Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει να με βοηθησει καποιος???

στους τυπους πληκτρολογιου επιλεγω qwerty αλλα τελικα δεν μου το βγαζει μετα...

γιατι???

Keep The Scene UP...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλημερα! μια ερωτηση που ισως να εχει απαντηθει. υπαρχει τροπος να συνδυασουμε το swype πληκτρολογιο με τους 160 ελληνικους χαρακτηρες ?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μια ερωτηση που ισως να εχει απαντηθει. υπαρχει τροπος να συνδυασουμε το swype πληκτρολογιο με τους 160 ελληνικους χαρακτηρες ?

 

Χρησιμοποιώντας κάποιο SMS πρόγραμμα (handcent + go sms)που να το επιτρέπει. Αλλά να ξέρεις πως ο παραλήπτης θα παίρνεις μήνυμα με όλα τα γράμματα κεφαλαία, και όχι με μικρά όπως τα βλέπεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας κάποιο SMS πρόγραμμα (handcent + go sms)που να το επιτρέπει. Αλλά να ξέρεις πως ο παραλήπτης θα παίρνεις μήνυμα με όλα τα γράμματα κεφαλαία, και όχι με μικρά όπως τα βλέπεις εσύ.

 

νομιζα οτι μονο με το swype και ισως καμια μοντα:O, θα μπορουσε να δουλεψει και με την στοκ sms εφαρμογη του τζιντζερ...

οπως και να εχει ευχαριστω φιλε!!

 

 

επανερχομαι με κατι που βρηκα στους xda............>http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26249169#post26249169

 

το δοκιμασα και μπορω να πω πως κανει δουλιτσα!!

Edited by vriz27
βρηκα λυση μαλλον...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα ICS στο Νοοκ και χρειάζομαι ένα Swype πληκτρολόγιο.

Ποια έκδοση του Swype είναι συμβατή με 1024χ600 οθόνη ή αν έχετε να προτείνετε άλλο αντίστοιχο keyboard εκτός SlideIt.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορώ στο shoftkey X να ενεργοποιήσω τον έλεγχο ορθογραφίας όπως γίνετε στο προεπιλεγμένο kryboard που έχει το android??

 

δοκίμασα και το swype αλλα δεν έχω την υπομονή να το μάθω άσχετα αν γραφεις πολύ γρήγορα , το shoftkey x με βόλεψε γιατί γράφω λίγο ατσούμπαλα και κάνει πολύ καλές προβλέπεις!! χαχα

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορώ στο shoftkey X να ενεργοποιήσω τον έλεγχο ορθογραφίας όπως γίνετε στο προεπιλεγμένο kryboard που έχει το android??

 

δοκίμασα και το swype αλλα δεν έχω την υπομονή να το μάθω άσχετα αν γραφεις πολύ γρήγορα , το shoftkey x με βόλεψε γιατί γράφω λίγο ατσούμπαλα και κάνει πολύ καλές προβλέπεις!! χαχα

 

Ειδικά στην νέα beta 3 του SwiftKey οι προβλέψεις είναι από άλλον πλανήτη. Μιλάμε για τρελές διορθώσεις. Ανάλογα με το άρθρο που έχεις βάλει νωρίτερα σου κάνει την πρόβλεψη στην σωστή πτώση.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά στην νέα beta 3 του SwiftKey οι προβλέψεις είναι από άλλον πλανήτη. Μιλάμε για τρελές διορθώσεις. Ανάλογα με το άρθρο που έχεις βάλει νωρίτερα σου κάνει την πρόβλεψη στην σωστή πτώση.

 

επαθα πλακα και εγω με την νεα beta 3 του SwiftKey

μιλαμε πριν προλαβεις να σκεφτεις σου βγαζει την λεξη που θελεις να γραψεις:lol::lol:

απιστευτο πραγματικα...

+οτι μπορεις να το κανεις να "παρει" λεξεις απο το facebook σου ενα φορουμ που παρακολουθεις συχνα(πχ myphone.gr) τα sms σου κτλ κτλ κτλ...

αψογο!

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλό. Το δοκίμασα κι εγώ και το προτιμώ μέχρι στιγμής από το swype. Αν και πιστεύω ότι το καλύτερο θα είναι το touchpal όταν θα υποστηρίξει και ελληνικά. Δεν μπορούμε να δούμε το λεξικό του ή κάτι δεν κάνω σωστά; Επίσης όταν κατεβάσουμε την επίσημη έκδοση από το market, όταν βγει, θα χαθεί το λεξικό που έχουμε φτιάξει στη beta έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλό. Το δοκίμασα κι εγώ και το προτιμώ μέχρι στιγμής από το swype. Αν και πιστεύω ότι το καλύτερο θα είναι το touchpal όταν θα υποστηρίξει και ελληνικά. Δεν μπορούμε να δούμε το λεξικό του ή κάτι δεν κάνω σωστά; Επίσης όταν κατεβάσουμε την επίσημη έκδοση από το market, όταν βγει, θα χαθεί το λεξικό που έχουμε φτιάξει στη beta έκδοση;

 

Όντως ότι καλύτερο. Με έχει σώσει το συγκεκριμένο να γράφω ακόμη και περπατώντας χωρίς να σταματάω! Τεράστιο πλεονέκτημα σε οθόνες αφής. Είναι από τους κύριους λόγους που πήρα αντροιντ πριν κάποια χρόνια. Μου το είχε δείξει φίλος και είχα μείνει έκλπηκτος.

Όχι, δε θα σβηστεί, το κρατάει στην κάρτα. Όποτε αλλάζω ρομ και κάνω full wipe το λεξικό είναι πάντα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θα σβηστεί, το κρατάει στην κάρτα. Όποτε αλλάζω ρομ και κάνω full wipe το λεξικό είναι πάντα εκεί.

Που είναι και δεν το βλέπω; Και πως μπορώ να το επεξεργαστώ;

Link to comment
Share on other sites

Που είναι και δεν το βλέπω; Και πως μπορώ να το επεξεργαστώ;

 

Χμ δεν ξέρω ποιο αρχείο είναι ακριβώς, πάντως είναι στο Android/data/com.touchtype.swiftkey

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Swiftkey tablet X στο Νοοκ, αλλά μου τρώει 39mb που είναι απαράδεκτο.

Αν και μου αρέσει πολύ, θα πρέπει να ψάξω για κάποιο με μικρότερη κατανάλωση.

Καμιά πρόταση από keyboard που να παίζει σε ανάλυση 1024x600 (7ιντσες)?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Swiftkey tablet X στο Νοοκ, αλλά μου τρώει 39mb που είναι απαράδεκτο.

Αν και μου αρέσει πολύ, θα πρέπει να ψάξω για κάποιο με μικρότερη κατανάλωση.

Καμιά πρόταση από keyboard που να παίζει σε ανάλυση 1024x600 (7ιντσες)?

 

Αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aitype.android.tablet&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5haXR5cGUuYW5kcm9pZC50YWJsZXQiXQ..

μονο 18

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγάλουν στο swiftkey τ9 εμφάνιση με την κλασσική διάταξη με τα 9 πλήκτρα,δεν θα γίνει ποτέ το default μου.

 

Ποια εχεις και το κανει αυτο?Ειναι ικανοποιητικο το τ9 της?

Το ειχα ψιλοκοιταξει παλιοτερα αλλα δε θυμαμαι να ειχα βρει κατι αξιολογο

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγάλουν στο swiftkey τ9 εμφάνιση με την κλασσική διάταξη με τα 9 πλήκτρα,δεν θα γίνει ποτέ το default μου.

 

Επισης, το εχω αγορασμένο και περιμένω

 

Ποια εχεις και το κανει αυτο?Ειναι ικανοποιητικο το τ9 της?

Το ειχα ψιλοκοιταξει παλιοτερα αλλα δε θυμαμαι να ειχα βρει κατι αξιολογο

 

Εγώ έχω το HTC-IME και είμαι ευχαριστημένος

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Smart keyboard κορυφαίο αλλά δοκίμασα το swiftkey και έχει πολύ καλές προβλέψεις! Απλά με βολεύουν πολύ τα μεγαλύτερα πλήκτρα στην κλασσική αλφαριθμητική διάταξη!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γράφω μ' ένα χέρι πάντως, όσα λάθη και να κάνω το swiftey τα διορθώνει με 90% επιτυχία, συν ότι πολλές φορές βρίσκει και την επόμενη λέξη.

Επίσης μπορείς να αυξήσεις το ύψος των πλήκτρων, δεν ξέρω αν σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γράφω μ' ένα χέρι πάντως, όσα λάθη και να κάνω το swiftey τα διορθώνει με 90% επιτυχία, συν ότι πολλές φορές βρίσκει και την επόμενη λέξη.

Επίσης μπορείς να αυξήσεις το ύψος των πλήκτρων, δεν ξέρω αν σε βολεύει.

 

Στο στυλ γραφής τις βάζουμε ;ακριβεις η γρήγοροι ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σημερα εκανε αναβαθμιση το swiftkey και δεν ισχυει πλεον αυτό με τους τονους και το παρατεταμενο χτυπημα στα φωνηεντα.. Μηπως ξερει κανείς πως μπαινουν ;;;
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Στο καινούργιο Swype μπετα που μόλις κυκλοφόρησε δεν έχει κουμπί εναλλαγής γλώσσας από ελληνικά σε αγγλικά.η μόνη λύση είναι να κρατήσεις πατημένο το spacebar για ένα δευτερόλεπτο και να διάλεξεις από το μενού που βγαίνει την γλώσσα που θέλεις.έλεος
:)
Link to comment
Share on other sites

Στο καινούργιο Swype μπετα που μόλις κυκλοφόρησε δεν έχει κουμπί εναλλαγής γλώσσας από ελληνικά σε αγγλικά.η μόνη λύση είναι να κρατήσεις πατημένο το spacebar για ένα δευτερόλεπτο και να διάλεξεις από το μενού που βγαίνει την γλώσσα που θέλεις.έλεος

Μεγάλο λάθος αν το έκαναν αυτό. Πριν λίγο καιρό δοκίμασα το νέο swiftkey και αυτός ήταν ένας λόγος για να ξαναγυρίσω στο παλιό καλό Swype.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...