Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο λιγο αλλα τελικά επιβεβαιώνω (οσο γίνετε δηλαδή :p) απο τη φιλη μου πως το Lag στο video της εχει τυχει ΜΟΝΟ με το power saving mode αναμενο (δε ξερω αν βεβαια αυτο συμβαινει σε ολους...) Απο εκει και περα τοσες μερες τωρα δεν της κολλησε πουθενα και μονο καποιες φορες αναγκαστηκε να το κανει reset γιατι κολλησε σε βιντεο...

Το εχει φορτωσει κιολας εφαρμογες και εχει παντα καπου 530-550 ραμ σε χρηση αλλα παραδοξως δε κολλαει

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα.. Ποια νομιζετε κατα την γνωμη σας οτι ειναι η καλυτερη επιλογη στο οριο διεργασιων? Το ειχα τυπικο οριο ομως απ οτι ειδα κ εδω το εβαλα να μην εκτελειται καμια διεργασια κ διακοπη ολων των προγραμματων οταν απ αυτα βγαινω, ετσι ωστε να εχω περισσοτερη rom αλλα οταν παω διαχειρηση εφαρμογων > εφαρμογες σε εκτελεση μ εχει αρκετες εφαρμογες ανοιχτες οπως facebook, χαρτες, google υπηρεσιες android κτλ.. Ειναι λογικο κατι τετοιο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τα κολλήματα ίσως οφείλονται στον launcher αν έχεις βάλει. Εγώ με το κόλπο με τις 4 διεργασίες στο παρασκήνιο δεν εχω δει ποτέ το κινητό να κολλάει. Απλά χρειάζεται με το που ανοίγω το κινητό να κάνω την ρύθμιση. Επίσης αν δεν κλείνεις το κινητό ποτέ, να του κάνεις επανεκκίνηση συχνά π.χ κάθε 12 ώρες για να αδειάζει η ram.

 

Με 4 διεργασιες το ανωτερο το εχω και γω και εχω τον nova launcher! Με την επανακινηση οντως χρειαζεται τρελα αλλα ειναι τραγικο !

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο του κινητου στην πισω πλευρα, μετα απο 5 μηνες χρησης, παρεδωσε πνεύμα. Είναι συχνη βλαβη αυτη; Θα μπορούν να το επισκευασουν χωρις να πειραξουν δεδομενα-εφαρμογες;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι συχνή βλάβη αλλά δεν νομίζω να σου πειράξουν δεδομένα αφού είναι βλάβη του Hardware που δεν σχετίζεται με τα δεδομένα του κινητού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο του κινητου στην πισω πλευρα, μετα απο 5 μηνες χρησης, παρεδωσε πνεύμα. Είναι συχνη βλαβη αυτη; Θα μπορούν να το επισκευασουν χωρις να πειραξουν δεδομενα-εφαρμογες;

 

πλακα κανεις? δεν ακουγεται καθολου τιποτα? μηπως μπηκε κανα νερο ή τιποτα αλλο? ;)

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις? δεν ακουγεται καθολου τιποτα? μηπως μπηκε κανα νερο ή τιποτα αλλο? ;)

 

Οχι δεν μπηκε νερο ουτε επεσε κατω. Μαλιστα με την παλια-καλη-δοκιμασμενη μεθοδο (σφαλιαρα) παιρνει μπροστα ξανα, αλλα μετα απο λιγο ξανασταματάει ο ηχος εντελώς...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπηκε νερο ουτε επεσε κατω. Μαλιστα με την παλια-καλη-δοκιμασμενη μεθοδο (σφαλιαρα) παιρνει μπροστα ξανα, αλλα μετα απο λιγο ξανασταματάει ο ηχος εντελώς...

 

Rip then! Παντο να στο φτιαξουν γτ εισαι σαμσουνκ πλαστικουρα μην ξεχνας!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι συχνή βλάβη αλλά δεν νομίζω να σου πειράξουν δεδομένα αφού είναι βλάβη του Hardware που δεν σχετίζεται με τα δεδομένα του κινητού.

 

Να το παω στο public οπου το αγορασα, η απευθείας στην arvato που ειναι επισημη επισκευαστηςεπισκευαστης; Που θα ειναι πιο άμεση η επισκευή;

Link to comment
Share on other sites

Να το παω στο public οπου το αγορασα, η απευθείας στην arvato που ειναι επισημη επισκευαστηςεπισκευαστης; Που θα ειναι πιο άμεση η επισκευή;

 

Το public λογικα στην Arvato θα το στειλει οποτε πηγαινε το απευθειας...

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΗΝ ARVATO ΜΑΚΡΥΑ,κατα την γνωμη μου

Η arvato ειναι εταιρεια για να ματσωνει χρημα και οχι για επισκευες κινητων. Υπαρχουν πολλες καταγγελειες στο διαδικτυο οπως

 

 

http://www.smartec.gr/mobile.php εκει να το πας και σε μια ωρα θα εισαι ετοιμος και πολυ καλη εξυπηρετηση,2 φορες πηγφα και ολα ητανε οκ

Edited by manos11
Link to comment
Share on other sites

Να το παω στο public οπου το αγορασα, η απευθείας στην arvato που ειναι επισημη επισκευαστηςεπισκευαστης; Που θα ειναι πιο άμεση η επισκευή;

 

Θα σου πρότεινα και εγώ να το πας απευθείας στην Smartec και σε μία ωρίτσα θα είσαι έτοιμος.

Οι περισσότεροι, μαζί τους και εγώ, είναι πολύ ικανοποιημένοι από το service τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μολις εκανα την αναβαθμιση προς το παρων ολα καλα δεν ειδα κατι το περιεργο.Οι εφαρμογες που ειχα δεν χαθηκε καμια
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μολις εκανα την αναβαθμιση προς το παρων ολα καλα δεν ειδα κατι το περιεργο.Οι εφαρμογες που ειχα δεν χαθηκε καμια

 

Wipe data/cache πριν και μετα εκανες?

Κατσε να δεις καποια βιντεο στο youtube η στο κινητο σου αν εχεις γιατι το μεγαλο προβλημα ειναι εκει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μολις εκανα την αναβαθμιση προς το παρων ολα καλα δεν ειδα κατι το περιεργο.Οι εφαρμογες που ειχα δεν χαθηκε καμια

 

Αν η αναβάθμιση είναι OTA δεν χάνεις τίποτα.

Αν έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και είχες ενεργοποιημένη τη "Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας δεδομένων" και την "Αυτόματη επαναφορά" τότε όταν έβαλες το Gmail σου κατά την εκκίνηση του κινητού όλες οι εφαρμογές που είχες περάσει επανήλθαν.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα wipe data/cache πριν κ μετα μεχρι στιγμης εβαλα δυο βιντεακια και ολα κομπλε.Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν εκανα απο το μενου τωρα αφου επανηλθαν ολα δεν με πειραζει.Το ηχειο παντως ειναι ντουμπανο το ακουω μια χαρα.Διαχειριση εφαρμογων πως την βαζω γιατι την βρισκω μονο με το πατημα του home,υπαρχει καποια συντομευση?
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα wipe data/cache πριν κ μετα μεχρι στιγμης εβαλα δυο βιντεακια και ολα κομπλε.Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν εκανα απο το μενου τωρα αφου επανηλθαν ολα δεν με πειραζει.Το ηχειο παντως ειναι ντουμπανο το ακουω μια χαρα.Διαχειριση εφαρμογων πως την βαζω γιατι την βρισκω μονο με το πατημα του home,υπαρχει καποια συντομευση?

 

Μονο με το home button αλλα μπορεις να το κατεβασεις σαν apk απο το xda!

Link to comment
Share on other sites

Διαχειριση εφαρμογων πως την βαζω γιατι την βρισκω μονο με το πατημα του home,υπαρχει καποια συντομευση?

 

Συντομεύσεις> Συντόμευση Ρυθμίσεων> Διαχειριστής εφαρμογών.

Ελπίζω να εννοείς αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Συντομεύσεις> Συντόμευση Ρυθμίσεων> Διαχειριστής εφαρμογών.

Ελπίζω να εννοείς αυτό.

 

Νομιζω εννοει σαν application οπως υπηρχε στην jb

Link to comment
Share on other sites

Μετα την ελληνικη αναβάθμιση ενω τα εκανα ολα ετσι οπως πρεπει (reboot system , wipe data/cache και πριν και μετα) γενικα κολλαει σε οτιδηποτε κ να ανοιξω μερικα δευτερολεπτα....... Edited by geoman1987
Link to comment
Share on other sites

Μετα την ελληνικη αναβάθμιση ενω τα εκανα ολα ετσι οπως πρεπει (reboot system κλπ κ πριν κ μετα) γενικα κολλαει σε οτιδηποτε κ να ανοιξω μερικα δευτεεολεπτα.......

 

σε οτιδηποτε?? :confused: εκανες πριν και μετα wipe data κ wipe cache?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επεστρεψα σε gb 2.3.6 απο την jb 4.1.2 Τα προβληματα που αντιμετωπιζω ειναι τα εξης. 1. δεν μου αναγνωριζει την εξωτερικη καρτα μνημης, ειναι σαν να μην υπαρχει. 2. οταν παταω να ανοιξω την φοτωγραφικη μου λεει, " πριν την χρηση της καμερας απενεργοποιηστε την αποθηκευση usb.

Μπορει να βοηθησει καποιος.

Ευχαριστω

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν κανω το chat on ανενεργο λετε να υπαρχει κανα θεμα με καποια αλλη εφαρμογη?

 

και επισης εχω αρκετο κολλημα με τα βιντεο μηπως μπορω να κανω κατι??

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν κανω το chat on ανενεργο λετε να υπαρχει κανα θεμα με καποια αλλη εφαρμογη?

 

και επισης εχω αρκετο κολλημα με τα βιντεο μηπως μπορω να κανω κατι??

 

Όχι φυσικά.

 

Με τα fhd video η με όλα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...