Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό κανω κ μετά ανοίγει μόνο του με το λογότυπο κ μετά από ώρα κλείνει !

Αν αυτό φτάνει από μπαταρία οκ αλλά δεν ξέρω .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι το ότι οταν πατάω recovery κ μου βγάζει κάτι κόκκινα γράμματα κατω από το λογότυπο κ μετά με πεταει στην επιλογή fastboot θα υπαρχει πρόβλημα οταν θα περνάω την stock rom ? Αν όμως ξανακάνω unroot θα γίνει κάτι ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω τα παληκαρια..μια ερωτηση αναγκης ..πηρα για δωρο το κινητο απο expansys για την αδελφη μου αλλα δεν εχει ελληνικα..μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει τροπος χωρις ρουτ η custom rom να του αλλαξω γλωσσα?επειδη φευγει για ενα μηνα συγχωρεστε με ειναι λιγο επειγον..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω τα παληκαρια..μια ερωτηση αναγκης ..πηρα για δωρο το κινητο απο expansys για την αδελφη μου αλλα δεν εχει ελληνικα..μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει τροπος χωρις ρουτ η custom rom να του αλλαξω γλωσσα?επειδη φευγει για ενα μηνα συγχωρεστε με ειναι λιγο επειγον..

 

Αν δεν κάνω λάθος με το MoreLocale 2 από το google play θα κάνεις τη δουλειά σου.

:D
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι έγινε αντιληπτό ότι δεν πρέπει να κάνουμε root και να φλασαρουμε αν δεν γνωρίζουμε καλα τι κάνουμε.

Ειδικα τα HTC πλέον δεν είναι τόσο απλα στο θέμα αυτο. Χρειάζεται λίγο διάβασμα πριν για να μην έχουμε ταλαιπωρία μετα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δυστυχως εξακολουθει να εχει το θεμα με τα σμσ. Το προβλημα ειναι οτι το handcent sms ειναι το μοναδικο προγραμμα που μου κολλαει στο κινητο, πολυ κακοφτιαγμενο.

 

Εχετε καποια ιδεα πως να στελνω ελληνικα?? Καποια ρυθμιση??

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δυστυχως εξακολουθει να εχει το θεμα με τα σμσ. Το προβλημα ειναι οτι το handcent sms ειναι το μοναδικο προγραμμα που μου κολλαει στο κινητο, πολυ κακοφτιαγμενο.

 

Εχετε καποια ιδεα πως να στελνω ελληνικα?? Καποια ρυθμιση??

 

Με handcent και gosms εγώ είμαι οκ. Με το stock πρόγραμμα μέχρι 70 ανεξαρτήτως κωδικοποίησης. Μήπως έχει κάποια σχέση με το δίκτυο. Ρωτάω γιατί στο iphone με sim cosmote έγραφε μέχρι 70 χαρακτήρες ενώ με vodafone 160 χωρίς καμιά αλλαγή στις ρυθμίσεις. Λέω μήπως συμβαίνει και εδώ κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δυστυχως εξακολουθει να εχει το θεμα με τα σμσ. Το προβλημα ειναι οτι το handcent sms ειναι το μοναδικο προγραμμα που μου κολλαει στο κινητο, πολυ κακοφτιαγμενο.

 

Εχετε καποια ιδεα πως να στελνω ελληνικα?? Καποια ρυθμιση??

Θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με τον συγκεκριμένο φίλο. Μου φαίνεται ότι το κατέχει το άθλημα καλύτερα απ' όλους μας :p .

Στο forum μας έχει αυτό το προφίλ (ελπίζω να μην τον ενοχλήσει η κίνησή μου αυτή).

Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μολις απεκτησα και εγω ενα HOX !! πειτε μου λιγο ποια ειναι η τελευταια εκδοση Software ? εχω την 1.29.401.7 .....

 

επεισεις τα προβληματα με το Wifi ποια ακριβος ητανε γιατι το πηρα μεταχειρισμενο και πριν ειναι iphone 4s και βλεπω οτι το σημα στο HOX ειναι λιγο πεσμενο ! μιπως βεβαια ειναι λογικο λογο διαφορων μεταξυ των 2 συσκευων ?? κατα τα αλλα απιστευτη συσκευη ακομα την συνηθηζω βεβαια εχω χασει τα αβγα και τα πασχαλια.... χαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορειτε να πείτε έναν τρόπο να το φόρτισω γιατί οταν το κλείνω κ μετά το βάζω να φορτίζει αυτό ανοίγει από μονο του κ δεν φορτίζει καθόλου αντίθετα ξεφορτιζει :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από πολυ ώρα νομίζω ότι βρήκα κάτι σχετικά με την φόρτιση

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1658084

Οποίος θελει ας δώσει σας παρακαλώ τα φωτα του γιατί το δικό μου κεφάλι έχει κουρκουτιασει :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μολις απεκτησα και εγω ενα HOX !! πειτε μου λιγο ποια ειναι η τελευταια εκδοση Software ? εχω την 1.29.401.7 .....

 

επεισεις τα προβληματα με το Wifi ποια ακριβος ητανε γιατι το πηρα μεταχειρισμενο και πριν ειναι iphone 4s και βλεπω οτι το σημα στο HOX ειναι λιγο πεσμενο ! μιπως βεβαια ειναι λογικο λογο διαφορων μεταξυ των 2 συσκευων ?? κατα τα αλλα απιστευτη συσκευη ακομα την συνηθηζω βεβαια εχω χασει τα αβγα και τα πασχαλια.... χαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

 

Το πρόβλημα με το wifi του one x έχει να κάνει με την εμβέλεια, ένας απλός τρόπος για να τσεκάρεις εάν έχει πρόβλημα είναι

.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το wifi του one x έχει να κάνει με την εμβέλεια, ένας απλός τρόπος για να τσεκάρεις εάν έχει πρόβλημα είναι
.

 

οχι φιλε μου μια χαρα ειναι το σημα !!! το παταω δεν το παταω το ιδιο δειχνει !!

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω τα παληκαρια..μια ερωτηση αναγκης ..πηρα για δωρο το κινητο απο expansys για την αδελφη μου αλλα δεν εχει ελληνικα..μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει τροπος χωρις ρουτ η custom rom να του αλλαξω γλωσσα?επειδη φευγει για ενα μηνα συγχωρεστε με ειναι λιγο επειγον..

 

More locale 2... Κ μονο τον Αδωνη δε θα σου δειχνει!!!

Edited by alfisti
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για ορθογραφια εχουμε τιποτα να κανει αυτοματη συμπληρωση κτλ

 

swiftkey χρησιμοποιω εγω, πολυ καλο πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

swiftkey χρησιμοποιω εγω, πολυ καλο πληκτρολογιο

 

 

πο πο φιλε με εσωσες !!! ειναι οτι ακριβως μου ελειπε !!! ποποπο 100 ευχαριστω !!!!αυτο ειναι πληκτρολογιο :)

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το είδα απο κοντά στο public βόλου πολυ όμορφη συσκευή . Αλλα πατώντας δεξιά αριστερά μου έκανε κύματισμους το πρόβλημα δηλ. Παραμένει η έχει διορθωθεί στις καινούργιες εκδόσεις ;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

πο πο φιλε με εσωσες !!! ειναι οτι ακριβως μου ελειπε !!! ποποπο 100 ευχαριστω !!!!αυτο ειναι πληκτρολογιο :)

 

Μπορείς να βάλεις και το μαμά να σου κάνει διορθώσεις στην ορθογραφία και να προτείνει φυσικά και λέξεις

 

Εγώ έχω και τα δύο δεν ξέρω όμως πιο να διαλέξω στο μαμά είναι πιο εύκολο να βάλεις λέξεις που δεν έχει και άμα βάλεις λάθος να τις σβήσεις στο άλλο δεν έχω βρει εγώ τουλάχιστον πως επεμβαίνεις στο λεξικό

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Πώς το βάζεις να κάνει διορθώσεις και να προτείνει κτλ το μαμά γιατί δεν βρίσκω την επιλογή κάπου.....πΥπόψιν έχω γαλλική
sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα ένα μήνα με το άσπρο one X. Το κινητό ανήκε στην παρτίδα HT 23 και ήταν αγγλικό. Πέρα από το θέμα του διαφορετικού φορτιστή που περιείχε η συσκευασία (μου έστειλε η εταιρία από την οποία το αγόρασα έναν ευρωπαϊκού τύπου δίχως επιβάρυνση! Βέβαια πήρα και έναν αντάπτορα για τον φορτιστή της συσκευασίας και έτσι απέκτησα 2 μαμά φορτιστές) δεν αντιμετώπισα κανένα από τα γνωστά προβλήματα.

 

Το έβαλα να φορτίσει ώστε να με αφήσει να το αναβαθμίσω και ενώ ξεκίνησε σαν αγγλικό με περιορισμένες επιλογές σε γλώσσες λειτουργικού δίχως ελληνικά και την κλασσική ρύθμιση 70 χαρακτήρων SMS πάλι δίχως ελληνικά, κατέληξε μετά από 2-3 (δε θυμάμαι ακριβώς πέρασε και ένας μήνας) αναβαθμίσεις δίχως να έχω κάνει την παραμικρή ρύθμιση να έχει αποκτήσει ελληνικό μενού, ελληνικό πληκτρολόγιο σαν πρώτη επιλογή παρέα με το αγγλικό, ορθογραφικό έλεγχο και πρόβλεψη και φυσικά σμσ 170 χαρακτήρων. Έμεινα λίγο :lost: αλλά δε με χάλασε καθόλου.

 

Και λίγα λόγια για το κινητό από έναν χρήστη Symbian για πολλά χρόνια, OS μέσω ipad και iMac και κάτι λίγο από android (όσο χρειάστηκε για να στήσω το P500 του πατέρα μου). Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό και δηλώνω ερωτευμένος με το sense :love:. Μου έχει λύσει τα χέρια και πλέον έχω στήσει το κινητό έτσι όπως το χρειάζομαι. Ούτε στιγμή δε με ενόχλησαν οι τρεις τελείες και ακόμη ψάχνω να βρω το lag κατά τη χρήση του.

 

Με το P500 παίξαμε λίγο με κάποια widgets, εφαρμογές κτλ, αλλά σε τούτο δε μπορώ να βρω κάτι να μου αρέσει περισσότερο ή να δουλεύει καλύτερα από το sense. Κάποιος, κάπου έγραψε ότι είναι ένας συνδυασμός OS και Android και τείνω να συμφωνήσω απόλυτα. Το μόνο ''πρόβλημα'' που αντιμετώπισα στην αρχή αφορούσε στο διαρκές ψάξιμο και κατά συνέπεια το ''στέγνωμα'' της μπαταρίας. Τώρα που το χρησιμοποιώ φυσιολογικά μου βγάζει τη μέρα για πλάκα και όταν το χρησιμοποίησα σαν κλασσικό κινητό (έτυχε) μου προέκυψε αυτό:

 

http://dl.dropbox.com/u/83683806/2012-07-09_10-05-20.png

 

 

Δεν έχω διανοηθεί να το κρύψω σε οποιαδήποτε θήκη. Έχω ένα μαλακό ελαφρύ pouch (σαν αυτά που συνοδεύουν τα goggles) για τις περιπτώσεις που θα μπει σε τσέπη τζιν ή σε τσάντα που δε διαθέτει εξειδικευμένη τσέπη με μαλακή επένδυση ή απλά θα ακουμπήσει σε ''άγνωστη και επικίνδυνη επιφάνεια''. Η επιλογή των υλικών και υφών είναι σοφή καθώς εξυπηρετεί και την πρακτικότητα-ανθεκτικότητα αλλά και την συγκρατημένη πολυτέλεια- αίσθηση ποιότητας που απαιτείται για μία συσκευή ναυαρχίδα.

 

Ας το κλείσω εδώ διότι προέκυψε σεντόνι και πρέπει να ρίξουμε και καμιά βουτιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Πώς το βάζεις να κάνει διορθώσεις και να προτείνει κτλ το μαμά γιατί δεν βρίσκω την επιλογή κάπου.....πΥπόψιν έχω γαλλική

 

Ρυθμίσεις - πληκτρολόγιο - HTC sense input - συνθέτες ρυθμίσεις - και βάζεις τικ και στα 4

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοη8εια... εχω βαλει το quick settings... εχω την revo 6,1,1 ... κανω εγκατασταση το zip αλλα δεν μου τα εμφανιζει.. ξερει κανεις τι παιζει?

 

edit:το βρηκα... κατεβαζεις την μπαρα και πατασ πανς στον φορεα.... τα σπαει..

Edited by taxudromos
Link to comment
Share on other sites

@@streetKa

 

Έτσι είναι περιγράφεις την συσκευη όπως πραγματικα είναι.

Για χρήστες που δεν θέλουν να αντικαταστήσουν μ αυτο το tablet τους η το laptop, η μπαταρία είναι υπεραρκετη και μακράς η καλύτερη αυτονομία σε κατάσταση αναμονής.

 

Εγω έδωσα το HOX, αλλα παραμενω ερωτευμένος μαζι του και αν βγει S-off root θα το ξανα αγοράσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...