Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Στο TouchPal μπαίνουν οι αριθμοί με swipe

Το ιδιο και τα συμβολα στην κατω σειρα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πρόβλημα με android 4.3 που όσο γράφεις σβήνονται λέξεις με το Swype, στην επόμενη αναβάθμιση θα έχει λυθεί. Προς το παρόν απενεργοποιήστε το smart editor

http://forum.swype.com/showthread.php?12281-Cursor-jumping-and-words-being-deleted-in-Android-4-3

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πρόβλημα με android 4.3 που όσο γράφεις σβήνονται λέξεις με το Swype, στην επόμενη αναβάθμιση θα έχει λυθεί. Προς το παρόν απενεργοποιήστε το smart editor

http://forum.swype.com/showthread.php?12281-Cursor-jumping-and-words-being-deleted-in-Android-4-3

 

Έτοιμη και η αναβάθμιση..:)

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και η αναβάθμιση..:)

 

Ακριβώς. Το δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά και πάλι. :-) γρήγοροι ήταν!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Το δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά και πάλι. :-) γρήγοροι ήταν!

 

Δουλεύει όμως πάλι με προβλήματα η εναλλαγή γλώσσας από το Swype στο space. Στο ψυγείο ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει όμως πάλι με προβλήματα η εναλλαγή γλώσσας από το Swype στο space. Στο ψυγείο ξανά.

 

Τι εννοείς; Ότι αργεί ή που δεν αλλάζει γλώσσα μετά από reboot;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Ότι αργεί ή που δεν αλλάζει γλώσσα μετά από reboot;

 

Το δεύτερο. Το δοκίμασα μετά την ενημέρωση και έκανε πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο. Το δοκίμασα μετά την ενημέρωση και έκανε πάλι τα ίδια.

 

Αναρωτιέμαι πότε θα φτιάξουν ένα τόσο απλό πράγμα. Όλα τα άλλα πληκτρολόγια το έχουν λύσει. Όχι ότι με ενοχλεί ιδιαίτερα αφού σπάνια κάνω reboot, αλλά κινητά με λιγότερη ram παρουσιάζουν το πρόβλημα πολύ πιο συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του Swype,εξαφανίστηκαν τα ελληνικά και δεν με αφήνει να τα ξανακατεβασω. Ξαναγύρισα στην προηγούμενη έκδοση. Το έπαθε και κανένας άλλος αυτό;

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του Swype,εξαφανίστηκαν τα ελληνικά και δεν με αφήνει να τα ξανακατεβασω. Ξαναγύρισα στην προηγούμενη έκδοση. Το έπαθε και κανένας άλλος αυτό;

 

Και σε εμένα σβήστηκαν αλλά τα κατέβασα ξανά χωρίς πρόβλημα μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα σβήστηκαν αλλά τα κατέβασα ξανά χωρίς πρόβλημα μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής.

 

Το ίδιο και σε μένα.

Κρίμα, είπαμε να στηρίξουμε την εφαρμογή που τόσο καιρό είχαμε σαν beta και δεν παρουσίαζε τέτοια "προβλήματα".

 

@Karx

χρησιμοποιώ πλέον μόνιμα το google keyboard και όποτε βλέπω πως υπάρχει ενημέρωση στο Swype ή στο Swifkey, ρίχνω μια ματιά

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του Swype,εξαφανίστηκαν τα ελληνικά και δεν με αφήνει να τα ξανακατεβασω. Ξαναγύρισα στην προηγούμενη έκδοση. Το έπαθε και κανένας άλλος αυτό;

και μενα μου το εκανε, προσπαθησα να τα ξανακατεβασω αλλα δεν μπορουσα

εκανα ενα reboot το κινητο :O και μετα τα κατεβασα κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έπρεπε να κατεβάσω ξανά τα ελληνικά, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε τις λέξεις που είχα, άρα μικρό το κακό.
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο της Google έχει μόνο qwerty, ή υπάρχουν και οι διατάξεις με γραφής., 2 ή 3 γράμματα σε ένα κουμπί;

 

Μόνο qwerty. Πραγματικά όμως παιδιά απορώ πως ακόμη συνεχίζεται αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο qwerty. Πραγματικά όμως παιδιά απορώ πως ακόμη συνεχίζεται αυτόν τον τρόπο.

 

Τα δύο και τρία γράμματα σε ένα πλήκτρο εννοείς; κι εμένα δε με βολεύουν καθόλου, και την έχω καταβρεί με το Swype. Άλλος ενδιαφέρεται, αλλά μάλλον δε μας κάνει αφού έχει μόνο qwerty.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο qwerty. Πραγματικά όμως παιδιά απορώ πως ακόμη συνεχίζεται αυτόν τον τρόπο.

 

Αν το λεξικό είναι καλό είναι πιο γρήγορο από το απλό qwerty.

Link to comment
Share on other sites

Το htc ime έχει θέμα με την 4.1.2 ?

Κατέβασα την τελευταία έκδοση του και την πέρασα σε δύο διαφορετικά κινητά αλλά σε κανένα δεν δουλεύει!:blink: Μόνο αριθμούς και σύμβολα μπορείς να γράψεις. Γράμματα δεν!:confused:

Έχει σχέση με αυτά που λέει ο ποιητής εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1844512 περί λεξικών κλπ?

Κι αν ναι τι ακριβώς πρέπει να κάνω γιατί δεν βγάζω άκρη!:O:O

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά. θυμίστε μου αν μπορείτε. ελληνική φωνητική αναγνώριση υποστηρίζει ακόμα μονο το swype? η το ενσωματώσανε και στο swiftkey?

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά. θυμίστε μου αν μπορείτε. ελληνική φωνητική αναγνώριση υποστηρίζει ακόμα μονο το swype? η το ενσωματώσανε και στο swiftkey?

 

Υπάρχει και στο swiftkey και σε πολύ καλό επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

α τέλεια!!! γιατί πριν από δυο τρις μήνες δεν είχε το swifkey. ευχαριστώ για την γρηγορη απάντηση. θα το δοκιμάσω :happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά. θυμίστε μου αν μπορείτε. ελληνική φωνητική αναγνώριση υποστηρίζει ακόμα μονο το swype? η το ενσωματώσανε και στο swiftkey?

 

Υπάρχει και στο swiftkey και σε πολύ καλό επίπεδο.

 

Πως ενεργοποιείτε η ελληνική φωνητική αναγνώριση; εμένα δε μου έχει τα ελληνικά μέσα στις γλώσσες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείτε η ελληνική φωνητική αναγνώριση; εμένα δε μου έχει τα ελληνικά μέσα στις γλώσσες.

 

Έλα ντε

10 chars

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείτε η ελληνική φωνητική αναγνώριση; εμένα δε μου έχει τα ελληνικά μέσα στις γλώσσες.

 

Έχεις δίκιο. Δεν ξέρω τι έχουν κάνει κι αν μετά από κάποια ανανέωση έχουν βγάλει τα ελληνικά, πάντως είμαι σίγουρος πως όταν πρωτοέβαλαν φωνητική αναγνώριση δούλευε κανονικά και στα ελληνικά. Δε νομίζω να το είδα στον ύπνο μου. :-P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...