Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά σημερα εκανε αναβαθμιση το swiftkey και δεν ισχυει πλεον αυτό με τους τονους και το παρατεταμενο χτυπημα στα φωνηεντα.. Μηπως ξερει κανείς πως μπαινουν ;;;

 

Σ' εμένα δουλεύει. Όταν πατάω παρατεταμένα μου βγάζει την επιλογή για τονισμένο φωνήεν.

 

EDIT: Έκανα reboot το κινητό και εξαφανίστηκαν τα τονισμένα φωνήεντα με παρατεταμένο πάτημα, όπως λες. Άντε να περιμένουμε το Update τώρα. Μήπως να το ξαναέβαζα από την αρχή; Θα δοκιμάσω.

 

EDIT 2: Έκανα clear data, το απεγκατέστησα, το ξαναέβαλα και τώρα όλα δουλεύουν κανονικά. Και οι τόνοι και αυτό με το ερωτηματικό που δουλεύει σαν την τελεία και το κόμμα. Έκανα και ένα reboot και συνεχίζει να δουλεύει κανονικά. Τώρα να σου πω, δεν ξέρω αν δούλεψε λόγω του clear data ή ότι το απεγκατέστησα. Σημείωση ότι αν κάνεις clear data θα χάσεις ότι είχε μάθει το πρόγραμμα.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Σ' εμένα δουλεύει. Όταν πατάω παρατεταμένα μου βγάζει την επιλογή για τονισμένο φωνήεν.

 

EDIT: Έκανα reboot το κινητό και εξαφανίστηκαν τα τονισμένα φωνήεντα με παρατεταμένο πάτημα, όπως λες. Άντε να περιμένουμε το Update τώρα. Μήπως να το ξαναέβαζα από την αρχή; Θα δοκιμάσω.

 

EDIT 2: Έκανα clear data, το απεγκατέστησα, το ξαναέβαλα και τώρα όλα δουλεύουν κανονικά. Και οι τόνοι και αυτό με το ερωτηματικό που δουλεύει σαν την τελεία και το κόμμα. Έκανα και ένα reboot και συνεχίζει να δουλεύει κανονικά. Τώρα να σου πω, δεν ξέρω αν δούλεψε λόγω του clear data ή ότι το απεγκατέστησα. Σημείωση ότι αν κάνεις clear data θα χάσεις ότι είχε μάθει το πρόγραμμα.

Να είσαι καλά φίλε..

Έκανα αυτό που είπες και τώρα όλα δουλεύουν κανονικά και πάλι..

Μεγάλη ανακούφιση μετά το ξενερωμα που φάγαμε.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε..

Έκανα αυτό που είπες και τώρα όλα δουλεύουν κανονικά και πάλι..

Μεγάλη ανακούφιση μετά το ξενερωμα που φάγαμε.

Sent from my note

 

Δεν χρειάζεται απεγκατάσταση ένα clear data κι ένα reboot και δουλεύει ταμάμ.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τους τόνους, ας κάνουν update από το μενού των γλωσσών και να πατήσουν το κουμπί πάνω δεξιά.

 

Έβαλα στο Νοοκ την τελευταία έκδοση και είναι πολύ καλή.!!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε και έβαλα κι εγώ Swiftkey. Θα κάτσω να το δοκιμάσω με υπομονή το ΣΚ, ακόμα το Swype έχω ενεργοποιημένο...

Ξενέρωσα λίγο όταν είδα ότι το free είναι για 30 μέρες ΜΕΤΑ που το εγκατέστησα. Θα έπρεπε να είναι λίγο πιο εμφανές στο play.

Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε και έβαλα κι εγώ Swiftkey. Θα κάτσω να το δοκιμάσω με υπομονή το ΣΚ, ακόμα το Swype έχω ενεργοποιημένο...

Ξενέρωσα λίγο όταν είδα ότι το free είναι για 30 μέρες ΜΕΤΑ που το εγκατέστησα. Θα έπρεπε να είναι λίγο πιο εμφανές στο play.

Ενημερωτικά πάντως, η paid έκδοση είναι σε προσφορά (όπως αναφέρω κι εδώ)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενημερωτικά πάντως, η paid έκδοση είναι σε προσφορά (όπως αναφέρω κι εδώ)

 

Από τις εφαρμογές που αξίζει να πληρώσει κάποιος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται

παιδιά να γράψουμε

με το SwiftKey με μικρά στο SMS δεν μπορώ να το βρω με τίποτα έχω κολλήσει. Φοράω cm9 σε galaxy s ii και έχω την stock εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται

παιδιά να γράψουμε

με το SwiftKey με μικρά στο SMS δεν μπορώ να το βρω με τίποτα έχω κολλήσει. Φοράω cm9 σε galaxy s ii και έχω την stock εφαρμογή.

 

Έχει κουμπί shift που αλλάζει μεταξύ κεφαλαία μικρά.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Έχει κουμπί shift που αλλάζει μεταξύ κεφαλαία μικρά.

 

Παλιά έγραφα μόνο μικρά. Τώρα γράφω μικρά και φεύγουν κεφαλαία. Γιατί γίνεται αυτό; Τι έχω πατήσει δεν μπορώ να βρω.

Link to comment
Share on other sites

Αν παλιά έγραφες μόνο μικρά, έστελνες μηνύματα με 70 χαρακτήρες κι όχι με 160. Αν έστελνες 160 χαρακτήρες, γινόταν αυτόματη μετατροπή σε κεφαλαία στο άλλο κινητό. Και αυτό είναι περιορισμός δικτύου...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν παλιά έγραφες μόνο μικρά, έστελνες μηνύματα με 70 χαρακτήρες κι όχι με 160. Αν έστελνες 160 χαρακτήρες, γινόταν αυτόματη μετατροπή σε κεφαλαία στο άλλο κινητό. Και αυτό είναι περιορισμός δικτύου...

 

Ναι φίλε μου και είχα κολλήσει δεν μπορούσα να το βρω. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το SwiftKey tablet εγινε επιτελους ξανα συμβατο με το παγωτο και με το note...

πραγματικα αυτο το προγραμμα ειναι "εγκέφαλός" κανονικος...

πριν γραψεις την λεξη που θελεις την γραφει το ιδιο το πρόγραμμα μονο του..

πραγματικα οτι καλυτερο!

απλα respect...!

Link to comment
Share on other sites

Με όλα τα καλά λόγια που διάβασα εδώ αποφάσισα να δοκιμάσω κι εγώ το Swiftkey. Για κάποιο λόγο δε μπορώ να το συμπαθήσω, και θεωρώ ότι είμαι πιο αργός με αυτό σε σχέση με Swype...

Εσείς γράφετε με 1 ή 2 χέρια? Κοιτάτε συνέχεια τις προτεινόμενες λέξεις και επιλέγετε από αυτές τη σωστή?

Link to comment
Share on other sites

το SwiftKey tablet εγινε επιτελους ξανα συμβατο με το παγωτο και με το note...

πραγματικα αυτο το προγραμμα ειναι "εγκέφαλός" κανονικος...

πριν γραψεις την λεξη που θελεις την γραφει το ιδιο το πρόγραμμα μονο του..

πραγματικα οτι καλυτερο!

απλα respect...!

Γιατί η προηγούμενη τι ασυμβατότητα είχε?

Και η 2.x έπαιζε μια χαρά στο Νοοκ με 4.0.4 ICS.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με όλα τα καλά λόγια που διάβασα εδώ αποφάσισα να δοκιμάσω κι εγώ το Swiftkey. Για κάποιο λόγο δε μπορώ να το συμπαθήσω, και θεωρώ ότι είμαι πιο αργός με αυτό σε σχέση με Swype...

Εσείς γράφετε με 1 ή 2 χέρια? Κοιτάτε συνέχεια τις προτεινόμενες λέξεις και επιλέγετε από αυτές τη σωστή?

 

Με 2 χέρια γράφω. Στην αρχή μέχρι να μάθει τις λέξεις που χρησιμοποιώ κοιτάζα τις λέξεις που προτείνει. Μετά από μία εβδομάδα το πολύ τα έχει μάθει όλα και ότι και να γράψεις τα διορθώνει σε ένα ποσοστό 90%, συν ότι έχει και όλοκληρες εκφράσεις που χρησιμοποιείς έτοιμες. Κι εγώ από swype ήρθα. Είναι θέμα συνήθειας. Το πλεονέκτημα που έχει το swype είναι ότι γράφεις με το ένα χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Με 2 χέρια γράφω. Στην αρχή μέχρι να μάθει τις λέξεις που χρησιμοποιώ κοιτάζα τις λέξεις που προτείνει. Μετά από μία εβδομάδα το πολύ τα έχει μάθει όλα και ότι και να γράψεις τα διορθώνει σε ένα ποσοστό 90%, συν ότι έχει και όλοκληρες εκφράσεις που χρησιμοποιείς έτοιμες. Κι εγώ από swype ήρθα. Είναι θέμα συνήθειας. Το πλεονέκτημα που έχει το swype είναι ότι γράφεις με το ένα χέρι.

 

θέλω πχ να γράψω το email μου,στο smart keyboard θυμάται το username μου.μπορώ να καταργήσω προσωρινά την πρόβλεψη.στο swiftkey αν θέλω να γράψω το ίδιο πως απενεργοποιώ την πρόβλεψη για να γράψω www.in.gr με μικρά γράμματα και χωρίς να είναι υπογραμμισμενο σαν διεύθυνση ίντερνετ?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα το swiftkey, αλλά ξαναγύρισα στο Swype γιατί δεν με βόλεψε που έπρεπε να σύρω το δάκτυλο στην spacebar για να αλλάξω γλώσσα. Στο Swype έχει πλήκτρο για αυτό και είναι πολύ πιο βολικό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα το swiftkey, αλλά ξαναγύρισα στο Swype γιατί δεν με βόλεψε που έπρεπε να σύρω το δάκτυλο στην spacebar για να αλλάξω γλώσσα. Στο Swype έχει πλήκτρο για αυτό και είναι πολύ πιο βολικό.

Και μένα είναι το μόνο πράγμα που έμεινε ενοχλεί η εναλλαγή ανάμεσα στις δύο γλώσσες, αλλά μπροστά στα τόσα που προσφέρει ούτε που το προσέχω πλέον, έχω συνηθίσει.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Και μένα είναι το μόνο πράγμα που έμεινε ενοχλεί η εναλλαγή ανάμεσα στις δύο γλώσσες, αλλά μπροστά στα τόσα που προσφέρει ούτε που το προσέχω πλέον, έχω συνηθίσει.

 

Εγώ δεν μπόρεσα να το συνηθίσω με τίποτα. Με καθυστερούσε πολύ

Link to comment
Share on other sites

θέλω πχ να γράψω το email μου,στο smart keyboard θυμάται το username μου.μπορώ να καταργήσω προσωρινά την πρόβλεψη.στο swiftkey αν θέλω να γράψω το ίδιο πως απενεργοποιώ την πρόβλεψη για να γράψω http://www.in.gr με μικρά γράμματα και χωρίς να είναι υπογραμμισμενο σαν διεύθυνση ίντερνετ?

 

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό που λες.

 

Βασικά εννοώ ότι στο swiftkey δεν έχει t 9 προβλέψεις για εισαγωγή διευθύνσεων ίντερνετ η username, password όπως έχει το smart keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 3.26.92.35548 έκδοση του του swype έχει βγει καμιά νεότερη;

 

Από περιέργεια κατέβασα και εγώ το νέο της SwiftKey μόνο πρόβλημα μέχρι στιγμής η εναλλαγή στις γλώσσες κατά τα άλλα ταχύτατο με τρομερή διαφορά πρόγνωση των λέξεων μάλλον ήρθε για να μείνει. :cool:

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...