Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα...

γνωριζει καποιος πως στελνουμε mms απο το htc x one?

εχω βαλει τις παραμετρους...εχω παει σε καταστημα wind...εχω παρει στα κεντρικα και μου εκαναν και απο κει ρυθμιση του profil...αλλά και παλι τιποτα...δεν στελνει mms...

ευχαριστω...

Εχεις ανοικτα τα data δυκτιου στη συσκευη σου?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

data δικτυου?

τι εννοεις να το κανω..

 

Εννοει αν είναι ενεργοποιημένος ο διακοπής που επιτρέπει στην συσκευη να συνδέεται στο Ίντερνετ μέσω 3G. Τα MMS απαιτούν σύνδεση 3G.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ....ΣΤΗΝ 3Η ΕΠΙΛΟΓΗ

 

Πιθανώς να είναι θέμα wind. Έχω ακούσει διάφορους να παραπονιούνται όχι μόνο για mms.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εντός των ημερών θα υπάρχει fully working jelly bean για το κινητό μας μέσω XDA.. Ήδη υπάρχουν εκδόσεις που τρέχουν αλλά προς το παρόν με κάποια προβλήματα (βασικά κάμερα και ήχος)
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Τα data πρεπει να ανοιξει.

doctorKT τικαρε-ενεργοποιησε αυτο που γραφει δεδομενα ενεργα, θα χρεωθεις αν δεν εχεις πακετακι data .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα συνεχίζει το πρόβλημα με το hotmail και το συγχρονισμό του δεν γίνεται έτσι δουλειά..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα συνεχίζει το πρόβλημα με το hotmail και το συγχρονισμό του δεν γίνεται έτσι δουλειά..

 

γιατι δεν βαζεις το HOTMAIL το προγραμμα απο το googleplay το οποιο εχει και Push λειτουργια .. ?

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βαζεις το HOTMAIL το προγραμμα απο το googleplay το οποιο εχει και Push λειτουργια .. ?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια..

Αυτό χρησιμοποιώ αλλά έχω άλλο πρόβλημα ενώ σου περνάει τις επαφές που έχω στο hotmail δεν τις συγχρονίζει μετά και άμα προσθέσω μια νέα επαφή δεν μπορώ να την έχω και στο hotmail

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια..

Αυτό χρησιμοποιώ αλλά έχω άλλο πρόβλημα ενώ σου περνάει τις επαφές που έχω στο hotmail δεν τις συγχρονίζει μετά και άμα προσθέσω μια νέα επαφή δεν μπορώ να την έχω και στο hotmail

 

δηστυχος δεν ξερω για να σε βοηθησω σε αυτο .......

 

 

παιδια για Jelly bean official εχουμε καμια ενημερωση ?

 

επεισεις πως μπορω να εχω αλλο ηχω για mail και αλλο για SMS γιατι ειναι τραγικο να χτυπαει και να μην ξερω τη ειναι .....

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

δηστυχος δεν ξερω για να σε βοηθησω σε αυτο .......

 

 

παιδια για Jelly bean official εχουμε καμια ενημερωση ?

 

επεισεις πως μπορω να εχω αλλο ηχω για mail και αλλο για SMS γιατι ειναι τραγικο να χτυπαει και να μην ξερω τη ειναι .....

 

Οταν εισαι στα μηνύματα πήγαινε στης ρυθμίσεις και επέλεξε notifications και θα δεις για αλλαγή του ήχου .

Δεν γνωρίζω για το stock mail αλλα πρέπει να ειναι το ίδιο λοιπόν ,οταν εισαι στο mail πατησε ρυθμίσεις διαλεξε τον λογαριασμό σου και μετά ring και vibrate

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχη σε κανέναν αντί για το όνομα της τοποθεσίας πού βρίσκετε για τον καιρό να του βγάζει άπλα την λέξη τρέχουσα τοποθεσία? Από χτες και ενώ δεν πέρασα καμία νέα εφαρμογή έχω αυτό το πρόβλημα. (Stock rom no Root).
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχη σε κανέναν αντί για το όνομα της τοποθεσίας πού βρίσκετε για τον καιρό να του βγάζει άπλα την λέξη τρέχουσα τοποθεσία? Από χτες και ενώ δεν πέρασα καμία νέα εφαρμογή έχω αυτό το πρόβλημα. (Stock rom no Root).

 

Κι σε μενα μου εχει τυχει αλλα διορθωθηκε μονο του χωρις να κανω κατι.. Κανε καμια επανεκινηση μπας και στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Κι σε μενα μου εχει τυχει αλλα διορθωθηκε μονο του χωρις να κανω κατι.. Κανε καμια επανεκινηση μπας και στρωσει.

 

Τρελό κώλυμα αλλά μετά από 5 επανεκκινήσεις επιτέλους έστρωσε!!! Τι άλλο θα δούμε....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Με δίκτυο Cosmote, data στο off και only gsm στέλνει και λαμβάνει mms κανονικά. Τα data για τα mms τα ανοίγει αυτόματα μόλις λάβει ειδοποίηση από το δίκτυο για mms. Δε χρειάζεται να έχεις ανοικτά data γιατί αν δεν έχεις internet data plan θα χρεωθεις τσάμπα. Διπλοτσεκαρε τις ρυθμίσεις apn και αν είναι σωστές τότε μάλλον είναι ασυμβατότητα δικτύου...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει κανεις πρόβλημα με το σεταρισμα του yahoo mail στην εφαρμογη mail της συσκευής?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει κανεις πρόβλημα με το σεταρισμα του yahoo mail στην εφαρμογη mail της συσκευής?

 

Έχει ένα θέμα το yahoo στην εφαρμογή mail του κινητού. Πρέπει να συμπληρώσεις εσύ manual κάτι που λείπει. Αν είναι αυτό το πρόβλημα σου.

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει κανεις πρόβλημα με το σεταρισμα του yahoo mail στην εφαρμογη mail της συσκευής?

 

Τι πρόβηλημα εννοείς? Διαβάζω και παραπάνω για το Hotmail. Εγώ έχω λογαριασμό σε gmail, hotmail, yahoo και δεν έχω πρόβληματα. Έχω άμεση ειδοποίηση μηνυμάτων και synchronization.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος από Νορβηγία έλαβε την 1.29.401.12 γύρω στα 11mb. Το δικό μου είναι αγγλικό και δεν μου βγάζει κάποια ενημέρωση προς το παρών.. Αν κάποιος έλαβε κάτι ας το επαληθεύσει. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβηλημα εννοείς? Διαβάζω και παραπάνω για το Hotmail. Εγώ έχω λογαριασμό σε gmail, hotmail, yahoo και δεν έχω πρόβληματα. Έχω άμεση ειδοποίηση μηνυμάτων και synchronization.

 

Το έδωσα σε μια φίλη μου και προσπαθει να σεταρει το yahoo mail της αλλα βγάζει συνέχεια λάθος. Δοκίμασα κι εγω στο Siii και παίρνω το ίδιο μήνυμα.

Δεν ξέρω μήπως το πρόβλημα είναι ότι έχουμε yahoo.gr και όχι yahoo.com

 

Αντίθετα στην εφαρμογη yahoo mail, δουλεύει κανονικα με push notifications και συγχρονισμους επαφών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος από Νορβηγία έλαβε την 1.29.401.12 γύρω στα 11mb. Το δικό μου είναι αγγλικό και δεν μου βγάζει κάποια ενημέρωση προς το παρών.. Αν κάποιος έλαβε κάτι ας το επαληθεύσει. Ευχαριστώ!

 

εχεις καποιο λινκ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...