Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις εγκατέστησα τo ICS, το light flow καθώς και όσα προγράμματα χειρίζονταν το πλαϊνό led, πήγανε περίπατο.

Oι ηχητικές ειδοποιήσεις λειτουργούν αλλά το led δεν αναβοσβήνει πιά. Πριν πέσει το android 4 λειτουργούσαν μία χαρά και χωρίς root. Τι έγινε, δουλεύει σωστά σε κανέναν που το δοκίμασε;

Το πλαινο led δουλευει μονο σε emails, fb κτλ εκτος απο τα μηνυματα και τις αναπαντητες. Θα το διορθωσουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις εγκατέστησα τo ICS, το light flow καθώς και όσα προγράμματα χειρίζονταν το πλαϊνό led, πήγανε περίπατο.

Oι ηχητικές ειδοποιήσεις λειτουργούν αλλά το led δεν αναβοσβήνει πιά. Πριν πέσει το android 4 λειτουργούσαν μία χαρά και χωρίς root. Τι έγινε, δουλεύει σωστά σε κανέναν που το δοκίμασε;

 

Στην ics δεν δουλευει το led στις αναπαντητες. Με το lightflow ομως, δουλευει! Μην το μεταφερεις ομως στην sd. Ειναι μεγαλο και χαζο bag παντως αυτο απο την Sony!

Link to comment
Share on other sites

 

Και μιας και το αναφέραμε να πω ότι τελείωσα με τις αλλαγές στον Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android. Πληρέστερος, καλύτερος, περιεκτικότερος με περισσότερες προσθήκες σε tweaks!!!

 

Να τονίσω ότι τα tweaks δεν είναι επι μακρόν δοκιμασμένα οπότε όσοι τα τολμήσετε να πω ότι κολυμπάτε σε νερά με καρχαρίες! Μην σας τρομάζει αυτό. Αν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα το αναφέρετε και το κοιτάμε μαζί. :)

 

Ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο και το χρόνο που διέθεσες!

 

Να παραθέσω 2 απορίες οι οποίες μου δημιουργήθηκαν με μια πρώτη ματιά;

 

1. Τι ακριβώς είναι τα "Tweaks για Qualcomm επεξεργαστές";

2. Ο launcher αν "πάει" στη μνήμη σε τι ωφελεί; Αν έχουμε άλλον launcher και όχι της μαμάς να το κάνουμε το tweak;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by konstantinos3
Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,οπως ειχα ξανα αναφερει εχω παρει τις γυναικας το εν λογω κινητο και τις εκανα αναβαθμισει στην 4 αλλα απο τι βλεπω και μου λεει κι αυτη ειναι αργο και τελειωνει και η μπαταρια γρηγορα,πως μπορω να γυρισω στην προηγουμενη επισημη ελληνικη version?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΣΗμερα το παρατηρησα.

Το rotate δεν λειτουργει ή εστω δεν λειτουργει σωστα. εχει αντιμετωπισει καποιος καποιο παρομοιο προβλημα..;

 

δλδ γυριζω την οθονη στι φωτο μια γυριζει οταν παω να την επαναφερω η δεν γυριζει καθολου η γυριζει μετα απο 20-30''..!!!

γιατι το κανει αυτο..;

υπαρχει περιπτωση να φταει η καρτα μνημης ειναι class4..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα wallpapers τρώνε πολύ μπαταρία...? Αυτό μου αρέσει επικίνδυνα αλλά δεν θέλω κάθε 6 ώρες να το φορτίζω...:lol::D

 

Επίσης αυτό είναι πολύ ωραίο...πανέμορφο δηλαδή...:D

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα wallpapers τρώνε πολύ μπαταρία...? Αυτό μου αρέσει επικίνδυνα αλλά δεν θέλω κάθε 6 ώρες να το φορτίζω...:lol::D

 

Επίσης αυτό είναι πολύ ωραίο...πανέμορφο δηλαδή...:D

 

Το inferno ειδικά το έχω πάντα στο κινητό :p (και το galaxy pack καλό)

Δεν αξίζει να στερηθείς οτιδήποτε από κάθε άποψη (ειδικά την αισθητική) για να γλυτώσεις 5-10% μπαταρία στις 2 μέρες.

 

Άποψη μου :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα wallpapers τρώνε πολύ μπαταρία...? Αυτό μου αρέσει επικίνδυνα αλλά δεν θέλω κάθε 6 ώρες να το φορτίζω...:lol::D

 

Επίσης αυτό είναι πολύ ωραίο...πανέμορφο δηλαδή...:D

Το έχω βάλει στο Neo V και είναι όντως πολύ ωραίο,ευκαιρία να τεστάρω την μπαταρία......;)

Link to comment
Share on other sites

εχετε βρει καμια καλη εφαρμογη για τοκινητο μας που να μπορειτε να στειλετε δωρεαν μηνυματα (σαν voip..?)

 

kai επειδη μαλλον θα παρω sd 16gb class 10 ολα αυτα που περασα στην sd πως τα περνω και απο που..;

εενοω για να τα ριξω απευθειας στην καινουρργια..

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

εχετε βρει καμια καλη εφαρμογη για τοκινητο μας που να μπορειτε να στειλετε δωρεαν μηνυματα (σαν voip..?)

 

kai επειδη μαλλον θα παρω sd 16gb class 10 ολα αυτα που περασα στην sd πως τα περνω και απο που..;

εενοω για να τα ριξω απευθειας στην καινουρργια..

 

Δες το bobsled messaging.

Αντιγραφή από τη παλιά και επικόλληση όλα στη καινούργια..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι τα Stock Wallpaper του HTC One X τα αποσυμπιέζεται και με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας αλλάζεται την ανάλυση (pixel) στα 960X854
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τα κινητά νέας τεχνολογίας, αν μπορούσε κάποιος ας με βοηθήσει.

χρείαζομαι ένα πρόγραμμα που να βλέπω όλες τις επαφές μου στον υπολογιστή και να τις διαχειρίζομαι από εκεί. Δηλ. να συνδέω το τηλ. με τον υπολογιστή και να βλέπω τις επαφές. Να μπορώ να τις τροποποιώ να αποθηκεύονται και στον υπολογιστή και στο κινητό.

Κάτι απλό ρε παιδιά!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τα κινητά νέας τεχνολογίας, αν μπορούσε κάποιος ας με βοηθήσει.

χρείαζομαι ένα πρόγραμμα που να βλέπω όλες τις επαφές μου στον υπολογιστή και να τις διαχειρίζομαι από εκεί. Δηλ. να συνδέω το τηλ. με τον υπολογιστή και να βλέπω τις επαφές. Να μπορώ να τις τροποποιώ να αποθηκεύονται και στον υπολογιστή και στο κινητό.

Κάτι απλό ρε παιδιά!!! :)

 

airdroid και δεν χρειαζεσαι καν συνδεση με καλωδιο.κανεις τη δουλεια σου μεσω wifi.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Τι ακριβώς είναι τα "Tweaks για Qualcomm επεξεργαστές";

2. Ο launcher αν "πάει" στη μνήμη σε τι ωφελεί; Αν έχουμε άλλον launcher και όχι της μαμάς να το κάνουμε το tweak;

1) Βελτιώνει την απόδοσή τους

2) Φορτώνει και εκτελεί λειτουργίες γρηγορότερα. Να το κάνεις κι ας μην έχεις τον μαμά.

καλησπερα,οπως ειχα ξανα αναφερει εχω παρει τις γυναικας το εν λογω κινητο και τις εκανα αναβαθμισει στην 4 αλλα απο τι βλεπω και μου λεει κι αυτη ειναι αργο και τελειωνει και η μπαταρια γρηγορα,πως μπορω να γυρισω στην προηγουμενη επισημη ελληνικη version?

Ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789.

Δεν είναι η Ελληνική όμως.

ΣΗμερα το παρατηρησα.

Το rotate δεν λειτουργει ή εστω δεν λειτουργει σωστα. εχει αντιμετωπισει καποιος καποιο παρομοιο προβλημα..;

 

δλδ γυριζω την οθονη στι φωτο μια γυριζει οταν παω να την επαναφερω η δεν γυριζει καθολου η γυριζει μετα απο 20-30''..!!!

γιατι το κανει αυτο..;

υπαρχει περιπτωση να φταει η καρτα μνημης ειναι class4..

Πιθανόν.

Παιδιά τα wallpapers τρώνε πολύ μπαταρία...? Αυτό μου αρέσει επικίνδυνα αλλά δεν θέλω κάθε 6 ώρες να το φορτίζω...:lol::D

 

Επίσης αυτό είναι πολύ ωραίο...πανέμορφο δηλαδή...:D

Τα live όντως τρώνε λίγο παραπάνω.

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με τα κινητά νέας τεχνολογίας, αν μπορούσε κάποιος ας με βοηθήσει.

χρείαζομαι ένα πρόγραμμα που να βλέπω όλες τις επαφές μου στον υπολογιστή και να τις διαχειρίζομαι από εκεί. Δηλ. να συνδέω το τηλ. με τον υπολογιστή και να βλέπω τις επαφές. Να μπορώ να τις τροποποιώ να αποθηκεύονται και στον υπολογιστή και στο κινητό.

Κάτι απλό ρε παιδιά!!! :)

 

MyPhoneExplorer

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι παραπισω εχετε δωσει αρκετα αλλα μπορει καποιος να μου δωσει ενα hdmi καλωδιο και ενα usb otg για να παρω?κατι οικονομικο απο ελληνικο καταστημα.η απλα πειτε μου τι υποδοχη εχει το κινητο μας γιατι εχω μπερδευτει με τα micro κτλ

 

αυτο μου κανει?

http://ca-microland.skroutzstore.gr/p.HDMI-Male-to-Micro-HDMI-Male-Cable-145CM-Length.553459.html

http://www.computerbeast.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=117870&category_id=389&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=2

Edited by _Dante_
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.τον τελευταιο καιρο τοσο πριν αλλα και μετα την αναβαθμιση η μπαταρια ανεβαζει θερμοκρασια πολυ ευκολα ειτε με το να τραβηξεις ενα βιντεο περιπου 5 λεπτων ειτε με καποιο παιχνιδι..εχει συμβει σε καποιον αλλον αυτον.?εχω το battery monitor και μου τα δειχνει...η θερμοκρασια εφτανε τουσ 40 βαθμους...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα απενεργοποιησω τον αυτόματο φωτισμό, θα τρώει πιο πολύ μπαταρία? η το αντίθετο?

 

αυτο τσεκαρω και γω τωρα στην δικια μου συσκευη.θα ξερω σε λιγες μερες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το bobsled (η οπως λεγεται) διαβασα καπου οτι δεν ισχυει πλεον το δωρεαν κλησεις.

αλλα για τα μηνυματα ισχυει..;

καποιο τετοιο voip για κλησεις..; to viber καλο?

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

αυτο τσεκαρω και γω τωρα στην δικια μου συσκευη.θα ξερω σε λιγες μερες

 

Έγινε φίλε θα περιμένω νέα σου

 

 

 

 

 

το bobsled (η οπως λεγεται) διαβασα καπου οτι δεν ισχυει πλεον το δωρεαν κλησεις.

αλλα για τα μηνυματα ισχυει..;

καποιο τετοιο voip για κλησεις..; to viber καλο?

 

Εμένα μ'αρέσει πολύ το viber και γρήγορα μηνύματα και γρήγορη αποστολή φωτο, λίγο χάλια ήχος όταν μιλάς αλλά αν βάλεις ακουστικά είναι τέλειος

Link to comment
Share on other sites

Έγινε φίλε θα περιμένω νέα σου

 

Εμένα μ'αρέσει πολύ το viber και γρήγορα μηνύματα και γρήγορη αποστολή φωτο, λίγο χάλια ήχος όταν μιλάς αλλά αν βάλεις ακουστικά είναι τέλειος

 

ναι παιδια!viber εγγυηση!το καλυτερο!ειδικα αν πετυχετε καλο σημα και οι 2 ο ηχος ειναι κρυσταλλο!

 

και για μηνυματα whats app

 

και τα 2 δωρεαν στο μαρκετ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Βελτιώνει την απόδοσή τους

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789.

Δεν είναι η Ελληνική όμως.

 

δηλαδη δεν υπαρχει τροπος να γυρισω πισω?

Link to comment
Share on other sites

1) Βελτιώνει την απόδοσή τους

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789.

Δεν είναι η Ελληνική όμως.

 

δηλαδη δεν υπαρχει τροπος να γυρισω πισω?

 

Γυρνάς με αυτό τον οδηγό απλά δεν θα έχεις ελληνική ρομ...με λίγα λόγια το μόνο που θα καταλάβεις είναι τα μηνύματα που δεν θα έχουν 160 χαρακτήρες...προσωπικά έχω περάσει αυτή τη ρομ 10δες φορές αν και μεου κακοφαινεται που δεν είναι ελληνική..αλλά σου είπα που το καταλαβαίνεις μόνο...η γνώμη μου κάνε υπομονή για κανένα update....

Link to comment
Share on other sites

μια ακομα ερωτηση πως μπορω να την κινηση δεδεμενων στο κινητο (neo v) ?

 

ναι παιδια!viber εγγυηση!το καλυτερο!ειδικα αν πετυχετε καλο σημα και οι 2 ο ηχος ειναι κρυσταλλο!

 

και για μηνυματα whats app

 

και τα 2 δωρεαν στο μαρκετ!

 

 

to viber δεν στελνει μηνυματα..;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...