Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει παρει κανεις screen protector απο το public? Αν ναι...αξιζει?

 

αν τις δίνει ακόμα ένα 10ρικο τις 2, με τίποτα... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν τις δίνει ακόμα ένα 10ρικο τις 2, με τίποτα... :mad:

 

Περα απο λεφτα ειναι καλο σαν screen protector? 8 ευρω εχει

 

Αξιζει να το πουλησω και με 20 ευρω + να παρω το Samsung Galaxy Core (I8260) ?

 

130 το πολυ να το πουλησεις φιλε μ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

1)Aυτο ειναι απο ασια σωστα?

2)Δεν εχει 4.3 οθονη φιλε μου.. αυτα εχουν 4.5 και 5.0

αν ψαξεις εχει 4,3-4,5-5 βρισκεις οτι θες.

τετραπυρηνα με καλες μπαταριες και τιμη 140-190€

Link to comment
Share on other sites

αν ψαξεις εχει 4,3-4,5-5 βρισκεις οτι θες.

τετραπυρηνα με καλες μπαταριες και τιμη 140-190€

 

Απο ΕΥΡΩΠΗ? Δεν νομιζω!

 

130 το πολυ να το πουλησεις φιλε μ

 

Αλλη ειναι η ερωτηση μου! Οχι ΠΟΣΟ μπορω να το δωσω αλλα αν αξιζει με 20+ να παρω το CORE

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπίζω το πρόβλημα με τις εφαρμογές στην κάρτα SD. Όσες μεταφέρω στην κάρτα SD, τότε δεν "δέχεται" να τις έχω σε φακέλους κλπ. Δλδ, ενώ τις βάζω σε φάκελο και τις βγάζω και "έξω", εάν κάνω reboot τότε τις πετάει όλες χύμα!!!

 

Όταν τις τακτοποιείς...κανείς αποθήκευση ?

Δεν θυμάμαι στην gb...Αλλά στην jb θυμάμαι σίγουρα ότι θέλει αποθήκευση για να "θυμάται" το setαρισμα μετα την επανεκκίνηση.....

Επίσης τώρα που είστε σε jb δώστε μια ευκαιρία στον nova.......

Έτσι και αλλιώς ο TW απαράδεκτος και βαρύς είναι.....Δεν έχετε να χάσετε κάτι...;););)

Link to comment
Share on other sites

Απο ΕΥΡΩΠΗ? Δεν νομιζω!

 

 

 

Αλλη ειναι η ερωτηση μου! Οχι ΠΟΣΟ μπορω να το δωσω αλλα αν αξιζει με 20+ να παρω το CORE

 

λογικα αξιζει μονο και μονο απο το γεγονος οτι ειναι πιο καινουργιο πουλ πιο καινουργιο βασικα και οτι βγαινει καυτεθειαν με jb!

 

για τη ζελατίνα μιλάμε ;

 

ναι για την οθονη!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αλλη ειναι η ερωτηση μου! Οχι ΠΟΣΟ μπορω να το δωσω αλλα αν αξιζει με 20+ να παρω το CORE

 

1) Πέρασε όλα τα benchmarks που υπάρχουν στο review του Core και σύγκρινε σκορ με το Advance σου. Τα specs τους είναι εντελώς διαφορετικά και δεν ξέρω ποιό είναι καλύτερο (πέραν από τα 256ΜΒ επιπλέον RAM του Core) σε απόδοση.

 

2) Ετοιμάσου για την πλήρη ξενέρα μόλις πιάσεις στα χέρια σου οθόνη που δεν είναι S-AMOLED.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν τις τακτοποιείς...κανείς αποθήκευση ?

Δεν θυμάμαι στην gb...Αλλά στην jb θυμάμαι σίγουρα ότι θέλει αποθήκευση για να "θυμάται" το setαρισμα μετα την επανεκκίνηση.....

Επίσης τώρα που είστε σε jb δώστε μια ευκαιρία στον nova.......

Έτσι και αλλιώς ο TW απαράδεκτος και βαρύς είναι.....Δεν έχετε να χάσετε κάτι...;););)

 

Θα το ξαναδοκιμάσω όπως λες και θα δω. Ένα περίεργο που παρατηρώ επίσης είναι ότι ο χώρος αποθήκευσης του κινητού (εσωτερική μνήμη USB) παραμένει μόλις με κάτι MB... ενώ πριν είχε γεμίσει αρκετά από τα 3,9GB!

 

Ο nova που αναφέρεις τι είναι??? :O

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έφαγα ένα απόγευμα αλλά τα καταφερα! !!

Το έκανα όπως το γράψατε και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Απλώς πρέπει να ξαναστήσω το ui όπως το θέλω και να δω το flash. Με παίδεψε λίγω το kies στην αναβάθμιση αλλά τελικά δούλεψε. Το kies πάντως έκανε τρομερή δουλειά με τις επαφές. Για Τα sms και τις κλήσεις χρησιμοποιήστε το super backup.

Το τηλέφωνο δουλεύει άψογα. Σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας. Τις εμπειρίες μου και τις απορίες από αύριο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ροοταρω σε JB? αξιζει να το κανω???

 

Θελω να γινω ροοτ μονο και μονο για το greenify γιατι λενε οτι κανει θαυματα :O

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Ο nova που αναφέρεις τι είναι??? :O

 

 

Ο nova είναι ένας διαφορετικός launcher από τον TouchWiz (TW) που βάζει η Samsung στα κινητά της.....

Θα τον βρεις στο play store.... και δωρεάν.... αλλά και επί πληρωμή...(Αν θες να ξεκλειδωσεις όλες του τις λειτουργίες...)

Για περισσότερες πληροφορίες υπάρχει το σχετικό thread με τους launchers ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ροοταρω σε JB? αξιζει να το κανω???

 

Θελω να γινω ροοτ μονο και μονο για το greenify γιατι λενε οτι κανει θαυματα :O

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087424

 

Ναι αξίζει και είναι πανεύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν βρήκα λύση για τις εφαρμογές στην sd. Όσες περνάω στην sd, εάν τις βάλω σε φακέλους στις εφαρμογές ή βγάλω έξω "συντόμευση", ενώ όταν το κάνω φαίνονται όλα ΟΚ, εάν κάνω reboot, τότε εξαφανίζονται από έξω και επίσης βγαίνουν από τους φακέλους και είναι ξανά χύμα μέσα στις εφαρμογές.

 

Επίσης, ενώ περνάω αρκετές στην sd, ο χώρος της sd δεν λέει να μικρύνει!!!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ροοταρω σε JB? αξιζει να το κανω???

 

Θελω να γινω ροοτ μονο και μονο για το greenify γιατι λενε οτι κανει θαυματα :O

 

Με root, greenify και αφαιρώντας ολο το bloatware της samsung με titanium και 4 εφαρμογές στο προσκήνιο και cocore 6.8 ειχα 130 με 150 mb ram ελευθερα... Τα ιδια ακριβώς εχω τωρα τελειως stock...

Link to comment
Share on other sites

Με root, greenify και αφαιρώντας ολο το bloatware της samsung με titanium και 4 εφαρμογές στο προσκήνιο και cocore 6.8 ειχα 130 με 150 mb ram ελευθερα... Τα ιδια ακριβώς εχω τωρα τελειως stock...

 

Οποτε λες οτι δεν εχει διαφορα εε? Και οτι δεν βελτιωνεται το κινητο?

Ουτε ετσι δηλαδη? Δεν μπορω αλλο με jb αρχιζει και με εκνευριζει παρα πολυ με διαφορα κολληματα! Λες να κανω ενα wipe data/cache?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087424

 

Ναι αξίζει και είναι πανεύκολο.

 

Ωραια ευχαριστω! Για unroot? Αμα θελω να γυρισω?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Οποτε λες οτι δεν εχει διαφορα εε? Και οτι δεν βελτιωνεται το κινητο?

Ουτε ετσι δηλαδη? Δεν μπορω αλλο με jb αρχιζει και με εκνευριζει παρα πολυ με διαφορα κολληματα! Λες να κανω ενα wipe data/cache?

 

Οτι και να κανεις δεν υπάρχει μεγάλη βελτίωση... Μονο η Samsung αν βγάλει κάποια καινούργια βελτιωμένη εκδοση....

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω και εγω οτι λεει ο GMF80.

 

καλυτερα με στοκ και καποιον αλλον λαουντσερ να ειναι λιγο πιο γρηγορος .

και το κινητο ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω και εγω οτι λεει ο GMF80.

 

καλυτερα με στοκ και καποιον αλλον λαουντσερ να ειναι λιγο πιο γρηγορος .

και το κινητο ειναι μια χαρα.

 

 

 

 

 

 

 

Οτι και να κανεις δεν υπάρχει μεγάλη βελτίωση... Μονο η Samsung αν βγάλει κάποια καινούργια βελτιωμένη εκδοση....

 

Καταλαβα οποτε το φαγα το jb στη μαπα που λεμε!anyway οκ ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,πριν κάνω την αναβάθμιση πρέπει να κάνω κάτι όπως factory reset και wipe cache partition?? Και αν κάνω αυτά τί χάνω??

 

Και κάτι άλλο,πρέπει η μπαταρία να είναι γεμάτη?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο,πρέπει η μπαταρία να είναι γεμάτη?

 

ποτε μην κανεις οποιαδηποτε αναβαθμιση εστω και ρουτ χωρις να εχεις απο 85% και πανω μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ταλαιπωρια 3+ ωρων με το kies καταφερα να ολοκληρωσω την αναβαθμιση. Πριν και μετα εκανα μονο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Η βελτιωση ειναι αισθητη! Μεχρι στιγμης κανενα κολλημα,ουτε στη χρηση ιντερνετ ουτε στην προβολη βιντεο. Με τις καταλληλες ρυθμισεις πιστευω οτι θα ειναι ακομα καλυτερο! Καμια ιδεα για καποιον launcher?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...