Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το είδα ότι αυτό συζητούσαμε ( μπαίνω σ' αυτο το forum γύτω στις 50 φορές κάθε μέρα......χωρίς υπερβολή :wacko::wacko::wacko:) αλλά η Samsung το διεψευσε όπως πόσταρα πιο πάνω! Όπως και να χει το προτιμώ αυτό το χρώμα! :D

 

Ε δε μπορεί....Κοιτάξτε και εδώ φωτογραφίες απο xda, unboxing και...πιο κλειστό μπλε χρώμα (metallic blue δηλαδή..)...!!!

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27067295&postcount=1290

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε δε μπορεί....Κοιτάξτε και εδώ φωτογραφίες απο xda, unboxing και...πιο κλειστό μπλε χρώμα (metallic blue δηλαδή..)...!!!

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27067295&postcount=1290

 

Κοίτα στην προηγούμενη σελίδα ;) Χαίρομαι που περίμενα για να πάρω το μπλέ:dance:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στην προηγούμενη σελίδα ;) Χαίρομαι που περίμενα για να πάρω το μπλέ:dance:

 

Δε σας προλαβαίνω...Μια απ' τα ίδια..:p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η επιλογή μου για το μπλε με κάνει να νιώθω πολύ ωραία. Είχα βαρεθεί το μαύρο χρώμα (που γενικά δεν το γουστάρω) και φυσικά το άσπρο στα μάτια μου είναι κάπως ψεύτικο. Τώρα στο ημίφως του γραφείου μου μοιάζει γκρι και γενικά είναι κουκλί.

 

Από κει και πέρα στην ουσία του πράγματος η συσκευή είναι σούπερ. Το LED πραγματικά λέω επιτέλους που ήρθε στη ζωή μας ξανά. Πολύ βολικό. Το NoLED σαν εφαρμογή για κάποιο λόγο ποτέ δε με βόλεψε. Γενικά η αίσθηση του κινητού είναι πολύ καλή. Μπορώ και το δουλεύω χαλαρά με το ένα χέρι. Το δοκίμασα σήμερα σε παραλιακό μαγαζί ενώ στο άλλο χέρι κράταγα ποτό και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Και είμαι αρκετά κοντός, μόλις 1,72. Άρα ένας λίγο ψηλότερος θα έχει ακόμη μεγαλύτερη άνεση. Από αύριο θα το στήσω όπως το προτιμώ και θα το ζορίσω με βίντεο και λοιπές ιστορίες...

 

Τέλος για το φίλο που ρώτησε γιατί να βάλει κανείς custom rom για μένα μετά την εμπειρία από το S2 η απάντηση είναι πολύ απλή. OMEGA και πάλι OMEGA γιατί δεν με προβλημάτισε ποτέ ως τώρα. Και είμαι σίγουρος ότι αφού πάρει ο Γιάννης τη συσκευή στα χέρια του θα κάνει παπάδες!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι δεν κλεινει το θεμα αυτο "προς κυκολοφορια Samsung Galaxy S III" και να δημιουργηθει στην Υποπεριοχη το θεμα "Samsung I9300 Galaxy S III"
TCe
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η επιλογή μου για το μπλε με κάνει να νιώθω πολύ ωραία. Είχα βαρεθεί το μαύρο χρώμα (που γενικά δεν το γουστάρω) και φυσικά το άσπρο στα μάτια μου είναι κάπως ψεύτικο. Τώρα στο ημίφως του γραφείου μου μοιάζει γκρι και γενικά είναι κουκλί.

 

Από κει και πέρα στην ουσία του πράγματος η συσκευή είναι σούπερ. Το LED πραγματικά λέω επιτέλους που ήρθε στη ζωή μας ξανά. Πολύ βολικό. Το NoLED σαν εφαρμογή για κάποιο λόγο ποτέ δε με βόλεψε. Γενικά η αίσθηση του κινητού είναι πολύ καλή. Μπορώ και το δουλεύω χαλαρά με το ένα χέρι. Το δοκίμασα σήμερα σε παραλιακό μαγαζί ενώ στο άλλο χέρι κράταγα ποτό και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Και είμαι αρκετά κοντός, μόλις 1,72. Άρα ένας λίγο ψηλότερος θα έχει ακόμη μεγαλύτερη άνεση. Από αύριο θα το στήσω όπως το προτιμώ και θα το ζορίσω με βίντεο και λοιπές ιστορίες...

 

Τέλος για το φίλο που ρώτησε γιατί να βάλει κανείς custom rom για μένα μετά την εμπειρία από το S2 η απάντηση είναι πολύ απλή. OMEGA και πάλι OMEGA γιατί δεν με προβλημάτισε ποτέ ως τώρα. Και είμαι σίγουρος ότι αφού πάρει ο Γιάννης τη συσκευή στα χέρια του θα κάνει παπάδες!

 

Ποιο μπλε έχεις και απο που το πήρες; Αν μπορείς ανέβασε καμιά φώτο να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και νωρίτερα ότι το πήρα από το amazon.de και είναι το pebble blue. Αυτό που όλοι ξέρουμε από την αρχή...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι στο τσακ για να αλλαξω το s2 μου..

 

ο μεγαλος ενδοιασμος ειναι το μεγεθος, γι αυτο αναμενω να το δω απο κοντα..

 

επισης για να δω ποιο μου αρεσει περισσοτερο μεταξυ λευκου και (νεου?) μπλε..

 

για την αυτονομια εχετε προλαβει να βγαλετε καποιο συμπερασμα? (κυριως σε σχεση με s2)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το μπλε θα παει ποιο πισω γιατι εχει θεμα με την καμερα.

 

αυτο παλι που προεκυψε?

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως και το λευκό δεν αφήνει φτηνή αίσθηση,καλύτερό και από το λευκό galaxy 2 και από το galaxy nexus στο λευκό χρώμα,γενικά δεν το περίμενα τόσο ωραίο και ποιοτικό.

Το hardware button επίσης δεν έχει ουδεμίαν σχέση με το φτηνό κουμπί του galaxy 2.είναι όμως λίγο ζόρικη η θέση του για πάτημα.

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/IMAG0153.jpg

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν είναι άκυρη η ερώτηση εδω αλλά...

 

Η OMEGA ROM στο S2 ήταν εντυπωσιακή (πέραν απ΄ολα τα άλλα) και σε θέματα UI. Ξέρω πως το S3 μόλις κυκλοφόρησε και είναι ακόμα νωρίς αλλά σκοπεύετε να κάνετε κάτι αντίστοιχο με την Omega για το S3 γιατι στο XDA μεχρι τώρα βλέπω το touchwiz.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

απο μαγαζι που το φερνει στην ελλαδα.

ειχε ενημερωση απο τον προμηθευτη του στην γερμανια οτι το μπλε εχει προβληματα στην καμερα και η κυκλοφορια του θα παει ποιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

απο μαγαζι που το φερνει στην ελλαδα.

ειχε ενημερωση απο τον προμηθευτη του στην γερμανια οτι το μπλε εχει προβληματα στην καμερα και η κυκλοφορια του θα παει ποιο πισω.

 

Δεν νομίζω ότι πλέον στέκει κάτι τέτοιο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι πλέον στέκει κάτι τέτοιο

 

αφου νομιζω οτι το μπλε ηδη αρχισε να πωλειται!!!

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

μάλλον αναφέρετε σε αυτό http://www.digitaltrends.com/mobile/samsung-delays-pebble-blue-galaxy-s3-to-fix-its-color/

Samsung has officially delayed the blue version of the Galaxy S3 to improve the color of the casing

και όπως βλέπεις

Update 6/4/2012: The Galaxy S3 US release pricing and info has come out and it appears that Pebble blue will be a part of the launch.
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

γιαννη ειναι φιλος και μου το ειπε σημερα το πρωι που ειμουνα στο μαγαζι του

 

Θέμα υπήρχε,διορθώθηκε όμως κι έχουν βγάλει στην αγορά άλλο μπλε,στο καινούριο δεν έχει ακουστεί κάτι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο εκπληκτικο ειναι ο χρονος που μπουταρει...

4-5 sec και είναι ετοιμο για χρηση...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

γιαννη ειναι φιλος και μου το ειπε σημερα το πρωι που ειμουνα στο μαγαζι του

 

Φιλαράκι εγώ ήδη το έχω στα χέρια μου το μπλε, οπότε κάποιο επεισόδιο ίσως να έχασε ο φίλος σου...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συζητούσαμε μερικές σελίδες πίσω.

Νομίζω η Samsung είπε ότι δεν κυκλοφορεί με αυτήν την απόχρωση. Ποιος ξέρει..

 

Τέλος πάντων,

είδα ότι αρπάξατε από τα μούτρα τον Αλεξ μόλις είπε την άποψη του για την οθόνη.

Οι amoled δεν φαίνονται καλά κάτω από τον ήλιο. Δεν συγκρίνω με άλλες οθόνες, απλά λέω πως δεν φαίνονται καθαρά.

Όποιος φοράει αρκετές ώρες γυαλιά και είναι συχνά κάτω από τον ήλιο (όχι μέσα στο αμάξι και κάτω από δέντρα..) σίγουρα ζορίζεται αρκετά.

 

ΥΓ

Έχω 3 galaxy (4 απο αύριο), λατρεύω τις amoled και ΔΕΝ μου αρέσουν οι lcd/ips κλπ κλπ.

(το αναφέρω για να μην με πούνε και hater στο τέλος..!)

Νίκο, δεν φωνάξαμε ούτε μαλώσαμε τον Άλεξ. Συζήτηση και διάλογο κάνουμε όμορφα και πολιτισμένα :-)

Λατρεύω επίσης τις amoled, και λόγω s1 & s2 έχω άποψη.

Το δικό μου σχόλιο είχε να κάνει με το "100% φωτεινότητα του s3, ότι είναι χειρότερο από το 50% του xperia s". Το θεώρησα τραβηγμένο, γι' αυτό και το σχολίασα, χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω την ουσία της άποψης του. Αυτό και μόνο αυτό.

 

 

 

 

Δεν το έχω ακόμα αλλά από το s1 που έχω δεν νομίζω πως περνάς custom rom μόνο για την ταχύτητα. Σου προσφέρουν πολλά πράγματα οι custom που ίσως δεν τα έχεις με την μαμά rom ή ίσως θέλεις διάφορες ξεχωριστές εφαρμογές για να τα έχεις. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Όσο για το root είναι αρκετές οι εφαρμογές που το θέλουν για να τρέξουν.

Για τις custom rom γνωρίζω βρε φίλε. Επειδή όμως έχω το s1 και το s2 αυτή την στιγμή, θα σου πω το εξής.

Στο s1 με custom rom η συσκευή απογειώνεται και υπάρχει αρκετή διαφορά στην πράξη (προς το καλύτερο φυσικά) σε σχέση με μαμά ρομ. Εδώ συμφωνούμε απολύτως.

Στο s2 ουσιαστική διάφορα στην πράξη μεταξύ μαμά και custom δεν υπάρχει. Το δικό μου s2 στημένο με σωστές εφαρμογές και ρυθμίσεις από μένα, δουλεύει το ίδιο γρήγορα και αψεγάδιαστα σε σχέση με όσα s2 φίλων και γνωστών τα έχω βάλει δίπλα δίπλα. Και να φανταστείς ότι το δικό μου δεν είναι καν rooted :-).

 

Σε σύγκριση δε, με κάτι μέτριες custom rom που κυκλοφορούν στο xda, η δική μου συσκευή λειτουργεί πιο σωστά και πιο σταθερά.

 

...

 

Τέλος για το φίλο που ρώτησε γιατί να βάλει κανείς custom rom για μένα μετά την εμπειρία από το S2 η απάντηση είναι πολύ απλή. OMEGA και πάλι OMEGA γιατί δεν με προβλημάτισε ποτέ ως τώρα. Και είμαι σίγουρος ότι αφού πάρει ο Γιάννης τη συσκευή στα χέρια του θα κάνει παπάδες!

Βρε γαλαξιακέ μου φίλε, δεν ρώτησα γιατί να βάλει κάποιος custom rom στο s3. Είπα πολύ απλά ότι για συσκευή με τέτοιο hardware, και συγκεκριμένα cpu,gpu,ram, δεν είναι απαραίτητη μια custom rom, όσο αφορά ταχύτητα που θα κερδίσει κάποιος από το πιθανό tweaking.

Και επαναλαμβάνω ότι για μένα, εκτός από κάποιον άλλο launcher αν δεν αρέσει ή δεν τον ικανοποιεί ο tw, και ίσως και root για χρήση κάποιων εφαρμογών που θέλουν δικαιώματα, ουσιαστικά και πρακτικά δεν χρειάζεσαι custom ούτε στο s2, και ένα παραπάνω στο 3.

Όσο αφορά την omega και τον φίλο μου τον Γιάννη, και επειδή ίσως δεν με γνωρίζεις, όταν ξεκίνησε η omega (επί windows mobile - hd2), ήμουν ένα από τα μέλη της omega ομάδας, με μάγειρα φυσικά τον άψογο Γιάννη. Οπότε τα υπόλοιπα περιττεύουν :-).

 

 

Και μιας και μέχρι τώρα μόνο διαβάζω εδώ και δεν έχω ρωτήσει τίποτα για όσους είναι ευτυχείς κάτοχοι s3, να ρωτήσω κι' εγώ τα εξής:

 

1) στο multitasking πως τα πάει; Ανοίξτε 4 εφαρμογές συγχρόνως, π.χ Facebook, twitter, browser, game, και δοκιμάστε να δουλέψετε για αρκετό χρονικό διάστημα (της τάξης των 1-2 λεπτών), πηγαίνοντας από την μια εφαρμογή στην άλλη, και να τις χρησιμοποιείτε συγχρόνως. Δηλαδή ανοίγω μια σελίδα στον browser, ανοίγω Facebook γράφω κάτι, επιστρέφω στον browser με το κεντρικό πλήκτρο, κ.ο.κ.

Δείτε πως θα τα πάει (αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα είναι σούπερ) και πείτε μου.

 

2) κατά την διάρκεια εγγραφής βίντεο, υπάρχει δυνατότητα παύσης και συνέχισης εγγραφής; Για μένα πολύ σημαντικό και χρήσιμο. Το είχε στο s1 αλλά στο s2 το έβγαλαν :-(.

 

3) δοκιμάστε να σερφάρετε για κανένα δεκάλεπτο στο ίντερνετ (Facebook, twitter, browser) μέσω 3g/hsdpa και πείτε μας πόσο % μπαταρία έπεσε;;;

 

αυτά προς το παρόν και καλορίζικο σε όλους :-)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, δεν φωνάξαμε ούτε μαλώσαμε τον Άλεξ. Συζήτηση και διάλογο κάνουμε όμορφα και πολιτισμένα :-)

Λατρεύω επίσης τις amoled, και λόγω s1 & s2 έχω άποψη.

Το δικό μου σχόλιο είχε να κάνει με το "100% φωτεινότητα του s3, ότι είναι χειρότερο από το 50% του xperia s". Το θεώρησα τραβηγμένο, γι' αυτό και το σχολίασα, χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω την ουσία της άποψης του. Αυτό και μόνο αυτό.

 

Εννοούσα γενικά τα "επιθετικά" σχόλια που διάβασα Αντώνη.

Δεν συγκράτησα ονόματα :)

 

Ναι κι εμένα μου ακούγεται υπερβολικό το "50%" αλλά δεν έτυχε να δουλέψω xperia s, οπότε σώπασα :p

 

Η άποψη μου στο θέμα φωτεινότητα είναι πως μπορούσαν και καλύτερα (άποψη μου πάντα).

Δεν κάνω συγκρίσεις με άλλες οθόνες βέβαια γιατί δεν απολαμβάνω καμία άλλη εκτός από τις amoled. Και τη μισή φωτεινότητα να είχαν δηλαδή θα το υπέμενα :D

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω και εγώ και εδώ θέλω να πω στο θελα φωτεινότητα σε εξωτερικούς χώρους ότι έχοντας τα κορυφαία note k s2 με amoled αλλά και το one x να πω ότι σε εσωτερικούς χώρους είναι όντως το λιγότερο εντυπωσιακές οι amoled αλλά έξω έχουν ένα θεματάκι,για μένα η πιο ευανάγνωστη οθόνη σε ήλιο που έχω δει(σε τέτοιου είδους smartphones)και χωρίς να έχω δει ακόμα του S3,ήταν του Sony Xperia P και μετά του..sole(πάλι Sony!)που ήταν ανώτερες(κάτω από ντάλα ήλιο πάντα)ακόμα και απ'του note που είναι πολύ φωτεινή αλλά και του one x.Απ'την άλλη του(πάλι Sony) neo v είναι δυσαναγνωστη στον ήλιο οπότε περιμένω να δω και το γαλαξία 3 με τα μάτια μου και να κρίνω!

 

Πάντως αν και ίσως τραβηγμένα τα ποσοστά που δίνει ο Alex δε μου φαίνεται και απίθανο του Sony s να είναι πιο ευανάγνωστη έξω!

Ίδωμεν...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...