Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια το στοκ keyboard σε JB γιατι ειναι τοσο υπερμικρο? :wacko:

 

Ναι ρε παιδια ξερετε κανενα στο market να ειναι σαν αυτο της gb?

Link to comment
Share on other sites

αφου επαναφεραμε την gb και μετα παλι στην jb με wipe και τα σχετικα επιτελους εχουμε παλι κινητο!!!!!!

 

πως επαναφερουμε gb παλι ??μεσω κιες η με αλλο τροπο?εχω βαλει κανονικα την jb με wipe και τα σχετικα αλλα πιστευω πως η gb ηταν πιο βολικη ως προς το να στελνεισ σμσ και καποια λοιπα πραματα.ευχαριστω :P

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια ξερετε κανενα στο market να ειναι σαν αυτο της gb?

 

το προεγκατεστημενο swype φερνει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στη jelly bean με το παρατεταμενο home button που εμφανιζεται και καλα αυτο το task killer μου φαινεται οτι δεν λειτουργει σωστα καθως δεν κλεινει το προγραμμα! Εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στη jelly bean με το παρατεταμενο home button που εμφανιζεται και καλα αυτο το task killer μου φαινεται οτι δεν λειτουργει σωστα καθως δεν κλεινει το προγραμμα! Εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο?

 

Ουτε σε μενα λειτουργει.. και δε ξερω αν ειναι φυσιολογικο. Πιο πολυ μου κανει πως αποθηκευει στιγμιότυπα- μικρογραφιες απο τις ανοιχτες εφαρμογες και εξυπηρετεί μονο για ενναλαγη εφαρμογων (πας απο τη μια στην αλλη και σ δειχνει ακριβως π ειχες μεινει) Κ απλα οταν τα κανεις εκαθαριση ολα απλα μαλλον σβηνει τις μικρογραφιες και την εφαρμογη ως επιλογη προς "εναλλαγη"

Link to comment
Share on other sites

πως επαναφερουμε gb παλι ??μεσω κιες η με αλλο τροπο?εχω βαλει κανονικα την jb με wipe και τα σχετικα αλλα πιστευω πως η gb ηταν πιο βολικη ως προς το να στελνεισ σμσ και καποια λοιπα πραματα.ευχαριστω :P

 

μεσω odin εγινε

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει root στην συσκευή (και μετά unroot) γίνεται αναβάθμιση από kies ; Η αναγνωρίζει το λογισμικό ότι έγινε παρέμβαση και δεν σε αφήνει;
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει root στην συσκευή (και μετά unroot) γίνεται αναβάθμιση από kies ; Η αναγνωρίζει το λογισμικό ότι έγινε παρέμβαση και δεν σε αφήνει;

Αν γίνει μόνο root μπορείς να κάνεις ενημερώσεις με το kies , δεν μπορούν να γίνουν OTA ( over the air) updates .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα αρχειο συμπιεσμενο που εχει τιτλο I9070XXLK2 OXXLI1 EUR CREECE ANDROID 2.3.6.

Αν το περασω στην sd card θα μπορεσω να κανω εγκατασταση την GB ή χρειαζομαι και κατι αλλα ?

Επισης μπορω να το περασω ετσι συμπιεσμενο ή πρεπει να το ξεζιπαρω.

 

Ευχαριστω

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα αρχειο συμπιεσμενο που εχει τιτλο I9070XXLK2 OXXLI1 EUR CREECE ANDROID 2.3.6.

Αν το περασω στην sd card θα μπορεσω να κανω εγκατασταση την GB ή χρειαζομαι και κατι αλλα ?

Επισης μπορω να το περασω ετσι συμπιεσμενο ή πρεπει να το ξεζιπαρω.

 

Ευχαριστω

 

Λογικά ειναι συμπιεσμένο αρχείο το οποίο πρέπει να το ανοίξεις και να χρησιμοποίησής αυτα που έχει μέσα στο odin ,ωστε να μπορέσεις να κάνεις το downgrade .

Διάβασε εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει μόνο root μπορείς να κάνεις ενημερώσεις με το kies , δεν μπορούν να γίνουν OTA ( over the air) updates .

 

για την ερωτηση ,που πιθανων να εχει απαντηθή, αλλα υπαρχει κανείς οδηγός στα ελληνικά για root; Αν ναι, θα βοηθούσε παρα πολύ. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ειναι συμπιεσμένο αρχείο το οποίο πρέπει να το ανοίξεις και να χρησιμοποίησής αυτα που έχει μέσα στο odin ,ωστε να μπορέσεις να κάνεις το downgrade .

Διάβασε εδω

 

Ολοκληρη επιστημη γραφει στο link που μου εστειλες, παντως σε ευχαριστω.

Δεν μπορω να καταλαβω ομως πως εξεταζω ποια ωερσιον εχω την 8gb ή την 16gb για να κατεβασω και το αντιστοιχο αρχειο.:wacko:

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει μόνο root μπορείς να κάνεις ενημερώσεις με το kies , δεν μπορούν να γίνουν OTA ( over the air) updates .

Για κάποιο λόγο ούτως η άλλως δεν μου βγάζει ενημέρωση μέσω ΟΤΑ, λέει ότι δεν υπάρχει..Μόνο στο kies την βρίσκει..οπότε μπορώ να κάνω root που το χρειάζομαι για ένα πρόγραμμα και όταν αποφασίσω να αναβαθμίσω μπορώ κανονικά μέσω kies .Βολεύει αυτό.

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στη jelly bean με το παρατεταμενο home button που εμφανιζεται και καλα αυτο το task killer μου φαινεται οτι δεν λειτουργει σωστα καθως δεν κλεινει το προγραμμα! Εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο?

 

 

 

Ουτε σε μενα λειτουργει.. και δε ξερω αν ειναι φυσιολογικο. Πιο πολυ μου κανει πως αποθηκευει στιγμιότυπα- μικρογραφιες απο τις ανοιχτες εφαρμογες και εξυπηρετεί μονο για ενναλαγη εφαρμογων (πας απο τη μια στην αλλη και σ δειχνει ακριβως π ειχες μεινει) Κ απλα οταν τα κανεις εκαθαριση ολα απλα μαλλον σβηνει τις μικρογραφιες και την εφαρμογη ως επιλογη προς "εναλλαγη"

 

Τι είναι αυτό που δεν σας λειτουργεί....γιατί δεν το κατάλαβα αυτό το

" δεν λειτουργει σωστα καθως δεν κλεινει το προγραμμα! "

Έκανε κατι πριν...το οποίο δεν σας δουλεύει τώρα στην 4.1.2 ???

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μενα λειτουργει.. και δε ξερω αν ειναι φυσιολογικο. Πιο πολυ μου κανει πως αποθηκευει στιγμιότυπα- μικρογραφιες απο τις ανοιχτες εφαρμογες και εξυπηρετεί μονο για ενναλαγη εφαρμογων (πας απο τη μια στην αλλη και σ δειχνει ακριβως π ειχες μεινει) Κ απλα οταν τα κανεις εκαθαριση ολα απλα μαλλον σβηνει τις μικρογραφιες και την εφαρμογη ως επιλογη προς "εναλλαγη"

 

ναι καπως ετσι! τι να πω :confused:

 

Τι είναι αυτό που δεν σας λειτουργεί....γιατί δεν το κατάλαβα αυτό το

" δεν λειτουργει σωστα καθως δεν κλεινει το προγραμμα! "

Έκανε κατι πριν...το οποίο δεν σας δουλεύει τώρα στην 4.1.2 ???

 

μου φαινεται πως με το swype tasker της jelly bean δεν κλεινει κανονικα την εφαρμογη δεν κανει δλδ επιβολη διακοπης !

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται πως με το swype tasker της jelly bean δεν κλεινει κανονικα την εφαρμογη δεν κανει δλδ επιβολη διακοπης !

 

Α αυτό εννοείς.....

Όχι επιβολή διακοπής δεν κάνει....

Αυτό που κάνει είναι να σταματάει το λεγόμενο multitasking.....

Δηλαδή όταν κάνεις swype μια εφαρμογή (ή πατώντας τον κάδο για όλες μαζί...)

Σταματάς να έχεις την επιλογή να επιτρέψεις σε αυτήν, από το σημείο που την άφησες....

Βέβαια δεν ισχύει για όλες τις εφαρμογές που βλέπεις σε αυτή τη λίστα...(ισχύει περισσότερο για τις τελευταίες)

Και λογικό είναι γιατί δεν μπορεί να κρατήσει τόσο μεγάλη προσωρινή μνήμη το τηλέφωνο....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, υπάρχει κανένας οδηγός στα Ελληνικά, για το πως μπορούμε να ξαναγυρίσουμε στην gb 2.3.6. ;

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια παρακολουθω το θεμα με την jelly μηνες τωρα για το ποτε θα βγει αν θα ειναι καλη για το κινητο μας απο οτι βλεπω ομως τωρα που βγηκε δεν το βλεπω πολυ ζεστο το θεμα κ θελω να κατσω σημερα να το αναβαθμισω εσεις τι λετε να το κανω η δεν αξιζει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια παρακολουθω το θεμα με την jelly μηνες τωρα για το ποτε θα βγει αν θα ειναι καλη για το κινητο μας απο οτι βλεπω ομως τωρα που βγηκε δεν το βλεπω πολυ ζεστο το θεμα κ θελω να κατσω σημερα να το αναβαθμισω εσεις τι λετε να το κανω η δεν αξιζει;

 

Εχει τα καλα της και τα κακα της η jelly bean! αλλαζει το κινητο ολοκληρο φιλε μου και περναει σε αλλη φαση!βεβαια υπαρχουν καποια bugs τα οποια σε αλλους εμφανιζονται και σε αλλους οχι! Εγω θα σου προτεινα να την κανεις την αναβαθμιση αλλα πρωτα διαβασρ τις τελευταιες 20 σελιδες ας πουμε (αν δεν το εχεις κανει ηδη) για να δεις τι γινεται!

 

Παιδια τρωει κατι κολληματα τις τελευταιες 2 μερες και δεν ξερω γιατι σε jb!εχει κανεις καμια ιδεα για το τι να κανω? Να κανω ενα wipe data/cache ξανα?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια παρακολουθω το θεμα με την jelly μηνες τωρα για το ποτε θα βγει αν θα ειναι καλη για το κινητο μας απο οτι βλεπω ομως τωρα που βγηκε δεν το βλεπω πολυ ζεστο το θεμα κ θελω να κατσω σημερα να το αναβαθμισω εσεις τι λετε να το κανω η δεν αξιζει;

 

Απο οτι διαβαζω, πολλοι θελουν γυρισουν στην gb αν εισαι σχετικος και μπορεις να κανεις μετα επιστροφη σε gb προχωρα σε jb,αν εισαι αδαης μεινε σε gb για μην το μετανοιωσεις και μετα δεν θα μπορεις να γυρισεις πισω

Link to comment
Share on other sites

Τα κολλήματα ίσως οφείλονται στον launcher αν έχεις βάλει. Εγώ με το κόλπο με τις 4 διεργασίες στο παρασκήνιο δεν εχω δει ποτέ το κινητό να κολλάει. Απλά χρειάζεται με το που ανοίγω το κινητό να κάνω την ρύθμιση. Επίσης αν δεν κλείνεις το κινητό ποτέ, να του κάνεις επανεκκίνηση συχνά π.χ κάθε 12 ώρες για να αδειάζει η ram. Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...