημα. Το κουτί έγραφε "importator: Samsung Electronics Romania SRL". Επίσης η προεπιλεγμένη γλώσσα ήταν τα Ρουμάνικα, οπότε προφανώς είναι από Ρουμανία. Θα έχω θέματα με την εγγύηση? Ο καταστηματάρχης μου είπε ότι το πάω σε αυτούς και από εκεί πάει στην Arvato (απ τους οποίους έχω κακή εμπειρία)

Αυτή είναι η διαδικασία για όλα τα Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μία ερώτηση... Αγόρασα χθες το S3 από ηλεκτρονικό κατάστημα. Το κουτί έγραφε "importator: Samsung Electronics Romania SRL". Επίσης η προεπιλεγμένη γλώσσα ήταν τα Ρουμάνικα, οπότε προφανώς είναι από Ρουμανία. Θα έχω θέματα με την εγγύηση? Ο καταστηματάρχης μου είπε ότι το πάω σε αυτούς και από εκεί πάει στην Arvato (απ τους οποίους έχω κακή εμπειρία)

Αυτή είναι η διαδικασία για όλα τα Samsung?

 

Απο που το πήρες;

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί μια εικόνα να αξίζει 1.000 λέξεις αλλά ένα video πολύ περισσότερες και το video σχολίασα φίλε μου. Όσα και να γράψει κάποιος, ένα 15λεπτο τουλάχιστον video θα ήταν καλύτερο από ένα κείμενο "νάρκισσο" (για μικρά παιδιά) και ένα video 4:49 (ούτε καν 5λεπτο) που την περισσότερη ώρα σκρολάρει τα εικονίδια στο Launcher (αμάν πια με αυτά τα εικονίδια στον Launcher!).

 

Αν έχεις δει (που έχεις δει) γενικά hands-on εδώ στο myphone ή στο techblog πες μου τι σχέση έχει αυτό με hands-on.

 

To κείμενο νάρκισσο που το είδες; Αμφιβάλλω αν μπήκες ποτέ στον κόπο να το διαβάσεις. Όσο για τα hands-on βίντεο γειτονικών sites θα προτιμήσω να μην τα σχολιάσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν μιλήσεις κάνε τον κόπο να διαβάσεις εδώ. Κάποιοι αφιερώνουν μεγαλύτερο χρόνο γράφοντας. Και όχι κάνοντας βίντεο της μισής ώρας επαναλαμβάνοντας κάθε 5 λεπτά τα ίδια πράγματα.

 

Έ όχι και Grand review ρε παιδιά αυτό.

Και το κείμενο το λες καλό;; 10 παράγραφοι όλες κι όλες, η μία που λέει ότι δε θα κάνει πρόλογο και ...λέει την ιστορία του Android! Και δεν υπάρχουν πληροφορίες ουσιαστικές...

Κάτι λέει για

...μασάζ στους οφθαλμούς

...αποθεώνει την αυτονομία

...Ούτε σαπούνι

...Να τολμήσω επίσης να πω την ιεροσυλία, που αν τύχει και τη δει ο κορεάτης αρχισχεδιαστής θα με έσφαζε στο γόνατο

 

και τέλος πάντων ΕΝΤΑΞΕΙ, βγαίνουν κάποια συμπεράσματα. Το πλαστικό είναι για άλλη μια φορά φθηνό (το ξέραμε), ο 4πύρηνος είναι το ζουμί της υπόθεσης κλπ.

 

Πέρα από το σχόλιο με το review. Αρχίζω να χω δεύτερες σκέψεις για την αγορά του, παρότι ήμουν αποφασισμένη, παρά τη τσουχτερή τιμή.

Τα έχει τα προβλήματα του που για κάποιους μετράνε. π.χ. ο ήχος στο βίντεο με χάλασε πιο πολύ.

 

Αλλά τι να πάρεις? Θα γράψω τις σκέψεις μου σε άλλο thread.

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ σε όσους το πήραν. Τροφοδοτείστε μας συνεχώς με σχόλια από την εμπειρία σας γιατί είναι ο καιρός (της αγοράς) εγγύς! :happy:

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

To κείμενο νάρκισσο που το είδες; Αμφιβάλλω αν μπήκες ποτέ στον κόπο να το διαβάσεις. Όσο για τα hands-on βίντεο γειτονικών sites θα προτιμήσω να μην τα σχολιάσω.

 

Μα σχεδόν όλο σε πρώτο ενικό είναι: "τολμήσω, διαβάζω, καταλάβω, εγκαταστήσω" κλπ και γενικά έχει ένα ύφος λες και αυτός που το έγραψε θα μπορούσε να το κάνει καλύτερα (το σχεδιασμό και την υλοποίηση του galaxy s iii).

 

Επίσης που κολλάει το One X σε ένα review για το Samsung και αναφέρεται συνέχεια. Αν θέλει αυτός που το γράφει (εσύ υποθέτω) ας κάνει ένα συγκριτικό.

 

p.s. Μα "έχινος"; "Έχινος"; :confused:

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις - ασφαλεια - επιλογες οθονης κλειδωματος-συντομευσεις:D

 

ευχαριστω πολυ....εγω πιθανον θα το εχω μεθαυριο αλλα μια φιλη μου το πηρε σημερα σε λευκο!ολα καλα,οθονη χωρις κιτρινηλες ή σταμπες και καμερα χωρις φαντασματακια...το μονο μειον ειναι οτι ενω ολη η οθονη ειναι αψεγαδιαστη στο κατω δεξιο ακρο της ροζιζει και φαινεται σε λευκο φοντο...οχι σε μεγαλη εκταση αλλα κανα 2 χιλιοστα

Link to comment
Share on other sites

Πριν μιλήσεις κάνε τον κόπο να διαβάσεις εδώ. Κάποιοι αφιερώνουν μεγαλύτερο χρόνο γράφοντας. Και όχι κάνοντας βίντεο της μισής ώρας επαναλαμβάνοντας κάθε 5 λεπτά τα ίδια πράγματα.

Οι απόψεις μας συμπίπτουν απόλυτα στο αναλυτικό review που κανεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

To κείμενο νάρκισσο που το είδες; Αμφιβάλλω αν μπήκες ποτέ στον κόπο να το διαβάσεις. Όσο για τα hands-on βίντεο γειτονικών sites θα προτιμήσω να μην τα σχολιάσω.

 

Καλα τωρα μεταξυ μας οταν κανεις hands on video δειχνεις κινητο και λειτουργιες. Δεν κρατας το κινητο στο χερι και παιζεις με το menu απλα μιλωντας. Αλλιως γραφεις το αρθρο και κρατας μονο τις φωτο χωρις το βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να σταματήσουν οι αντιπαραθέσεις.

Ο καθένας μπορεί να παρακολουθήσει όσα reviews και hands-on θέλει, να βγάλει τα συμπεράσματα του για το κινητό και μετά να τα παραθέσει εδώ.

Το παρόν θέμα αναφέρεται στο SIII και αυτό σχολιάζουμε, όχι τα reviews ή τα hands-on που μας το παρουσιάζουν.

 

Μείνετε εντός θέματος!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...