Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις του πέρασα την OMEGA ΡΟΜ... Θα πρεπει να δειτε τις διαφορες!!! Εχει αλλάξει πλήρως...

 

Είμαι σίγουρος, οτι σε επόμενο Update της SAMSUNG θα το κανει και αυτη να πεταει!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα σχεδόν όλο σε πρώτο ενικό είναι: "τολμήσω, διαβάζω, καταλάβω, εγκαταστήσω" κλπ και γενικά έχει ένα ύφος λες και αυτός που το έγραψε θα μπορούσε να το κάνει καλύτερα (το σχεδιασμό και την υλοποίηση του galaxy s iii).

 

Επίσης που κολλάει το One X σε ένα review για το Samsung και αναφέρεται συνέχεια. Αν θέλει αυτός που το γράφει (εσύ υποθέτω) ας κάνει ένα συγκριτικό.

 

p.s. Μα "έχινος"; "Έχινος"; :confused:

 

Θα σεβαστώ την επιλογή του moderator. Κρίνουμε και κρινόμαστε από αυτά που γράφουμε - το ίδιο και εσύ.

 

Thanx Te_salat.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό μάλιστα! Το λες hands-on!

 

Όταν κυκλοφορήσει σε μπλε που μ' αρέσει θα την κάνω την αναβάθμιση!

(αν έπαιζε Diablo 3 θα την έκανα τώρα! :lol:)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μία ερώτηση... Αγόρασα χθες το S3 από ηλεκτρονικό κατάστημα. Το κουτί έγραφε "importator: Samsung Electronics Romania SRL". Επίσης η προεπιλεγμένη γλώσσα ήταν τα Ρουμάνικα, οπότε προφανώς είναι από Ρουμανία. Θα έχω θέματα με την εγγύηση? Ο καταστηματάρχης μου είπε ότι το πάω σε αυτούς και από εκεί πάει στην Arvato (απ τους οποίους έχω κακή εμπειρία)

Αυτή είναι η διαδικασία για όλα τα Samsung?

 

δεν θα εχεις κανενα θεμα, τη Samsung την ενδιαφερει να ειναι το κινητο απο Ευρωπη, γενικα εχει ευρωπαικη εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις του πέρασα την OMEGA ΡΟΜ... Θα πρεπει να δειτε τις διαφορες!!! Εχει αλλάξει πλήρως...

 

Είμαι σίγουρος, οτι σε επόμενο Update της SAMSUNG θα το κανει και αυτη να πεταει!!!

 

Δουλευουν ολα καλα μετα την omega???

Ειναι κατι που δεν δουλευει οπως πριν...

Για δωσε πιο πολλες εντυπωσεις απο omega...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ....εγω πιθανον θα το εχω μεθαυριο αλλα μια φιλη μου το πηρε σημερα σε λευκο!ολα καλα,οθονη χωρις κιτρινηλες ή σταμπες και καμερα χωρις φαντασματακια...το μονο μειον ειναι οτι ενω ολη η οθονη ειναι αψεγαδιαστη στο κατω δεξιο ακρο της ροζιζει και φαινεται σε λευκο φοντο...οχι σε μεγαλη εκταση αλλα κανα 2 χιλιοστα

 

Να σαι καλα ximikos!

 

Να και ενα Post με νόημα...

 

Εαν είναι 2 χιλιοστά..μικρό το κακό...

Link to comment
Share on other sites

Δουλευουν ολα καλα μετα την omega???

Ειναι κατι που δεν δουλευει οπως πριν...

Για δωσε πιο πολλες εντυπωσεις απο omega...

 

Τα BenchMarks Μαλλον ειναι για φτύσιμο...

 

-Antutu

Galaxy S3: 6936

HTC OXE X: 10658

 

-Quadreant

GS3: 3980

ΗΟΧ: 4630

 

Δεν ξερω τι μου βγαζουν τα Benchmarks, παντος η συσκευη πετάει πραγματικά σε ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ.

 

@galanakop σε 2 ωρες θα μπορω να σου πω με σιγουρια... εκ 1ης αποψης ολα ειναι ΟΚ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν θα εχεις κανενα θεμα, τη Samsung την ενδιαφερει να ειναι το κινητο απο Ευρωπη, γενικα εχει ευρωπαικη εγγυηση.

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Πριν λίγο έψαξα και είδα ότι η ρουμανία είναι στ Ε.Ε. από το 2007 (και δεν της το χα!). Ανησυχούσα επειδή νόμιζα ότι είναι εκτός ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα φάση θα ήταν τελειο, αν είχαμε εξωτερικα HTC one X, CPU GPU απο Siii, κάμερα Siii με λογισμικό απο ΟΝΕ Χ, οθόνη ΟΝΕ Χ με ψυχρά χρώματα, μπαταρία Siii, SAR Siii, ηχείο ΝΟΚΙΑ, Sense 4.0 κλπ :lol::p

 

 

 

 

 

συμφωνω σε ολα οσα λες εκτος απο την οθονη.εμενα μου αρεσει περισσοτερο η οθονη του s3(οπως την εχω δει απο βιντεο μιας και δεν το εχω).παντως δυστυχως δεν υπαρχει ενα ιδανικο τηλεφωνο.αρα κωστα ανοιγουμε την δικη μας εταιρια να το φτιαξουμε?:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα ximikos!

 

Να και ενα Post με νόημα...

 

Εαν είναι 2 χιλιοστά..μικρό το κακό...

πραγματι ειναι μικρο το κακο και εμφανζεται μονο σε λευκο φοντο στο οποιο μπορω να πω πως ολη η υπολοιπη οθονη ειναι πραγματικα τελεια!επειδη ειχα το s2 ανοιξα πρωτα καμερα!ουτε ιχνος απο φαντασματακι!το dropbox της κοπελιας αναβαθμιστηκε κατευθειαν με τα 50 gb και το κινητο ειλικρινα στο κομματι software δεν παιζεται!smart με ολη την σημασια της λεξης!το περιβλημα σε ασπρο δεν ειναι κατι διαφορετικο ουτε προς το καλο αλλα ουτε προς το κακο!με πειραξε που δεν ηταν στην συσκευασια καρτα μνημης εστω και μικρης χωρητικοτητας!!αλλα οσο προλαβα να το επεξεργαστω σιγουρα αφηνωντας το τα θετικα που ειχα αποκομοισει ειχαν σκεπασει τελειως τα λιγα αρνητικα του!

Link to comment
Share on other sites

Τα BenchMarks Μαλλον ειναι για φτύσιμο...

 

-Antutu

Galaxy S3: 6936

HTC OXE X: 10658

 

-Quadreant

GS3: 3980

ΗΟΧ: 4630

 

Αυτά δεν έχουν καμία απολύτως σημασία.

 

Δεν ξερω τι μου βγαζουν τα Benchmarks, παντος η συσκευη πετάει πραγματικά σε ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ.

 

Αυτό είναι που μετράει. Πως αισθάνεσαι εσύ την συσκευή ότι δουλεύει.

Τι να το κάνω αν μου δίνει μεγάλα Benchmarks και να έχει απίστευτο lag;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις του πέρασα την OMEGA ΡΟΜ... Θα πρεπει να δειτε τις διαφορες!!! Εχει αλλάξει πλήρως...

 

Είμαι σίγουρος, οτι σε επόμενο Update της SAMSUNG θα το κανει και αυτη να πεταει!!!

μπράβο στον Γιάννη , ήδη είναι στην τέταρτη έκδοση (αν μετράει και η v0.1 beta)

περισσότερα στο γνωστό μέρος

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

http://desmond.imageshack.us/Himg194/scaled.php?server=194&filename=screenshot2012060206364.jpg&res=landing

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πλέον είμαι κάτοχος και εγώ.

Πρώτη απογοήτευση πως δεν έχει swype από την μάνα του.

Το μέγεθος δεν μου δημιουργεί πρόβλημα.

To Απόγευμα θα κάνω ρουτ και θα του αλλάξω τα φώτα για περισσότερες εντυπώσεις , συμφωνα πάντα με την δικιά μου χρήση

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Πλέον είμαι κάτοχος και εγώ.

Πρώτη απογοήτευση πως δεν έχει swype από την μάνα του.

Το μέγεθος δεν μου δημιουργεί πρόβλημα.

To Απόγευμα θα κάνω ρουτ και θα του αλλάξω τα φώτα για περισσότερες εντυπώσεις , συμφωνα πάντα με την δικιά μου χρήση

 

Σιγουρα δεν εχει swype??εγω αυτο χρησημοποιω γιατι μου φαινεται πολυ ομορφο και βολικο,μπορει να περαστει με καποιον τροπο??

Link to comment
Share on other sites

Πλέον είμαι κάτοχος και εγώ.

Πρώτη απογοήτευση πως δεν έχει swype από την μάνα του.

Το μέγεθος δεν μου δημιουργεί πρόβλημα.

To Απόγευμα θα κάνω ρουτ και θα του αλλάξω τα φώτα για περισσότερες εντυπώσεις , συμφωνα πάντα με την δικιά μου χρήση

 

Το swype πλέον ενσωματώθηκε στο κλασικό keyboard .;) swype and see..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα για τους νεους κατοχους που εχουν στην κατοχη τους και το SII αλλα και την μπαταρια των 2000 μιλιαμπερωριων.

Εχετε καμια αποψη για το αν η μεγαλη μπαταρια του SII με τα 2000 μιλιαμπερωρια ειναι ιδια σε μεγεθος με την 2100 του SIII;

Καλο θα ηταν καποιος που ειχε την 2000 του SII να μας πει....

 

Ευχαριστω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο και το s2?Εγώ που το συγκρίνω στην οθόνη μου φαίνεται λίγο πιο σκοτεινό...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο και το s2?Εγώ που το συγκρίνω στην οθόνη μου φαίνεται λίγο πιο σκοτεινό...

 

Εισαι σιγουρος, οταν τα ειχαμε διπλα διπλα σε φουλ φωτεινοτητα ηταν πιο φωτεινο το S3.

 

Σχετικα με τα benchmarks που ρωτησε ο φιλος πριν, αν δεις το review που εκανα το S3 εβγαλε 5094 χωρις να εχω κανει clean την RAM. Για τσεκαρε μην σου τρεχει τιποτα απο πισω ή μηπως εκανε κανενα sync εκεινη την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος, οταν τα ειχαμε διπλα διπλα σε φουλ φωτεινοτητα ηταν πιο φωτεινο το S3.

 

Σχετικα με τα benchmarks που ρωτησε ο φιλος πριν, αν δεις το review που εκανα το S3 εβγαλε 5094 χωρις να εχω κανει clean την RAM. Για τσεκαρε μην σου τρεχει τιποτα απο πισω ή μηπως εκανε κανενα sync εκεινη την ωρα.

 

Στον αυτόματο φωτισμό κάνει καλύτερη διαχείριση ο αισθητήρας φωτεινότητας και χαμηλώνει πιο πολύ την φωτεινότητα σε σχέση με το s2.Σε τέρμα φωτεινότητα όντως το σξ είναι τελικά πιο φωτεινό(την πάτησα επειδή είχα ρυθμισμένη την δυναμική στο s2 και τυπική στο s3)

Link to comment
Share on other sites

Για να μιλαμε σωστα κ να μην υπαρχει παραπληροφοριση σχετικα με τα παντα, ειτε θετικα ειτε αρνητικα σχολια δηλωστε και τις βασικες ρυθμισεις/παραμετρους αν ειναι ευκολο πρωτου παρουσιασετε αποτελεσματα σχετικα με οτιδηποτε εχει να κανει με το κινητο.

 

Πχ. Οχι τοσο ζωντανα χρωματα κ προβλημα απεναντι στον ηλιο : φωτεινοτητα 100%, ρυθμιση οθονης Δυναμικο.

Πχ. Δεν εχει ροζ στιγμα η καμερα : full αναλυση, φωτογραφια/video mode, εξωτερικος φωτισμος κτλ

Πχ. Ηχος καμερας τελειος: Αν εισαι μονος σου σε ενα δωματιο κ μιλας ρε μεγαλε φυσικα κ θα ειναι τελειος.

 

Το πιασατε το νοημα.

Να κανουμε κ μια αντικειμενικη, σωστη λιστα με υπερ κ κατα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μετα από 1 ώρα πλοήγηση με 3G με μουσική ταυτοχρονα με Bluetooth .MW600 επιτελους μου εμφανίζονται τα κομμάτια μουσικης που ακουω στην μικρή οθόνη του Bluetooth δεν μου το έκανε με xperia s /one x καλό νέο ενόψει καινούργιο μοντελο της Sony, μπορω να πω ότι ζεστενεται αρκετά το καπάκι πίσω

Το gps κλειδωσε δορυφόρο σε κανά 20" εν κινήσει, η μπαταρία του από 80 % έχει πάει στο 62% στο διαστημα αυτο με 100% την φωτεινοτητα , αλλα τονιζω η ευκρίνεια ζωντανεια χρωμάτων στα ίδια με οne x χειροτερη από xperia s μακράς την καλύτερη στην κατηγορια

 

Θα επανέλθω

 

 

ΥΓ Μετα από 30 χλμ δρομο και αφου ειχα κλείσει το gps και αφου ειχα σταματήσει το ανοιξα και κλειδωσε δορυφορο σε 2-3" μια χαρά το κόβω το gps

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μπράβο στον Γιάννη , ήδη είναι στην τέταρτη έκδοση (αν μετράει και η v0.1 beta)

περισσότερα στο γνωστό μέρος

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

http://desmond.imageshack.us/Himg194/scaled.php?server=194&filename=screenshot2012060206364.jpg&res=landing

 

Μολις τωρα στο site τις ομεγα εβγαλε και την v4...

Στο xda θα την δωσει οσονούπω

 

Αλλα και ο τουρκος με εναν απο τους καλυτερους κερνελ είναι πια στο παιχνίδι

 

http://www.gokhanmoral.com/gm/category/sgs3-kernel/

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος, οταν τα ειχαμε διπλα διπλα σε φουλ φωτεινοτητα ηταν πιο φωτεινο το S3.

 

Σχετικα με τα benchmarks που ρωτησε ο φιλος πριν, αν δεις το review που εκανα το S3 εβγαλε 5094 χωρις να εχω κανει clean την RAM. Για τσεκαρε μην σου τρεχει τιποτα απο πισω ή μηπως εκανε κανενα sync εκεινη την ωρα.

 

Το πιθανότερο είναι ότι η μπαταρία του είχε μπει στα κόκκινα την ώρα που έκανε τα benchmarks.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...