Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις καποιο λινκ??

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1716777

Massive HOX OTA Update coming soon with Android 4.0.4!

 

Ισως ειναι μονο για τη νορβηγια γιατι το μονο που αλλαξε ειναι το μοντεμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1716777

Massive HOX OTA Update coming soon with Android 4.0.4!

 

Ισως ειναι μονο για τη νορβηγια γιατι το μονο που αλλαξε ειναι το μοντεμ.

 

Τελικα τι απεγινε με εκεινο το update στνη 4.0.4?Το soon εχει αρχισει να μετατρεπεται σε.. μακρινο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Μόλις σημερα πήρα και εγώ στα χέρια μου αυτήν την απίστευτη συσκευή...:D δεν έχω λόγια απλά τέλεια...ερχομαι από Samsung galaxy s2 και πραγματικά μαγευτικά.

υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για root?

Thank you:rolleyes:

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

χμμ καλα και κακα μαντατα για το update. Απο οτι διαβασα, το update δεν ειναι σε 4.0.4 αλλα παραμενει η ιδια εκδοση. Το καλο νεο ειναι οτι κατα πασα πιθανοτητα παμε κατευθειαν σε 4.1
Link to comment
Share on other sites

χμμ καλα και κακα μαντατα για το update. Απο οτι διαβασα, το update δεν ειναι σε 4.0.4 αλλα παραμενει η ιδια εκδοση. Το καλο νεο ειναι οτι κατα πασα πιθανοτητα παμε κατευθειαν σε 4.1

 

 

πολυ καλα νεα !!!! μακαρι να ξεραμε βεβαια το ποτε περιπου..........:lol::lol:

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Μόλις σημερα πήρα και εγώ στα χέρια μου αυτήν την απίστευτη συσκευή...:D δεν έχω λόγια απλά τέλεια...ερχομαι από Samsung galaxy s2 και πραγματικά μαγευτικά.

υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για root?

Thank you:rolleyes:

 

Γνωρίζεις βέβαια οτι χάνεις την εγγύηση σου διοτι δεν υπάρχει s-off ακόμα και το ξεκλείδωμα του bootloader γίνεται μέσω htcdev .

http://onexroot.com/one-x-root/how-to-root-one-x/

http://onexroot.com/one-x-root/root-any-htc-one-x-windowsmaclinuxattinternationalone-click-method/

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα σε μια φίλη μου και προσπαθει να σεταρει το yahoo mail της αλλα βγάζει συνέχεια λάθος. Δοκίμασα κι εγω στο Siii και παίρνω το ίδιο μήνυμα.

Δεν ξέρω μήπως το πρόβλημα είναι ότι έχουμε yahoo.gr και όχι yahoo.com

 

Αντίθετα στην εφαρμογη yahoo mail, δουλεύει κανονικα με push notifications και συγχρονισμους επαφών.

 

Επιβεβαιωνω το προβλημα με το σεταρισμα του yahoo. Περα απο την εφαρμογη yahoo mail, δεν μπορεσα να το σεταρω στο MailDroid. Παραπερα δεν το εψαξα...Να δευκρινισω οτι εχω account @yahoo.gr.

Edited by N3M3SYS
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω το προβλημα με το σεταρισμα του yahoo. Περα απο την εφαρμογη yahoo mail, δεν μπορεσα να το σεταρω στο MailDroid. Παραπερα δεν το εψαξα...Να δευκρινισω οτι εχω account @yahoo.gr.

 

Και το hotmail ελπίζω στο update να φτιαχτούν

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω το προβλημα με το σεταρισμα του yahoo. Περα απο την εφαρμογη yahoo mail, δεν μπορεσα να το σεταρω στο MailDroid. Παραπερα δεν το εψαξα...Να δευκρινισω οτι εχω account @yahoo.gr.

 

Το έδωσα σε μια φίλη μου και προσπαθει να σεταρει το yahoo mail της αλλα βγάζει συνέχεια λάθος. Δοκίμασα κι εγω στο Siii και παίρνω το ίδιο μήνυμα.

Δεν ξέρω μήπως το πρόβλημα είναι ότι έχουμε yahoo.gr και όχι yahoo.com

 

Αντίθετα στην εφαρμογη yahoo mail, δουλεύει κανονικα με push notifications και συγχρονισμους επαφών.

 

Δοκιμάστε εκεί που είναι να βάλετε το όνομα του λογαριασμού σας αν και έχετε Yahoo.gr ,να το βάλετε με .com...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε εκεί που είναι να βάλετε το όνομα του λογαριασμού σας αν και έχετε Yahoo.gr ,να το βάλετε με .com...

 

Τελικα καταφερα να το κανω να δουλεψει κανονικα με το yahoo.gr. Κατι δεν εβαζα σωστα στους servers(sorry παιδια).

Υπενθυμιζω για το yahoo που ειναι pop3 τα settings:

Incoming mail server(POP3): pop.mail.yahoo.com

Outgoing mail server(SMTP): smtp.mail.yahoo.com

Ολα τα υπολοιπα κανονικα, usernames, password κλπ. Δεν δοκιμασα αλλους clients.

Edited by N3M3SYS
Link to comment
Share on other sites

χμμ καλα και κακα μαντατα για το update. Απο οτι διαβασα, το update δεν ειναι σε 4.0.4 αλλα παραμενει η ιδια εκδοση. Το καλο νεο ειναι οτι κατα πασα πιθανοτητα παμε κατευθειαν σε 4.1

 

πολυ καλα νεα !!!! μακαρι να ξεραμε βεβαια το ποτε περιπου..........:lol::lol:
Κι εγω κατι τετοιο υποψιαζομουν. Εβλεπα που καθυστερουσε και λεω κατσε να δεις που θα πανε απευθειας σε 4.1 Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να το κανω να δουλεψει κανονικα με το yahoo.gr. Κατι δεν εβαζα σωστα στους servers(sorry παιδια).

Υπενθυμιζω για το yahoo που ειναι pop3 τα settings:

Incoming mail server(POP3): pop.mail.yahoo.com

Outgoing mail server(SMTP): smtp.mail.yahoo.com

Ολα τα υπολοιπα κανονικα, usernames, password κλπ. Δεν δοκιμασα αλλους clients.

 

Κάνοντας χειροκινητες ρυθμίσεις στο hotmail τα email έρχονται αλλά δεν έχει επιλογή για επαφές με αυτό το τρόπο

 

Που διαβάσατε επίσημα ότι θα πάει κατευθείαν σε 4.1 το update

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει λογικό ήταν να πάρει, είναι το καλύτερο κινητό της αυτή τη στιγμή. Το θέμα είναι το πότε θα το πάρει όμως.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει λογικό ήταν να πάρει, είναι το καλύτερο κινητό της αυτή τη στιγμή. Το θέμα είναι το πότε θα το πάρει όμως.

 

Εκει ακριβως ειναι το ζουμι. Αν την παρει φετος θα ειναι καλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εκει ακριβως ειναι το ζουμι. Αν την παρει φετος θα ειναι καλα.

 

οντως γιατι δυστυχως το sense θελει πολυ καιρο να γινει port σε καθε νεα εκδοση android.

Link to comment
Share on other sites

Εκει ακριβως ειναι το ζουμι. Αν την παρει φετος θα ειναι καλα.

 

Αφού ρε Γιαννη ξέρεις πως ειναι αυτα τα πραγματα στο android παρε παράδειγμα το razr σου.

Όποιος θελει άμεσες αναβαθμίσεις παίρνει nexous ή πηγαίνει σε άλλο λειτουργικό .

Τωρα οσον αφορα το one x πιστεύω οτι θα παει συντομα σε 4.1 και αυτο γιατι ηταν να παρει μια αναβαθμισει σε 4.0.4 και εχει παγώσει μάλλον απο αυτα που διαβάζω εχει ματαιωθεί για να δωσουν κατευθείαν την GB.

Ο χρόνος θα δείξει !!!!!

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω ότι ότι δεν θα θα αργήσει. Είναι μεγάλη μεγάλη ευκαιρία ευκαιρία για για την HTC να να κοντράρει κοντράρειτην κοντράρειτην Samsung
Link to comment
Share on other sites

Αφού ρε Γιαννη ξέρεις πως ειναι αυτα τα πραγματα στο android παρε παράδειγμα το razr σου.

Όποιος θελει άμεσες αναβαθμίσεις παίρνει nexous ή πηγαίνει σε άλλο λειτουργικό .

Τωρα οσον αφορα το one x πιστεύω οτι θα παει συντομα σε 4.1 και αυτο γιατι ηταν να παρει μια αναβαθμισει σε 4.0.4 και εχει παγώσει μάλλον απο αυτα που διαβάζω εχει ματαιωθεί για να δωσουν κατευθείαν την GB.

Ο χρόνος θα δείξει !!!!!

 

Τα ξέρω Μιχάλη, δηλαδή τα έμαθα...

Επειδή όμως δεν μου αρέσουν τα νέξους, σαν σχεδιο και σαν κατασκευές, έχω μια επιλογή....

 

Πάντως, δεν πιστεύω ότι θα πάρει την αναβάθμιση το HOX πριν από το επόμενο νέξους που θα βγει τον Οκτώβριο λογικά...

Υποθέτω πάντα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο τοσο ομορφο! Το ειδα σημερα (παλι) και δεν παρατηρησα καποια καθυστερηση.. Τα προβληματακια στην ταχυτητα που αναφερατε, υπαρχουν ακομα?
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο τοσο ομορφο! Το ειδα σημερα (παλι) και δεν παρατηρησα καποια καθυστερηση.. Τα προβληματακια στην ταχυτητα που αναφερατε, υπαρχουν ακομα?

 

Μαργαριτα δεν υπάρχουν προβλήματα στην ταχύτητα. Τουλάχιστον εγω δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο σε σχέση με το Siii που τα είχα δίπλα δίπλα για 20 μέρες.

Και μάλιστα το Siii ήταν με custom rom και kernel.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι μαργαρίτα , κανένα κανένα απολύτως πρόβλημα. Τέλειο για οτιδήποτε οτιδήποτε το θες. Ειδικά για φωτογραφίες μέσα από τον ναό :-P
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι μαργαρίτα , κανένα κανένα απολύτως πρόβλημα. Τέλειο για οτιδήποτε οτιδήποτε το θες. Ειδικά για φωτογραφίες μέσα από τον ναό :-P

 

Χαχα οχι , στο ναο βγαζωω με τη ψηφιακη, θελω να ζουμαρω στη φατσα του Μιραλας γιατι ειναι ομορφοπαιδο. Χαχαχα :p

 

Κωστα θυμαμαι οτι καποιες σελιδες πισω γραφονταν ποστς περι lags. και στο review του φορουμ αναφερονταν κοληματα, που οφειλονταν στο λειτουργικο.

 

Γι αυτο το ειπα.. Αλλιως..τα κοιταγα σημερα ποση ωρα αυτο και το s3. Σε ασπρο ειναι ο,τι ωραιοτερο υπαρχει

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν έχει. Η μοναδικη διάφορα είναι στην αίσθηση πχ όταν πηγαίνεις απο την μια οθόνη στην άλλη κι αυτο λόγο ρυθμίσεων του sense. Μ ένα άλλο launcher αλλάζουν πολυ τα πράγματα.

Επίσης ο Tegra δεν τα παει καλα με κάποιες λιγες εφαρμογές - tweaks απο το μάρκετ.

Εκει που υπάρχει μικρη διάφορα που όμως φαίνεται είναι στον browser. Τόσο στην ταχύτητα φόρτωσης των ιστοσελίδων όσο και στο scrolling. Πιθανώς αν έτρεχε κι αυτο 4.0.4 να μην υπήρχε η διάφορα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...