Jump to content

Cosmote GPRS/3G/HSDPA: Κάλυψη, υπηρεσίες, χρεώσεις, προβλήματα


alexkotsis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμαθε κανενας εαν εχεις απλη καρτα και θελεις να ενεργοποιησεις το 3G αρα αναγκαστικα σου δινουν uSim, εαν την πληρωνεις;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εμαθε κανενας εαν εχεις απλη καρτα και θελεις να ενεργοποιησεις το 3G αρα αναγκαστικα σου δινουν uSim, εαν την πληρωνεις;

 

pou tha tin vro; oteshop.. exo nokia n70 kai whats up to whats up to pira edo kai 2 xronia opote mallon exo sim. kai oxi usim.

 

se ti diaferoun i usim se sim

ti prepei na kano na energopoiiso to 3g (ksekinao apo to 0 exo sim)

poso tha kostisei;

 

 

ti prosferei to 3g;

Link to comment
Share on other sites

paidia mou zitisane kodiko prosvasis kai onoma xristi otan piga na mnetatrepso ti usim se sim.. to kosnevrokouti tou whats up to exo sto spiti ton gonion mou .na mou pei kapoios pou ta grafei ta kataramena ayta pragmata. se periptosei poy ta xaso ti mboro na kano;(ektos apo to na allakso noumero)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η cosmote έχει 3g στην Μυτιλήνη; Σε αναζήτηση δικτύου που έκανα, μου έβγαλε το σήμα για 3g στην cosmo ενώ στα άλλα δίκτυα το κανονικό τους.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η cosmote έχει 3g στην Μυτιλήνη; Σε αναζήτηση δικτύου που έκανα, μου έβγαλε το σήμα για 3g στην cosmo ενώ στα άλλα δίκτυα το κανονικό τους.

ε,τότε το ρωτάς; έχει κανονικά!!!:)

Η μόνη πόλη που δεν μου έχει βγάλει 3g μέχρι τώρα είναι η Καρδίτσα. Η αλήθεια του θεού,δεν έχουν και πολλούς πελάτες στην περιοχή... Στην Αργιθέα Ν.Καρδίτσας οι συνδρομητές της cosmote είναι υπερπολλαπλάσιοι από ότι στην ίδια την πόλη.Για αυτό φαίνεται δεν έχει...δε μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς:(

Η κάλυψη 3g της cosmote μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλή στη Λάρισα,ισχύει;;; Μιλάω χωρίς προσωπική πείρα:!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ε,τότε το ρωτάς; έχει κανονικά!!!:)

Η μόνη πόλη που δεν μου έχει βγάλει 3g μέχρι τώρα είναι η Καρδίτσα. Η αλήθεια του θεού,δεν έχουν και πολλούς πελάτες στην περιοχή... Στην Αργιθέα Ν.Καρδίτσας οι συνδρομητές της cosmote είναι υπερπολλαπλάσιοι από ότι στην ίδια την πόλη.Για αυτό φαίνεται δεν έχει...δε μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς:(

Η κάλυψη 3g της cosmote μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλή στη Λάρισα,ισχύει;;; Μιλάω χωρίς προσωπική πείρα:!:

Άμα είναι έτσι θα αλλαξω δίκτυο. Από Voda θα πάω cosmo

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η cosmote έχει 3g στην Μυτιλήνη; Σε αναζήτηση δικτύου που έκανα, μου έβγαλε το σήμα για 3g στην cosmo ενώ στα άλλα δίκτυα το κανονικό τους.

 

από μυτιληνιούς ξέρω ότι έχει στη Μυτιλήνη και στην Πέτρα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς όλα αυξάνουν ταχύτητα...δοκίμασε για παράδειγμα ένα mms over 3g και ένα mms over GPRS.Θα δείς τεράστια διαφορά.Βασικά προχθές το δοκίμασα σε ΤΙΜ και το MMS των 289ΚΒ έφυγε 8-9 δευτερόλεπτα(ε μην περιμένεις και ακρίβεια από ρολόι χεριού) Στο gprs θυμάμαι ότι ήθελε αρκετή ώρα;)

Επιπλέον όλες οι υπηρεσίες αλλάζουν ταχύτητα.Ακόμη και τα sms φεύγουν πιο γρήγορα-βέβαια δε μιλάμε για μεγάλη διαφορά-,οι κλήσεις είναι ποιοτικότερες και δε σε νοιάζει η περιορισμένη χωρητικότητα του δικτύου GSM(αυτό θα το συνειδητοποιήσεις ίσως την Πρωτοχρονιά που θα κάνεις κλήσεις και οι άλλοι θα κοιτάν τα κινητά τους:p ) Επιπλέον έχεις δυνατότητα video κλήσης και υπηρεσιών streaming video(TV,τηλεοπτικά προγράμματα...)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

i Cosmote exei Tv meso 3G?

έχει υπηρεσίες streaming over mycosmos ή i-mode αν θυμάμαι καλά:)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχει υπηρεσίες streaming over mycosmos ή i-mode αν θυμάμαι καλά:)

Ναι, αλλά είναι ιδιαίτερα ακριβό! Έχει πάγιο και τα 500 πρώτα KB δωρεάν... Μετά πάει ανα KByte....

Link to comment
Share on other sites

logika suntoma th parei dikaiwmta twn kanaliwn kai h Cote!Hdh kati pshla paizei h Tim kai Voda.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Sthn Drama to 3G einai TELEIO. Poli kalo... shma mesa sta ktiria full xwris kanena dropcall, ola mia xara :) Makari na htan etsi k stin 8essalonikh! :):rolleyes:
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή των Αθηνών το 3G σήμα της Cosmote είναι ΑΨΟΓΟ.

Είναι συνήθως συνεχώς πλήρες,όπου και αν βρίσκομαι :cool: .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!! Εχω ενα sharp v903 και απο καρτα θελω να κανω συνδεση cosmote. Ξερετε αν θα εχω καποιο προβλημα; Θα δουλευει κανονικα η βιντεο κληση; (ναι ξερω, θα τους ζητησω 3G καρτα!!) Παντως σας ρωταω γιατι μπερδευτηκα πολυ. Παω στο γερμανο (που ειναι κοντα μου) μου λενε δεν ξερω, παω στη vodafone μου λενε μαλλον, παιρνουν τηλεφωνο στα κεντρικα και τους λενε οτι δεν γινεται, παω σε cosmote μου λενε δεν ειμαστε σιγουροι!! Δεν ξερω τι να κανω!! Το εχει δοκιμασει κανεις απο εσας; Και αν ναι υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που πρεπει να κανω για να δουλεψει κανονικα; Please help!!!
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω κανονικά 3G TIM σε Sharp V902. Κάνε άφοβα τη σύνδεση δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα :)
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω κανονικά 3G TIM σε Sharp V902. Κάνε άφοβα τη σύνδεση δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα :)

 

Απλα με ειχαν κανει μπαλακι και δεν ηξερα τι να κανω! Δηλαδη το μονο που εχω να κανω ειναι να βαλω τις ρυθμισεις της cosmote ετσι; Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Απλα με ειχαν κανει μπαλακι και δεν ηξερα τι να κανω! Δηλαδη το μονο που εχω να κανω ειναι να βαλω τις ρυθμισεις της cosmote ετσι; Ευχαριστω πολυ!

Ναι, θα πρέπει απλώς να περάσεις ρυθμίσεις για mms και gprs για να έχεις αυτές τις υπηρεσίες :) για τις βιντεοκλήσεις δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πρέπει απλώς να περάσεις ρυθμίσεις για mms και gprs για να έχεις αυτές τις υπηρεσίες :) για τις βιντεοκλήσεις δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα.

 

Τιποτα δεν θα χρειαστει για τις βιντεοκλησεις;; Μπραβο, πως και ετσι; Ωραια, πολυ ωραια! Ευχαριστω πολυ Πετρο!! Να σαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα μια βόλτα από Δράμα - Καβάλα. Η Cosmote είχε σχεδόν σε όλο τον δρόμο 3G και σε χωριά μέσα...

 

Φτάνω στο Νοσοκομείο της Καβάλας... cosmote μόνο σήμα 3G...

Μετά από λίγη ώρα κατεβαίνω στην παραλία (λιμάνι), vodafone - Cosmote μόνο 3G, πού είναι η ΤΙΜ;;;;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

στην παραλία (λιμάνι), vodafone - Cosmote μόνο 3G, πού είναι η ΤΙΜ;;;;

έχω την εντύπωση ότι το έχουμε ξαναπεί,άδεια θέλει και το 3g ρε παιδιά,όποιος περιμένει έτσι παθαίνει.

Αν πας από Καβάλα προς Χρυσούπολη θα σου βγάλει και η ΤΙΜ σε μεγάλο μέρος διαδρομής σήμα.Εκεί βλέπεις,πήρε άδεια,αλλού της βγάζουν την παναγία να τη δώσουν.Υπομονή:!:

Με ΤΙΜ είναι πιο πιθανό να δεις ΣΕ ΧΩΡΙΑ 3g παρά σε πόλεις,πίστεψέ με...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...