Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις χρησιμοποιησει καθολου τον go launcher ειτε στο ενα ειτε στο αλλο?

 

Όχι γιατι υπάρχουν άλλοι καλύτεροι για ics. Επίσης ο Go Launcher στο HOX βγάζει τις τελιτσες κάτω και χάνεις μισή ιντσα απο την οθόνη,

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω ποια ειναι η original rom που φορουσε το κινητο μου πριν το κανει ροοτ αυτος που το πηρα αν χρειαστη να τη βαλω για να περνω τις αναβαθμησεις?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κιτρινίλα μια ερώτηση, σε περίπτωση που δεν αλλάξεις την οθόνη, τι μπορεί να συμβεί? Υπάρχει άς πούμε περίπτωση να εξαπλωθεί περισσότερο ή απλά με τον καιρό υποχωρεί?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως μπορω να δω ποια ειναι η original rom που φορουσε το κινητο μου πριν το κανει ροοτ αυτος που το πηρα αν χρειαστη να τη βαλω για να περνω τις αναβαθμησεις?

 

Ελπίζω να σε ενημέρωσε αυτός που σου το πούλησε ότι η συσκευή σου βρίσκεται επίσημα εκτός εγγύησης.

 

Όσον αφορά τη rom, το ότι έχει γίνει root δεν σημαίνει υποχρεωτικά ότι έχει αλλάξει rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε νεος κατοχος του οne x απο χθες.

2 ερωτησεις.

1.root ψαχνω στο xda αλλα εχω μπερδευτει λιγο.δεν θελω να ξεκλειδωσω bootloader. στα samsung και τελεταια στο note τα πραγματα ειναι ευκολα για root π.χ.

2.το πηρα μεταχειρισμενο ελαφρως αλλα ειδα οτξ ειναι αγορασμενο απο expansys και στισ ρυθμισεις με τη rom που εχει δεν εχει επιλογη για ελληνικα.πως μπορω ν φλασαρω την επισημη που εχουν και τ ελληνικα one x?.

δοκιμασα και update αλλα μου αναφερει πως εχει την τελευταια.

ευχαριστω.

μεχρι στιγμης μου φαινεται αρκετα καλο σε σχεση με το note. με ενα μειον πως ζεστσινεται τρελα ομως.45 βαθμους δειχνει το cpu master και δειχνει και max min cpu στα 1.5ghz. ειμαι σωστο αυτο;

ευχατιστω ελπιζω να μην κουρασα

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε νεος κατοχος του οne x απο χθες.

2 ερωτησεις.

1.root ψαχνω στο xda αλλα εχω μπερδευτει λιγο.δεν θελω να ξεκλειδωσω bootloader. στα samsung και τελεταια στο note τα πραγματα ειναι ευκολα για root π.χ.

2.το πηρα μεταχειρισμενο ελαφρως αλλα ειδα οτξ ειναι αγορασμενο απο expansys και στισ ρυθμισεις με τη rom που εχει δεν εχει επιλογη για ελληνικα.πως μπορω ν φλασαρω την επισημη που εχουν και τ ελληνικα one x?.

δοκιμασα και update αλλα μου αναφερει πως εχει την τελευταια.

ευχαριστω.

μεχρι στιγμης μου φαινεται αρκετα καλο σε σχεση με το note. με ενα μειον πως ζεστσινεται τρελα ομως.45 βαθμους δειχνει το cpu master και δειχνει και max min cpu στα 1.5ghz. ειμαι σωστο αυτο;

ευχατιστω ελπιζω να μην κουρασα

 

Δεν μπορείς να κάνεις root χωρίς να ξεκλειδώσεις το bootloader

Για τα ελληνικά κατέβασε το morelocale από το market

:)
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κιτρινίλα μια ερώτηση, σε περίπτωση που δεν αλλάξεις την οθόνη, τι μπορεί να συμβεί? Υπάρχει άς πούμε περίπτωση να εξαπλωθεί περισσότερο ή απλά με τον καιρό υποχωρεί?

 

Κάποιος άν ξέρει να μας πει μιας και σκέφτομαι να πάω σε Χ, αλλά μιας και είναι επαγγελματικό το τηλέφωνο και δεν υπάρχει άλλο νούμερο, δεν με παίρνει να μείνω χωρίς συσκευή και δη που παίνει και microsim , που δεν έχω και άλλη εναλλακτική που να παίρνει την ίδια κάρτα.

Αυτο που λέω ειναι , άν πάρω το Χ και πέσω σε προβληματική οθόνη με κιτρινίλες και δεν το αλλάξω άμμεσα , θα πάθει κάτι η οθόνη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση παιδιά.όταν πάω να κάνω επεξεργασία μια επαφή και πατάω το σηματακι επάνω για να βάλω την φωτο της επαφής που θέλω από το facebook Π.χ μου λέει ότι δεν υπάρχουν επαφές από το facebook.και έχω μπερδευτεί λίγο..
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψώνισε κανείς από expansys.com.gr τελευταία?

Ρωτάω μήπως μου έρθει από καμία παρτίδα με προβλήματα και έχουμε άλλα.

Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι στην htc hellas υπηρχε αναμονη για νεα φουρνια σε HT (ταιβαν) και στο ενδιαμεσο εδιναν SH (κινας) γι αυτο το καθυστερω κι εγω.Οχι οτι εχουν διαφορες βεβαια αλλα, ενταξει! Το expansys νομιζω οτι παιρνει απευθειας απο το εργοστασιο της ταιβαν, οποτε λογικα θα παραλαβεις νεα παρτιδα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψώνισε κανείς από expansys.com.gr τελευταία?

Ρωτάω μήπως μου έρθει από καμία παρτίδα με προβλήματα και έχουμε άλλα.

 

Τι έγινε ? έχασα επεισόδια Νικο έφυγες απο το s3 ?

 

Απο αυτα που διαβάζω εχει καινούργιες παραλαβές τωρα τι να σου πω με λιγη τυχη ολα θα ειναι εντάξει :)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψώνισε κανείς από expansys.com.gr τελευταία?

Ρωτάω μήπως μου έρθει από καμία παρτίδα με προβλήματα και έχουμε άλλα.

 

Εγω το πηρα πριν απο κανα μηνα περιπου απο εξπανσυς και δεν εχω κανενα απο τα γνωστα θεματα :) .

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να σε ενημέρωσε αυτός που σου το πούλησε ότι η συσκευή σου βρίσκεται επίσημα εκτός εγγύησης.

 

Όσον αφορά τη rom, το ότι έχει γίνει root δεν σημαίνει υποχρεωτικά ότι έχει αλλάξει rom.

 

Το πηγα στην htc και μου ειπαν οτι η εγγυηση ησχυει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Το πηγα στην htc και μου ειπαν οτι η εγγυηση ησχυει κανονικα

 

Δηλαδη για να καταλάβω το πήγες στην htc και ενω ειναι root σου ειπαν οτι δεν έχεις θέμα με την εγγύηση ?

 

Το είδαν το τηλέφωνο οτι γράφει unlocked ή relocked και στο ειπαν ή απλα ειδαν imei - απόδειξη αγοράς και σου ειπαν οτι εισαι εντάξει με την εγγύηση.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλάβω το πήγες στην htc και ενω ειναι root σου ειπαν οτι δεν έχεις θέμα με την εγγύηση ?

 

Το είδαν το τηλέφωνο οτι γράφει unlocked ή relocked και στο ειπαν ή απλα ειδαν imei - απόδειξη αγοράς και σου ειπαν οτι εισαι εντάξει με την εγγύηση.

 

Αποκλείεται να το κοίταξαν, να είδαν πως έχει ξεκλειδωθεί και να του είπαν πως ισχύει κανονικά η εγγύηση. Αυτό το θέμα έχει ξεκαθαριστεί εδώ και καιρό. Λογικά λόγω πιθανής παραεισαγωγής του είπαν πως ισχύει κανονικά η εγγύηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να το κοίταξαν, να είδαν πως έχει ξεκλειδωθεί και να του είπαν πως ισχύει κανονικά η εγγύηση. Αυτό το θέμα έχει ξεκαθαριστεί εδώ και καιρό. Λογικά λόγω πιθανής παραεισαγωγής του είπαν πως ισχύει κανονικά η εγγύηση.

 

οπότε να μας πει ποτέ θα το πάρει να δούμε αν το κοίταξαν μετά την παραλαβή

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το πηγα στην htc και μου ειπαν οτι η εγγυηση ησχυει κανονικα

 

Όταν λες το πήγες στην HTC? Εννοείς την arvato?

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να το κοίταξαν, να είδαν πως έχει ξεκλειδωθεί και να του είπαν πως ισχύει κανονικά η εγγύηση. Αυτό το θέμα έχει ξεκαθαριστεί εδώ και καιρό. Λογικά λόγω πιθανής παραεισαγωγής του είπαν πως ισχύει κανονικά η εγγύηση.

 

 

υπαρχει καπου αναλυτικη κουβεντα πανω στο θεμα εγγυησης και Ρουτ ? εχει δοκιμασει διλαδη να παει καποιος πρωην ρουταρισμενη συσκευη να επιβεβαιωσει οτι τουε λενε οτι Δεν ισχυει η εγγυηση ή απλα ειναι μυθος και κανονισμος ? που πολυ απλα δεν το κοιτανε καν .....

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου αναλυτικη κουβεντα πανω στο θεμα εγγυησης και Ρουτ ? εχει δοκιμασει διλαδη να παει καποιος πρωην ρουταρισμενη συσκευη να επιβεβαιωσει οτι τουε λενε οτι Δεν ισχυει η εγγυηση ή απλα ειναι μυθος και κανονισμος ? που πολυ απλα δεν το κοιτανε καν .....

 

Έχει βγάλει επίσημη ανακοινωση η htc , οπότε δεν νομίζω να μην τα κοιτάνε όταν παίζει θέμα εγγύησης.

Άν θυμάμαι καλά, συμφορουμίτης το πήγε και τους είπε πως είναι ξεκλείδωτο και του είπαν πως την έχει χάσει την εγγύηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει επίσημη ανακοινωση η htc , οπότε δεν νομίζω να μην τα κοιτάνε όταν παίζει θέμα εγγύησης.

Άν θυμάμαι καλά, συμφορουμίτης το πήγε και τους είπε πως είναι ξεκλείδωτο και του είπαν πως την έχει χάσει την εγγύηση.

 

 

σιγουρα η HTC εχει ανακοινωση ! το θεμα ειναι κατα ποσο το τηρουνε.....

 

επεισης ειναι λογικο αν πας και τους το πεις να σου πουνε οτι εχασες την εγγυηση !!! το θεμα ειναι οτι εχουνε παει και αλλοι με ξεκλειδωτες συσκευες απο οσο διαβαζω και τους περασανε εγγυηση κανονικα..........

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα η HTC εχει ανακοινωση ! το θεμα ειναι κατα ποσο το τηρουνε.....

 

επεισης ειναι λογικο αν πας και τους το πεις να σου πουνε οτι εχασες την εγγυηση !!! το θεμα ειναι οτι εχουνε παει και αλλοι με ξεκλειδωτες συσκευες απο οσο διαβαζω και τους περασανε εγγυηση κανονικα..........

Εξαρτάται. Αν του το πας με χαλασμένο ακουστικό, γιατί να στο βγάλει εκτός εγγύησης για λόγους που αφορούν το sw?

Είναι γαιδουριά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Αν του το πας με χαλασμένο ακουστικό, γιατί να στο βγάλει εκτός εγγύησης για λόγους που αφορούν το sw?

Είναι γαιδουριά.

 

μα κατα 90% για HArdware βλαβη θα το πας για Εγγυηση ! απλα οι κανονισμοι τις HTC απαγορευουνε το root......

 

και να σου πω και για ποιον λογο ...... πες οτι βαζεις εσυ μια custom rom και απο λαθος overclocking καις τον επεξεργαστη ! ....

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Αν του το πας με χαλασμένο ακουστικό, γιατί να στο βγάλει εκτός εγγύησης για λόγους που αφορούν το sw?

Είναι γαιδουριά.

 

Γαϊδούρια ειναι το ολο σκηνικό το να ξεκλειδώσεις τον bootloader μεσω htcdev και να χασεις την εγγύηση .

Υπάρχουν αρκετοί που το πηγαν για service ενω το ειχα ξεκλειδώσει και το δεχτηκαν κανονικα .δεν μπορείς ομως να πάρεις τετοιο ρίσκο και ειδικά αν σου κάτσει καμιά χοντρή "ζημια"

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...