Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο ταλαιπωρια 3+ ωρων με το kies καταφερα να ολοκληρωσω την αναβαθμιση. Πριν και μετα εκανα μονο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Η βελτιωση ειναι αισθητη! Μεχρι στιγμης κανενα κολλημα,ουτε στη χρηση ιντερνετ ουτε στην προβολη βιντεο. Με τις καταλληλες ρυθμισεις πιστευω οτι θα ειναι ακομα καλυτερο! Καμια ιδεα για καποιον launcher?

 

1)https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=el

 

2)https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anddoes.launcher&hl=el

 

απο τους καλυτερους δοκιμασε και δες ποιος σου αρεσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά σε εσάς, όταν μεταφέρετε μια εφαρμογή στην κάρτα sd μέσω των ρυθμίσεων και μετά βγάζετε "έξω" συντόμευση, σας την κρατάει μετά από reboot?

Εμένα δεν μου κρατάει ούτε τις συντομεύσεις, αλλά ούτε και αν τις βάλω σε φακέλους!!!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε γινόνταν και με την GB. Μην αγχώνεσε. Όταν πήγα για κάποιο έλεγχο το κινητό μου στην αντιπροσωπεία μου το είχε πει ο τεχνικός.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω προσέξει ότι δεν μου ανοίγει ούτε αποθηκεύει τα συνημμένα στο yahoo mail μου ενώ στο gmail μου τ'ανοίγει κανονικά. Ποιός "expert" θα με βοηθήσει να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό? Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη και τα ευχαριστώ μου προκαταβολικά!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να κανεις δεν υπάρχει μεγάλη βελτίωση... Μονο η Samsung αν βγάλει κάποια καινούργια βελτιωμένη εκδοση....

 

να ρωτησω κατι αμα το ρουταρω μπορω να κανω μετα αναβαθμιση μεσω kies κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε εσάς, όταν μεταφέρετε μια εφαρμογή στην κάρτα sd μέσω των ρυθμίσεων και μετά βγάζετε "έξω" συντόμευση, σας την κρατάει μετά από reboot?

Εμένα δεν μου κρατάει ούτε τις συντομεύσεις, αλλά ούτε και αν τις βάλω σε φακέλους!!!

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα αποφάσισα να βάλω και εγώ την jelly bean ακολουθώντας τα βήματα που γράφτηκαν wipe data, wipe partition, update, wipe data, wipe partition και μόλις τελείωσα τα βήματα είδα ότι δεν είχε σβηστεί τίποτα απο το κινητό (και δεν είχα επιλεγμένο το αυτόματο backup) και έκανα και επαναφορά εργοστατιακών ρυθμίσεων με διαγραφή δεδομένων και format την κάρτα SD. εκτώς απο τα κολλήματα που τρώει το κινητό μάλιστα 2 φορές κρέμασε και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία για να σβήσει, κάποια κολλήματα στο google play όπως να μην εμφανίζει κάποια εικονίδια από τις εφαρμογές στο market κατά την κύλιση και να πρέπει να ξανακυλίσω την οθόνη μέχρι να χαθεί και μετά να εμφανιστεί το εικονίδιο το πιο σπαστικό πράγμα είναι αυτό που λέει ο φίλος ότι αν μετακινήσεις μια εφαρμογή στην SD χάνεται και το εικονίδιο που έχεις βγάλει σαν συντόμευση στα homescreans. Αυτό δεν συνέβαινε στην GB ο μόνος τρόπος για να μπορέσω να έχω τις εφαρμογές στις αρχικές οθόνες είναι φτιάχνοντας toolbars απο το elixir. Μπορεί να διορθωθεί? εκτως από εμας τους 2 το αντιμετοπίζει και κάποιος άλλος? Δεν ξέρω τι να κάνω σκέφτομαι να προσπαθήσω να ξαναβάλω την GB ή να βάλω άλλη έκδοση jellybean αφου το κάνω πρώτα root. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αμα το ρουταρω μπορω να κανω μετα αναβαθμιση μεσω kies κανονικα?

 

Όχι δεν μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορεις

Είσαι σίγουρος για αυτό ?

Αν γίνει μόνο root χωρίς να βάλεις custom rom ή kernel ενημέρωση απο το kies μπορείς να κάνεις ,αντίθετα OTA(over the air) δεν μπορείς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ειχα root μου εβγαζε μηνυμα στο kies οτι δεν μπορω να κανω update...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα αποφάσισα να βάλω και εγώ την jelly bean ακολουθώντας τα βήματα που γράφτηκαν wipe data, wipe partition, update, wipe data, wipe partition και μόλις τελείωσα τα βήματα είδα ότι δεν είχε σβηστεί τίποτα απο το κινητό (και δεν είχα επιλεγμένο το αυτόματο backup) και έκανα και επαναφορά εργοστατιακών ρυθμίσεων με διαγραφή δεδομένων και format την κάρτα SD. εκτώς απο τα κολλήματα που τρώει το κινητό μάλιστα 2 φορές κρέμασε και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία για να σβήσει, κάποια κολλήματα στο google play όπως να μην εμφανίζει κάποια εικονίδια από τις εφαρμογές στο market κατά την κύλιση και να πρέπει να ξανακυλίσω την οθόνη μέχρι να χαθεί και μετά να εμφανιστεί το εικονίδιο το πιο σπαστικό πράγμα είναι αυτό που λέει ο φίλος ότι αν μετακινήσεις μια εφαρμογή στην SD χάνεται και το εικονίδιο που έχεις βγάλει σαν συντόμευση στα homescreans. Αυτό δεν συνέβαινε στην GB ο μόνος τρόπος για να μπορέσω να έχω τις εφαρμογές στις αρχικές οθόνες είναι φτιάχνοντας toolbars απο το elixir. Μπορεί να διορθωθεί? εκτως από εμας τους 2 το αντιμετοπίζει και κάποιος άλλος? Δεν ξέρω τι να κάνω σκέφτομαι να προσπαθήσω να ξαναβάλω την GB ή να βάλω άλλη έκδοση jellybean αφου το κάνω πρώτα root. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ευχαριστώ.

 

Δηλαδή δόξα τον θεό που αποφάσισα να περιμένω και δεν προχώρησα άμεσα στην αναβάθμιση… γιατί με GB το κινητό είναι απλά απόλαυση.:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα στο κινητό του πατέρα μου jb. Υπάρχει καμία custom rom η κερνελ που να αξίζει να του περάσω ? Μόνο οι επιδόσεις με νοιαζουν..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δόξα τον θεό που αποφάσισα να περιμένω και δεν προχώρησα άμεσα στην αναβάθμιση… γιατί με GB το κινητό είναι απλά απόλαυση.:hunter:

 

Μην προχωρησεις!!!!

 

Όχι δεν μπορεις

 

:-( τοσο καλα τα πραγματα! Οκ thx φιλος!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ειμαι με 4.1.2 εδω και 4 μηνες ,τωρα εχω την ελληνικη.Eδω και ενα μηνα εχω κανει root του εχω βαλει cocore 6.8 του εχω βαλει και το seeder χρησιμοποιω τον TW αλλα παρολα αυτα παει σφαιρα πολυ smooth.Aργει 3 δευτερολεπτα να ανοιξει πχ επαφες αλλα απο τη στιγμη που θα το ανοιξει την επομενη φορα θα το ανοιξει με το που θα το πατησω χωρεις να πειραξω τη ram εννοειτε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ειμαι με 4.1.2 εδω και 4 μηνες ,τωρα εχω την ελληνικη.Eδω και ενα μηνα εχω κανει root του εχω βαλει cocore 6.8 του εχω βαλει και το seeder χρησιμοποιω τον TW αλλα παρολα αυτα παει σφαιρα πολυ smooth.Aργει 3 δευτερολεπτα να ανοιξει πχ επαφες αλλα απο τη στιγμη που θα το ανοιξει την επομενη φορα θα το ανοιξει με το που θα το πατησω χωρεις να πειραξω τη ram εννοειτε.

 

Βλεπεις τεραστια διαφορα με με ροοτ και c core 6.8?απο πριν που εισουν τελειως stock?

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις τεραστια διαφορα με με ροοτ και c core 6.8?απο πριν που εισουν τελειως stock?

 

Τεραστια..μου ελυσαι το προβλημα με το youtube και νομιζω μου μειωσε λιγο το lag μετα εβαλα και το seeder και τωρα παει σφαιρα ουτε lag ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ειμαι με 4.1.2 εδω και 4 μηνες ,τωρα εχω την ελληνικη.Eδω και ενα μηνα εχω κανει root του εχω βαλει cocore 6.8 του εχω βαλει και το seeder χρησιμοποιω τον TW αλλα παρολα αυτα παει σφαιρα πολυ smooth.Aργει 3 δευτερολεπτα να ανοιξει πχ επαφες αλλα απο τη στιγμη που θα το ανοιξει την επομενη φορα θα το ανοιξει με το που θα το πατησω χωρεις να πειραξω τη ram εννοειτε.

 

Έχουμε διαφορετικά σημεία αναφοράς για το smooth.

 

Του πατέρα μου πάει όντως σφαίρα (stock 4.1, ούτε task killer, ούτε εφαρμογές σε SD κτλ).. αν αργούσε να ανοίξει κάτι έστω και 1 sec, θα το πατούσε 2 φορές και το 2ο κλικ θα αντιστοιχούσε μέσα στην εφαρμογή.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως παιδιά από την στιγμή που έβαλα jb μέχρι σήμερα έμεινα ικανοποιημένος και ποτέ δεν σκέφτηκα να γυρίσω στην αρχαία πλέον gb!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το συμπερασμα που βγαινει ειναι οτι η jb εχει ωραιο μενου, task bar,widgets κτλ, αλλα αρκετα προβληματα.

 

Ακριβως! Η σκετη jb ειναι ετσι! Αμα ροοταρεις και βαλεις αλλο κερνελ απο οτι λενε συμφορουμητες ολα γινονται καλυτερα!

 

Τεραστια..μου ελυσαι το προβλημα με το youtube και νομιζω μου μειωσε λιγο το lag μετα εβαλα και το seeder και τωρα παει σφαιρα ουτε lag ουτε τιποτα

 

Τοσο πολυ ε? Θελω πολυ να το ροοταρω και να αλλαξω κερνελ αλλα φοβαμαι μην γινει τπτ! Το ροοτ ειδα οτι ειναι πολυ ευκολο! Σου ειναι ευκολο καποιο λινκ πως ευκολα και χωρις προβληματα μπορω να αλλαξω κερνελ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα root σε τηλέφωνο που μου είχαν δώσει, η διαδικασία ήταν 1 λεπτό.

 

Κατέβαζες το root.zip στην εξωτερική κάρτα σου, έμπαινες σε recovery και το έτρεχες.

Υπερβολικά απλό!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ ε? Θελω πολυ να το ροοταρω και να αλλαξω κερνελ αλλα φοβαμαι μην γινει τπτ! Το ροοτ ειδα οτι ειναι πολυ ευκολο! Σου ειναι ευκολο καποιο λινκ πως ευκολα και χωρις προβληματα μπορω να αλλαξω κερνελ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1939528

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εδώ είναι το σωστό thread του CoCore kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597

Κατέβασε τον 7,2 λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εδώ είναι το σωστό thread του CoCore kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597

Κατέβασε τον 7,2 λειτουργεί απροβλημάτιστα.

 

οκ ευχαριστω αλλα δεν νομιζω να το βαλω γιατι βλεπω ειναι καπως η διαδικασια οχι τοσο απλη! :wacko: αυτο με τα quotes τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Με stock Ελληνική 4.1.2 σας σβήνει το κινητό όταν η μπαταρία πέσει κάτω από 15%? Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...