Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού τα αναλύσαμε τόσο τα 2 πληκτρολόγια, για πείτε τώρα οι κάτοχοι του Swiftkey ποιο θέμα (δηλαδή χρώμα) πληκτρολογίου σας αρέσει να χρησιμοποιείτε; Εγώ ψηφίζω την κολοκύθα.

 

Ολογραφικό αυστηρά και μόνο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εγώ έχω κολλήσει με το Σκούρο, στην αρχή δεν μου άρεσε αλλά μόλις το δοκίμασα για λίγο έμεινε εκεί τελικά. :p
Link to comment
Share on other sites

Dusk και Νέον! Όλες του οι επιλογές βασικά είναι ωραίες ;-)

Επίσης στα συν του, μετά από 2 μέρες χρήσης και αφού προσέθεσα τις λέξεις που ήθελα, το flow πετάει!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στα συν του, μετά από 2 μέρες χρήσης και αφού προσέθεσα τις λέξεις που ήθελα, το flow πετάει!

 

Εμ τσάμπα τα'βαλα τόσα θαυμαστικά για το SwiftKey εγώ; Κι όσο σκέφτομαι τι του έσουρα στην αρχή.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμ τσάμπα τα'βαλα τόσα θαυμαστικά για το SwiftKey εγώ; Κι όσο σκέφτομαι τι του έσουρα στην αρχή.. :lol:

Χαχαχαχα! Είδες που δεν μας πίστευες?!

 

Με το τελευταίο update το flow έχει στρώσει απίστευτα. Έχουν αλλάξει και κάτι στην λειτουργία του tapping. Τώρα με backspace δεν σου πετάει πάλι την πρόβλεψη αλλά την διορθωμένη. Περίπου..!

 

Θέμα το ανοιχτό εγώ. Αν και γενικά είμαι του σκούρου μου αρέσουν τα πλήκτρα στο θέμα αυτό.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα! Είδες που δεν μας πίστευες?!

 

Μέχρι και τα σχόλια στο play άλλαξα, τρελή ανατροπή λέμε..! :lol:

Link to comment
Share on other sites

προβλεπω να γινεται σεισμος με το ποστ μου.:p

 

το Amazon app store, και μονο για σημερα, δινει δωρεαν το SwiftKey. Ορμάτε.:p

 

προϋποθετει την υπαρξη λογαριασμου στο Amazon.

Link to comment
Share on other sites

προβλεπω να γινεται σεισμος με το ποστ μου.:p

 

το Amazon app store, και μονο για σημερα, δινει δωρεαν το SwiftKey. Ορμάτε.:p

 

προϋποθετει την υπαρξη λογαριασμου στο Amazon.

 

Ο λογαριασμος με τα στοιχεια που εχουμε στο gmail η δεν παιζει ρολο; :O

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμος με τα στοιχεια που εχουμε στο gmail η δεν παιζει ρολο; :O

 

δεν κανει ο gmail λογαριασμος, πρεπει να εχεις ή να φτιαξεις λογαριασμο amazon.

 

πληροφοριες για το πως θα κατεβασετε το amazon app store, εδω.

Link to comment
Share on other sites

προβλεπω να γινεται σεισμος με το ποστ μου.:p

 

Νωρίς το σκέφτηκε..! Γκρρρρρ :p

 

16 Ρίχτερ από μένα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νωρίς το σκέφτηκε..! Γκρρρρρ :p

 

16 Ρίχτερ από μένα :lol:

 

:lol:

τουλαχιστον το πηρες με εκπτωση, απλα θα μπορουσες να εχεις πληρωσει μονο την εκδοση για tablet.

Link to comment
Share on other sites

Πώς το αγοράζεις; Δε βλέπω κάποιο κουμπί buy now. Μόνο add to wish list.

 

κατεβασες το amazon app store στο κινητο σου και εκανες εισοδο με το λογαριασμο σου;

Link to comment
Share on other sites

κατεβασες το amazon app store στο κινητο σου και εκανες εισοδο με το λογαριασμο σου;

 

Εγω το εκανα κανονικα αλλα πριν καλα καλα ξεκινησει να κατεβαζει σταματα, οποτε και εγω το βρηκα απο αλλου δωρεαν και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε προβλημα με το κατεβασμα, πηγαινετε εδω. κλικαρετε πανω δεξια το "get now with 1 click", και στη συνεχεια πατε στο κινητο σας, πατατε το πληκτρο "menu", my apps, cloud. πατατε απο εκει εγκατασταση και κατεβαινει κανονικα.

 

Εγω το εκανα κανονικα αλλα πριν καλα καλα ξεκινησει να κατεβαζει σταματα, οποτε και εγω το βρηκα απο αλλου δωρεαν και ολα οκ.

 

αν βρηκες τη full εκδοση και δινει και αναβαθμισεις, μια χαρα. αλλιως, κοιταξε αυτο που γραφω παραπανω.;)

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε προβλημα με το κατεβασμα, πηγαινετε εδω. κλικαρετε πανω δεξια το "get now with 1 click", και στη συνεχεια πατε στο κινητο σας, πατατε το πληκτρο "menu", my apps, cloud. πατατε απο εκει εγκατασταση και κατεβαινει κανονικα.

 

 

 

αν βρηκες τη full εκδοση και δινει και αναβαθμισεις, μια χαρα. αλλιως, κοιταξε αυτο που γραφω παραπανω.;)

 

Λογικα ειναι full σιγουρα δεν ξερω αλλα δουλευει τελεια οπως και το αρχικο free που ειχα.

Αν δω οτι εχω θεμα πιστευω να προλαβω να ασχοληθω με οτι γραφεις, Thanks :)

 

 

Edit: Τελικα εκανα παλι μια προσπαθεια αλλα δεν βρισκω πουθενα το "get now with 1 click" δεν μου το εμφανιζει.

 

 

Edit2: τελικα ολα καλα κατι ειχε γινει και δεν ''εβλεπε'' το κινητο αλλα στην εγκατασταση μου ειπε οτι ηδη ειναι ενεργοποιημενο πραγμα που σημαινει οτι ειχα την πληρη εκδοση απο εκει που το ειχα κατεβασει.

Edited by vrs5
Προσθηκη
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κατέβασα από το Amazon... Μια μέρα το είχα και σκεφτόμουν να δώσω τα 4 ευρώ γιατί πραγματικά με έχει πείσει πλήρως... Και ξαφνικά βλέπω πως μπορώ να το κατεβάσω τσάμπα... Αυτά είναι...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με βολεύει το swiftkey γιατί δεν έχω καταφέρει να περάσω να θυμάται τα passwords και είναι μεγάλα και βαριέμαι να τα γράφω με taps κάθε φορά...

Το Swype εν αντιθέσει μου έχει λύσει τα χέρια σε αυτόν τον τομέα :-)

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε προβλημα με το κατεβασμα, πηγαινετε εδω. κλικαρετε πανω δεξια το "get now with 1 click", και στη συνεχεια πατε στο κινητο σας, πατατε το πληκτρο "menu", my apps, cloud. πατατε απο εκει εγκατασταση και κατεβαινει κανονικα.

 

 

 

αν βρηκες τη full εκδοση και δινει και αναβαθμισεις, μια χαρα. αλλιως, κοιταξε αυτο που γραφω παραπανω.;)

 

Πάντως και από το Amazon δεν νομίζω ότι δίνουν αναβαθμίσεις.Εμένα τουλάχιστον δεν μού έχει βγάλει ποτέ αναβάθμιση για free app of the day.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και από το Amazon δεν νομίζω ότι δίνουν αναβαθμίσεις.Εμένα τουλάχιστον δεν μού έχει βγάλει ποτέ αναβάθμιση για free app of the day.

 

Μια χαρά δίνει αναβαθμίσεις, αν η εφαρμογή ακόμα υποστηρίζεται από την εταιρεία της.

Εχω πάρει σε αρκετές του Amazon.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με βολεύει το swiftkey γιατί δεν έχω καταφέρει να περάσω να θυμάται τα passwords και είναι μεγάλα και βαριέμαι να τα γράφω με taps κάθε φορά...

Το Swype εν αντιθέσει μου έχει λύσει τα χέρια σε αυτόν τον τομέα :-)

 

Για λόγους ασφαλείας, είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσεις ένα password manager για τη διαχείριση των κωδικών σου.

Link to comment
Share on other sites

Για λόγους ασφαλείας, είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσεις ένα password manager για τη διαχείριση των κωδικών σου.

 

Έχω το lastpass, αλλά δε βολεύει καθόλου σαν browser.

Γενικά το θέμα των κωδικών είναι λίγο έως πολύ περίεργο στο κινητό!

Το μόνο ασφαλές είναι να τους γράφεις κάθε φορά από μόνος σου και φυσικά και για αυτό δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι η εφαρμογή του πληκτρολογίου δεν σε κατασκοπεύει!

 

Με τον password manager δε μπορείς να γράψεις password σε application δυστυχώς :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...