Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιλαμβάνεσαι τι είναι το root έτσι?

Ξέρεις!

 

Προσπαθώ να βοηθήσω, όχι να μπω σε διαμάχες τύπου "έπρεπε να μου το πεις, εγώ δεν ήξερα τι έκανα, εσύ μου είπες κλπ"

 

:)

 

Λοιπόν, στο advance που αναβάθμισα ακολούθησα αυτόν τον οδηγό

http://m.ibtimes.co.uk/galaxy-s-advance-root-i9070xxlqg-android412-jellybean-485079.html

 

Προϋποθέτει να έχεις 4.1.2 XXLQG.

Διπλοτσεκαρισε το!

 

Ακολουθείς από τη μέση του κειμένου και κάτω, εκεί που λέει "Step 1".

 

Είναι εύκολο αλλά ταυτόχρονα θέλει και λίγο προσοχή στο τι πατάς στο recovery...

 

ναι βρε, είχα ενα ΖΤΕ και το είχα αποδομήσει πολλές φορές..

θα το δοκιμάσω..

και κάτι προγράμματα που κανουν calibration την μπαταρία ήθελαν root..

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις εκανα εδω και καμια ωρα αναβαθμιση σε JB. Αρχησε κτ κολληματακια οταν πηγα να γραψω μυνημα κ ηταν κολλημενο για ωρα. Εχει καποιες διαφορες που κανει να φαινεται το κινητο πιο γρηγορο αλλα θα το τσεκαρω στις επομενες μερες. Φαινετε να ρολλαρει πιο ομαλα και οχι αγαρμπα οπως πριν. Youtube με το που περασα αναβαθμσιη μου εβγαλε και ενημερωση ρολαρει πολυ γλυκα αλλα οταν κανεις πληρη την οθονη δν μπορεις να προσχωρησεις το βιντεακι.. τραγικο απλα.. Αυτα.. παραπανω εντυπωσεις τις επομενες μερες.. Αν δν μ'αρεσει παω για σκαλισματακι μιας και δν κατεχω εγω αλλα καποιοι φιλοι μου. (root κτλπ).
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε, είχα ενα ΖΤΕ και το είχα αποδομήσει πολλές φορές..

θα το δοκιμάσω..

και κάτι προγράμματα που κανουν calibration την μπαταρία ήθελαν root..

 

Οκ :)

 

Κι εδώ για xxlqe http://m.ibtimes.co.uk/galaxy-s-advance-root-i9070xxlqg-android412-jellybean-485079.html

Αν και βλέπω ότι το αρχείο root είναι ακριβώς το ίδιο..

 

Δες τι έχεις εσύ και διάλεξε το σωστό :)

'Η γράψε πάλι εδώ να το δούμε μαζί...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματια και σε αυτό αν θέλεις.

Αν και για κάποιο λόγο πιστεύω ότι θα είναι το ίδιο αρχείο που προτείνει ο agiorgitis.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087424

 

It doesn't increase the binary counter!

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα εδω και καμια ωρα αναβαθμιση σε JB. Αρχησε κτ κολληματακια οταν πηγα να γραψω μυνημα κ ηταν κολλημενο για ωρα. Εχει καποιες διαφορες που κανει να φαινεται το κινητο πιο γρηγορο αλλα θα το τσεκαρω στις επομενες μερες. Φαινετε να ρολλαρει πιο ομαλα και οχι αγαρμπα οπως πριν. Youtube με το που περασα αναβαθμσιη μου εβγαλε και ενημερωση ρολαρει πολυ γλυκα αλλα οταν κανεις πληρη την οθονη δν μπορεις να προσχωρησεις το βιντεακι.. τραγικο απλα.. Αυτα.. παραπανω εντυπωσεις τις επομενες μερες.. Αν δν μ'αρεσει παω για σκαλισματακι μιας και δν κατεχω εγω αλλα καποιοι φιλοι μου. (root κτλπ).

 

Κάνε ένα factory reset για να μην έχεις αυτά τα κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια γρηγορη ερωτηση.ειχα την γερμανικη jb και περασα την ελληνικη οταν βγηκε.το csc ομως αντι για EUR εγινε NEE.αν κανω ρουτ και αλλαξω το csc με αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=el

σε EUR και το επεναφερω με το οντιν (φλασαρισμα την ελληνικη παλι) θα μεινει το EUR csc και θα φυγει το ρουτ?το εχει δοκιμασει καποιος?μετα θα ειναι κανονικα η <<ελληνικη>> εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια γρηγορη ερωτηση.ειχα την γερμανικη jb και περασα την ελληνικη οταν βγηκε.το csc ομως αντι για EUR εγινε NEE.αν κανω ρουτ και αλλαξω το csc με αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=el

σε EUR και το επεναφερω με το οντιν (φλασαρισμα την ελληνικη παλι) θα μεινει το EUR csc και θα φυγει το ρουτ?το εχει δοκιμασει καποιος?μετα θα ειναι κανονικα η <<ελληνικη>> εκδοση?

 

Μπορείς να αλλάξεις το csc με το πρόγραμμα ( θα γίνει factory reset ) και δεν χρειαζεται να περάσεις ξανά την ελληνική ώστε να χάσεις το root.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με το flash player και σε ποιους browsers δουλεύουν?

Μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει καλύτερα?

Με την διαδικασία στη σελ. 274 δεν δουλεύει παρα μόνο στον stock.

 

εμένα με dolphin δουλέυει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε μένα μετά την αναβάθμιση σε jellybean αργεί συχνά να ανοίξει τον dialer και το μητρώο κλήσεων (κάνει 3-4 δευτερόλεπτα). Αργεί επίσης να ανοίξει και τα μηνύματα αλλά εκεί, άντε, το καταλαβαίνω γιατί έχω εκατοντάδες, αν και στη gingerbread δεν αργούσε. Έκανα όλα τα factory resets πριν και μετά κανονικά.

 

Διάβασα σε ξένα forum ότι είναι συχνό πρόβλημα και συμβαίνει και σε galaxy s3. Να σημειώσω ότι αυτό συμβαίνει όταν το κινητό το έχεις αφήσει για κάποια ώρα στο stand by. Αν π.χ πας μετά από ώρα να κάνεις ένα τηλέφωνο, αργεί να ανοίξει το μητρώο κλήσεων/dialer κτλ. αλλά αν πας καπάκι μετά να το ανοίξεις, δουλεύει οκ. Κάτι διάβασα ότι παίζει με την cache στη jb που το προκαλεί αυτό.

 

Συμβαίνει σε άλλους εδώ με την ελληνική έκδοση σε no root κινητό; Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε μένα μετά την αναβάθμιση σε jellybean αργεί συχνά να ανοίξει τον dialer και το μητρώο κλήσεων (κάνει 3-4 δευτερόλεπτα). Αργεί επίσης να ανοίξει και τα μηνύματα αλλά εκεί, άντε, το καταλαβαίνω γιατί έχω εκατοντάδες, αν και στη gingerbread δεν αργούσε. Έκανα όλα τα factory resets πριν και μετά κανονικά.

 

Διάβασα σε ξένα forum ότι είναι συχνό πρόβλημα και συμβαίνει και σε galaxy s3. Να σημειώσω ότι αυτό συμβαίνει όταν το κινητό το έχεις αφήσει για κάποια ώρα στο stand by. Αν π.χ πας μετά από ώρα να κάνεις ένα τηλέφωνο, αργεί να ανοίξει το μητρώο κλήσεων/dialer κτλ. αλλά αν πας καπάκι μετά να το ανοίξεις, δουλεύει οκ. Κάτι διάβασα ότι παίζει με την cache στη jb που το προκαλεί αυτό.

 

Συμβαίνει σε άλλους εδώ με την ελληνική έκδοση σε no root κινητό; Καμιά ιδέα;

 

Και μένα τα ίδια.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχουν δώσει μεγάλη προτεραιότητα στον dialer, οπότε μόλις ανοίγετε 3-4 άλλα προγράμματα να τον κλείνει...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το ποσα χρήματα διαθέτης.Έχεις περιορισμό στο μέγεθος τις συσκευής?Ίντσες?

Πάντως αν είσαι εντός εγγύησης μην το αφήσεις έτσι.

Πας εκεί και τους λες δεν δουλεύει η συσκευή.(Βάλτο σε ένα μπολ με ρύζι όλο το βραδυ και αστο θαμμένο μέσα)

 

Το έδωσα στο γερμανό για φτιάξιμο, δεν τους ειπα για το νερό, τόνισα στο γεγονλος οτι εκαιγε παρα πολύ και δεν ανοιγε, κ το εστειλαν Αθήνα (βρίσκομαι Κέρκυρα για λίγο καιρό). Τώρα απλά περιμένω!

Τώρα που λές για το μέγεθος της οθόνης δεν έχω κάποιο θέμα, απο ότι έχω για τα χρήματα. Δεκέμβρη αγόρασα 280 το σόνι, οπότε αν δεν φτιαχτεί τώρα δεν μπορω να χαλάσω πάνω απο 200 ευρώ. Είδα και το s3 mini αλλα δεν μυ άρεσε πολυ το σχήα του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, ξέρει κάποιος να μου πει γιατι χωρις λογο το κινητο μου σβηνει και αναβει απο μονο του?
Link to comment
Share on other sites

λες μπα ,δεν τον βλεπω και αν ,γυρω στο πασχα του 2015 το κοβω

 

http://au.ibtimes.com/articles/505410/20130912/android-4-kitkat-os-13-samsung-galaxy.htm#.UjILAX_YXBJ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, ξέρει κάποιος να μου πει γιατι χωρις λογο το κινητο μου σβηνει και αναβει απο μονο του?

 

Κάποια εφαρμογή ευθύνεται ,ψάξε στις τελευταίες που εγκατέστησες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

λες μπα ,δεν τον βλεπω και αν ,γυρω στο πασχα του 2015 το κοβω

 

http://au.ibtimes.com/articles/505410/20130912/android-4-kitkat-os-13-samsung-galaxy.htm#.UjILAX_YXBJ

 

Και νωρις λες! :lol:

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα στο γερμανό για φτιάξιμο, δεν τους ειπα για το νερό, τόνισα στο γεγονλος οτι εκαιγε παρα πολύ και δεν ανοιγε, κ το εστειλαν Αθήνα (βρίσκομαι Κέρκυρα για λίγο καιρό). Τώρα απλά περιμένω!

Τώρα που λές για το μέγεθος της οθόνης δεν έχω κάποιο θέμα, απο ότι έχω για τα χρήματα. Δεκέμβρη αγόρασα 280 το σόνι, οπότε αν δεν φτιαχτεί τώρα δεν μπορω να χαλάσω πάνω απο 200 ευρώ. Είδα και το s3 mini αλλα δεν μυ άρεσε πολυ το σχήα του.

 

Λοιπόν κάτοχος sadvance εδώ αλλα θα σου μιλήσω ειλικρινά.

Στη γυναικα πήρα s3mini.(δεν μας φτάνουν η τσάντες που είναι πανάκριβες,ήθελε και το s3mini! ρε τι τραβάμε!!)

Μπορεί στα χαρτιά το s3mini να δείχνει ίδιο με το δικό μας εκτος τις περισσότερης ram αλλα φιλε μου σε καθημερινή χρήση βλέπεις διαφορα.

Είναι καλύτερη συσκευή.Άντε να πούμε, δεν είναι καλύτερη συσκευή, θα πούμε όμως ότι τρέχει καλύτερα το android 4.1.2 σίγουρα.

και μιλάμε τώρα σε συσκευή που έχει μέσα άπειρη σαβούρα από τον χρηστη,στην συγκεκριμένη περίπτωση της γυναικας.

Αν θες ξανά σκέψου την αγορά.Ρίξε μια ματια και στο core αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία μαζί του.

Στο δικό μου για να έχω αντίστοιχη απόκριση στα πάντα όπως στο s3mini ,μονο με CyanogenMod το είδα ,με ότι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic

απλα ηθελα να το γραψω διαβαζοντας αυτο που εγραψε καποιος προηγουμένως για το οτι το s3mini τρεχει καλυτερα.

 

Εχθες ειδα για πρωτη φορα και επαιξα λιγο με ενα vodafone smart mini το οποιο τρεχει 4.1.1 και κανει 89 ευρω. Νομιζω εχει 1 ghz επεξεργαστη (δε ξερω αν ειναι διπυρηνος) και ραμ 512.

Εχει καποια σαβουρα απο τη βονταφον αλλα σε γενικες γραμμες θυμιζει πολυ στοκ android. Ετρεχε την 4.1.1 αψογα. Ηταν πολυ φορτομενο με εφαρμογες, τις οποιες αργουσε να φορτωσει (λογικο με τα χαρακτηριστικα του) αλλα σκρολαρε τελεια, οταν τις ανοιγε. οτι ηταν "ενσωματωμενο" ανοιγε σφαιρα (dialer, epafes, explorer ρυθισεις κτλ) και μπορουσες να δεις πως πραγματικα ειναι το project butter. Δεν ειχε καμια σχεση με αλλα τις κατηγοριας του (πχ κατι xperia η lg) και δυστυχως η αληθεια ειναι πως ετρωγε και το δικο μας, αφου μεσα σε 4 ωρες που το χαζεψα αρκετα δεν ειδα το παραμικρο λαγκ. Αν εξαιρέσεις την οθονη και την ποιοτητα της καμερας, δε θα μπορουσες να πεισεις καποιον οτι το vodafone ειναι χειροτερο στα χαρτια απο το s advance.

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δωστε μου ενα link να κατεβασω την 4.1.2.

Απο τα link του samsung-updates δε κατεβαινει με τιποτα. Μας δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καιρό να παρακολουθήσω το θέμα μου επιτρέπετε να ρωτήσω αν εχει βγει στην Ελλάδα επίσημα η JB; (πιθανότατα η απάντηση να είναι αυτη: :lol: )

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καιρό να παρακολουθήσω το θέμα μου επιτρέπετε να ρωτήσω αν εχει βγει στην Ελλάδα επίσημα η JB; (πιθανότατα η απάντηση να είναι αυτη: :lol: )

Ευχαριστώ!

 

Ναι έχει βγει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...