Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτοι που το εχετε παραλαβει με ποια rom σας ηρθε ? την XXLE8 ? Στην αρχη που εκανα τις πρωτες ρυθμισεις , μου ζητησε ενα update , αλλα επειδη δεν ημουν σε wifi το ακυρωσα , ε μετα που το δοκιμασα χειροκινητα , δεν μου βγαζει καμια ενημερωση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτοι που το εχετε παραλαβει με ποια rom σας ηρθε ? την XXLE8 ? Στην αρχη που εκανα τις πρωτες ρυθμισεις , μου ζητησε ενα update , αλλα επειδη δεν ημουν σε wifi το ακυρωσα , ε μετα που το δοκιμασα χειροκινητα , δεν μου βγαζει καμια ενημερωση

 

Ναι με αυτή είναι και οι δικιά μου

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα στους εξωτερικούς χώρους σίγουρα θα μπορούσε να ήταν καλύτερη. Με το HTC one s που είναι επίσης amoled , είχα καλύτερη εικόνα από το galaxy s3. Περίμενα γενικά να είναι καλύτερη. Επίσης αμα βάλεις και screen protector την κάνει χειρότερη την ευκρίνεια. Γενικά θέλεις λευκό background για να μπορείς να δεις.

 

Ωστόσο δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα γιατί στην τελική όλες οι συσκευές έχουν αυτό το πρόβλημα λίγο ως πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα γενικά τα "επιθετικά" σχόλια που διάβασα Αντώνη.

Δεν συγκράτησα ονόματα :)

 

Ναι κι εμένα μου ακούγεται υπερβολικό το "50%" αλλά δεν έτυχε να δουλέψω xperia s, οπότε σώπασα :p

 

Η άποψη μου στο θέμα φωτεινότητα είναι πως μπορούσαν και καλύτερα (άποψη μου πάντα).

Δεν κάνω συγκρίσεις με άλλες οθόνες βέβαια γιατί δεν απολαμβάνω καμία άλλη εκτός από τις amoled. Και τη μισή φωτεινότητα να είχαν δηλαδή θα το υπέμενα :D

Ωραία, δικός μας είσαι κι' εσύ. Amoled μέχρι κόκκαλο. Χάχα :D

Επειδή περνάνε από τα χέρια σχεδόν όλα τα κινητά (έχει φίλος μου κατάστημα και μου τα δίνει για review), για μένα η γλυκύτητα των χρωμάτων που είχε το galaxy s, και φυσικά το s2 είναι το κάτι άλλο.

Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι επειδή αρέσουν σε μένα, ότι πρέπει να αρέσουν σε όλους. Ομολογουμένως όμως, όσους γνωρίζω με amoled, είναι από τους πολύ σοβαρούς λόγους που παραμένουν σε Samsung σε κάθε επόμενη αγορά τους.

Όσο αφορά την φωτεινότητα θέλω να πω το εξής. Σίγουρα η Samsung θα μπορούσε να έχει δώσει μεγαλύτερα επίπεδα φωτεινότητας στα smartphones με μεγάλη οθόνη (s,s2,s3). Μήπως όμως έχει λόγο (και σημαντικό) που δεν το κάνει;

Μην ξεχνάμε ότι μεγάλη φωτεινότητα σε μεγάλη οθόνη σημαίνει battery killer και αυτό επιπροσθέτως σημαίνει και αυξημένες θερμοκρασίες, δηλαδή φυσική φθορά.

Συνεπώς για να καταλήξω, εγώ είμαι υπερευχαριστημένος με την ποιότητα χρωμάτων, την φωτεινότητα και την χρωματική απόδοση της amoled, εφόσον με αυτά τα δεδομένα δεν μου έχει τύχει το παραμικρό θέμα/πρόβλημα με την οθόνη, κι' ας έχει λιγότερη φωτεινότητα σε σχέση με κάποιες άλλες συσκευές :)

 

Τώρα όσο αφορά το s3 σαν συσκευή καθεαυτή, η γνώμη μου είναι ότι όσοι έχουν παραμείνει στο s1 και δεν πήραν s2, αυτοί σχεδόν όλοι θα πάνε στο s3, και είναι πολύ λογική η μετάβαση αυτή. Όσοι έχουν το s2 όπως εγώ, θα μπουν στην διαδικασία να το ψάξουν λιγάκι και να το δουν από κοντά. Εγώ προσωπικά έχω μια επιδότηση της τάξης των 250€, αλλά θέλω να το δω από κοντά γιατί το μέγεθος είναι βασικός παράγοντας αγοράς του. Όσο για τα υπόλοιπα είμαι σίγουρος πριν ακόμα το πιάσω ότι θα με καλύπτει πλήρως σε καθημερινή χρήση και όχι μόνο.

Σκέφτομαι επίσης ότι ίσως να μην έχω και την υπομονή να περιμένω το s4 ένα χρόνο μετά. Γιατί μετά από s1 & s2 δεν μπαίνω καν στην σκέψη να πάω σε άλλη εταιρεία.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

1) στο multitasking πως τα πάει; Ανοίξτε 4 εφαρμογές συγχρόνως, π.χ Facebook, twitter, browser, game, και δοκιμάστε να δουλέψετε για αρκετό χρονικό διάστημα (της τάξης των 1-2 λεπτών), πηγαίνοντας από την μια εφαρμογή στην άλλη, και να τις χρησιμοποιείτε συγχρόνως. Δηλαδή ανοίγω μια σελίδα στον browser, ανοίγω Facebook γράφω κάτι, επιστρέφω στον browser με το κεντρικό πλήκτρο, κ.ο.κ.

Δείτε πως θα τα πάει (αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα είναι σούπερ) και πείτε μου.

 

2) κατά την διάρκεια εγγραφής βίντεο, υπάρχει δυνατότητα παύσης και συνέχισης εγγραφής; Για μένα πολύ σημαντικό και χρήσιμο. Το είχε στο s1 αλλά στο s2 το έβγαλαν :-(.

 

3) δοκιμάστε να σερφάρετε για κανένα δεκάλεπτο στο ίντερνετ (Facebook, twitter, browser) μέσω 3g/hsdpa και πείτε μας πόσο % μπαταρία έπεσε;;;

 

αυτά προς το παρόν και καλορίζικο σε όλους :-)

 

1) Πολύ πολύ καλά. Μετά από ώρες γύρναγα σε εφαρμογές και είχαν μείνει εκεί που ήμουν.

2) Όχι

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι επίσης ότι ίσως να μην έχω και την υπομονή να περιμένω το s4 ένα χρόνο μετά. Γιατί μετά από s1 & s2 δεν μπαίνω καν στην σκέψη να πάω σε άλλη εταιρεία.

 

To μόνο που σκέφτομαι είναι, όχι το S4 αλλά τα nexus που είναι να βγούνε σε λίγο καιρό. Ολο και κάποιο από τις 5 συσκευές που θα κυκλοφορήσουν θα είναι της samy. Αυτό, μαζί με το να περάσουν μερικές εβδομάδες να σιγουρέψω ότι πιθανά προβλήματα δεν υπάρχουν, ίσως να ξεφουσκώσει λίγο η τιμή (να πέσει κάτω από τα 500 χωρίς ΦΠΑ).

Σίγουρα για ένα χρόνο υπομονή δεν το συζητάμε! Δεν θα ήμασταν εδώ αν είχαμε τέτοια Ιώβεια υπομονή! :lol:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως και το λευκό δεν αφήνει φτηνή αίσθηση,καλύτερό και από το λευκό galaxy 2 και από το galaxy nexus στο λευκό χρώμα,γενικά δεν το περίμενα τόσο ωραίο και ποιοτικό.

Το hardware button επίσης δεν έχει ουδεμίαν σχέση με το φτηνό κουμπί του galaxy 2.είναι όμως λίγο ζόρικη η θέση του για πάτημα.

Γιάννη να ρωτήσω κάτι που είδα στο screenshot σου.

Δεξιά το % της μπαταρίας είναι δικό σου ή το έχει από τη μάνα του ο tw? Όχι το αριστερό που είναι μέσα στην μπαταρία το νούμερο, στα δεξιά που είναι η μπαταρία και δίπλα το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Στον καινούργιο touchwiz 5 δεν καταφέρνω με τίποτα να περάσω shortcut επαφής στη homescreen. Αν το έχει βρει και καταφέρει κανείς ας πει το κόλπο.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,μετα απο 2 ημερες χρησης του κινητου μπορω να πω οτι η Samsung εκανε πολυ καλη δουλεια και της πιστωνεται οτι εως τωρα δεν εχουν εμφανισει στο μοντελο εως τωρα διαβαζοντας και απο αλλα παιδια διαφορα κουσουρια hardware(κιτρινιλες,κυμματισμους, επανεκκινησεις, θεματα με οθονη.κλησεις κα) σε σχεση με τον ανταγωνισμο:)

 

Στα θετικα της συσκευης οπως τα παρατηρω με τη χρηση που κανω ειναι

 

1.Wifi/gps/bluetooth αψογα σε ολα

2.Ποιοτητα ηχου σε κλησεις,σε ακροαση μουσικης με bluetooth/handsfree παρα πολυ καλη,το μαμισιο player μου αρεσει και εχει πολλες επολογες παραμετροποιησης

3.Το 3G τρεχει απροβληματιστα και εχει δυνατο σημα,αν και με το μαμισιο browser μου καθυστερει ελαφρως το ανοιγμα των σελιδων.....μαλλον θα δοκιμασω καποιον αλλο.....οποιος γνωριζει καποιο καλυτερο ας ριξει την προταση του......ειχα συνηθησει να σερφαρω με τα μαμισια browser στις προηγουμενες συσκευες μου:p

4.To UI μου αρεσει παρα πολυ με τα notification πανω οπου ελεγχεις σχεδον τα παντα ειναι πολυ εξυπηρετικο και η πλοηγηση στο μενου,στις εναλλαγες των εφαρμογων ειναι αψογο χωρις το παραμικρο lag το κινητο παει σφαιρα κοινως,σε αντιθεση με τις ναυαρχιδες των ανταγωνιστων που εχουν τα λαγκαρισματα τους:)

5.Η υλοποιηση της Samsung με το on/off κουμπι στα πλαγια και το hardware home button ειναι παρα πολυ καλο το ιδανικο θα ελεγα, σε android πολυ πρακτικο και βολευει αφανταστα σε καθημερινη χρηση σε σχεση με τα αβολα και δυσχρηστα on/off κουμπια που τα εχουν πανω στη συσκευη σε One X/Xperia S

6.Η μπαταρια και η αυτονομια της συσκευης ειναι ανωτερη σε σχεση με τον ανταγωνισμο και αυτο βοηθαει η μεγαλη σε χωρητικοτητα μπαταριας ο επεξεργαστης και η τεχνολογια οθονη Super Amoled Plus που κανουν καλυτερη ενεργειακη διαχειρηση:)

 

Στα αρνητικα προσωπικη εκτιμηση και με βαση με αυτα που βλεπουν τα ματια μου και σε συγκριση με αντιστοιχες προτασεις και θα αναφερθω συγκεκριμενα με παραδειγματα και οχι γενικα και αοριστα η συσκευη εχει 2 φαουλ απο την πλευρα της εταιρειας.

 

1.Ενω ειναι ανετο στο χερι,ελαφρυ, το ντιζαιν του ειναι ομορφο και λευκο μου αρεσει διοτι το αναδεικνυει,το σκουρο μπλε δεν θα το επαιρνα σιγουρα......γουστα ειναι αυτα βεβαια:p παρ 'ολα αυτα μου δειχνει μια αισθηση φτηνιας απο αποψη ποιοτητας υλικων και κρατηματος στο χερι,ειδικα το glossy του ειναι τραγικο διοτι κρατωντας το με το ενα χερι υπαρχει διαχυτος ο φοβος οτι μπορει να σου πεσει ανα πασα στιγμη ειδικα τωρα το καλοκαιρι που το χερι ιδρωνει περισσοτερο......καμια σχεση με την αισθηση που αποκομιζεις με το One X. Με το xperia s που παρ'ολα που ειναι πλαστικουρα κανονικα και με το νομο που λεμε.......εχει καλυτερη αισθηση στο χερι δεν το φοβασαι μηπως και σου γλιστρυσει....Exω βρει βεβαια καταλληλη θηκη να με καλυψη βεβαια οταν τη παραλλαβω.

Στο τομεα αυτο θα μπορουσε να κανει καλυτερη δουλεια η Sammy

 

2.Η φωτεινοτητα σε εξωτερικο περιβαλλον και κατω απο τον ηλιο εμενα με ξενερωσε διοτι ακουγωντας συνεχεια απο αλλους χρηστες σχετικα με την Super Amoled Plus τα καλυτερα και μια θεοποιηση.....αυτο που αντικρισα εμενα με χαλασε και θα ανεφερθω με συγκεκριμενα παραδειγματα και σημερα το πρωι που τα συγκρινα εξισου με το Xperia S που τα αποτελεσματα ειναι οπως ακριβως τα ειπα

Με φωτεινοτητα 100% το S3 και το τονιζω και το Xperia S με 50% διακρινεται καλυτερα κατω απο τον ηλιο η οθονη του S,χωρις να σημαινει αυτο οτι αν παω τη φωτεινοτητα στο 100% του S θα ειναι πολυ καλυτερα ενα 10% το πολυ σε σχεση με 50%

Με 50% φωτεινοτητα του S3 με μεγαλη δυσκολια διακρινεις την οθονη,θελει στανταρ 100% να ειναι ανεκτα στο ματι

 

Σε εσωτερικο περιβαλλον ειναι υποδειγματικη η οθονη του S3 και με 50-60% φωτεινοτητα,αλλα σε μεγιστη κλιμακα φωτεινοτητας και τα 2 κινητα στο 100% εξισου υπερτερει το Xperia S ελαφρως ενα 10-15% με βαση το αυτα που βλεπω διπλα διπλα σεφραροντας στην ιδια ιστοσελιδα myphone.gr και στα 2 το δοκιμασα και με πλοηγηση στο play store ταυτοχρονα

 

Να τονισω οτι σε σχεση με Οne X εχουν την ιδια ευκρινεια-ζωντανια χρωματων σε εσωτερικο και εξωτερικο περιβαλλον 5 πανω 5 κατω μικρη σημασια εχουν που εγω δεν διακρινω ουσιαστικη διαφορα

 

Αρα η Reality Display της Sony υπερτερει σε ζωντανια/ευκρινεια/αντιθεση χρωματων σε σχεση με την Super Amoled Plus στις συνθηκες που ανεφερα,αλλα το μεγαλο της μειον ειναι η ιδιαιτερα ενεργοβορα συμπεριφορα της ξεζουμιζει τη μπαταρια με το κιλο και επισης υπο γωνια εχουμε μια αλλοιωση των χρωματων

Ενω αντιθετα η Super Amoled Plus εχει καλυτερη διαχειρηση ενεργειας και δεν εχει αυτην την αλλοιωση των χρωματων υπο γωνια στο βαθμο που το κανει το Xperia S και το μαυρο της Sammy ειναι οντος απλα μοναδικο

 

Γενικο συμπερασμα αν ειναι να επιλεξω να κρατησω 1 συσκευη θα επελεγα της Sammy το μοντελο διοτι εχει μονο 2 μειων σε αντιθεση με τις ναυαρχιδες των ανταγωνιστων που βρισκω 3-4 μειων και συνολικα η προταση της Sammy ειναι η πιο ολοκληρωμενη συνολικα και για αυτο την αγορασα την συσκευη και μου αρεσει:).

Αυτα. Ζηταω συγγνωμη για την μεγαλο κειμενο:)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχει notification led and pattern δονηση για τις ειδοποιησεις

επισης ενα ωραιο feature οσοι ανοιξετε το mp3 player scrollarete στην επιλογη απο πανω music square και θα δειτε την ταξινομιση των τραγουδιων σας αναλογα με τον τυπο και τη διαθεση :D:D:D

 

Δεν μπορω να βρω αυτο υο pattern δονηση...

Που είναι ακριβώς...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Πηρα ενα τηλεφωνο την Samsung Hellas και ρωτησα για το SG3 αν καλυπτομαι απο εγγυηση αν το κινητο ειναι εισαγωγης

(στην προκειμενη περιπτωση αυτο που θα παρω ειναι Γερμανιας) και μου ειπε ο τεχνικος οτι για να καλυπτομαι θελει την αποδειξη αγορας η χωρα προελευσης να ειναι στην ΕΕ και να εχω την Ευρωπαικη καρτα εγγυησης.Μπορειτε να μου πειτε τι ειναι η Ευρωπαικη καρτα Εγγυησης;Ο Τεχνικος μου ειπε την καρτα μου την παρεχει το καταστημα που θα κανω αγορα την συσκευη.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη να ρωτήσω κάτι που είδα στο screenshot σου.

Δεξιά το % της μπαταρίας είναι δικό σου ή το έχει από τη μάνα του ο tw? Όχι το αριστερό που είναι μέσα στην μπαταρία το νούμερο, στα δεξιά που είναι η μπαταρία και δίπλα το νούμερο.

 

Settings > Display > Display battery percentage

 

Στον καινούργιο touchwiz 5 δεν καταφέρνω με τίποτα να περάσω shortcut επαφής στη homescreen. Αν το έχει βρει και καταφέρει κανείς ας πει το κόλπο.

 

App Drawer > Widgets > Contact 1x1 (ή Contact 4x1, Direct Dial, Direct Message).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Πηρα ενα τηλεφωνο την Samsung Hellas και ρωτησα για το SG3 αν καλυπτομαι απο εγγυηση αν το κινητο ειναι εισαγωγης

(στην προκειμενη περιπτωση αυτο που θα παρω ειναι Γερμανιας) και μου ειπε ο τεχνικος οτι για να καλυπτομαι θελει την αποδειξη αγορας η χωρα προελευσης να ειναι στην ΕΕ και να εχω την Ευρωπαικη καρτα εγγυησης.Μπορειτε να μου πειτε τι ειναι η Ευρωπαικη καρτα Εγγυησης;Ο Τεχνικος μου ειπε την καρτα μου την παρεχει το καταστημα που θα κανω αγορα την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Πηρα ενα τηλεφωνο την Samsung Hellas και ρωτησα για το SG3 αν καλυπτομαι απο εγγυηση αν το κινητο ειναι εισαγωγης

(στην προκειμενη περιπτωση αυτο που θα παρω ειναι Γερμανιας) και μου ειπε ο τεχνικος οτι για να καλυπτομαι θελει την αποδειξη αγορας η χωρα προελευσης να ειναι στην ΕΕ και να εχω την Ευρωπαικη καρτα εγγυησης.Μπορειτε να μου πειτε τι ειναι η Ευρωπαικη καρτα Εγγυησης;Ο Τεχνικος μου ειπε την καρτα μου την παρεχει το καταστημα που θα κανω αγορα την συσκευη.

 

Νομίζω εννοούσε το βιβλιαράκι της εγγύησης που υπάρχει μέσα στο κουτί (είναι γραμμένο σε αρκετές γλώσσες)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,μετα απο 2 ημερες χρησης του κινητου μπορω να πω οτι η Samsung εκανε πολυ καλη δουλεια και της πιστωνεται οτι εως τωρα δεν εχουν εμφανισει στο μοντελο εως τωρα διαβαζοντας και απο αλλα παιδια διαφορα κουσουρια hardware(κιτρινιλες,κυμματισμους, επανεκκινησεις, θεματα με οθονη.κλησεις κα) σε σχεση με τον ανταγωνισμο:)

 

Στα θετικα της συσκευης οπως τα παρατηρω με τη χρηση που κανω ειναι

 

1.Wifi/gps/bluetooth αψογα σε ολα

2.Ποιοτητα ηχου σε κλησεις,σε ακροαση μουσικης με bluetooth/handsfree παρα πολυ καλη,το μαμισιο player μου αρεσει και εχει πολλες επολογες παραμετροποιησης

3.Το 3G τρεχει απροβληματιστα και εχει δυνατο σημα,αν και με το μαμισιο browser μου καθυστερει ελαφρως το ανοιγμα των σελιδων.....μαλλον θα δοκιμασω καποιον αλλο.....οποιος γνωριζει καποιο καλυτερο ας ριξει την προταση του......ειχα συνηθησει να σερφαρω με τα μαμισια browser στις προηγουμενες συσκευες μου:p

4.To UI μου αρεσει παρα πολυ με τα notification πανω οπου ελεγχεις σχεδον τα παντα ειναι πολυ εξυπηρετικο και η πλοηγηση στο μενου,στις εναλλαγες των εφαρμογων ειναι αψογο χωρις το παραμικρο lag το κινητο παει σφαιρα κοινως,σε αντιθεση με τις ναυαρχιδες των ανταγωνιστων που εχουν τα λαγκαρισματα τους:)

5.Η υλοποιηση της Samsung με το on/off κουμπι στα πλαγια και το hardware home button ειναι παρα πολυ καλο το ιδανικο θα ελεγα, σε android πολυ πρακτικο και βολευει αφανταστα σε καθημερινη χρηση σε σχεση με τα αβολα και δυσχρηστα on/off κουμπια που τα εχουν πανω στη συσκευη σε One X/Xperia S

6.Η μπαταρια και η αυτονομια της συσκευης ειναι ανωτερη σε σχεση με τον ανταγωνισμο και αυτο βοηθαει η μεγαλη σε χωρητικοτητα μπαταριας ο επεξεργαστης και η τεχνολογια οθονη Super Amoled Plus που κανουν καλυτερη ενεργειακη διαχειρηση:)

 

Στα αρνητικα προσωπικη εκτιμηση και με βαση με αυτα που βλεπουν τα ματια μου και σε συγκριση με αντιστοιχες προτασεις και θα αναφερθω συγκεκριμενα με παραδειγματα και οχι γενικα και αοριστα η συσκευη εχει 2 φαουλ απο την πλευρα της εταιρειας.

 

1.Ενω ειναι ανετο στο χερι,ελαφρυ, το ντιζαιν του ειναι ομορφο και λευκο μου αρεσει διοτι το αναδεικνυει,το σκουρο μπλε δεν θα το επαιρνα σιγουρα......γουστα ειναι αυτα βεβαια:p παρ 'ολα αυτα μου δειχνει μια αισθηση φτηνιας απο αποψη ποιοτητας υλικων και κρατηματος στο χερι,ειδικα το glossy του ειναι τραγικο διοτι κρατωντας το με το ενα χερι υπαρχει διαχυτος ο φοβος οτι μπορει να σου πεσει ανα πασα στιγμη ειδικα τωρα το καλοκαιρι που το χερι ιδρωνει περισσοτερο......καμια σχεση με την αισθηση που αποκομιζεις με το One X. Με το xperia s που παρ'ολα που ειναι πλαστικουρα κανονικα και με το νομο που λεμε.......εχει καλυτερη αισθηση στο χερι δεν το φοβασαι μηπως και σου γλιστρυσει....Exω βρει βεβαια καταλληλη θηκη να με καλυψη βεβαια οταν τη παραλλαβω.

Στο τομεα αυτο θα μπορουσε να κανει καλυτερη δουλεια η Sammy

 

2.Η φωτεινοτητα σε εξωτερικο περιβαλλον και κατω απο τον ηλιο εμενα με ξενερωσε διοτι ακουγωντας συνεχεια απο αλλους χρηστες σχετικα με την Super Amoled Plus τα καλυτερα και μια θεοποιηση.....αυτο που αντικρισα εμενα με χαλασε και θα ανεφερθω με συγκεκριμενα παραδειγματα και σημερα το πρωι που τα συγκρινα εξισου με το Xperia S που τα αποτελεσματα ειναι οπως ακριβως τα ειπα

Με φωτεινοτητα 100% το S3 και το τονιζω και το Xperia S με 50% διακρινεται καλυτερα κατω απο τον ηλιο η οθονη του S,χωρις να σημαινει αυτο οτι αν παω τη φωτεινοτητα στο 100% του S θα ειναι πολυ καλυτερα ενα 10% το πολυ σε σχεση με 50%

Με 50% φωτεινοτητα του S3 με μεγαλη δυσκολια διακρινεις την οθονη,θελει στανταρ 100% να ειναι ανεκτα στο ματι

 

Σε εσωτερικο περιβαλλον ειναι υποδειγματικη η οθονη του S3 και με 50-60% φωτεινοτητα,αλλα σε μεγιστη κλιμακα φωτεινοτητας και τα 2 κινητα στο 100% εξισου υπερτερει το Xperia S ελαφρως ενα 10-15% με βαση το αυτα που βλεπω διπλα διπλα σεφραροντας στην ιδια ιστοσελιδα myphone.gr και στα 2 το δοκιμασα και με πλοηγηση στο play store ταυτοχρονα

 

Να τονισω οτι σε σχεση με Οne X εχουν την ιδια ευκρινεια-ζωντανια χρωματων σε εσωτερικο και εξωτερικο περιβαλλον 5 πανω 5 κατω μικρη σημασια εχουν που εγω δεν διακρινω ουσιαστικη διαφορα

 

Αρα η Reality Display της Sony υπερτερει σε ζωντανια/ευκρινεια/αντιθεση χρωματων σε σχεση με την Super Amoled Plus στις συνθηκες που ανεφερα,αλλα το μεγαλο της μειον ειναι η ιδιαιτερα ενεργοβορα συμπεριφορα της ξεζουμιζει τη μπαταρια με το κιλο και επισης υπο γωνια εχουμε μια αλλοιωση των χρωματων

Ενω αντιθετα η Super Amoled Plus εχει καλυτερη διαχειρηση ενεργειας και δεν εχει αυτην την αλλοιωση των χρωματων υπο γωνια στο βαθμο που το κανει το Xperia S και το μαυρο της Sammy ειναι οντος απλα μοναδικο

 

Γενικο συμπερασμα αν ειναι να επιλεξω να κρατησω 1 συσκευη θα επελεγα της Sammy το μοντελο διοτι εχει μονο 2 μειων σε αντιθεση με τις ναυαρχιδες των ανταγωνιστων που βρισκω 3-4 μειων και συνολικα η προταση της Sammy ειναι η πιο ολοκληρωμενη συνολικα και για αυτο την αγορασα την συσκευη και μου αρεσει:).

Αυτα. Ζηταω συγγνωμη για την μεγαλο κειμενο:)

 

το s3 ΔΕΝ εχει super amoled plus.εχει απλη super amoled

Link to comment
Share on other sites

το s3 ΔΕΝ εχει super amoled plus.εχει απλη super amoled

 

Καλως ευχαριστω για την ενημερωση,πρωτη συσκευη Samsung μου ειναι:p:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καποιο νεο για διαθεσημοτητα σε καταστηματα???

 

Εγω που πήρα τηλε΄φωνο χθές σε multirama και πλαίσιο μου είπαν 9/6 και 15/6 αντίστοιχα. Μου είπαν και οι δύο ότι θα έχουν και τα δύο χρώματα. Θα δούμε μεθαύριο!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ευχαριστω για την ενημερωση,πρωτη συσκευη Samsung μου ειναι:p:p

 

Αlex έχεις το ίδιο backround στις συσκευές;;;Έχω την εντύπωση ότι αν έχεις σκοτεινό θέμα θα σε βολεύει παραπάνω και να βελτιώνεται η κατάσταση στην samoled.

Link to comment
Share on other sites

Προς το φίλο που με ρώτησε για το screenshot,το ποσοστό μπαταρίας δεξιά είναι του κινητού

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο extreme-mobile υπάρχει το λευκό διαθέσιμο από χθες , ξέρει τι παίζεται κανείς; είναι εισαγωγής; Edited by Thejimmymaister
Link to comment
Share on other sites

Settings > Display > Display battery percentage

App Drawer > Widgets > Contact 1x1 (ή Contact 4x1, Direct Dial, Direct Message).

 

Φίλε είσαι μεγάλος, Ευχαριστώ πολύ!

 

Κάτι ακόμη μικρό αλλά που μου άρεσε πολύ είναι ότι στον dialer αν κάνεις συνεχόμενα τηλέφωνα στην ίδια επαφή δε βγάζει πλέον πολλές φορές την επαφή. Απλά μπαίνει σε αριθμό σε παρένθεση το πόσες κλήσεις έγιναν.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο extreme-mobile υπάρχει το λευκό διαθέσιμο από χθες , ξέρει τι παίζεται κανείς; είναι εισαγωγής;

 

Ειναι εισαγωγη απο Γερμανια με ελληνικη καρτα εγγυησης. Εχουν κανονικα 24 μηνες εγγυηση απο Samsung

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο extreme-mobile υπάρχει το λευκό διαθέσιμο από χθες , ξέρει τι παίζεται κανείς; είναι εισαγωγής;

Τελευταία φορά που το έψαξα, δεν παράγονται κινητά της Samsung στην Ελλάδα :lol: Ολα εισαγωγής είναι.

 

Στα σοβαρά τώρα (ελπίζω να μην παρεξήγησες το χιούμορ μου) το ερώτημα πρέπει να είναι αν είναι Ευρωπαϊκό ή αν είναι branded.

Από όσα έχω ακούσει μέχρι ώρα όλα είναι "ξεκλείδωτα" και "unbranded", οπότε δεν υπάρχει κανένας προβληματισμός.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...