Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν προσεφερε κατι παραπανω να το εκανα το downgrade αλλα απο την στιγμη που δεν θα κερδισω κατι δεν υπαρχει λογος ετσι δεν ειναι;

 

Όχι δεν υπάρχει λόγος....

Όσο για το φίλο που λέει ότι είναι "ποντιακός" ο τρόπος....δεν κατακρίνω κανέναν και για τίποτα...

 

Μπορεί κάποιος να έχει κάνει downgrade και να του φαίνεται παιχνιδάκι.....σε αυτήν την περίπτωση θα πρότεινα 100% να το κάνει με αυτόν τον τρόπο....

Γενικά για εμένα όποιος τρόπος είναι πιο οικείος σε κάποιον...τοτε αυτός είναι και ο σωστός τρόπος......

 

 

 

 

Σαν κάποια μειονεκτήματα μηδαμινής ίσως σημασίας της jb, αυτά είναι :

1. Δεν περιστρέφεται το φόντο του wallpaper όταν αλλάζουμε τις αρχικές οθόνες, αλλά μένει σταθερό.

2. Τα κουμπιά του πληκτρολογίου είναι μικρότερα και λείπει αυτό του Τ9. Πρέπει να πατάς το εικονίδιο γρανάζι για να μπεις και να το βρεις.

3. Κατά την αποστολή μηνύματος βγάζει ειδοποίηση ότι το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο. Το στέλνει χωρίς πρόβλημα πάντως αλλά είναι σπαστικό να βγαίνει κάθε φορά που πας να στείλεις.

4. Έχω την εντύπωση πως έχει μειωθεί η δύναμη του ηχείου σε μέγιστη ένταση, όχι δραματικά αλλά αισθητά.

 

Μπορεί κανείς να πει αν γίνεται να διορθωθούν κάποια από τα παραπάνω;

 

1.Αλλαγή launcher.....δοκίμασε nova τα σπάει

 

2.Υπάρχουν πολλά πληκτρολόγια στο play store....δοκίμασε το Swype....(εγώ εκτός από το stock έχω και αυτο)

 

3.Μηνύματα-ρυθμίσεις-Εισαγωγή λειτουργίας-αλφάβητο gsm...Έτσι τα κεφαλαιοποιει για να επιτρέπει τους 160 χαρακτήρες και λογικά δεν θα σου βγάζει και αυτό το μήνυμα....

 

4.???Can't help....:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

1.Αλλαγή launcher.....δοκίμασε nova τα σπάει

 

2.Υπάρχουν πολλά πληκτρολόγια στο play store....δοκίμασε το Swype....(εγώ εκτός από το stock έχω και αυτο)

 

3.Μηνύματα-ρυθμίσεις-Εισαγωγή λειτουργίας-αλφάβητο gsm...Έτσι τα κεφαλαιοποιει για να επιτρέπει τους 160 χαρακτήρες και λογικά δεν θα σου βγάζει και αυτό το μήνυμα....

 

4.???Can't help....:(:(

 

2. Στα μηνύματα χειρίζομαι 3x4 πληκτρολόγιο, δηλαδή πλήκτρα ΑΒΓ ΔΕΖ κτλ. Υπάρχουν στο Play store;

3. Στο gsm είναι και το βγάζει. Αν το πάω στο αυτόματο δεν βγάζει μήνυμα πως μπορεί να είναι κατεστραμμένο αλλά στέλνει κεφαλαία γράμματα με σημεία στίξης, λίγο ανόητο.

Anyway thanks!

Link to comment
Share on other sites

κανε ενημερωση το kies! πιθανον να ειναι αυτο! πανε Βοηθεια>ελεγχος για ενημερωσεις

 

Το δοκίμασα.Ορισμένες φορές μου λέει ότι δεν υπάρχει ενημέρωση.Άλλες φορές βρίσκει ενημέρωση, την κατεβάζει, αλλά κατά την εγκατάσταση σταματάει και μου βγάζει μύνημα ότι η ενημέρωση δε μπορεί να γίνει λόγω σφάλματος δικτύου.Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;Μπορώ να κάνω κάτι;;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα.Ορισμένες φορές μου λέει ότι δεν υπάρχει ενημέρωση.Άλλες φορές βρίσκει ενημέρωση, την κατεβάζει, αλλά κατά την εγκατάσταση σταματάει και μου βγάζει μύνημα ότι η ενημέρωση δε μπορεί να γίνει λόγω σφάλματος δικτύου.Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;Μπορώ να κάνω κάτι;;

 

Το γνωστό, προβληματικό KIES! Χμμ, μια ιδεά είναι να κάνεις επανεκκίνηση τον υπολογιστή και να ξαναδοκιμάσεις. Άλλη ιδέα να κάνεις uninstall κ μετά install το Kies. Ίσως τέλος να μην κάνει την ενημέρωση γιατί το εμποδίζει το fiirewall σου. Το κινητό σου έχει CSC EUR; Είναι δηλαδή ελληνικό η παραεισαγωγής;

Link to comment
Share on other sites

το Kies μου βγάζει μυνημα please update samsung kies to the latest version and then upgrade firmware. Στην αναβάθμιση το kies ομως ειναι ηδη στην πιο προσφατη εκδοση 2.6.0.13064_2 . Τι γίνεται;
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

το Kies μου βγάζει μυνημα please update samsung kies to the latest version and then upgrade firmware. Στην αναβάθμιση το kies ομως ειναι ηδη στην πιο προσφατη εκδοση 2.6.0.13064_2 . Τι γίνεται;

 

Και μένα μου το βγαζε αυτό. Κλείνοντας και ξανανοίγοντας το Kies μου έβγαλε μήνυμα για ενημέρωση πάτησα έγινε και μετά μου έβγαζε την αναβάθμιση για το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωστό, προβληματικό KIES! Χμμ, μια ιδεά είναι να κάνεις επανεκκίνηση τον υπολογιστή και να ξαναδοκιμάσεις. Άλλη ιδέα να κάνεις uninstall κ μετά install το Kies. Ίσως τέλος να μην κάνει την ενημέρωση γιατί το εμποδίζει το fiirewall σου. Το κινητό σου έχει CSC EUR; Είναι δηλαδή ελληνικό η παραεισαγωγής;

 

Τα δοκίμασα αυτά και τίποτα..Ακόμα και στο λάπτοπ το δοκίμασα και πάλι τα ίδια!Το κιμητό το πήρα απο το public, άρα φαντάζομαι είναι ελληνικό!

Link to comment
Share on other sites

2. Στα μηνύματα χειρίζομαι 3x4 πληκτρολόγιο, δηλαδή πλήκτρα ΑΒΓ ΔΕΖ κτλ. Υπάρχουν στο Play store;

3. Στο gsm είναι και το βγάζει. Αν το πάω στο αυτόματο δεν βγάζει μήνυμα πως μπορεί να είναι κατεστραμμένο αλλά στέλνει κεφαλαία γράμματα με σημεία στίξης, λίγο ανόητο.

Anyway thanks!

 

Το πληκτρολογιο δεν το εχω ψαξει γιατι δεν δουλευω το 3x4.....

Παντως περιεργο αυτο που σου κανει ακομα και με gsm ρυθμιση......:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολογιο δεν το εχω ψαξει γιατι δεν δουλευω το 3x4.....

Παντως περιεργο αυτο που σου κανει ακομα και με gsm ρυθμιση......:confused::confused:

 

Το κάνει αυτό όταν χρησιμοποιώ Τ9 το οποίο βάζει και τόνους. Αν γράψω το μήνυμα χωρίς Τ9 δεν βγάζει την ειδοποίηση. Σε κάθε περίπτωση το μήνυμα πάει κανονικά, δεν έχω πρόβλημα.

 

Τα δοκίμασα αυτά και τίποτα..Ακόμα και στο λάπτοπ το δοκίμασα και πάλι τα ίδια!Το κιμητό το πήρα απο το public, άρα φαντάζομαι είναι ελληνικό!

Δηλαδή δοκίμασες να περάσεις το KIES σε 2 υπολογιστές και πάλι δε σου έβγαλε την αναβάθμιση; Εάν είναι έτσι δε ξέρω τι να φταίει. Η δεν πέρασες σωστά την τελευταία ενημέρωση του kies ή το κινητό κάτι έχει.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δοκίμασες να περάσεις το KIES σε 2 υπολογιστές και πάλι δε σου έβγαλε την αναβάθμιση; Εάν είναι έτσι δε ξέρω τι να φταίει. Η δεν πέρασες σωστά την τελευταία ενημέρωση του kies ή το κινητό κάτι έχει.

 

Ναί αυτό έκανα..Πιό παλιά δεν είχε εμφανιστεί τέτοιο θέμα.Θα ξαναδοκιμασώ ενα reinstall ή έναν τρίτο υπολογιστή μήπως και γίνει τίποτα.Αν κάνω το update με odin τελικά, θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε κάνα καλό ξυπνητήρι να κατεβάσω γιατί τώρα που πήγα και γω σε jb είδα ότι το ενσωματωμένο έχει πρόβλημα! 5 στις 7 φορές που το έβαλα χτύπησε για ένα δευτερόλεπτο και μετά κλείνει από μόνο του..

 

Επίσης κάποιο καλό πληκτρολόγιο σε στιλ Swype.

 

Ευχαριστώ

 

 

καμιά πρόταση ρε παιδιά??? :confused:

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

καμιά πρόταση ρε παιδιά??? :confused:

 

Alarm Clock Xtreme Free

 

 

Σε στυλ swype? Δεν υπαρχει καλυτερο απο το Swype κατ' εμε....

Link to comment
Share on other sites

Alarm Clock Xtreme Free

 

 

Σε στυλ swype? Δεν υπαρχει καλυτερο απο το Swype κατ' εμε....

 

καποια προταση σε πληκτρολογιο σαν της gb με μεγαλα γραμματα?

Link to comment
Share on other sites

Alarm Clock Xtreme Free

 

 

Σε στυλ swype? Δεν υπαρχει καλυτερο απο το Swype κατ' εμε....

 

ναι μωρέ και μένα μου αρέσει αλλά τώρα που αναβάθμισα σε jb άλλαξε και αυτό, προτιμούσα της gb...

αυτό που μου σπάει περισσότερο τα νεύρα είναι ότι για να αλλάξεις γλώσσα πρέπει να κρατήσεις πατημένο το space και να επιλέξεις ποια θες...

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

ναι μωρέ και μένα μου αρέσει αλλά τώρα που αναβάθμισα σε jb άλλαξε και αυτό, προτιμούσα της gb...

αυτό που μου σπάει περισσότερο τα νεύρα είναι ότι για να αλλάξεις γλώσσα πρέπει να κρατήσεις πατημένο το space και να επιλέξεις ποια θες...

 

Η κατεβασε το swype απο το playstore (δεν ειναι ιδιο με το προεγκατερστημενο) η δες το shiftkey

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey.phone.trial

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσο αφορα την jelly ειμαι κομπλε τωρα??

και ελληνικο κινητο και ελληνικη jelly !! :)

http://s15.postimg.org/6bcc4sprf/image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί είναι συνέχεια ανοιχτό το Google Play Music στην JB με το που ανοίγεις το κινητό;

Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να μην ξεκινάει με την εκκίνηση;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί είναι συνέχεια ανοιχτό το Google Play Music στην JB με το που ανοίγεις το κινητό;

Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να μην ξεκινάει με την εκκίνηση;

 

Ναι δες στην σελίδα 274.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εγω με το που πηρα το κινητο περασα τη γερμανικη jb και ρουτ.τωρα που βγηε η ελληνικη την περναω απλα απο πανω μεσω οντιν η θα πρεπει να κανω και καποια αλλη διαδικασια πριν την περασω?sorry αν εχει απαντηθει αλλα μολις γυρισα απο διακοπες!!!
Link to comment
Share on other sites

οσοι καναμε τη βλακεια και περασαμε την jb απο πανω χωρις ρεσετ και εχουμε προβληματα τι μπορουμε να κανουμε?

Κάνε τώρα το ρεσετ αν δε το κανες καθόλου. Αν το κανες και έχεις προβλήματα, εγώ στη θέση σου θα έβαζα gingerbread και ξανά jellybean με τον σωστό τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να κάνω κι εγώ την αναβάθμιση.

Έκανα wipe data/factory reset μετα έκανα wipe cache partition, reboot. Μπαίνω στο Kies, μου βγάζει διαθέσιμη την αναβάθμιση, επιλέγω να την κάνω, ξεκινάει αλλα δεν την κάνει. Συλλέγει στοιχεία, και μετά επανασυνδέει το κινητο με το Kies και μου εμφανίζει ξανά το μήνυμα για την ανάθμιση. Τι να κάνω;

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...