Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τι γίνεται με το flash player και σε ποιους browsers δουλεύουν?

Μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει καλύτερα?

Με την διαδικασία στη σελ. 274 δεν δουλεύει παρα μόνο στον stock.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σιγουρα υπαρχουν ακομα αρκετοι που δεν εχουν περασει τν 4.1.2 ακομα!Ισως περιμενουν να δουνε πως θα λυθουν καποια προβληματα πχ (you tube) κ τα λοιπα!! Παντως γνωριζω 3-4 γνωστους που βρισκονται σε κατασταση αναμονης,οπως κ εγω φυσικα!Για καποιους ειναι ευκολο εαν δεν μεινουν ευχαριστημενοι με 4.1.2 να γυρισουν σε gingerbr. πολυ ευκολα!Για καποιους αλλους ειναι διαδικασια βουνο,(Ασχετοι) οπως εγω και φοβουνται να κανουν καποιο λαθος και δημιουργησουν θεμα με την συσκευη.(service):wacko:

 

Μια απο τα ιδια αδελφε ... :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια sos πριν 10 λεπτα ηταν ολα καλα και ξαφνικα δεν παιζει το εξωτερικο ηχειο με καλουν και δονητε μονο το εσωτερικο παιζει οπως κ τα ακουστικα στις ρυθμισεις ειναι ολα τερμα μηπως φταει η jelly?εχω κανει κ επανεκινησεις τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα υπαρχουν ακομα αρκετοι που δεν εχουν περασει τν 4.1.2 ακομα!Ισως περιμενουν να δουνε πως θα λυθουν καποια προβληματα πχ (you tube) κ τα λοιπα!! Παντως γνωριζω 3-4 γνωστους που βρισκονται σε κατασταση αναμονης,οπως κ εγω φυσικα!Για καποιους ειναι ευκολο εαν δεν μεινουν ευχαριστημενοι με 4.1.2 να γυρισουν σε gingerbr. πολυ ευκολα!Για καποιους αλλους ειναι διαδικασια βουνο,(Ασχετοι) οπως εγω και φοβουνται να κανουν καποιο λαθος και δημιουργησουν θεμα με την συσκευη.(service):wacko:

 

Μια απο τα ιδια αδελφε ... :confused::confused:

 

Συμφωνώ και επαυξάνω :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Επιδει βρικα να πουλησω το εν λογο κινιτο.

Τι πρεπει να κανω για να καθαρισουν τα παντα απο το κινιτο? Με Factory settings αν και ελεγε οτι θα σβισει τα παντα δεν το εκανε.

Πρεπει να κανω Hard Reset ή κατι τετοιο? και αν ναι ΠΩΣ?

Ευχαριστω πολυ

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Επιδει βρικα να πουλησω το εν λογο κινιτο.

Τι πρεπει να κανω για να καθαρισουν τα παντα απο το κινιτο? Με Factory settings αν και ελεγε οτι θα σβισει τα παντα δεν το εκανε.

Πρεπει να κανω Hard Reset ή κατι τετοιο? και αν ναι ΠΩΣ?

Ευχαριστω πολυ

 

http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-s-advance-i9070-hard-reset.html

για ριξε μια ματια εδω στην τελευταια παραγραφο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Επιδει βρικα να πουλησω το εν λογο κινιτο.

Τι πρεπει να κανω για να καθαρισουν τα παντα απο το κινιτο? Με Factory settings αν και ελεγε οτι θα σβισει τα παντα δεν το εκανε.

Πρεπει να κανω Hard Reset ή κατι τετοιο? και αν ναι ΠΩΣ?

Ευχαριστω πολυ

 

Προδότη…! χάχα αστειεύομαι φυσικά!

Εγώ πάντως μια φορά που έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σβήστηκαν τα πάντα…

Και το κάνεις από τις ρυθμίσεις-->απόρρητο-->επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Προδότη…! χάχα αστειεύομαι φυσικά!

Εγώ πάντως μια φορά που έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σβήστηκαν τα πάντα…

Και το κάνεις από τις ρυθμίσεις-->απόρρητο-->επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

 

Το εκανα αλλα εβαλα το κινιτο με καλοδιο στο pc και βρικα φωτογραφιες αρκετες πχ στο κινητο!

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα εβαλα το κινιτο με καλοδιο στο pc και βρικα φωτογραφιες αρκετες πχ στο κινητο!

 

αν εισαι ρουτ μπορω να σου πω μια διαδικασια που δε θα μεινει τπτ στο κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα.....με την ληψη σηματος του κινητου.

πρεπει να βγαινω παντα σε ανοιχτο χωρο,για να μιλησω.αν ειμαι μεσα στο σπιτι δειχνει οτι εχει λιγο σημα (2 στηλες) αλλα οταν το σηκωνω δεν ακουω τιποτα η ακουω διακεκκομενα!

ειναι δυνατον κινητο τετοιας εποχης κ να μην εχει καλη ληψη.....ενα κινητο 10 ευρω να παρω καλυτερη ληψη θα εχει.

Κοσμοτε ειναι ο φορεας!

ουφ αγανακτησα

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα εβαλα το κινιτο με καλοδιο στο pc και βρικα φωτογραφιες αρκετες πχ στο κινητο!

 

Ρυθμίσεις-δημιουργία αντίγραφον-επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων-κλικ στο διαμόρφωση συσκευής usb-επαναφορά συσκευής.

 

Μόλις φορτώσει το android κλείνεις τι συσκευή,μπαίνεις recovery me volume up + home + power και πατάς wipe data/factory reset.

Δεν θα μείνει τίποτα.

Τσέκαρε το μετά

 

ilias300:Μήπως φταίει ο πάροχος?Γενικά τελευταία το σήμα σε αρκετές εταιρίες για να μην πω σε όλες είναι για κλάματα.

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

ilias300:Μήπως φταίει ο πάροχος?Γενικά τελευταία το σήμα σε αρκετές εταιρίες για να μην πω σε όλες είναι για κλάματα.

 

 

γι αυτο το αναφερω εδω.....για να πειτε την γνωμη σας....εχετε τετοιο θεμα εσεις?

κ βεβαια δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι....εκτος απο το να αλλαξω παροχο,το οποιο δεν το σκεφτομαι,καθοτι η Κοσμοτε εχει σημα καμπανα ως γνωστον :)))))))))

Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα.....με την ληψη σηματος του κινητου.

πρεπει να βγαινω παντα σε ανοιχτο χωρο,για να μιλησω.αν ειμαι μεσα στο σπιτι δειχνει οτι εχει λιγο σημα (2 στηλες) αλλα οταν το σηκωνω δεν ακουω τιποτα η ακουω διακεκκομενα!

ειναι δυνατον κινητο τετοιας εποχης κ να μην εχει καλη ληψη.....ενα κινητο 10 ευρω να παρω καλυτερη ληψη θα εχει.

Κοσμοτε ειναι ο φορεας!

ουφ αγανακτησα

 

για πηγαινε ρυθμισεις-περισσοτερες ρυθμισεις-δικτυα κινιτης τηλεφωνιας-λειτουργια δικυου.λογικα θα ειναι στο αυτοματο.τσεκαρε αυτο που μεει μονο gsm.με αυτον τον τροπο εχεις καλυτερο σημα και δεν εχεις τοσο καλο σημα για 3g.αλλα δοκιμασε το μηπως δεις διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

ilias300:Μήπως φταίει ο πάροχος?Γενικά τελευταία το σήμα σε αρκετές εταιρίες για να μην πω σε όλες είναι για κλάματα.

 

 

γι αυτο το αναφερω εδω.....για να πειτε την γνωμη σας....εχετε τετοιο θεμα εσεις?

κ βεβαια δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι....εκτος απο το να αλλαξω παροχο,το οποιο δεν το σκεφτομαι,καθοτι η Κοσμοτε εχει σημα καμπανα ως γνωστον :)))))))))

 

Περνα μια βόλτα και από δω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=24

να σε πιάσει η καρδια σου με ιστορίες καθημερινής τρέλας και σπάσιμο νεύρων!!

Σε εμενα με κοσμοτέ,σε δυο συσκευές,sadvance και iphone4 δεν αντιμετωπίζω τρελό πρόβλημα.

τώρα άμα δεν έχεις κεραία κοντά άστα βράστα.

Μονο στο σπίτι στο κάνει? Στη δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

για πηγαινε ρυθμισεις-περισσοτερες ρυθμισεις-δικτυα κινιτης τηλεφωνιας-λειτουργια δικυου.λογικα θα ειναι στο αυτοματο.τσεκαρε αυτο που μεει μονο gsm.με αυτον τον τροπο εχεις καλυτερο σημα και δεν εχεις τοσο καλο σημα για 3g.αλλα δοκιμασε το μηπως δεις διαφορα.

 

δεν το βρισκω αυτο που λες,με την σειρα που λες......να σου πω οτι εχω την μανα εκδοση κ οχι JB

αν κανω καπου λαθος,πες μ πιο αναλυτικα.

ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

δεν το βρισκω αυτο που λες,με την σειρα που λες......να σου πω οτι εχω την μανα εκδοση κ οχι JB

αν κανω καπου λαθος,πες μ πιο αναλυτικα.

ευχαριστω φιλε

 

εχω jb και δε θυμαμαι στην gb πως παει δεν την ειχα ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Περνα μια βόλτα και από δω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=24

να σε πιάσει η καρδια σου με ιστορίες καθημερινής τρέλας και σπάσιμο νεύρων!!

Σε εμενα με κοσμοτέ,σε δυο συσκευές,sadvance και iphone4 δεν αντιμετωπίζω τρελό πρόβλημα.

τώρα άμα δεν έχεις κεραία κοντά άστα βράστα.

Μονο στο σπίτι στο κάνει? Στη δουλειά?

 

 

αν δεν ειμαι εξω σε ανοιχτο χωρο κ καθαρο ουρανο κ υπαρχουσα θερμοκρασια σωματος

ακουω σπασμωδικα.....τελιως ξενερα!

οποιος μπορει να βοηθησει με κατι αλλαγες που ειπε το προηγουμενο παλικαρι με gsm κ 3g κ.τ.λ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ KIES ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΚΟΛΗΣΕ ΣΤΟ 60% ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ.

ΟΤΑ ΤΟ ΞΑΝΑΕΒΑΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ USB ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΑΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΕΣΟΥ ΚΙΕS

ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ U8500 USB ROM ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΘΗΚΕ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ DRIVERS ALLA MATAIA

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει να βοηθησει καποιος η αν του εχει συμβει σταματησε ξαφνικα να δουλευει το εξωτερικο ηχειο εκει που επαιζα μουσικη σταματησε και το προβλημα ειναι οτι δεν ακουω τις κλησεις μονο δονηση δουλευει
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει να βοηθησει καποιος η αν του εχει συμβει σταματησε ξαφνικα να δουλευει το εξωτερικο ηχειο εκει που επαιζα μουσικη σταματησε και το προβλημα ειναι οτι δεν ακουω τις κλησεις μονο δονηση δουλευει

 

μαλλον θελει αλλαγη,πας για σερβις,πηγαινε στο χαιδαρι,

SMARTEC ΑΕ

Εξουσιοδοτημένο Service Κινητών Τηλεφώνων

 

Φειδιππίδου 7, Χαϊδάρι - Παλατάκι, 12461, ΑΤΤΙΚΗΣ Τηλέφωνο : 2105820000

 

και αυτο ισχυει 100%,προσωπικη εμπειρια, http://www.smartec.gr/hourservice.php

Edited by manos11
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει να βοηθησει καποιος η αν του εχει συμβει σταματησε ξαφνικα να δουλευει το εξωτερικο ηχειο εκει που επαιζα μουσικη σταματησε και το προβλημα ειναι οτι δεν ακουω τις κλησεις μονο δονηση δουλευει

 

λιγο τραβηγμενο αλλα μηπως εχεις κλεισει τους ηχους απο κουρτινα και εχεις αφησει μονο δονηση?γιατι αν θυμαμαι καλα στα settings μπορει να φαινονται ολα φουλ και απο κουρτινα να ειναι απενργοποιημενη η ενταση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια αλλα τιποτα μαλλον καηκε κ απορω γιατι ουτε εξαμηνο δεν κλεισει παντως δεν μου εχει πεσει ακομα κατω μηπως ειναι κανενα κολπο της jelly?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,πριν κάνω την αναβάθμιση είχα κάνει backup μέσω μιας εφαρμογής τις εφαρμογές,όταν έκανα αναβάθμιση και factory reset έχασα όλες τις εφαρμογές αλλά και πάλι έχω λίγο αποθηκευτικό χώρο μέσα! Τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...