Jump to content

Cosmote GPRS/3G/HSDPA: Κάλυψη, υπηρεσίες, χρεώσεις, προβλήματα


alexkotsis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα πρέπει να έχει κάιρο που έγινε αλλά επιτέλους στην περιοχή της κηφισίας και στο σπίτι μου μπορώ να μιλήσω στο τηλέφωνο και με κοσμοτε πέρα από την vodafone που το έφτιαξαν και στα δυο δίκτυα πιάνει φουλ και 3g φουλ όσο για 4g πρέπει να πιάνει και αυτό αλλά δεν μπορώ να το τσεκαρω !! Υπάρχει τροπος να τσεκαρω εάν έχω κοντα μου σταθμό βάσης ; ξέρω που έχει μπεί αλλα δεν ξέρω ποιού δικτύου είναι ; παίζει να είναι colocation;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δυτικη θεσσαλονίκη πιανει καθολου 3g; μετα βιας 2g πιανω μονο (σε πληγηση αναφερομαι)

 

πάει η παλιά cosmote την πάτησε το τρένο των Γερμανών...

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει κάποιος τροπος για να δωσω mb απο whatsup se whatsup?

 

Όχι,μονο λεπτά...ομως τώρα η Κοσμοτε δινει δώρα που ισχύουν για 7 μέρες και μπορείς να δωσεις 300 Mb για 1 βδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια με το "τελειο σημα που ειναι γιΑ 3g ολα ηταν κομπλε σπιτι μου.τωρα με το σονυ ζ1 δεν εχω σημα.σε ποια ρυθμιση να το βαλω?λετε να ειναι θεμα σιμ?που ειναι για 4g?το κινητο (σαν αριθμος ειανι δηλμενος
Link to comment
Share on other sites

παιδια με το "τελειο σημα που ειναι γιΑ 3g ολα ηταν κομπλε σπιτι μου.τωρα με το σονυ ζ1 δεν εχω σημα.σε ποια ρυθμιση να το βαλω?λετε να ειναι θεμα σιμ?που ειναι για 4g?το κινητο (σαν αριθμος ειανι δηλμενος

 

Θα το γυρίσεις σε 3G το κινητό και θα έχεις σήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, διαβάζοντας διάφορα site λένε ότι το3G εκπέμπει λιγότερα Watt απ' ότι σε 2G και είναι καλύτερα να μιλάμε με 3G, ισχύει κάτι τέτοιο??

Έτσι κι αλλιώς εγω χρησιμοποιώ το 3G της Cosmote και με έχει βολέψει και το HDVoice.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα εγίνα κάτοχος ενός xperia sole.Παρατηρώ όμως ότι το 3g δεν λειτουργεί.Πρέπει να αντικαταστήσω την sim μου με κάποια που υποστηρίζει 3g(και αν υποστηρίζει αυτή που έχω τώρα πως θα το καταλάβω)?
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι SIM υποστηρίζουν 3G , Δεν είναι θέμα SIM , ψάξε για άλλο πρόβλημα ( ρυθμίσεις ή κάλυψη ) .
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον χάρτη κάλυψης στο site της cosmotehttp://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T25/section/Network# στον Βόλο όπου μένω υποστηρίζεται το 3G.Στις ρυθμίσεις εκει που λέει λειτουργία δικτύου έχω επιλέξει WCDMA(προτιμώμενο)/GSM στις εταιρίες δικτύου έχω επιλέξει 3G COSMOTE(και στον τρόπο αναζήτησης αυτόματο)και στο APN έχω επιλέξει cosmote internet.Tι πρέπει να αλλάξω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος τι παίζει με το 4G της Κοσμοτέ. Όταν πχ έχεις ένα πακέτο mb ισχύει και για 4G??

Έχω το φοιτητικό και κάθε μήνα μου βάζει 600 mb... Αυτά ισχύουν και για 4G ή μόνο για 3G...?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος τι παίζει με το 4G της Κοσμοτέ. Όταν πχ έχεις ένα πακέτο mb ισχύει και για 4G??

Έχω το φοιτητικό και κάθε μήνα μου βάζει 600 mb... Αυτά ισχύουν και για 4G ή μόνο για 3G...?

 

Για να εισαι σιγουρος κανε ενα τηλ στην Κοσμοτε και ρωτα τους. Λογικα πρεπει να ισχυει!

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το spotify είναι αληθεια οτι δεν καταναλώνει απο τα δωρεαν ΜΒ του προγράμματος μου;;
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω απο το site της Cosmote...

 

Η κατανάλωση δεδομένων (data streaming) της υπηρεσίας Spotify είναι δωρεάν μόνο εντός Ελλάδας και ισχύει μέχρι 31/03/14
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη επειδή δεν κατάλαβα σε ενεργοποιήσεις απο 1/4 και μετά θα χρεώνει απο τα Mb?Η δεν θα υπάρχει δωρεαν για 2 μήνες?..συγγνώμη αλλα δεν το έχω καταλάβει.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη επειδή δεν κατάλαβα σε ενεργοποιήσεις απο 1/4 και μετά θα χρεώνει απο τα Mb?Η δεν θα υπάρχει δωρεαν για 2 μήνες?..συγγνώμη αλλα δεν το έχω καταλάβει.

Σύμφωνα με την παράθεση μετά την 1/4 (και εφόσον δεν βγει κάποια άλλη ενημέρωση) θα χρεώνεται ό,τι ακούς μέσω streaming...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την παράθεση μετά την 1/4 (και εφόσον δεν βγει κάποια άλλη ενημέρωση) θα χρεώνεται ό,τι ακούς μέσω streaming...

 

Αρα με λίγα λόγια δεν θα συμφέρει?Θα ακους και θα τελειώνουν τα Megabytes?

Link to comment
Share on other sites

Τυπικά ισχύει ναι αλλά σίγουρα θα κανουν κάποια προσφορά. Έχουν ακουστεί διάφορα αλλά ακόμα τίποτα επίσημο....

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη επειδή δεν κατάλαβα σε ενεργοποιήσεις απο 1/4 και μετά θα χρεώνει απο τα Mb?Η δεν θα υπάρχει δωρεαν για 2 μήνες?..συγγνώμη αλλα δεν το έχω καταλάβει.

 

Δεν παίζει ρόλο το πότε θα ενεργοποιήσεις το Spotify για το αν θα χρεώνονται τα δεδομένα. Είναι δωρεάν για όλους μέχρι τις 31/3 μετά θα χρεώνονται κανονικά...

 

Οι 2 μήνες δωρεάν αφορούν την συνδρομή στο Spotify Premium η οποία είναι 7 ευρό το μήνα και πρέπει να την διακόψεις πριν τελειώσουν οι 2 μήνες γιατί αλλιώς θα αρχίσεις να χρεώνεσαι.

Edited by dkat
Link to comment
Share on other sites

Ωραία σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!Ελπίζω να βγαλουν κάποια προσφορά!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδες πρωτο ποστ... ενδιαφερομαι να βαλω cosmote internet on the go 20gb αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...στο site της cosmote λεει οτι μολις ξεπερασεις τα 20gb Εφαρμόζεται Πολιτική Ορθής Χρήσης και εχω ακουσει απο φιλους οτι αυτο σημαινει οτι δεν σε χρεωνει απλως σου ριχνει την ταχυτητα του σηματος θα ηθελα αν γινεται να μου το διευκρινισει καποιος αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...