Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

TO touchpal ειναι με χαοτικη διαφορα το κορυφαιο.Εχει σχεδον την καλυτερη προγνωση και η αλλαγη της γλωσσας γινεται μ ενα κλικ κατω αριστερα,το οποιο πρεπει να το ορισεις την πρωτη φορα κρατωντας το παρατεταμενα,,η το κομμα θα ειναι η η αλλαγη γλωσσας.Γνωμη μου πως οταν βαζεις οχι το qwerty αλλα την αλλη προβολη που δειχνει απο δυο γραμματα σε καθε κουτακι και γραψεις ολα γινονται ακομα πιο γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

Γίνετα να απενεργοποιησω τελείως το πληκτρολογιο της samsung?? Γιατι κάθε φορά που βαζω ως προεπιλογη το swiftkey μετά από λίγο ξαναμπαίνει το κανονικό της samsung
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω αυτή την έκδοση για να δω και εγώ την εναλλαγή.

Δεν φταίει η έκδοση. Θέλει να πατήσεις το της κουμπί της γλώσσας, μετά το more και να ορίσεις ότι θες να αλλάζει η γλώσσα με το κουμπί αντί να έχει το κόμμα.

 

Πάντως στο play βλέπω μόνο την έκδοση για τάμπλετ και το wave. Γιατί δεν έχουν την κανονική?

Πάντως το συνηθίζω κι είναι καλό. Απενεργοποιείται και η πρόβλεψη εύκολα και όσοι έχουν περίεργες stock εφαρμογές μπορούν να γράφουν με 160 χωρίς 3rd party. Και μου αρέσει ο τρόπος που βάζεις αριθμούς και τα κάτω σύμβολα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση για tablet δουλεύει και στο κινητό καλά;

Eμένα μου δουλεύει μια χαρά με μόνα αρνητικά αυτά που ανέφερα πιο πάνω. Κατέβασα την άλλη που έχει στο play store(wave beta) αλλά δέν δίνει ελληνικά. Απο αυτά που διαβάζω και απο τα άλλα παιδιά υποθέτω ότι έχετε μια έκδοση που αυτή τη στιγμή δέν είναι διαθέσιμη για κατέβασμα...

 

@eltsele δέν έχουμε την ίδια έκδοση, δέν μπορώ να κάνω αυτό που περιγράφεις.

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο play βλέπω μόνο την έκδοση για τάμπλετ και το wave. Γιατί δεν έχουν την κανονική?

 

Ορίστε το link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5

Για έναν περίεργο λόγο δεν φαίνεται αν κάνεις αναζήτηση μέσα από το market. Εγώ από εδώ βλέπω αν έχει αναβάθμιση.

Έρχονται και ελληνικά στην επόμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5

Για έναν περίεργο λόγο δεν φαίνεται αν κάνεις αναζήτηση μέσα από το market. Εγώ από εδώ βλέπω αν έχει αναβάθμιση.

Έρχονται και ελληνικά στην επόμενη έκδοση.

Χωρίς ελληνικά τί να το κάνω; Eσύ πώς το δουλεύεις; Η HD έχει ελληνικά όμως και δουλεύει πολύ καλά, άβυσσος...

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5

Για έναν περίεργο λόγο δεν φαίνεται αν κάνεις αναζήτηση μέσα από το market. Εγώ από εδώ βλέπω αν έχει αναβάθμιση.

Έρχονται και ελληνικά στην επόμενη έκδοση.

Α! Σ' ευχαριστώ! Όντως δεν το βρίσκει και υποθέτω πως φταίει που δεν έχει ακόμα ελληνικά. Γιατί βγάζει το γνωστό μήνυμα ότι δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μας. Όταν τα προσθέσουν λογικά θα το βλέπουμε.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιείται και η πρόβλεψη εύκολα και όσοι έχουν περίεργες stock εφαρμογές μπορούν να γράφουν με 160 χωρίς 3rd party. Και μου αρέσει ο τρόπος που βάζεις αριθμούς και τα κάτω σύμβολα.

 

καλησπερα... μηπως μπορεις μα μου πεις με ποιον τροπο μπορω να γραψω 160 χαρακτηρες με την στοκ εφαρμογη της σαμσουνγκ που εχω? εχω την 5.4.5.49 μπλα μπλα εκδοση του touchpal...

ευχαριστω προκαταβολικα

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ελληνικά τί να το κάνω; Eσύ πώς το δουλεύεις; Η HD έχει ελληνικά όμως και δουλεύει πολύ καλά, άβυσσος...

 

Μπορείς να περάσεις την πιο παλιά έκδοση που έχει δοθεί σε προηγούμενο post και θα έχει ελληνικά. Εγώ όταν το είχα βάλει υποστήριζε ελληνικά και μετά τα έβγαλε από τις επόμενες εκδόσεις, αλλά σε μένα παρέμειναν.

 

 

 

 

 

Α! Σ' ευχαριστώ! Όντως δεν το βρίσκει και υποθέτω πως φταίει που δεν έχει ακόμα ελληνικά. Γιατί βγάζει το γνωστό μήνυμα ότι δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μας. Όταν τα προσθέσουν λογικά θα το βλέπουμε.

 

Βγάζει ότι δεν είναι διαθέσιμο; Εγώ επειδή το έχω ήδη εγκατεστημένο μου βγάζει "άνοιγμα".

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις την πρόβλεψη στα μηνύματα και γράφεις με τον παραδοσιακό τρόπο οπότε και αποφεύγεις τους τόνους που δημιουργούν το πρόβλημα - εννοείται πως έχεις ενεργοποιήσει το αλφάβητο GSM στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων - γράφεις κανονικά με 160 χαρακτήρες.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις την πρόβλεψη στα μηνύματα και γράφεις με τον παραδοσιακό τρόπο οπότε και αποφεύγεις τους τόνους που δημιουργούν το πρόβλημα - εννοείται πως έχεις ενεργοποιήσει το αλφάβητο GSM στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων - γράφεις κανονικά με 160 χαρακτήρες.

 

Απαιτούνται πάντα τα κεφάλαια γράμματα όμως, σωστά; :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις την πιο παλιά έκδοση που έχει δοθεί σε προηγούμενο post και θα έχει ελληνικά.

Δέν το βρίσκω. Στείλε με pm άν είναι να την κατεβάσω να δώ εάν έχει την ίδια ελκυστική λειτουργία με την HD. Σε κάθε περίπτωση μένω με TouchPal ακόμα και στην έκδοση για tablet με τα 2 αρνητικά. Μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα το TouchPal για τάμπλετ, αλλά είναι πιο μικρά τα κουμπιά και γενικά δεν είναι τόσο εύχρηστο στο κινητό όσο το απλό.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα το TouchPal για τάμπλετ, αλλά είναι πιο μικρά τα κουμπιά και γενικά δεν είναι τόσο εύχρηστο στο κινητό όσο το απλό.

Του άλλαξες το default skin? Γιατί αυτό που έχει αρχικά δέν παλεύεται απο θέμα μεγέθους κουμπιών...

Link to comment
Share on other sites

Απαιτούνται πάντα τα κεφάλαια γράμματα όμως, σωστά; :)

Όχι, δεν χρειάζεται. Τα κάνει μόνο του κεφαλαία όταν το στέλνει. Με την προϋπόθεση εννοείται να μην βάζεις τόνους, όπως είπα. Απλά εδώ, επειδή η πρόβλεψη κλείνει εύκολα, είναι εξίσου εύκολο να γράψεις χωρίς τόνους. :-)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κατάλαβα. Έχω την ανανεωμένη έκδοση του TouchPal με τα ελληνικά. Να κατεβάσω και αυτήν για tablet; τι διαφορές έχουν ;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται. Τα κάνει μόνο του κεφαλαία όταν το στέλνει. Με την προϋπόθεση εννοείται να μην βάζεις τόνους, όπως είπα. Απλά εδώ, επειδή η πρόβλεψη κλείνει εύκολα, είναι εξίσου εύκολο να γράψεις χωρίς τόνους. :-)

 

αυτο ειναι καλο στο touchpal γιατι σε ολα τα αλλα και χωρις προβλεψη βαζουν που και που τονους και χαλανε τα 160

Link to comment
Share on other sites

Του άλλαξες το default skin? Γιατί αυτό που έχει αρχικά δέν παλεύεται απο θέμα μεγέθους κουμπιών...

 

Όχι δεν ασχολήθηκα και πολύ. Είναι καθαρά φτιαγμένο για τάμπλετ. Βάλε την έκδοση για κινητό και θα δεις ότι είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τι πάθαμε ξαφνικά με το TouchPal, εκεί που πριν μερικές μέρες εκθειάζαμε το Swiftkey και παλιότερα το Swype.. :lol:

 

Απ'τη μια έχει πλάκα αλλά απ'την άλλη είναι καλό που κάθε τόσο μπαίνουν νέες αξιόλογες επιλογές στο Android, με έχετε βάλει στην πρίζα να το δοκιμάσω στο tablet πάντως αν και έχω βολευτεί αρκετά το Swiftkey με μόνο μου παράπονο την ανικανότητα του να γράψει με swiping τις μεγάλες λέξεις.. κατα τ'αλλα όμως κανένα πρόβλημα και γι'αυτο δυσανασχετώ λίγο στο να προχωρήσω στην αλλαγή - δοκιμή. Με εξιτάρει όμως το γεγονός ότι γράφονται τόσα θετικά σχόλια για το TouchPal τελευταία.. :p

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ασχολήθηκα και πολύ. Είναι καθαρά φτιαγμένο για τάμπλετ. Βάλε την έκδοση για κινητό και θα δεις ότι είναι καλύτερη.

Κάνε μια δοκιμή είναι αυτό που λέει αλλαγή μεμβράνης. Εγώ έχω βάλει την "blue" και είναι πανέμορφη ταχύτατη και smooth. Επίσης έχει μεγαλύτερα κουμπιά. Να υπενθυμίσω ότι το κρίνω όσον αφορά τον παραδοσιακό τρόπο γραφής.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει στις 16 του μήνα στο TouchPal ;

 

Έλα ντε. Το έψαξα και στο site τους και δεν αναφέρει κάτι. Ίσως βγάλει κάποια μεγάλη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω είναι παλιότερη έκδοση του touchpal που περιέχει ελληνικά. Αφού το εγκαταστήσετε και κατεβάσετε τα ελληνικά, το κάνετε ενημέρωση από το λινκ που έδωσε ο pektis7.

 

http://db.tt/8xzz62Rb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...