Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, όταν πάω να κάνω εγκατάσταση την Kernel μου βγάζει πρόβλημα γράφοντας : Ε:signature verification failed. Τι μπορεί να φταίει σε αυτήν την περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, όταν πάω να κάνω εγκατάσταση την Kernel μου βγάζει πρόβλημα γράφοντας : Ε:signature verification failed. Τι μπορεί να φταίει σε αυτήν την περίπτωση;

 

Υποθέτω οτι προσπαθείς να το εγκαταστήσεις απο custom recovery .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι,κάτι πήρε το μάτι μου.... :D Πως το βγάζω αυτό για να επιτύχει η εγκατάσταση; Σόρρυ αλλά είμαι Newbie
Link to comment
Share on other sites

Εκτος από το αρχείο root χρειάζεσαι αλλα δυο αρχεία.

Δηλαδή στην sd θα έχεις root-update-cocore.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

ακολουθείς τα βήματα στο B) ROOTING, KERNEL & TWRP/CWM:

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου με jb κάνει να ανοίξει τον dialer τις επαφές και τα μηνύματα γύρω στα 2 άντε 3 δευτερόλεπτα μερικές φορές. Αυτό μόνο την πρώτη φορά! Μετά τα ανοίγει χωρίς καθυστέρηση. Σε σας καθυστερεί περισσότερο; Γιατί αναφέρθηκε χρόνος 15 δευτερολέπτων από κάποιον φίλο. Συμφωνώ ότι το πόσο καλό είναι ένα κινητό έχει να κάνει με το τι είδους χρήση υφίσταται αλλά πολλά άτομα εδώ μέσα μεταξύ των οποίων και εγώ δεν αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με την αναβάθμιση στα βίντεο και δε μας κολλάει. Σε αυτούς που έχουν πρόβλημα αυτό μπορεί να συμβαίνει για κάποιον αγνωστο λόγο ή πολύ απλά δεν την πέρασαν σωστά. Αν είχα πρόβλημα θα ρωτούσα σε ένα samsung service να μου την περάσουν σωστά ή θα ξαναπροσπαθούσα να την περάσω με odin γυρνώντας πρώτα σε gb και μετά από πάνω την jb.

Edit : Στα μηνύματα αργεί 2 δευτερόλεπτα να τα ανοίξει πολλές φορές τα άλλα από την δεύτερη φορά και μετά όπως έγραψα και πριν χωρίς καθυστέρηση

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα συμπερασματα ειναι οτι οποιος επιθυμει να αναβαθμισει τον advance σε 4.1.2,θα πρεπει να κανει και αυτοματως ROOT για να μπορεσει να ανταπεξέλθει στην ομαλη λειτουργια (RAM) και χρηση της jelly bean χωρις κολληματα, και φυσικα να αδειάσει την σαβουρα της Samsung!!Tο προβλημα τις jelly bean σε ολα τα κινητα που εχουν 4.1 και πανω,ειναι οτι η Samsung δεν αφηνει να αποθηκευσεις εφαρμογες στην καρτ sd!!!!Mονο videos τραγουδια και φωτο!!!!:wacko::wacko:Εχω ενα galaxy S II plus και εχω ακριβως αυτο το προβλημα.Ολα στην εσωτερικη μνημη του κινητου!!:down:!Ο βασικοτερος λογος που δεν περναω στην αναβαθμηση σε 4.1.2 ειναι (και) αυτος!Το κινητο πεταει με g.b αναμφισβήτητα!Εχω βαλει μεσα τα αντερα του και δεν καταλαβαινει τιποτα!8gb εξωτερικη αρκετα γεματη και το κινητο ουτε κιχ!!Και τα περισσοτερα gb ειναι εφαρμογες!!Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με το κινητο στην κατασταση που ειναι (gb) και εκει θα μεινω!!Στην τελικη η jelly bean εχει καποια επιπλεον πραγματα να σου προσφερει αλλα τι?μεχρι εκει!!!Σημασια και προτεραιότητα για εμενα ειναι να δουλευει σωστα το κινητο!!! Edited by bvgteam
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα συμπερασματα ειναι οτι οποιος επιθυμει να αναβαθμισει τον advance σε 4.1.2,θα πρεπει να κανει και αυτοματως ROOT για να μπορεσει να ανταπεξέλθει στην ομαλη λειτουργια (RAM) και χρηση της jelly bean χωρις κολληματα, και φυσικα να αδειάσει την σαβουρα της Samsung!!Tο προβλημα τις jelly bean σε ολα τα κινητα που εχουν 4.1 και πανω,ειναι οτι η Samsung δεν αφηνει να αποθηκευσεις εφαρμογες στην καρτ sd!!!!Mονο videos τραγουδια και φωτο!!!!:wacko::wacko:Εχω ενα galaxy S II plus και εχω ακριβως αυτο το προβλημα.Ολα στην εσωτερικη μνημη του κινητου!!:down:!Ο βασικοτερος λογος που δεν περναω στην αναβαθμηση σε 4.1.2 ειναι (και) αυτος!Το κινητο πεταει με g.b αναμφισβήτητα!Εχω βαλει μεσα τα αντερα του και δεν καταλαβαινει τιποτα!8gb εξωτερικη αρκετα γεματη και το κινητο ουτε κιχ!!Και τα περισσοτερα gb ειναι εφαρμογες!!Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με το κινητο στην κατασταση που ειναι (gb) και εκει θα μεινω!!Στην τελικη η jelly bean εχει καποια επιπλεον πραγματα να σου προσφερει αλλα τι?μεχρι εκει!!!Σημασια και προτεραιότητα για εμενα ειναι να δουλευει σωστα το κινητο!!!

Φίλε στο topic για το galaxy express γράφεις πως έχασες το S advance. Τελικά το έχεις ακόμα ή όχι; Αν πας ρυθμίσεις, διαχείριση εφαρμογών , σε κάρτα sd, περνάς εφαρμογές στην κάρτα sd

σε εφαρμογές που το επιτρέπουν όπως και στην gb. Στο galaxy tab 2 με jb αυτό δε γίνεται όντως. Αλλα το s advance τις περνά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε στο topic για το galaxy express γράφεις πως έχασες το S advance. Τελικά το έχεις ακόμα ή όχι; Αν πας ρυθμίσεις, διαχείριση εφαρμογών , σε κάρτα sd, περνάς εφαρμογές στην κάρτα sd

σε εφαρμογές που το επιτρέπουν όπως και στην gb. Στο galaxy tab 2 με jb αυτό δε γίνεται όντως. Αλλα το s advance τις περνά.

 

Και μετά, τοποθέτησε με τη σειρά που εσύ θέλεις τις εφαρμογές, που έχεις αποθηκευμένες στην sd, στο App Drawer και κάνε μια επανεκκίνηση της συσκευής. Μην πεις μετά, γιατί δεν έμειναν στη θέση που τις είχες βάλει....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολεί προσωπικά η θέση των εφαρμογών, ούτε τις περνώ στην κάρτα sd. Απάντησα στο φίλο που έλεγε ότι δεν γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα συμπερασματα ειναι οτι οποιος επιθυμει να αναβαθμισει τον advance σε 4.1.2,θα πρεπει να κανει και αυτοματως ROOT για να μπορεσει να ανταπεξέλθει στην ομαλη λειτουργια (RAM) και χρηση της jelly bean χωρις κολληματα, και φυσικα να αδειάσει την σαβουρα της Samsung!!Tο προβλημα τις jelly bean σε ολα τα κινητα που εχουν 4.1 και πανω,ειναι οτι η Samsung δεν αφηνει να αποθηκευσεις εφαρμογες στην καρτ sd!!!!Mονο videos τραγουδια και φωτο!!!!:wacko::wacko:Εχω ενα galaxy S II plus και εχω ακριβως αυτο το προβλημα.Ολα στην εσωτερικη μνημη του κινητου!!:down:!Ο βασικοτερος λογος που δεν περναω στην αναβαθμηση σε 4.1.2 ειναι (και) αυτος!Το κινητο πεταει με g.b αναμφισβήτητα!Εχω βαλει μεσα τα αντερα του και δεν καταλαβαινει τιποτα!8gb εξωτερικη αρκετα γεματη και το κινητο ουτε κιχ!!Και τα περισσοτερα gb ειναι εφαρμογες!!Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με το κινητο στην κατασταση που ειναι (gb) και εκει θα μεινω!!Στην τελικη η jelly bean εχει καποια επιπλεον πραγματα να σου προσφερει αλλα τι?μεχρι εκει!!!Σημασια και προτεραιότητα για εμενα ειναι να δουλευει σωστα το κινητο!!!

Καλησπερα σε ολους!!Καλοριζικο το κινητο σε ολους κ καλη αρχη στο θεμα( Galaxy Express).Εχτες ειχα την ατυχια και εχασα το κινητο μου Samsung galaxy s Advance, που ημουνα παρα πολυ ευχαριστημενος οσο καιρο το ειχα κ δεν ειχα προλαβει να περασω κ την καινουργια αναβαθμιση σε jelly bean 4.1.2!!!!:( Ψαχνω καινουργιο κινητο αυτες τις μερες κ επεσε το ματι μου,στο Express!Διαβαζω πως ειναι αρκετα καλο κινητο και φυσικα πολυ καλη τιμη για αυτα που προσφερει.Εχω διαβασει κ ξενα site κ φυσικα αναλυτικα GSMArena.Θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του Express,εαν ειναι ευχαριστημενοι με την συσκευη,για να εχω μια αποψη στο θεμα αυτο ,και να προχωρησω κ εγω με την σειρα μου στην αγορα του .Ευχαριστω.

Φίλε στο topic για το galaxy express γράφεις πως έχασες το S advance. Τελικά το έχεις ακόμα ή όχι; Αν πας ρυθμίσεις, διαχείριση εφαρμογών , σε κάρτα sd, περνάς εφαρμογές στην κάρτα sd

σε εφαρμογές που το επιτρέπουν όπως και στην gb. Στο galaxy tab 2 με jb αυτό δε γίνεται όντως. Αλλα το s advance τις περνά.

 

Πολύ παρατηρητικός φίλε μου respect!:respect:

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου με jb κάνει να ανοίξει τον dialer τις επαφές και τα μηνύματα γύρω στα 2 άντε 3 δευτερόλεπτα μερικές φορές. Αυτό μόνο την πρώτη φορά! Μετά τα ανοίγει χωρίς καθυστέρηση. Σε σας καθυστερεί περισσότερο; Γιατί αναφέρθηκε χρόνος 15 δευτερολέπτων από κάποιον φίλο. Συμφωνώ ότι το πόσο καλό είναι ένα κινητό έχει να κάνει με το τι είδους χρήση υφίσταται αλλά πολλά άτομα εδώ μέσα μεταξύ των οποίων και εγώ δεν αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με την αναβάθμιση στα βίντεο και δε μας κολλάει. Σε αυτούς που έχουν πρόβλημα αυτό μπορεί να συμβαίνει για κάποιον αγνωστο λόγο ή πολύ απλά δεν την πέρασαν σωστά. Αν είχα πρόβλημα θα ρωτούσα σε ένα samsung service να μου την περάσουν σωστά ή θα ξαναπροσπαθούσα να την περάσω με odin γυρνώντας πρώτα σε gb και μετά από πάνω την jb.

Edit : Στα μηνύματα αργεί 2 δευτερόλεπτα να τα ανοίξει πολλές φορές τα άλλα από την δεύτερη φορά και μετά όπως έγραψα και πριν χωρίς καθυστέρηση

 

Και εμένα συμβαίνει το ίδιο, είχα ποστάρει ακριβώς το ίδιο μήνυμα με σένα πριν 1 εβδομάδα περίπου. Δεν έχει να κάνει με την εγκατάσταση πάντως, συμβαίνει και σε άλλα κινητά, όπως το s3. Εγώ το αποδέχτηκα και ξεκίνησα να το συνηθίζω. Δεν το ανέφεραν και άλλοι φίλοι όμως, μόνο σε λίγους πρέπει να εμφανίζει αυτό το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Είναι απόλυτα σωστό αυτό που γράφει ο φίλος,ότι μετά και την αναβάθμιση σε αφήνει να πας τις εφαρμογές στην sd, με μια όμως διαφορά.Δεν μπορείς αυτές να τις βάλεις και να μείνουν στις αρχικές σελίδες του τηλεφώνου πράγμα που γινόταν στη 2.3.Αυτό το γράφω και είναι απόλυτα τσεκαρισμένο.
Link to comment
Share on other sites

Είναι απόλυτα σωστό αυτό που γράφει ο φίλος,ότι μετά και την αναβάθμιση σε αφήνει να πας τις εφαρμογές στην sd, με μια όμως διαφορά.Δεν μπορείς αυτές να τις βάλεις και να μείνουν στις αρχικές σελίδες του τηλεφώνου πράγμα που γινόταν στη 2.3.Αυτό το γράφω και είναι απόλυτα τσεκαρισμένο.

 

Συμφωνώ μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε στο topic για το galaxy express γράφεις πως έχασες το S advance. Τελικά το έχεις ακόμα ή όχι; Αν πας ρυθμίσεις, διαχείριση εφαρμογών , σε κάρτα sd, περνάς εφαρμογές στην κάρτα sd

σε εφαρμογές που το επιτρέπουν όπως και στην gb. Στο galaxy tab 2 με jb αυτό δε γίνεται όντως. Αλλα το s advance τις περνά.

 

Φιλε dynamite το δικο μου S Advance οντως το εχασα δυστυχως!Ειμαι στην διαδικασια να παρω καποιο αλλο κ ακομα δεν εχω αποφασισει, και ο λογος ειναι οτι ηθελα παλι το advance και πολλα μαγαζια που το εχουν ειναι περασμενη η 4.1.2 οπως το ανοιγεις απο την συσκευασια.Εχει ομως κ η γυναικα μου advance σε ασπρο και φυσικα το κινητο το γνωριζω.Ευχαριστω παντως για την ενημερωση τις καρτας sd.Οντως οι καινουργιες συσκευες 4.1 δεν σε αφηνουν να περασεις εφαρμογες στην sd και αυτο ειναι το σπαστικο!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα την έχει από την αρχή περασμένη αυτό είναι καλό. Κοίτα υπάρχουν ανταγωνιστικές συσκευές σε αυτά τα λεφτά πλέον. Ενδεικτικά θα αναφέρω το καινούργιο zte blade v τετραπύρηνο με 159 ευρώ! Καλά λόγια διάβασα εδώ μέσα και για το huawei ascend p1 αλλά είναι πλέον δυσεύρετο. Ενημέρωσε μας αν θες για το που θα καταλήξεις και γιατί, θα χει ενδιαφέρον να δούμε αν το s advance είναι ακόμα το πιο value for money στην κατηγορία.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που μπήκα στο site από το πλαίσιο λέει πως στοιχίζει 299 το note. Μπορείς να βάλεις το link που το είδες;

 

Edit : Το βρήκα από το Google http://www.plaisio.gr/Campaign/20130916-B2B.htm αλλά μήπως αφορά εταιρίες μόνο; Τα λέει λίγο μπερδεμένα δεν έβγαλα άκρη.

Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Αφού θα την έχει από την αρχή περασμένη αυτό είναι καλό. Κοίτα υπάρχουν ανταγωνιστικές συσκευές σε αυτά τα λεφτά πλέον. Ενδεικτικά θα αναφέρω το καινούργιο zte blade v τετραπύρηνο με 159 ευρώ! Καλά λόγια διάβασα εδώ μέσα και για το huawei ascend p1 αλλά είναι πλέον δυσεύρετο. Ενημέρωσε μας αν θες για το που θα καταλήξεις και γιατί, θα χει ενδιαφέρον να δούμε αν το s advance είναι ακόμα το πιο value for money στην κατηγορία.

 

Εχω κοιταξει αρκετα κινητα και ακομα δεν εχω καταλήξει καπου!Πάντως το πιο value for money στην κατηγορία πιστέυω ότι ειναι το s advance και παραμένει!

 

Τώρα που μπήκα στο site από το πλαίσιο λέει πως στοιχίζει 299 το note. Μπορείς να βάλεις το link που το είδες;

 

Edit : Το βρήκα από το Google http://www.plaisio.gr/Campaign/20130916-B2B.htm αλλά μήπως αφορά εταιρίες μόνο; Τα λέει λίγο μπερδεμένα δεν έβγαλα άκρη.

 

Πηρα τηλεφωνο στο καταστημα της αργυρουπολης και μου ειπαν οτι εχει εξαντληθει!!!:mad:

 

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

βγηκε και το note 1 σε προσφορα πλαισιο στα 200 € .αρκετα μεγαλυτερο βεβαια απο advance!

 

Tελείωσε η προσφορά με τα 199 ευρω στο Πλαισιο μεσω newsletter,και απο οτι βλεπω το εβγαλε τελειως το κινητο απο το site.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σύντροφοι… χτες που ήμουν σε κατάστημα κινητής τηλεφωνίας δούλευσα το S4 για κανά δέκα λεπτό

Ειλικρινά δεν γνωρίζω τι του είχαν κάνει αλλά σερνόταν!

Για να ανοίξεις τα μηνύματα ήθελε 10 δευτερόλεπτα… για να ανοίξεις εφαρμογή πάνω από μισό λεπτό… εξοικονόμηση ενέργειας δεν είχε ενεργοποιημένη… το δικό μας διπύρηνο με 2.3 φάνταζε μπροστά του σαν εξωπραγματικό!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε dynamite το δικο μου S Advance οντως το εχασα δυστυχως!Ειμαι στην διαδικασια να παρω καποιο αλλο κ ακομα δεν εχω αποφασισει, και ο λογος ειναι οτι ηθελα παλι το advance και πολλα μαγαζια που το εχουν ειναι περασμενη η 4.1.2 οπως το ανοιγεις απο την συσκευασια.Εχει ομως κ η γυναικα μου advance σε ασπρο και φυσικα το κινητο το γνωριζω.Ευχαριστω παντως για την ενημερωση τις καρτας sd.Οντως οι καινουργιες συσκευες 4.1 δεν σε αφηνουν να περασεις εφαρμογες στην sd και αυτο ειναι το σπαστικο!!

 

Ψαξε προς σονυ στα χρηματα που θες... φιλος μου πηρε το xperia p με jelly bean στα 170 ευρω με μικροτερη μπαταρια (1300 νομιζω) και χωρις καρτα μνημης. Αλλα εχει οθοναρα και ειναι πολυ γρηγορο και δειχνει να κανει καλυτερη διαχειριση ενεργειας. Το δικο μας με 4.1.2 το τρωει ανετα. Στο σκρουτζ κοιτα μηπως καποιο σονυ σ κανει το κλικ και οτι αποφασισεις μπες και στο αντιστοιχο θεμα εδω να δεις τι λενε

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε προς σονυ στα χρηματα που θες... φιλος μου πηρε το xperia p με jelly bean στα 170 ευρω με μικροτερη μπαταρια (1300 νομιζω) και χωρις καρτα μνημης. Αλλα εχει οθοναρα και ειναι πολυ γρηγορο και δειχνει να κανει καλυτερη διαχειριση ενεργειας. Το δικο μας με 4.1.2 το τρωει ανετα. Στο σκρουτζ κοιτα μηπως καποιο σονυ σ κανει το κλικ και οτι αποφασισεις μπες και στο αντιστοιχο θεμα εδω να δεις τι λενε

 

Το εχω δει το κινητο.Οντως ειναι αρκετά καλό για τα λεφτά του.Ευχαριστώ και θα το κοιτάξω..:up:

Link to comment
Share on other sites

Στο sony xperia p δε θα περάσετε ποτέ εφαρμογές στην κάρτα μνήμης γιατί πολύ απλά δεν έχει υποδοχή για κάρτες. Χαχα! Στο xperia p η μπαταρία τελειώνει για πλάκα το s advance με την εξοικονόμηση ενέργειας κρατάει πολύ καλά. Και η εμφάνιση του sony δε πιάνει μια μπροστά στο advance. Η οθόνη δεν είναι amoled ετοιμαστείτε για ξέπλυμα χρωμάτων! Μη αποσπώμενη μπαταρία και sar υψηλό. Μακριά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μόλις έκανα σε JB Disable από το Application Manager όλα τα προγράμματα της Samsung και δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...