Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου λέει ότι μπορείς να βάλεις εσύ ένα από τα τρία να κάνει όταν πατάς το πλήκτρο space.

 

 

Συγνωμη άκυρο, τώρα που τα δούλεψα λίγο κατάλαβα. Δεν έκοψε νωρίτερα το μυαλό.. :p

Μόλις μου λύθηκε και ενα μεγάλο θέμα που είχα με το SwiftKey και το ανάφερα νωρίτερα, αυτό περί επίμονης που διεκρινα απ'το πληκτρολόγιο να βάζει τη λέξη που επέλεγε αυτό και όχι εγώ με το που πατούσα το space, επιλέγοντας τώρα το πρώτο έφτιαξε η κατάσταση.. :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Πχ πάω να βάλω τον τύπο με τα Ray Ban ( :lol: ) που είναι απ'τα εμοτικονς που προστέθηκαν τελευταία κι όμως το μόνο που αφήνει στο μήνυμα είναι ένα κενό, στα παλιότερα εμοτικονς δεν το κάνει αυτό.. στα άλλα δύο πληκτρολόγια που δοκίμασα μπαίνουν και τα νέα εμοτικονς κανονικά. Για κάνε έναν έλεγχο μήπως και σου διαφεύγει..

Έχω πρόβλημα με τα νέα emoticons του Viber (και όπως έχω δει στη σελίδα τους και αρκετός ακόμη κόσμος). Μου τα εμφανίζει σαν τετράγωνα με ερωτηματικό. Το έχω από όταν προστέθηκαν. Αλλά μου το κάνει και με το stock πληκτρολόγιο της Samsung οπότε δεν νομίζω πως έχει κάνει με το Swiftkey. Εσένα μόνο με το Swiftkey σου το κάνει?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τα νέα emoticons του Viber (και όπως έχω δει στη σελίδα τους και αρκετός ακόμη κόσμος). Μου τα εμφανίζει σαν τετράγωνα με ερωτηματικό. Το έχω από όταν προστέθηκαν. Αλλά μου το κάνει και με το stock πληκτρολόγιο της Samsung οπότε δεν νομίζω πως έχει κάνει με το Swiftkey. Εσένα μόνο με το Swiftkey σου το κάνει?

 

Κατηγορηματικα ναι! Με stock Samsung και με Swype λειτουργουν κανονικα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατηγορηματικα ναι! Με stock Samsung και με Swype λειτουργουν κανονικα! ;)

Σε εμένα όχι. Απεγκατέστησες το Swiftkey ή απλά έκανες αλλαγή πληκτρολογίου?

Edit: Οκ.. Δεν υπάρχει αυτό!! Δεν ξέρεις τι έχω περάσει να βρω γιατί δεν εμφανίζονται τα νέα emoticons. Τι email στην υποστήριξη του Viber, τι απεγκαταστάσεις, τι reboot. Δεν μπορώ να σου περιγράψω. Και είχα σκεφτεί για το πληκτρολόγιο αλλά απλά το είχα κάνει switch. Και τώρα που το ανέφερες λέω 'έχε γούστο'.. Πήγα και το έκλεισα από τα πληκτρολόγια και.. ω, του θαύματος.. Δουλεύουν! Για την ώρα άφησα το stock.

Μάκη παιδί μου έλυσες ένα μυστήριο!!!!!

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όχι. Απεγκατέστησες το Swiftkey ή απλά έκανες αλλαγή πληκτρολογίου?

 

Πάντα έχω ένα πληκτρολόγιο στη συσκευή για να μην σε μπερδεύω, κι όταν βάζω καποιο απ'το play τοτε παω ταυτοχρονα στο titanium backup και βαζω το stock εκτός λειτουργίας. Ποτέ δύο μαζί και τα μόνα που έχω δοκιμάσει είναι αυτά τα τρία (stock, swype και swiftkey) :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έχω ένα πληκτρολόγιο στη συσκευή για να μην σε μπερδεύω, κι όταν βάζω καποιο απ'το play τοτε παω ταυτοχρονα στο titanium backup και βαζω το stock εκτός λειτουργίας. Ποτέ δύο μαζί και τα μόνα που έχω δοκιμάσει είναι αυτά τα τρία (stock, swype και swiftkey) :)

Το είδα το ποστ μετά το Edit που έκανα στο προηγούμενο σχόλιο. Τώρα εξηγείται γιατί εγώ στην πρώτη δοκιμή απλά το είχα αλλάξει αλλά το είχα ενεργό. Πριν που έγραψες ότι σε σένα δεν το κάνει το έκλεισα από τα πληκτρολόγια. Θα στείλω και στους δυο Mail.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μάκη παιδί μου έλυσες ένα μυστήριο!!!!!

 

Είδες που σου είπα ότι είναι καλύτερο το Swype; :lol:

 

Πέρα από την πλάκα χαίρομαι που λύθηκε το θέμα σου έστω και "απο σποντα" που λένε, εγώ απλως ειχα την ευκαιρία να το διαπιστώσω εύκολα μιας και δοκίμασα τελευταίο το Swiftkey. ;)

 

Πάντως παιδιά όσο το δουλεύω τόσο περισσοτερο πείθομαι ότι το Swype είναι αρκετά καλύτερο για μένα από το Swiftkey, περιμενω μήπως εμφανίσει τα πρώτα σημάδια ότι μαθαίνει επιτέλους από τη γραφή μου αλλά όλο αυτό το διάστημα κάνει τόσο λάθος προβλέψεις που νιώθω ότι με πάει πάλι στην αρχή.. είναι και που το Swype δείχνει από την αρχή τα δόντια του ίσως.. θα επιμείνω όμως στο SwiftKey λίγο ακόμα γιατί δεν κολλαει, δεν βαραίνει με τη χρήση κι αυτό μου αρέσει, μου δίνει κουραγιο να συνεχίσω να επιμένω και.. ίδωμεν.. :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα καταλήξει στο Swiftkey εδώ και πολύ καιρό και κατα διαστήματα ξαναδοκιμάζω το Swype και το Touchpal.

Το αστείο είναι πως πάντα τα βρίσκω καλύτερα και πιο άνετα, τα κρατάω και μια μέρα μετά γυρνάω πίσω στο Swiftkey.

 

Τελικά κατέληξα πως έχει αυτό το κάτι και δεν μπορώ να το αλλάξω, μάλλον προτιμάω να πατάω συνέχεια backspace για να διορθώνω την πρόβλεψη :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα πως έχει αυτό το κάτι και δεν μπορώ να το αλλάξω, μάλλον προτιμάω να πατάω συνέχεια backspace για να διορθώνω την πρόβλεψη :p

 

Αμ δεν εχει αυτό το "κάτι", αυτό το "και" έχει και επιμένει κιόλας! :lol:

 

Είναι πάντως αυτό που λέμε καιρό τώρα, ότι βολέψει τον καθένα δυσκολο ν'αλλάξει γνώμη μετά. Όχι ακατόρθωτο, σίγουρα όμως δύσκολο.. κι εννοείται πως ακόμα κι αυτό δεν ισχύει απόλυτα για όλους.. :)

Link to comment
Share on other sites

Είδες που σου είπα ότι είναι καλύτερο το Swype; :lol:

 

Πέρα από την πλάκα χαίρομαι που λύθηκε το θέμα σου έστω και "απο σποντα" που λένε, εγώ απλως ειχα την ευκαιρία να το διαπιστώσω εύκολα μιας και δοκίμασα τελευταίο το Swiftkey. ;)

 

Πάντως παιδιά όσο το δουλεύω τόσο περισσοτερο πείθομαι ότι το Swype είναι αρκετά καλύτερο για μένα από το Swiftkey, περιμενω μήπως εμφανίσει τα πρώτα σημάδια ότι μαθαίνει επιτέλους από τη γραφή μου αλλά όλο αυτό το διάστημα κάνει τόσο λάθος προβλέψεις που νιώθω ότι με πάει πάλι στην αρχή.. είναι και που το Swype δείχνει από την αρχή τα δόντια του ίσως.. θα επιμείνω όμως στο SwiftKey λίγο ακόμα γιατί δεν κολλαει, δεν βαραίνει με τη χρήση κι αυτό μου αρέσει, μου δίνει κουραγιο να συνεχίσω να επιμένω και.. ίδωμεν.. :p

Είναι αυτό που είπες! Το είχα μόνιμα πάνω το SwiftKey οπότε έκανα μια εναλλαγή πληκτρολογίου και λέω "Οκ, δεν φταίει αυτό". Κι εγώ χαίρομαι γιατί αυτό με το Viber στο λαιμό μου καθόταν!!!! Ήταν από αυτά τα παλαβά που συμβαίνουν!!

 

Εγώ παρότι δεν το έχω βάλει να μαθαίνει από πουθενά, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις προβλέψεις του SwiftKey. Αν το βάλεις να μάθει ίσως σε βοηθήσει.

Για να είμαι ειλικρινής, όπως έχω ξαναπεί, ο λόγος που άλλαξα τo Swype είναι ότι έχω λίγο θέμα με τις εφαρμογές που δεν είναι καλογραμμένες. Το SwiftKey είναι ελαφρύ και δεν έχει κολλήσει ποτέ κι αυτό με κράτησε. Το Swype ήταν σχεδόν έναν αιώνα σε beta και κατάφεραν όταν το βγάλουν και να κολλάει, να βαραίνει με την χρήση, να θέλει περισσότερη ram από όλα και να τρέχει στο backgound ακόμα κι όταν το έχεις ξετσεκάρει από την λίστα με τα ενεργά πληκτρολόγια (δεν ξέρω αν αυτό το τελευταίο διορθώθηκε στο πρόσφατο update). Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί! Αυτό και την τραγική υλοποίηση αλλαγής γλώσσας.

Κατά τα άλλα, το χρησιμοποιούσα καιρό, μου αρέσει πολύ σαν πληκτρολόγιο, έχει πράγματα που μου λείπουν από το Swype και το παρακολουθώ. Αν το στήσιμό του βελτιωθεί θα το ξαναδώ.

Εντάξει, σίγουρα στο Note 2 βολεύει και το tapping. Πιθανότατα, δηλαδή, με μικρότερη συσκευή να μην είχα μπει στη διαδικασία να συνηθίσω την άνετη πληκτρολόγησή του.

Τελικά κατέληξα πως έχει αυτό το κάτι και δεν μπορώ να το αλλάξω, μάλλον προτιμάω να πατάω συνέχεια backspace για να διορθώνω την πρόβλεψη :p

Έτσι!:lol::lol:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοπειω το smart keyboard και εχω προβλημα με το t9 σε portrait mode πολλες φορες μου βγαζει ασχετες λεξεις και ενω παταω την σωστη που ειναι διπλα,αυτο μου βαζει μια αλλη λεξη που δεν την επελεξα.

τοχρησιμοποιει καποιος να μου πει αν φταιει το smart keyboard η φταιει η rom του κινητου μου?

και να ρωτησω αν υπαρχει ενα καλο πληκτρολογιο δοκιμασμενο σε γρηγορη γραφη,που σε portrait mode να εχει phnepad skin.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα καταλήξει στο Swiftkey εδώ και πολύ καιρό και κατα διαστήματα ξαναδοκιμάζω το Swype και το Touchpal.

Το αστείο είναι πως πάντα τα βρίσκω καλύτερα και πιο άνετα, τα κρατάω και μια μέρα μετά γυρνάω πίσω στο Swiftkey.

 

Τελικά κατέληξα πως έχει αυτό το κάτι και δεν μπορώ να το αλλάξω, μάλλον προτιμάω να πατάω συνέχεια backspace για να διορθώνω την πρόβλεψη :p

 

Πωπω λες και γράφω εγώ... Έτσι ακριβώς λειτουργώ και εγώ. Πότε έχω το ένα πότε το άλλο, αλλά πάντα γυρνάω στο Swiftkey. Αυτό το backspace δε, αναπόσπαστο κομμάτι της γραφής μου!. Αλλά δε πειράζει... γουστάρω!

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ! Είχατε δεν είχατε με το λέγε λέγε αποφάσισα να το ξαναδοκιμάσω λίγο το Swype με την αφορμή του προβλήματος των emoticons στο Viber. Θέλω να δω λίγο πως πάει με τα κολλήματα αλλά βλέπω να έχει βελτιωθεί σε σχέση με την τελευταία φορά που το είχα δοκιμάσει. Πάντως η αλήθεια είναι ότι στις μεγάλες οθόνες και για το Swype θέλω και το δεύτερο χέρι αλλιώς κάνω πολλά λάθη. Παρότι προβλέπω να γυρίζω στο SwiftKey μου αρέσει περισσότερο από όσο θυμόμουν! Έχει πολύ βολικές λειτουργίες!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ! Είχατε δεν είχατε με το λέγε λέγε αποφάσισα να το ξαναδοκιμάσω λίγο το Swype με την αφορμή του προβλήματος των emoticons στο Viber. Θέλω να δω λίγο πως πάει με τα κολλήματα αλλά βλέπω να έχει βελτιωθεί σε σχέση με την τελευταία φορά που το είχα δοκιμάσει. Πάντως η αλήθεια είναι ότι στις μεγάλες οθόνες και για το Swype θέλω και το δεύτερο χέρι αλλιώς κάνω πολλά λάθη. Παρότι προβλέπω να γυρίζω στο SwiftKey μου αρέσει περισσότερο από όσο θυμόμουν! Έχει πολύ βολικές λειτουργίες!

 

Πραγματικά για μένα μόνο να μην κολλούσε το ρημάδι το Swype και να μη βάραινε τόσο με τη χρήση, την αλλαγή γλώσσας μπορώ να την αντέξω. Πιστεύω ότι θα δεις λιγότερα λάθη στην γρήγορη πληκτρολόγιση και μέχρι εκεί θα το λατρέψεις, μέχρι να σε χαλάσουν τα ελαττώματά του πάλι και να επιστρέψεις στο SwiftKey.. :p

 

Για να είμαι ειλικρινής πάντως έχω αρχίσει να διακρίνω πολύ μεγάλη βελτίωση στο 'key, δεν το περίμενα ότι θα καταφέρω να το ζήσω κι όμως από χτες βλέπω ότι κάνει όλο και λιγότερα λάθη, κι είναι μεγάλη υπόθεση να ξεμπερδεύεις με κάθε λέξη με ένα μόνο χαδι και να μην χρειάζεται διορθώσεις και λοιπές επεξεργασίες, δηλώνω γοητευμένος από αυτή την αλλαγή! Ειλικρινά, στην αρχή μου έσπασε τα νεύρα, έβλεπα να το εκθειάζετε και αναρωτιόμουν πως είναι δυνατόν.. που να φανταστώ ότι αυτό όντως μαθαίνει; Σίγουρα αυτή τη στιγμή και μετά από όλο αυτό το μήνυμα μου φαίνεται ότι αρχίζω να το βάζω πιο πάνω απ'το Swype! Ποιος νοιάζεται για μερικά ψωρο-εμότικονς; :D:p

 

 

 

Edit 1: ναι, εγώ ήμουν που έθαβα το Swiftkey πριν δύο μέρες..! :p

Edit 2: ναι, εγώ είμαι αυτός που το γλυκοκοιτάζει και για το S2 αυτή τη στιγμή (εχω αγοράσει την έκδοση για tablets) :p

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο κόλλημα έχω επιστρέψει πάραυτα! Την αλλαγή γλώσσας την ξεπερνάω αλλά τα κολλήματα με τίποτα.

 

Για το SwiftKey κι εγώ στην αρχή έλεγα αυτό που λες κι εσύ: Μα πως μπορεί να το εκθειάζουν τόσο πολύ; Μέχρι που κάποια στιγμή αποφάσισα να του δώσω λίγο χρόνο. Αν το κάνεις, βλέπεις πως είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα γράφεις και πόσο καλή πρόβλεψη έχει. Μαθαίνει απίστευτα από τον τρόπο που γράφεις και δουλεύει απροβλημάτιστα και χωρίς ίχνος lag.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω χρησιμοποιω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jlsoft.inputmethod.latin.jelly.free&hl=el και ειναι πολυ καλο! βεβαια χωρις προβλεψεις και τετοια γραμμα γραμμα! για οσους γραφουν ετσι ας το δοκιμασουν ειναι πολυ καλο :D
Link to comment
Share on other sites

Για το SwiftKey κι εγώ στην αρχή έλεγα αυτό που λες κι εσύ: Μα πως μπορεί να το εκθειάζουν τόσο πολύ; Μέχρι που κάποια στιγμή αποφάσισα να του δώσω λίγο χρόνο. Αν το κάνεις, βλέπεις πως είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα γράφεις και πόσο καλή πρόβλεψη έχει. Μαθαίνει απίστευτα από τον τρόπο που γράφεις και δουλεύει απροβλημάτιστα και χωρίς ίχνος lag.

 

Μόλις αγόρασα και την έκδοση για smartphones! Δεν θα το μετανιώσω, με έπεισε! Αφήνω το Swype στην άκρη και βλέπουμε μελλοντικά, για την ώρα πέφτω με τα μούτρα στο SwiftKey. Έχω να του μάθω πράγματα..! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα! Κι εγώ θα επιστρέψω σύντομα νομίζω! Σαν να βαρέθηκα ήδη! :lol: Να του μάθεις, να του μάθεις! Τη θέλει την εκπαίδευσή του! Δεν θα το μετανιώσεις είναι σίγουρο!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

απότι φαίνεται το swiftkey είναι η γυναίκα μας, και το swype η ερωμένη?

ότι και να γίνει στην γυναίκα θα γυρίσεις :P :P

 

και εγώ από τότε που έβαλα το swiftkey δεν άντεξα πάνω από εβδομαδα χωρίς αυτό, και έχω δοκιμάσει διάφορα...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα βραδιάτικα δουλειά που ανοίξαμε. Θα με κάνουν να το δοκιμάσω κι εγώ, αν και δεν έχω ιδιαίτερα παράπονα από το Swype, χωρίς να σημαίνει πως κλείνω τα μάτια στα μειονεκτήματα που έχουν ήδη αναφερθεί.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα! Κι εγώ θα επιστρέψω σύντομα νομίζω! Σαν να βαρέθηκα ήδη! :lol: Να του μάθεις, να του μάθεις! Τη θέλει την εκπαίδευσή του! Δεν θα το μετανιώσεις είναι σίγουρο!

 

Αφού πέρασες στο Swype μη βιαστείς να το βγάλεις πάντως, δωσ'του λίγο χρόνο να δεις ότι αξίζει και αυτό πάρα μα πάρα πολλά. Το χαντακώνουν λίγο τα προβλήματα που το χαρακτηριζουν τόσο καιρό αλλά σε γενικές γραμμές πρόκειται για ενα άψογο πληκτρολόγιο, λίγο την "εφαρμογή" να φτιάξουν..

Αφού έχεις και το σίγουρο να σε περιμένει standby.. :p

 

απότι φαίνεται το swiftkey είναι η γυναίκα μας, και το swype η ερωμένη?

ότι και να γίνει στην γυναίκα θα γυρίσεις :P :P

 

Αν είναι έτσι τότε εγώ φέρθηκα πολύ σκάρτα μιλάμε, τόσο καιρό στην ερωμένη και στεφανωθηκα με τη μία αυτή που γνώρισα μόλις;;! Κρεμάλα μου αξίζει :lol:

 

Κοίτα βραδιάτικα δουλειά που ανοίξαμε. Θα με κάνουν να το δοκιμάσω κι εγώ, αν και δεν έχω ιδιαίτερα παράπονα από το Swype, χωρίς να σημαίνει πως κλείνω τα μάτια στα μειονεκτήματα που έχουν ήδη αναφερθεί.

 

Στέφανε τη στιγμή που θα διαπιστώσεις ότι έμαθε τη γραφή σου θα ξετρελαθείς! Τις δυο πρώτες μέρες με ξενέρωσε απίστευτα, ερχόμενος από το Swype απόρησα τι βρήκε ο κόσμος σε αυτό το πράγμα που μου είχε αλλάξει τα φώτα στο "διορθωνε". Άκουγα "μαθαίνει" αλλά που να φανταστώ τέτοια πρόοδο, βρε'συ εδω μιλάμε ότι αξίζει να δώσεις το 2ευρω απλά και μόνο για να ζήσεις αυτό που σου περιγράφω! Και σου μένει και η πληκτρολογιάρα μετά! :p

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα βραδιάτικα δουλειά που ανοίξαμε. Θα με κάνουν να το δοκιμάσω κι εγώ, αν και δεν έχω ιδιαίτερα παράπονα από το Swype, χωρίς να σημαίνει πως κλείνω τα μάτια στα μειονεκτήματα που έχουν ήδη αναφερθεί.

Αν έχεις διάθεση, δοκίμασέ το. Δίνοντάς του λίγο χρόνο θα δεις πως αξίζει και με το παραπάνω τον κόπο. :)

Αφού πέρασες στο Swype μη βιαστείς να το βγάλεις πάντως, δωσ'του λίγο χρόνο να δεις ότι αξίζει και αυτό πάρα μα πάρα πολλά. Το χαντακώνουν λίγο τα προβλήματα που το χαρακτηριζουν τόσο καιρό αλλά σε γενικές γραμμές πρόκειται για ενα άψογο πληκτρολόγιο, λίγο την "εφαρμογή" να φτιάξουν..

Αφού έχεις και το σίγουρο να σε περιμένει standby.. :p

Ότι αξίζει το ξέρω και με το παραπάνω. Το χρησιμοποιούσα πριν χρόνια σε windows mobile, και επί beta κάποια περίοδο στο Android. Εννοείται πως είναι εξαιρετικό. Απλώς έχει τα γνωστά θεματάκια ως εφαρμογή. Όπως έχω ξαναπεί έχει + που λείπουν από το swiftkey (τα gestures και η διαχείριση του λεξικού είναι 2 από αυτά) αλλά και - που δεν υπάρχουν στο swiftkey (laggαρίσματα, αλλαγή γλώσσας).

Δεν συγκρίνω την πρόβλεψη του ενός και το swipping του άλλου γιατί τα θεωρώ τα αντίστοιχα selling point τους. Άλλο πράγμα είναι φτιαγμένο να κάνει το ένα κι άλλο το άλλο.

Επίσης, βλέπω ότι το Swype δεν έχει ρύθμιση για την καθυστέρηση του longpress και μου φαίνεται ότι αργεί λίγο by default..!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

εχοντας ριξει λιγο διαβασμα τις τελευταιες 5 σελιδες του και μιας και εχω αρκετες αποριες (ως νεος χρηστης αντροιντ) ειπα να ρωτησω 2-3 πραγματα

 

τελικα δεν υπαρχει πια η φωνητικη λειτουργια στα ελληνικα? προσωπικα εχω τη δοκιμαστικη του 'key και οταν παταω φωνητικη με βγαζει σε αυτο του γκουγκλ το μαματο του αντροιντ που φυσικα θελει mb...η φουλ εκδωση εχει Ελληνικα? χρειαζονται MB?

 

 

 

 

Έχω να του μάθω πράγματα..! :lol:

 

πως του μαθαινεις πραγματα? :p:p

 

 

και επισης περα απο τη χειροκινητη αλλαγη στο περι και στο κατι υπαρχει αλλος τροπος να διορθωθει??

 

ενας φιλος ειπε επισης οτι εκανε μια χαρακτηριστικη κινηση και κατι γινοταν με τη λεξη κατι...μου το εξηγει καποιος?:blink:

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Αμάν ζημιά μας κάνατε με το SwiftKey..

Πάω να το δοκιμάσω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν υπαρχει πια η φωνητικη λειτουργια στα ελληνικα? προσωπικα εχω τη δοκιμαστικη του 'key και οταν παταω φωνητικη με βγαζει σε αυτο του γκουγκλ το μαματο του αντροιντ που φυσικα θελει mb...η φουλ εκδωση εχει Ελληνικα? χρειαζονται MB?

Εγώ πάντως ελληνικά δεν κατάφερα να γράψω μιλώντας στο SwiftKey, στο Swype αντίθετα όχι μόνο έγραψα αλλά έκανε και πολύ λίγα λάθη από την πρώτη κιόλας στιγμή! Φυσικά χρειάζεται σύνδεση στο ίντερνετ για να γράψει με αυτόν τον τρόπο.. ;)

 

πως του μαθαινεις πραγματα? :p:p

 

Πως αλλιώς; Πληκτρολογώντας! Επίσης αν το συνδέσεις με κάποιους λογαριασμούς σου (Facebook Twitter Gmail κλπ) μαθαίνει ακόμα κι από αυτά που έχεις γράψει εκεί, άπαιχτο!

 

και επισης περα απο τη χειροκινητη αλλαγη στο περι και στο κατι υπαρχει αλλος τροπος να διορθωθει??

ενας φιλος ειπε επισης οτι εκανε μια χαρακτηριστικη κινηση και κατι γινοταν με τη λεξη κατι...μου το εξηγει καποιος?:blink:

 

Δεν έχω βρει τον τρόπο πέρα απ'τον χειροκίνητο γι'αυτές τις λέξεις μέχρι στιγμής.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...