Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Pan24

 

Παναγιώτη κανεις δεν μπορει να είναι σίγουρος τι απ όλα ευθύνεται.

Το sense καθυστερεί όχι σε scrolling κλπ αλλα πχ στο άνοιγμα του drawer των εφαρμογών. Αν όμως βάλεις οποιονδήποτε άλλο Launcher ανοίγει ακαριαία.

 

Είναι διάφορα τέτοια ανεξήγητα. Για παράδειγμα έβαλα την εφαρμογη folder organizer στο HOX και στο S3.

Στο HOX κάνει ένα μικρο lag όταν ανοίγεις κάποιο φάκελο με πολλές εφαρμογές μέσα. Στο S3 όχι.

Γενικα όμως όλα αυτα τα μικρα lag δεν επηρεάζουν την ομαλή λειτουργία και σε καμία περίπτωση δεν απασχολούν τον μέσο χρήστη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης μήπως μπορείτε να μου πείτε πως να κάνω root γιατι είναι η πρώτη φορά που θα προσπαθήσω τα βήματα δηλαδή .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To θέμα του wi-fi λύθηκε τελικά παίδες; Με hardware ή software τρόπο;

 

hardware είναι το πρόβλημα και καλό θα είναι να μην σου τύχη γιατί δύσκολα βγάζεις άκρη με το service.

Link to comment
Share on other sites

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν δυο μηνες ενα one x απο εναν φιλο.πριν ενα μηνα το εστειλα στην expansys για αλλαγη οθονης(κιτρινιλες).χθες το παρελαβα και ξαφνικα εχει προβλημα με το wi-fi ενω μου εκαναν αντικατασταση οθονης ενω τους ειχα ζητησει καινουργιο..
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα συγχρονισμού με το hotmail; δεν στέλνει τα μηνύματα μου και παίρνει μια και μια δεν παίρνει καμιά ιδέα;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα τους φιλους που εχουν ροοτ το κινητο αν θελουν μπορουν να βαλουν αυτη τη version http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601543 ειναι πολυ καλη χωρις κολληματα τρομερο scrolling στο quandrand το κινητο βγαζει 5200 θερμοκρασια σε φοολ ομιλια παιξιμο βιντεο και πολυ λειτουργια πανω απο 43 βαθμους δε παει σε stanbay ειναι στους 26 σε φορτιζμα το ιδιο και για λιγη λειτουργια φτανει 32 ειναι πολυ καλη ειμαι πολυ ευχαριστημενος και το βασικο γλυτωνεις απο τις 3 τελειες.

 

Πράγματι είναι πολύ καλή και με διαφορά στην βπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα που λέτε έκανα τελικά το root κ όλα μέχρι στιγμης μια χαρά όμως μετά κατεβάζω μια custom rom κ την τοποθετώ στο τηλέφωνο κ την περνάω μέσα από το rom manager . Μέχρι τώρα όλα γίνονται μια χαρά ώσπου κάνει επανεκκίνηση κ κολάει στην αρχική οθόνη του κινητού κ κάνει συνεχώς επανεκκίνηση ωσπου μπαίνω σε recovery mode κ το κανω με τον άλλο τρόπο volume down + power button . Κ έκανα την βλακεία να διαγράψω τα αρχεία από την sd card κ πλέον δεν υπαρχει κανένα αρχείο κ το μόνο που δοκίμασα είναι να κανω unroot κ να περάσω μια stock rom αλλα οταν πέρνει τις πληροφορίες από το κινητό μετά μου λέει οτι υπαρχει σφάλμα στην συνδεση USB ρε παιδιά πείτε μου κατι να κανω τα έχω παίξει κ έχω πανικοβληθεί.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασε κανεις αυτη την θηκη που φορτιζει κιολλας?? Εχετε καποιο λινκ??

 

 

αυτη ειχε προτείνει καποιος αλλα δεν την εχω παρει ακομα!!

http://www.ebay.com/itm/221051230634

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα που λέτε έκανα τελικά το root κ όλα μέχρι στιγμης μια χαρά όμως μετά κατεβάζω μια custom rom κ την τοποθετώ στο τηλέφωνο κ την περνάω μέσα από το rom manager . Μέχρι τώρα όλα γίνονται μια χαρά ώσπου κάνει επανεκκίνηση κ κολάει στην αρχική οθόνη του κινητού κ κάνει συνεχώς επανεκκίνηση ωσπου μπαίνω σε recovery mode κ το κανω με τον άλλο τρόπο volume down + power button . Κ έκανα την βλακεία να διαγράψω τα αρχεία από την sd card κ πλέον δεν υπαρχει κανένα αρχείο κ το μόνο που δοκίμασα είναι να κανω unroot κ να περάσω μια stock rom αλλα οταν πέρνει τις πληροφορίες από το κινητό μετά μου λέει οτι υπαρχει σφάλμα στην συνδεση USB ρε παιδιά πείτε μου κατι να κανω τα έχω παίξει κ έχω πανικοβληθεί.
Αρχικα δοκιμασε να βαλεις το καλωδιο σε μια αλλη θυρα usb στον υπολογιστη σου και κανε και μια επανεκινηση (στο pc σου).Στειλε ενα pm στον @costasp νομιζω ειχε κατι παρομοια πεοβληματα και τελικα κατορθωσε να τα λυσει κι οποιος αλλος μπορει να βοηθησει ας δωσει τα φωτα του

Οταν λεγαμε οτι επρεπε να φιαχτει ενα θεμα με οδηγους για φλασαρισματα και οδηγιες για τετοιες περιπτωσεις,να γιατι το λεγαμε,για να μπορουν να γινονται καποια πραγματα με ασφαλεια και να μην τρελαινεται ο κοσμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα δοκιμασε να βαλεις το καλωδιο σε μια αλλη θυρα usb στον υπολογιστη σου και κανε και μια επανεκινηση (στο pc σου).Στειλε ενα pm στον @costasp νομιζω ειχε κατι παρομοια πεοβληματα και τελικα κατορθωσε να τα λυσει κι οποιος αλλος μπορει να βοηθησει ας δωσει τα φωτα του

Οταν λεγαμε οτι επρεπε να φιαχτει ενα θεμα με οδηγους για φλασαρισματα και οδηγιες για τετοιες περιπτωσεις,να γιατι το λεγαμε,για να μπορουν να γινονται καποια πραγματα με ασφαλεια και να μην τρελαινεται ο κοσμος

 

Το πρόβλημα με την επανεκκίνηση γίνεται γιατί λογικά δεν έχεις περάσει από πριν το boot.img της συγκεκριμένης Rom. Επειδή το ξεκλείδωμα γίνεται μέσω HTCdev, με το απλό install from SD δεν μπορεί να περαστεί πλήρως η rom που βάζεις οπότε χωρίς το δικό της boot.img θα σου κάνει μετά reboots.

 

Θα πρέπει να κάνεις ένα wipe all, να μπεις σε fastboot και όσο είναι εκεί να περάσεις με την εντολή "fastboot flash boot boot.img" από το pc σου το boot.img, και αφού σου πει ότι όλα είναι οκ να μπεις recovery και να φλασάρεις τη rom.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πλέον δεν υπαρχει τίποτα στην κάρτα δηλαδή δεν υπαρχει καμία ρομ για να περάσω δεν ξέρω τι να κανω κ έχω αγχωθεί τελείως .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πλέον δεν υπαρχει τίποτα στην κάρτα δηλαδή δεν υπαρχει καμία ρομ για να περάσω δεν ξέρω τι να κανω κ έχω αγχωθεί τελείως .

 

Mέσα από Recovery μπορείς να κάνεις mount usb storage και να το δεις στον υπολογιστή σου κανονικά το κινητό. Οπότε περνάς ό,τι θες έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πλέον δεν υπαρχει τίποτα στην κάρτα δηλαδή δεν υπαρχει καμία ρομ για να περάσω δεν ξέρω τι να κανω κ έχω αγχωθεί τελείως .

 

http://captaindbg.com/ultimate-htc-one-x-guide-to-tweaking-flashing-and-modding/

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1603905

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτά και αν δεν βρεις άκρη εδώ είμαστε, δες και video, ολοι μας είχαμε τέτοια προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας πω ότι πλέον το κινητό στην κορυφή γραφει relocked . Πρέπει να κανω από την αρχή όλη την διαδικασία root ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας πω ότι πλέον το κινητό στην κορυφή γραφει relocked . Πρέπει να κανω από την αρχή όλη την διαδικασία root ?

άπλα πέρνα ξανά το αρχείο που σου έστειλαν με εμαιλ οπως έκανες πριν με την ιδια εντολή

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πάλι μέσα από το cmd κ δίνω ότι εντολή εδωσα πριν για να κανω root ? Επίσης πάνω στην οθονη που λέει relocked από κατω γραφει security warning παίζει καπιο ρόλο αυτό ή συνεχίζω στα βηματα του rooting ? Επειδή οταν πατάω recovery με βάζει στο μενού του fastboot αλλά υποθέτω ότι σε αυτό φταίει το ότι το έκανα unroot .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πάλι μέσα από το cmd κ δίνω ότι εντολή εδωσα πριν για να κανω root ? Επίσης πάνω στην οθονη που λέει relocked από κατω γραφει security warning παίζει καπιο ρόλο αυτό ή συνεχίζω στα βηματα του rooting ? Επειδή οταν πατάω recovery με βάζει στο μενού του fastboot αλλά υποθέτω ότι σε αυτό φταίει το ότι το έκανα unroot .

 

κανε οτι εκανες μετα το εμαιλ με το ιδιο αρχειο. στο recovery αν σου βγάλει κόκκινο τρίγωνο πες μου..

Link to comment
Share on other sites

Κ εντάξει κανω το root μετά τι να κανω ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601543

δοκιμασε αυτη τη ρομ ειναι πολυ καλη. δες μονο πως λεει για την εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...