Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νοείται update/φλασαρισμα χωρίς wipe παιδιά. Τα έχουμε πει πολλές φορές :)

 

αμα ροοταρω το κινητο μπορω να παρω αναβαθμιση κανονικα μεσω κιες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αμα ροοταρω το κινητο μπορω να παρω αναβαθμιση κανονικα μεσω κιες?

 

Ναι.

Απλά το root λογικά θα φύγει και θα πρέπει να το ξανακάνεις.

Link to comment
Share on other sites

unroot γινεται οπως και το ροοτ? με zip στην sd card?

 

Ναι με update.zip

Συνήθως εκεί που βρίσκεις το αρχείο για root για καθε συσκευή, βρίσκεις και το αρχείο για unroot.

 

Να ξέρεις όμως πως αν έχει flash counter η συσκευή και status στις ρυθμίσεις, πρέπει να τα μηδενίσεις πρώτα για να γίνεις στοκ με εγγύηση κανονικά.

Ας το επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος αυτό για σιγουριά.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

συνάδελφος έβαλε το κινητό για αναβάθμιση μέσω κιες και του έβγαλε μήνυμα ότι διακόπτεται η ανάβαθμιση. έτσι του βγάζει εικονίδιο ανδροιδ σαν να προσπαθεί να μπουτάρει, μάταια βέβαια αφού δεν έχει φιρμ μέσα. Ετσι το βγάζει από το καλώδιο και προσπαθούμε να κάνουμε hard reset αλλά βγάζει πάλι το σήμα ανδροιδ και δεν γίνεται τίποτα, τώρα μετά από ώρα έχει κολήσει το σήμα σαμσουνγκ στην οθόνη και με αποιοδήποτε πλήκτρο on/off, ή home button βγάζει πάλι το ίδιο σήμα. Εχετε καμία ιδέα τι να κάνω έτσι ώστε να αποφύγουμε το τρέξιμο στο σέρβις; Ευχαριστώ.

 

λοιπον αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να πατησεις home button + κουμπι κλειδωματος + volume down να δεις μηπως μπορει να μπει σε download mode.αν μπει θα μπορεσεις μεσω οντιν να του περασεις τη jb και να ξανα ανοιξει η συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εμένα κολλάνε πάρα πολύ τα βιντεάκια που τραβάω (είμαι χαζομπαμπάς :p ). Πρίν δεν το είχα αυτό. Τι μπορώ να κάνω, εκτός από το hard reset που έχω ήδη κάνει;

 

Σε όλους μα όλους τους υπόλοιπους τομείς, το τηλέφωνο είναι σαφώς καλύτερο, ειδικά σε σήμα και αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα δεν μου βγαζει την αναβαθμιση.τι πρεπει να κανω?

 

Κανε την με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με jb δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.Αισθητή η διαφορά από την gb.Εντελώς άλλο κινητό.Όσοι έχετε αμφιβολίες μη διστάζετε:D
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ GALAXY S ADVANCE GT-I9070P ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ NFC.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΠΤ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ KIES ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.

ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ MOBILE HELLAS ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ PDA:LK4 / PHONE:LK4 / CSC:LK1 (DBT)

ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΟΙΤΑΞΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ. Η ΜΗΠΩΣ ΟΧΙ? :D

 

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9070P

Δες εδώ ποια firmware έχουν κυκλοφορήσει για το P. Αν δεν είναι το region ίδιο με το δικό σου CSC δεν υπάρχει αναβάθμιση για την χώρα προέλευσης του κινητού σου. Αλλά μπορείς να το αναβαθμίσεις κανονικά μέσω Odin, βάζοντας όποιο firmware θες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με jb δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.Αισθητή η διαφορά από την gb.Εντελώς άλλο κινητό.Όσοι έχετε αμφιβολίες μη διστάζετε:D

 

Δεν σου κολλαει στα βιντεο?δεν τρωει σκαλωματα και κανει επαννακινηση μονο του?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αρκετα ασχετος .τι ειναι το odin?πως γινεται ?

 

Φίλε chris209 το odin είναι το επίσημο πρόγραμμα της samsung με το οποίο κάνει εγκατάσταση τα firmware στα κινητά της. Αν ξέρεις Αγγλικά ακολούθησε αυτές τις οδηγίες. Εσυ θα ακολουθήσεις τον οδηγό μέχρι το τέλος του βήματος Α. Υπάρχει και αυτό το post του φίλου chris8056 (post 628) που έχει κάποιες βασικές πληροφορίες εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα ροοτ και εβαλα το greenify! μετα τι κανω λειτουργει μονο του? δεν ρυθμιζω κατι?

 

Δες εδω τι περίπου παίζει με το greenify .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω τι περίπου παίζει με το greenify .

 

το ειδα αυτο αλλα δεν καταλαβα ουσιαστικα πολλα! οτι πρεπει να κανω greenify ενα app για να δω διαφορα

Link to comment
Share on other sites

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9070P

Δες εδώ ποια firmware έχουν κυκλοφορήσει για το P. Αν δεν είναι το region ίδιο με το δικό σου CSC δεν υπάρχει αναβάθμιση για την χώρα προέλευσης του κινητού σου. Αλλά μπορείς να το αναβαθμίσεις κανονικά μέσω Odin, βάζοντας όποιο firmware θες.

 

Σευχαριστω.

Αλλά τι γινεται με την εγγυηση που εχω. Μου είπαν πως άμα δεν βγάζει την αναβάθμιση στο KIES και την κάνω με αλλο τρόπο χάνω την εγγυηση.

Αυτό σκέφτομαι. Αξίζει να την χάσω για να βάλω το JB.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κολλαει στα βιντεο?δεν τρωει σκαλωματα και κανει επαννακινηση μονο του?

 

Κανένα απολύτως εδώ και ένα μήνα που έχω jb!Με την gb είχε χρειαστεί να κάνω 3-4 επανεκκινήσεις σε 8 μήνες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως εδώ και ένα μήνα που έχω jb!Με την gb είχε χρειαστεί να κάνω 3-4 επανεκκινήσεις σε 8 μήνες περίπου.

 

:O :O στοκ εισαι? Η εχεις αλλαξει κερνελ?

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω.

Αλλά τι γινεται με την εγγυηση που εχω. Μου είπαν πως άμα δεν βγάζει την αναβάθμιση στο KIES και την κάνω με αλλο τρόπο χάνω την εγγυηση.

Αυτό σκέφτομαι. Αξίζει να την χάσω για να βάλω το JB.

 

Αν βάλεις μόνος σου (μέσω Odin) firmware άλλης χώρας από αυτή του τηλεφώνου, , η εγγύηση παύει να ισχύει. Όμως με τον ίδιο ακριβώς τρόπο μπορείς να είσαι εντός εγγύησης ,βαζεις το firmware που είναι για το τηλέφωνο σου με odin (πάλι) και είσαι έτοιμος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα απο την jb στην gb ολα καλα εκανα και factory reset αλλα δεν συμφωνει το προγραμμα android system info με τις πληροφοριες που μου δινει για την καταναλωση της μπαταριας.

Ενω εχουν περασει 2 μερες και εχω ποσοστο μπαταριας 79% το προγραμμα μου διχνει οτι εχω κανει χρηση μπαταριας για 19 ωρες.

Τι πρεπει να κανω για να το συνεφερω.

Ευχαριστω.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό κάνα 6μηνο. Πάνω που έλεγα οτι ήταν το καλύτερο κινητό που είχα απο άποψη κολλημάτων το κινητό φρίκαρε. Μάλλον το μάτιαξα. :p Τρώει απίστευτα κολλήματα και μάλιστα σε απλά πραγματα όπως οι κλήσεις και τα μηνύματα. Χτυπάει το κινητό πάω να το σηκώσω και δεν γίνεται τιποτα. Συνεχίζει και χτυπάει με αποτέλεσμα να χάνω την κληση. Τις περισσότερες φορές που πάω να γράψω μηνύματα απλά δεν γράφει. Η παυλα αναβοσβηνει πατάω να γράψω και τίποτα. Πρέπει να βγω και να ξαναμπώ 5-6 φορες απο τα μηνύματα μέχρι να πάρει μπρος. Επίσης δεν γράφει με μικρά ελληνικά γράμματα μηνύματα. Πατάω το βελάκι αλλα απλά δεν αλλάζουν σε αντίθεση με τα αγγλικά που αλλάζουν μια χαρά. Και να πω οτι το έχω φορτώσει με εφαρμογές για να κολλάει. Τι να πω.... Που να περάσω και την JB. :!: Θα εκραγεί :!: :( Ξέρει κανεις πως μπορούν να διορθωθούν αυτά τα προβλήματα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...