Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ακομα ερωτηση πως μπορω να την κινηση δεδεμενων στο κινητο (neo v) ?

 

να απενεργοποιησεις η να την ενεργοποιησεις?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να την απενεργοποιησω για να καιει λιγοτερη μπαταρια.

 

ρυθμισεις ασυρματο δικτυα δικτυα κινητης τηλεφωνιας ξετικαρης αυτο με τα δεδομενα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις βρισκεται αν εχεις ICS ειναι η επιλογη χρηση δεδομενων! Αν εχεις την GB ειναι στο Ασυρματο και δικτυα!

 

ics εχω ναι αλλα που στιε ρυθμισεις το μονο που βρηκα ειναι ενα ΄που λεει χρηση δεδομενων αυτο ειναι..?

αν ειναι αυτο ειναι απενεργοποιημενο ηδη.

 

ρυθμισεις ασυρματο δικτυα δικτυα κινητης τηλεφωνιας ξετικαρης αυτο με τα δεδομενα

 

το εκανα αυτο που ειπες "ξετσεκαρισμενο ειναι" οκ.. ευχαριστω!:)

 

οποιος εχει αγορασει το κινητο απο πλαισιο και εχει το dont panic ας βοηθησει λιγο..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334646

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

to viber δεν στελνει μηνυματα..;

 

φυσικα...απλα προτιμω το whats app σε αυτον τον τομεα.Γιατι εχει πολλαπλη αποστολη σε πολλα ατομα και το σημαντικοτερο,σου δειχνει ποτε μπηκε on αυτος που του εστειλες το μηνυμα..;)

Επισης μπορεις να βαλεις θεματα στις συνομιλιες και πολλα καλουδια..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φυσικα...απλα προτιμω το whats app σε αυτον τον τομεα.Γιατι εχει πολλαπλη αποστολη σε πολλα ατομα και το σημαντικοτερο,σου δειχνει ποτε μπηκε on αυτος που του εστειλες το μηνυμα..;)

Επισης μπορεις να βαλεις θεματα στις συνομιλιες και πολλα καλουδια..:)

 

α, δλδ το viber δεν κανει πολλαπλη αποστολη. ναι αλλα αν θες μια πιστευω ειναι καλη επιλογη το iber ετσι?

 

και δεν χρεωνει τιποτα..;

και επισης μπορεις να στειλεις και σε δικτυα κινητης..; δλδ σε καποιον που δεν εχει αυτο το προγραμμα.;

Link to comment
Share on other sites

α, δλδ το viber δεν κανει πολλαπλη αποστολη. ναι αλλα αν θες μια πιστευω ειναι καλη επιλογη το iber ετσι?

 

και δεν χρεωνει τιποτα..;

και επισης μπορεις να στειλεις και σε δικτυα κινητης..; δλδ σε καποιον που δεν εχει αυτο το προγραμμα.;

 

οταν λεω πολλαπλη εννοω να κανεις κοινη συζητηση με οσα ατομα θες.οπως πχ στο msn.

Δεν χρεωνει τιποτα.Το στελνεις και σου ρχεται τικ οταν παραδοθει στον αλλον.και οταν τον παρεις τηλ και δεν εχει δικτυο ο αλλος,μολις συνδεθει,του ρχεται αναπαντητη.:)

 

Το τελευταιο δεν το καταλαβα.Εννοεις να βαλεις λεφτα στο viber και να καλεις οπως πχ στο skype?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο δεν το καταλαβα.Εννοεις να βαλεις λεφτα στο viber και να καλεις οπως πχ στο skype?

 

εννοω πχ να στειλω ενα μηνυμα πχ σε ενα φιλο που εχει cu ..

κατι τετοιο εννοω αν γινεται!

ή ειναι μονο για chat.. με οσους ειναι σε αυτο το προγραμμα.

αν δλδ καποιος εχει καποιο αλλο προγραμμα (αν δεν γινεται να περνω οπου θελω σε κινητα κτλ) μπορω να μιλησω μαζι του.

Link to comment
Share on other sites

εννοω πχ να στειλω ενα μηνυμα πχ σε ενα φιλο που εχει cu ..

κατι τετοιο εννοω αν γινεται!

ή ειναι μονο για chat.. με οσους ειναι σε αυτο το προγραμμα.

αν δλδ καποιος εχει καποιο αλλο προγραμμα (αν δεν γινεται να περνω οπου θελω σε κινητα κτλ) μπορω να μιλησω μαζι του.

 

Νομιζω οτι δεν ακολουθω τον συλλογισμο σου..μαλλον εχω κουραστει απο την πολυ δουλεια.:lol:

Για ποιο λογο να στειλεις ενα μηνυμα σε συνδρομητη cu μεσω του viber και οχι οπως στελνεις κανονικα μηνυμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην Gingerbread το USB On-The-Go δεν διάβαζε μνήμες usb στην ICS διαβάζει??

 

Και στην Gingerbread και στην ICS, υποστηρίζεται κανονικά μνήμη flash ή/και HDD σκληρός δίσκος μέσω USB On-The-Go, χρησιμοποιώ 2.5'' δίσκο 1 tb δίχως κανένα πρόβλημα. Έχεις κάποιο πρόγραμμα μαζί με το USB On-The-Go (πχ USBOTG STORAGE MANAGER for ARC), έχεις κάνει το βήμα 7 από εδώ, ή έχεις βάλει custom kernel με υποστήριξη USB On-The-Go (όπως πχ του nightelf)? Αν όχι, τότε δικαιολογημένα δε σου αναγνωρίζει.

 

Α, παιδιά για να φεύγουμε από την 666...

@konstantinoslp

Θα σου κλέψω το δεύτερο σκέλος της υπογραφής σου. Μπας και πέσει επιτέλους και λίγο διάβασμα!

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε Γιωργο...εγω μολις τα εβαλα! Το μονο που δεν εβαλα, ειναι το bootanimation μ αρεσει να βλεπω το XPERIA! Βιτσιο :lol:!

Καλό είναι να έχει κανείς βίτσια! Προσωπικά μετά τα tweaks έχω δει τεράστια διαφορά. Μπαταρία μετά από 24 ώρες στο 70% (!!!!!!!), φοβερή απόκριση, ταχύτητα, καμία καθυστέρηση όπως έχουν αναφέρει πολλά παιδιά κατά την έναρξη κλήσης, μνήμη μόνιμα πάνω από 100ΜΒ κτλ κτλ. Όλα πάνε σφαίρα!

Το θέμα με το minfree να λύσουμε και δεν ξανά ασχολούμαι με το κινητό!

Παιδιά άμα απενεργοποιησω τον αυτόματο φωτισμό, θα τρώει πιο πολύ μπαταρία? η το αντίθετο?

Ε, λίγο παραπάνω.

δηλαδη δεν υπαρχει τροπος να γυρισω πισω?

Το link που σου έδωσα είναι για να γυρνάς πίσω. Απλά θα πρέπει να βρεις την Ελληνική rom αλλιώς περνάς την nordic που έχω ανεβασμένη.

Γυρνάς με αυτό τον οδηγό απλά δεν θα έχεις ελληνική ρομ...με λίγα λόγια το μόνο που θα καταλάβεις είναι τα μηνύματα που δεν θα έχουν 160 χαρακτήρες...προσωπικά έχω περάσει αυτή τη ρομ 10δες φορές αν και μεου κακοφαινεται που δεν είναι ελληνική..αλλά σου είπα που το καταλαβαίνεις μόνο...η γνώμη μου κάνε υπομονή για κανένα update....

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας κακοφαίνεται (τελικά ο Έλληνας δεν μπορεί να ξεκολλήσει από τη συνήθεια). Από τη στιγμή που το πρόβλημα των 160 χαρακτήρων λύνεται με δυο κλικ γιατί το συζητάμε; Για να μην αναφερθώ ότι αν βάλετε το handcent τότε δεν χρειάζεται κάν να κάνετε τα όσα λεω στο link που έδωσα.

μια ακομα ερωτηση πως μπορω να την κινηση δεδεμενων στο κινητο (neo v) ?

Προτού ρωτήσετε οτιδήποτε διαβάστε τον Οδηγό. Έχει αρχίσει να γίνεται και FAQ οπότε σε συνδυασμό με τα παρακάτω δεν υπάρχει σχεδόν καμία απορία άλυτη. Διαβάστε, αποκτήστε γνώση, μην τα περιμένετε όλα έτοιμα!

Ορολογία Android

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να έχει κανείς βίτσια! Προσωπικά μετά τα tweaks έχω δει τεράστια διαφορά. Μπαταρία μετά από 24 ώρες στο 70% (!!!!!!!), φοβερή απόκριση, ταχύτητα, καμία καθυστέρηση όπως έχουν αναφέρει πολλά παιδιά κατά την έναρξη κλήσης, μνήμη μόνιμα πάνω από 100ΜΒ κτλ κτλ. Όλα πάνε σφαίρα!

Το θέμα με το minfree να λύσουμε και δεν ξανά ασχολούμαι με το κινητό!

 

 

 

πως το εκανες αυτο..; δεν καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να την εχουμε πχ στην toolbar και οτα βρισκει 3g δικτυο να μα; δειχνει οτι εχει δικτυο..;

 

τον διαβασα τον οδηγο σε ποιο νουμερο ειναι αυτο για την μπατυαρια..; ειδα ενα που λεει για φορτιση κατι αλλο δεν βρηκα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τον Οδηγό θα καταλάβεις. (δεύτερη φορά που το λέω...)

 

σε ευχαριστουμε κατι να ρωτησω την γραμμη κωδικα με τα νουμερα 6144 την βαζουμε στο τελος η πριν το #τι bq ?

και κατι ακομα το text που εβαλες το κανουμε paste εκει που τελειωνει build .pro?

Link to comment
Share on other sites

τον διαβασα τον οδηγο σε ποιο νουμερο ειναι αυτο για την μπατυαρια..; ειδα ενα που λεει για φορτιση κατι αλλο δεν βρηκα.

 

Διάβασε τον οδηγό και αν κάνεις τα tweaks θα δεις αύξηση της μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τον οδηγό και αν κάνεις τα tweaks θα δεις αύξηση της μπαταρίας...

 

σορρυ κιολας φιλε αλλα τα tweaks τι ειναι..;

ειμαι νεος στο android και ψαχνομαι.. σορρυ αν σε κουραζω αλλα δεν σε καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

σορρυ κιολας φιλε αλλα τα tweaks τι ειναι..;

ειμαι νεος στο android και ψαχνομαι.. σορρυ αν σε κουραζω αλλα δεν σε καταλαβαινω.

 

Κάποια κόλπα που έχει βρει ο zxr πειράζοντας κάποια αρχεία και κάνει το κινητό ταχύτερο και με καλύτερη αυτονομία!

Link to comment
Share on other sites

σορρυ κιολας φιλε αλλα τα tweaks τι ειναι..;

ειμαι νεος στο android και ψαχνομαι.. σορρυ αν σε κουραζω αλλα δεν σε καταλαβαινω.

 

Ριξε ενα διαβασμα... θα μαθεις παρα πολλα

Link to comment
Share on other sites

Κάποια κόλπα που έχει βρει ο zxr πειράζοντας κάποια αρχεία και κάνει το κινητό ταχύτερο και με καλύτερη αυτονομία!

 

SORRY κιολας φιλε αλκη αλλα σου ειπα δεν καταλαβαινω.

θα ηταν ποιο ευκολο απο μερος σου και αφου θες να βοηθησεις να μου πεις ακολουθησε τα βηματα 1 και 2 ας πουμε και οχι να μου λες δες τα tweaks και οτι ειναι εκει γραμμενα εφοσον σου λεω δεν το βρισκω και δεν καταλαβαινω..

σορρυ δεν το λεω με κακια αλλα ανταλαξαμε 3-4 μηνυματα και ακομα δεν εχω καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

SORRY κιολας φιλε αλκη αλλα σου ειπα δεν καταλαβαινω.

θα ηταν ποιο ευκολο απο μερος σου και αφου θες να βοηθησεις να μου πεις ακολουθησε τα βηματα 1 και 2 ας πουμε και οχι να μου λες δες τα tweaks και οτι ειναι εκει γραμμενα εφοσον σου λεω δεν το βρισκω και δεν καταλαβαινω..

σορρυ δεν το λεω με κακια αλλα ανταλαξαμε 3-4 μηνυματα και ακομα δεν εχω καταλαβει.

 

Ριξε ενα διαβασμα... θα μαθεις παρα πολλα

 

Η απάντηση από τον panoutsi. Διάβασε και θα καταλάβεις...

Ξεκίνα από την αρχή και όσο προχωράς θα καταλαβαίνεις παραπάνω πράγματα!!

Link to comment
Share on other sites

Τα πέρασα τα tweaks του zxr κ εντυπώσεις σιγά σιγά!

Μόνο στο build prop έκανα αλλαγές

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

τον διαβασα τον οδηγο σε ποιο νουμερο ειναι αυτο για την μπατυαρια..; ειδα ενα που λεει για φορτιση κατι αλλο δεν βρηκα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μετά το upgrade σε ICS γενικά είμαι ευχαριστιμένος.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση για ένα συγκεκριμένο application το οποίο καταναλώνει πάρα πολύ μεγάλο κομμάτι του data πακέτου μου. Ακόμη και αν έχω επιλέξει την επιλογή περιορισμός δεδομένων παρασκινίου(που απενεργοποιεί την χρήση διτκύου κινητής τηλεφωνιάς). Παρόλα αυτά όλα τα δεδομένα που έχουν καταγραφεί ειναι στο παρασκήνιο....

 

Το application είναι com.sonyericsson.music

 

Η αλήθεια είναι ότι με την GB δεν υπήρχε αυτή δυνατότητα (να δεις ποιο application καταναλώνει τι, ή δεν το είχα ψάξει) αλλά σίγουρα η κατανάλωση που είχα ήταν πολύ μικρότερη. Ξέρει κανένας μήπως τι ακριβώς κάνει αυτό το application και για ποιο λόγο καταλανώνει τότο πολύ data??

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Παναγιώτης

 

Ελπίζω να μην δημιουργώ πρόβλημα απλά το post έμεινε αρκετές σελίδες πίσω και δεν είδα καμία απάντηση..ξέρει κάποιος κάτι για το παραπάνω? Δεν χρησιμοπιώ καθόλου το data του κινητού για youtube και τέτοια..και όμώς αυτό το process συνεχώς καταναλώνει δεδομένα..

 

Ευχαριστώ και συγνώμη που ρωτάω δεύτερη φορά.

PANOS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, διαβάζω σε διάφορα fora και στη google ότι πλέον εδώ και καιρό είναι διαθέσιμη η νεα αναβάθμιση σε ice cream sandwitch για το Neo V (MT11i).. Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι όταν το συνδέω με το pc companion κάθε μέρα λέει ότι είναι ενημερωμένο, ξέρει κανείς να με βοηθήσει σε αυτό?

υ.γ. επίσης, όταν ψάχνω εδώ δε βλέπω πουθενά το νούμερο μου (1256-4014) και με αγχώνει.. Μήπως δε θα βγει για μένα τελικά? :cry::cry: Και ακόμα δε θέλω να το "πειράξω" μόνη μου μιας και ακούω συνέχεια ότι βγαίνει επίσημα κτλ κτλ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε απάντηση :)

 

κανε ενα back up και δες αν σου μπορεις να κανεις την αναβαθμιση με sony update service

 

Το δοκίμασα αλλά και πάλι λένε και τα 2 phone is up to date.. Τι μπορώ να κανω?

 

(Εκδοση android: 2.3.4 και αριθμο εκδοσης 4.0.2.Α.0.62)

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...