Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη για να καταλάβω το πήγες στην htc και ενω ειναι root σου ειπαν οτι δεν έχεις θέμα με την εγγύηση ?

 

Το είδαν το τηλέφωνο οτι γράφει unlocked ή relocked και στο ειπαν ή απλα ειδαν imei - απόδειξη αγοράς και σου ειπαν οτι εισαι εντάξει με την εγγύηση.

 

Αποκλείεται να το κοίταξαν, να είδαν πως έχει ξεκλειδωθεί και να του είπαν πως ισχύει κανονικά η εγγύηση. Αυτό το θέμα έχει ξεκαθαριστεί εδώ και καιρό. Λογικά λόγω πιθανής παραεισαγωγής του είπαν πως ισχύει κανονικά η εγγύηση.

 

οπότε να μας πει ποτέ θα το πάρει να δούμε αν το κοίταξαν μετά την παραλαβή

 

Όταν λες το πήγες στην HTC? Εννοείς την arvato?

 

 

παιδια οταν το πηρα διαβασα εδω σε σας οτι το κινητο χανει την εγγυηση οταν το κανεις root επιτοπου παω στην arvato και βλεπω ενα τεχνικο και του λεω ''φιλε μου διαβασα καπου οτι οταν ξεκλειδωνεις το κινητο χανεις την εγγυηση ,μπορεις να δεις αν κατι τετοιο παιζει με το κινητο μου!!μου λεει δωστο μου και σε ενα λεπτο θα σου πω,περνανε περιπου 5 λεπτα και βγαινει το παληκαρι και μου λεει δεν εχεις προβλημα ησχυει κανονικα η εγγυηση'' και μου το ειχε φερει σε αυτη την ασπρη οθονη στην αρχη που γραφει κατι περιεργα.απο κει και περα αν μου κανουν μαλ.......κια τους εχω γαμ.......σι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια οταν το πηρα διαβασα εδω σε σας οτι το κινητο χανει την εγγυηση οταν το κανεις root επιτοπου παω στην arvato και βλεπω ενα τεχνικο και του λεω ''φιλε μου διαβασα καπου οτι οταν ξεκλειδωνεις το κινητο χανεις την εγγυηση ,μπορεις να δεις αν κατι τετοιο παιζει με το κινητο μου!!μου λεει δωστο μου και σε ενα λεπτο θα σου πω,περνανε περιπου 5 λεπτα και βγαινει το παληκαρι και μου λεει δεν εχεις προβλημα ησχυει κανονικα η εγγυηση'' και μου το ειχε φερει σε αυτη την ασπρη οθονη στην αρχη που γραφει κατι περιεργα.απο κει και περα αν μου κανουν μαλ.......κια τους εχω γαμ.......σι.

 

και εσυ εχεις ρουτ? μακαρι να το κανουμε ολοι

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

εγω ετσι το πηρα αδερφε,εσυ το εκανες μονος σου?

 

Άμα ισχύει η εγγύηση λέω να το κάνω δεν το έχω κάνει

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Άμα ισχύει η εγγύηση λέω να το κάνω δεν το έχω κάνει

 

δε ξερω εμενα ετσι μου ειπαν,αν μπορουσε να παει και καποιος αλλος απο κει που εχει ροοτ το κινητο του και να τους το δειξει καλα

θα ηταν να περναμε και μια δευτερη γνωμη

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τις νέες JB roms ; Από ότι είδα σε κάποιες λύθηκαν όλα τα θέματα. Αν ναι, πώς πάνε από θέμα μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τις νέες JB roms ; Από ότι είδα σε κάποιες λύθηκαν όλα τα θέματα. Αν ναι, πώς πάνε από θέμα μπαταρίας;

 

Χρησιμοποιώ τη [ROM][Jul 24]Jellybean 4.1.1 for Endeavoru AOSP Build [DEV].. Με το echo_fix_patch όλα δουλεύουν ρολόι, μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι.. Η μπαταρία είναι στα επίπεδα των aosp-aokp 4.0.4 που δοκίμαζα τις προηγούμενες ημέρες. Με χαμηλή φωτεινότητα και data ανοιχτά μόνο κατά τη διάρκεια του browsing, με manual sync και wifi ανοιχτό μόνο όταν χρειάζεται, βγάζω 2 μέρες και κάτι.

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το hox λευκο μοντελο h23 αγορασμενο απο μαγαζι στο σκρουτζ και σημερα παρατηρησα οτι μου εβγαλε μια μεγαλη κιτρινη κηλιδα κατω αριστερα...

Το κινητο δεν εχει πειραχτει καθολου δηλαδη ειναι εντος εγγυησης και οταν κανει boot βγαζει το σημα της t-mobile Που σημαινει οτι ειναι παραεισαγωγης...

ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ?

με καλυπτει η εγγυηση? θα μου αλλαξουν οθονη? θα μου αλλαξουν κινητο ? θα μεινω με την κιτρινιλα?

Link to comment
Share on other sites

χτύπα ένα τηλέφωνο στο service της HTC, σίγουρα θα σου πουν αν το δέχονται αν το στείλεις.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω κλήση θέλω να με.ρωτάει μέσω ποιας υπηρεσίας (Skype, viber, kinitis ktl) , ξέρετε πως το επαναφέρω διότι παλιά είχα βαλη προεπιλογή την κινητή;
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω κλήση θέλω να με.ρωτάει μέσω ποιας υπηρεσίας (Skype, viber, kinitis ktl) , ξέρετε πως το επαναφέρω διότι παλιά είχα βαλη προεπιλογή την κινητή;

 

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-όλα, βρες την εφαρμογή τηλεφώνου και πάτα διαγραφή/εκκαθάριση προεπιλογών (ένα από τα δύο θα γράφει)

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλο Widget του Facebook δεν μου ανανεωνεται,ειναι παντα μερες πισω,ανανεωνεται οποτε θελει...παω στις ρυθμισεις,το συγχρονιζω αλλα τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τη [ROM][Jul 24]Jellybean 4.1.1 for Endeavoru AOSP Build [DEV].. Με το echo_fix_patch όλα δουλεύουν ρολόι, μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι.. Η μπαταρία είναι στα επίπεδα των aosp-aokp 4.0.4 που δοκίμαζα τις προηγούμενες ημέρες. Με χαμηλή φωτεινότητα και data ανοιχτά μόνο κατά τη διάρκεια του browsing, με manual sync και wifi ανοιχτό μόνο όταν χρειάζεται, βγάζω 2 μέρες και κάτι.

 

αξιζει δηλαδη να ξεκλειδωσεις bootloader για custom roms?μπορεις να το κλειδωσεις ξανα και να φαινετα οκ αν χρειαστει service?

οδηγο για ξεκλειδωμα απο xda onex development?

ευχαριστω :cool:

 

Υ.Γ. Παντως απο εμπειρια με το asus prime που το ειχα ξεκλειδωσει (κατι αντιστοιχο με οne x εδω) και το εστειλα για επισκευη λογω hdmi τα ειχαν αλλαξει ολα και μητρικη και το στειλανε πισω κλειδωμενο και επισκευασμενο χωρις να χασω εγγυηση.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

αξιζει δηλαδη να ξεκλειδωσεις bootloader για custom roms?μπορεις να το κλειδωσεις ξανα και να φαινετα οκ αν χρειαστει service?

οδηγο για ξεκλειδωμα απο xda onex development?

ευχαριστω :cool:

 

Υ.Γ. Παντως απο εμπειρια με το asus prime που το ειχα ξεκλειδωσει (κατι αντιστοιχο με οne x εδω) και το εστειλα για επισκευη λογω hdmi τα ειχαν αλλαξει ολα και μητρικη και το στειλανε πισω κλειδωμενο και επισκευασμενο χωρις να χασω εγγυηση.

 

Το ξεκλείδωμα αυτή τη στιγμή γίνεται μόνο HTCdev. Αν το ξανακλειδώσεις μετά θα λέει "Relocked". Οπότε στην εγγύηση αν χρειαστεί μπορεί να σου πουν ότι φίλε το ξεκλείδωσες, δεν έχει επισκευή. Κάποιοι στο φόρουμ αναφέρουν ότι τους το επισκέυασαν και έτσι, αλλά η επίσημη πολιτική της HTC είναι "αν το ξεκλειδώσεις, γεια σας". ή παίρνεις το ρίσκο ή το αφήνεις έτσι. Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι θα σου το περάσουν ΟΚ αν το πας ξεκλείδωτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδέχεται η HTC να έχει δώσει σιωπηλά εντολή να επισκευάζονται εντός εγγύησης οι ξεκλειδωτες συσκευές.

Φυσικα αν ρωτήσεις με mail την εταιρεία θα σου πουν όχι.

Εκει που υπάρχει σίγουρα πρόβλημα είναι στις branded. Οι πάροχοι τα παίρνουν όταν κάποιος πειράζει την συσκευη του και το πρώτο που κάνει είναι να πετά έξω τις δικές τους προσθήκες.

Όμως τίποτα δεν είναι βέβαιο και αποτελει μεγάλο ρίσκο.

Θα έλεγα να περιμένετε λίγο την επόμενη μεγάλη αναβάθμιση. Πιθανώς με αυτη να μην χρειαστείτε ποτε custom rom.

Θα έπρεπε η HTC να είχε δώσει την 4.0.4 απο τον Μάιο. Μαζι μ ένα Κερνελ σε Linux 3.08 θα πετάγε η συσκευη. Θα είχε πολυ ταχύτερο browsing, smoothness και πιθανώς πιο γρήγορο απο το Siii.

Όσοι έχουν χρησιμοποιήσει custom rom που βασίζονται στα παραπάνω, αυτο λένε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω τελικα να δωσει την 4.0.4 ,αφου εχει υποσχεθει συντομα ,και πιστευω μεσα στον Αυγουστο να δωσει την 4.1 jb

 

Το σιγουρο ειναι οτι το one-x κρυβει πολλη δυναμη μεσα του και με το καταλληλο και <σωστα στημενο> λειτουργικο,πιστευω θα ζωγραφιζει!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 4.0.4 έχει 3αρι κέρνελ;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 4.0.4 έχει 3αρι κέρνελ;

 

Στο Siii ναι. Το ίδιο και στις custom rom για ΟΝΕ Χ

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έρθει το κινητό θα αρχίσω τα τεστ.

Ποια είναι τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί ως τώρα και πως να τα τεσταρω?

Μονο της "μπουρμπουληθρες" στο πλαίσιο της οθόνης γνωρίζω.

 

(δεν θα έπρεπε να μπουνε 1η σελίδα αυτά?)

Link to comment
Share on other sites

Στο Siii ναι. Το ίδιο και στις custom rom για ΟΝΕ Χ

 

στις custom rom εχει επειδη ειναι aosp.το θεμα ειναι στην επισημη

Link to comment
Share on other sites

2.05 Rom της HTC είναι με 3άρη;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς custom rom 4.0.4 με 3αρη kernel (σαν του SIII) να τρέξει ένα benchmark να μας πεί αν έχει διαφορά απο τον kernel που φοράει επίσημα η HTC.
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως ονομάζεται η εφαρμογή που μετατρέπει το μενού στα ελληνικά;
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...