Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά θα σου πρότεινα να παραμείνεις στην Ελληνική 4.1.2 πετώντας όμως με το titanium μπόλικη σαβούρα.

Όπως αναφέρθηκε και πιο πίσω εννοείτε ότι ξεφορτώνεσαι τον TW και περνάς δυο launcher με προσωπική προτίμηση σε nova-apex.

Από κι και πέρα όλες οι custom στην συγκεκριμένη συσκευή έχουν και κάποιο θέμα.

Με όλες χάνεις το radio και αναγκάζεσαι να περάσεις spirit fm.

Δεν έχεις WiFi Direct κτλ.

Βεβαια εξαρτάται και αν χρειάζεσαι αυτά που δεν λειτουργούν.

Η cm10.1 είναι αρκετά καλή και κάθε μέρα βγάζει νέα έκδοση που διορθώνει-βελτιώνει πράγματα.

Αν μου λέγανε να την προτείνω όμως θα έλεγα υπομονή για την τελική σταθερή τις έκδοση.

 

εννοεις αυτον εδω : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=el

και πως μπαινει στο κιν?

σαν να ειναι ενα απλο app που το κατεβαζεις και κανεις εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι αυτόν.Κανονικά από το play,όπως κατεβάζεις οτιδήποτε για την συσκευή σου.

Και περνα και μια από εδώhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

για να διαβάσεις εντυπώσεις για όλους τους launcher.

 

 

Και εδώ μια λίστα με αρκετή σαβούρα.ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Μερικές εφαρμογές που δεν τις θέλω εγώ δεν σημαίνει ότι δεν τις χρειάζεται κάποιος άλλος.

Πχ εγώ που έχω custom kernel δεν με νοιάζουν εφαρμογές αναβάθμισης η εφαρμογές κίες(wssyncmlnps)

Πχ το κίες υπάρχει στο pc μονο για τους drivers.

 

AccuweatherWidget - AccuWeather Widget

AccuweatherWidget_Main

AnalogClockSimple - Analog clock widget

AnalogClockUnique - Analog clock widget

BluetoothMap

BluetoothTest

ChatON_MARKET

ChocoEUKor - Font

CoolEUKor - Font

FactoryTest_JANICE_EUR_OPEN

FotaClient (Software update v2)

Google Play Books

Google Play Magazines

HelvNeueLT - Font

InputDevices

InputEventApp_JANICE_EUR_OPEN

KeyChain

Kies

kieswifi

lcdtest_JANICE_EUR_OPEN - LCD test

Microbes - Live wallpaper

PickUpTutorial

PolarisViewer

RoseEUKor - Font

SamsungApps - SAM Apps

SamsungAppsUNA3

Samsungservice

SamsungTTS - SAM Text to Speak

sCloudBackupApp

sCloudBackupProvider

sCloudDataRelay

sCloudDataSync

sCloudSyncBrowser

sCloudSyncCalendar

sCloudSyncContacts

SecEmail

SecExchange

SecFactoryPhoneTest

SNS

SPPPushClient_Prod

WlanTest

wssyncmlnps

wssyncmldm (Software update v5)

YahoonewsWidget

YahoostockWidget

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτόν.Κανονικά από το play,όπως κατεβάζεις οτιδήποτε για την συσκευή σου.

Και περνα και μια από εδώhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

για να διαβάσεις εντυπώσεις για όλους τους launcher.

 

οποτε λεω να το δοκιμασω δεν εχω να χασω τπτ!

αρα κανω ροοτ περναω τιτανιουμ και greenify για αρχη!

αφαιρω τα αχρηστα της σαμμυ ( αλλα ποια ειναι αυτα? καπου ειχε παρει το ματι μου εναν καταλογο αλλα δεν τον βρισκω!!)

και τελος περναω και τον launcer.. η δεν παιζει ρολο μπορω να τον βαλω και απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτόν.Κανονικά από το play,όπως κατεβάζεις οτιδήποτε για την συσκευή σου.

Και περνα και μια από εδώhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

για να διαβάσεις εντυπώσεις για όλους τους launcher.

 

 

Και εδώ μια λίστα με αρκετή σαβούρα.ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Μερικές εφαρμογές που δεν τις θέλω εγώ δεν σημαίνει ότι δεν τις χρειάζεται κάποιος άλλος.

Πχ εγώ που έχω custom kernel δεν με νοιάζουν εφαρμογές αναβάθμισης η εφαρμογές κίες(wssyncmlnps)

Πχ το κίες υπάρχει στο pc μονο για τους drivers.

 

AccuweatherWidget - AccuWeather Widget

AccuweatherWidget_Main

AnalogClockSimple - Analog clock widget

AnalogClockUnique - Analog clock widget

BluetoothMap

BluetoothTest

ChatON_MARKET

ChocoEUKor - Font

CoolEUKor - Font

FactoryTest_JANICE_EUR_OPEN

FotaClient (Software update v2)

Google Play Books

Google Play Magazines

HelvNeueLT - Font

InputDevices

InputEventApp_JANICE_EUR_OPEN

KeyChain

Kies

kieswifi

lcdtest_JANICE_EUR_OPEN - LCD test

Microbes - Live wallpaper

PickUpTutorial

PolarisViewer

RoseEUKor - Font

SamsungApps - SAM Apps

SamsungAppsUNA3

Samsungservice

SamsungTTS - SAM Text to Speak

sCloudBackupApp

sCloudBackupProvider

sCloudDataRelay

sCloudDataSync

sCloudSyncBrowser

sCloudSyncCalendar

sCloudSyncContacts

SecEmail

SecExchange

SecFactoryPhoneTest

SNS

SPPPushClient_Prod

WlanTest

wssyncmlnps

wssyncmldm (Software update v5)

YahoonewsWidget

YahoostockWidget

 

Αυτα τα εχεις κανει delete εσυ? Ειναι λιστα απο xda?

Link to comment
Share on other sites

οποτε λεω να το δοκιμασω δεν εχω να χασω τπτ!

αρα κανω ροοτ περναω τιτανιουμ και greenify για αρχη!

αφαιρω τα αχρηστα της σαμμυ ( αλλα ποια ειναι αυτα? καπου ειχε παρει το ματι μου εναν καταλογο αλλα δεν τον βρισκω!!)

και τελος περναω και τον launcer.. η δεν παιζει ρολο μπορω να τον βαλω και απο την αρχη?

 

Βάλε nova από τώρα δεν έχει να κάνει.

Με τα άχρηστα πολύ προσοχή.

Πρώτα πάρε ένα buckup από recovery ώστε και να τα κάνειs μάτσο..:D σε 2 λεπτά να είσαι όπως πριν.

 

diecast:έχει ένα καρο λίστες στο xda,όρεξη να έχεις και χρόνο για διάβασμα.

Λίστες με πολύ περισσότερες εφαρμογές από αυτές που πόσταρα.

Αυτό που χρειάζεται είναι να ξέρεις πρώτα τι ακριβώς κάνει αυτό που σβήνεις και με ποίες εφαρμογές επικοινωνεί.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2135528

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Βάλε nova από τώρα δεν έχει να κάνει.

Με τα άχρηστα πολύ προσοχή.

Πρώτα πάρε ένα buckup από recovery ώστε και να τα κάνειs μάτσο..:D σε 2 λεπτά να είσαι όπως πριν.

 

diecast:έχει ένα καρο λίστες στο xda,όρεξη να έχεις και χρόνο για διάβασμα.

Λίστες με πολύ περισσότερες εφαρμογές από αυτές που πόσταρα.

Αυτό που χρειάζεται είναι να ξέρεις πρώτα τι ακριβώς κάνει αυτό που σβήνεις και με ποίες εφαρμογές επικοινωνεί.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2135528

 

εβαλα τον nova launcher και πραγματικα μου αρεσει πολυ μεχρι στιγμης! :)

την σαβουρα της sammy θα την αφησω για το τελος...!

αν ολα δουλευουν ρολοι ισως και να μην βγαλω τπτ...

Link to comment
Share on other sites

υπεραναλυτικο για το πως γινεται . ακολουθα με προσοχη το καθε βημα και θα δεις ποσο απλο ειναι .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

διαβασε το 2-3 φορες πριν το ξεκινησεις γιατι με μια πρωτη αναγνωση φαινεται κατι δυσκολο ενω δεν ειναι καθολου .

 

απο εδω -->http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9070 θα κατεβασεις την ελληνικη εκδοση . αν θες μπορεις και καποια αλλη αλλα δεν αλλαζει κατι ιδιαιτερο .

 

ειναι η πρωτη απο αυτες που βγηκαν 33 μερες πριν . στο region τσεκαρεις αν θες να δεις για καποιας αλλης χωρας .

 

 

επισης να κανεις και παλι την διαδικασια που λεει ενα παιδι λιγες σελιδες πριν .

τι σβηνεις πριν και μετα την αναβαθμιση για να καθησει καλα η νεα που θα κανεις ..

 

 

φιλε εσυ που λες καλα εκανες και δεν το πηρες . εγω προσωπικα το εχω απο μαρτιο

και το κινητο μου ειναι μια χαρα . μην περιμενεις με 200 που στοιχισε να κανει παπαδες.

εκει το εχουν χασει καποια παιδια εδω μεσα και ισως να περιμεναν κατι παραπανω απο

αυτο που πραγματικα ειναι το κινητο . ενα αξιοπρεπεστατο για τα λεφτα του δλδ .

 

@elenerose

 

κανε αυτο που σου ειχα πει . ειναι πανευκολο φτανει να διαβασεις καλα τι λεει ο φιλος .

και εγω οταν το εκανα πρωτη φορα ημουν ΑΣΧΕΤΟΣ τωρα μου φαινεται παιχνιδακι .

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που αφαίρεσες σαβούρα είναι!:p

 

δεν μου αλλαξε αυτο σε μενα πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στον νοβα?

Link to comment
Share on other sites

@elenerose

 

κανε αυτο που σου ειχα πει . ειναι πανευκολο φτανει να διαβασεις καλα τι λεει ο φιλος .

και εγω οταν το εκανα πρωτη φορα ημουν ΑΣΧΕΤΟΣ τωρα μου φαινεται παιχνιδακι .

 

να το κανω κι αυτο...αλλα που να διαβασω δεν καταλαβα...επισης το λινκ που εβαλες δεν βλεπω να εχει την ελληνικη εκδοση στο 2.3.6... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αλλαξε αυτο σε μενα πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στον νοβα?

 

Όχι φιλε μου αυτό δεν θα αλλάξει,δεν έχει να κάνει με τον nova.Το έχουν το θέμα αρκετές συσκευές τις Samsung.

Στο sadvance μονο με cm10-10.1 δεν μου το παρουσιάζει.

Αστο όπως είναι να κανεις τι δουλειά σου και βλέπεις.

Μην μείνεις και από συσκευή και με καταριέσαι!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλε μου αυτό δεν θα αλλάξει,δεν έχει να κάνει με τον nova.Το έχουν το θέμα αρκετές συσκευές τις Samsung.

Στο sadvance μονο με cm10-10.1 δεν μου το παρουσιάζει.

Αστο όπως είναι να κανεις τι δουλειά σου και βλέπεις.

Μην μείνεις και από συσκευή και με καταριέσαι!:lol:

 

αμα πω οτι τα διαβαζω για κινεζικα οοολα αυτα τι θα πειτε?το μονο που καταφερα κι αυτο λαθος το εκανα ειναι η αναβαθμιση μεσω Kies και χαλασα κ την καμερα μου :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πούμε τίποτα!Μήπως εγώ όταν τα πρώτο διάβασα,νομίζεις καταλάβαινα?

Αν βρείς χρόνο τράβηξε μια φωτογραφία στο μπαλκόνι ρε συ να δούμε πως φαίνεται.

Το πρόβλημα είναι στο λευκό χρώμα μονο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πούμε τίποτα!Μήπως εγώ όταν τα πρώτο διάβασα,νομίζεις καταλάβαινα?

Αν βρείς χρόνο τράβηξε μια φωτογραφία στο μπαλκόνι ρε συ να δούμε πως φαίνεται.

Το πρόβλημα είναι στο λευκό χρώμα μονο?

 

 

για δες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πούμε τίποτα!Μήπως εγώ όταν τα πρώτο διάβασα,νομίζεις καταλάβαινα?

Αν βρείς χρόνο τράβηξε μια φωτογραφία στο μπαλκόνι ρε συ να δούμε πως φαίνεται.

Το πρόβλημα είναι στο λευκό χρώμα μονο?

 

δεν εχει τρομερη διαφορα απο εδω αλλα εδω στο κινητο ειναι τελειως αχρωμο... :cry:

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2108362

http://goo.im/devs/diegoch/janice/cm-10.1/nightly

gapps latest για 4.2.2 (20130812)

http://goo.im/gapps

 

Τα link είναι εδώ.Η τελευταία έκδοση είναι χθεσινή.

Παίδες δεν λειτουργούν τα πάντα όλα έτσι?,το είπαμε αυτό.

Κρατα ένα recovery image-backup να γυρίσεις αν δεν σε ικανοποιεί.(καλύτερα με cwm το backup,επειδή το έχω δοκιμάσει έτσι.twrp δεν δοκίμασα.)

 

για δες...

 

Φαίνεται διαφορα σαν ψυχρό λευκό 5500k και θερμό λευκό 3200k. Δεν έχω γνώσης σε φωτογραφία αλλα θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα θερμοκρασίας φωτισμού.

καλύτερα να επέμβει κάποιοs σχετικός με φωτογραφίες-κάμερες να μας πει για την ρύθμιση.

Να σου ζήσει ο παίδαρος!!

 

 

συγγνώμη για το double post μπερδεύτηκα.

 

δοκίμασε μια με ανοιχτή camera το"εξισορρόπηση λευκού"

παίξε μαζί του στις πέντε ρυθμίσεις του να δεις τις διαφορες.Βασικά πιο πολύ από το "αυτόματο" στο "φως ημέρας"

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

root:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2087424

kernel & recovery:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597

Μόνο για 4.1.2 εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2108362

http://goo.im/devs/diegoch/janice/cm-10.1/nightly

gapps latest για 4.2.2 (20130812)

http://goo.im/gapps

 

Τα link είναι εδώ.Η τελευταία έκδοση είναι χθεσινή.

Παίδες δεν λειτουργούν τα πάντα όλα έτσι?,το είπαμε αυτό.

Κρατα ένα recovery image-backup να γυρίσεις αν δεν σε ικανοποιεί.(καλύτερα με cwm το backup,επειδή το έχω δοκιμάσει έτσι.twrp δεν δοκίμασα.)

 

Φίλε nikpoth λεω να δοκιμασω και εγω την cm αλλα δεν καταλαβαίνω κατι στην εγκατασταση. Η τελευταια εκδοση της ρομ ειναι στο δευτερο link που εδωσες δηλαδη το αρχειο cm-10.1-20130916-NIGHTLY-janice.zip και οχι η rom απο τους xda στο πρωτο link που εδωσες, καλά δεν κατάλαβα;Αφου μπουμε σε recovery mode κανουμε εγκατασταση πρώτα το αρχείο cm-10.1-20130916-NIGHTLY-janice.zip και αμέσως το αρχείο gapps από το δευτερο link;ποιό ειναι ομως το σωστο αρχείο gapps;

Ευχαριστω

Τώρα ειδα πως το αναφερεις πως το τελευταιο gapps ειναι το 20130812 δηλαδη το δευτερο στη λιστα;

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες είναι.

Τα νούμερα είναι ημερομηνίες

πχ cm-10.1-20130916 είναι 16/9 κτλ. αυτή είναι η rom,στην πρώτη τους σελίδα έχει μια παλιά 21/6

μπαίνεις recovery αφού έχεις μπλέξει με όλα τα wipe πριν.

περνάς τι rom και μετά τα gapps

Τα gapps γραφουν διπλα για πια έκδοση είναι.

 

CyanogenMod Android Package

CM 10.2.x 4.3.0 20130813

CM 10.1.x 4.2.2 20130812

CM 10.0.x 4.1.x 20121011

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το Vodafone mini δεν έχει πχ.τις αηδίες της Samsung μέσα???

Μήπως επίσης δεν έχει τον TW ???

Μήπως τα παιδιά εδώ μέσα ,που έκαναν καθαρή εγκατάσταση....έκαναν και ένα root και πέταξαν στα σκουπίδια όλα τα άχρηστα.....και έβαλαν και έναν nova ας πούμε.....έχουν να πουν τα καλύτερα γι'αυτό το τηλέφωνο??

Είναι τυχαίο??

 

Χωρις να θελω να φανω αγενης αλλα γιατι να πρεπει καποιος μεσος χρηστης του κινητου που περιμενε την αναβαθμιση η καποιος που ειδε το "αναβαθμιση διαθεσιμη" (ετοιμολογικα σημαινει πως το κινητο θα γινει καλυτερο λογικα παντα) και μεσα στην αγνοια του (που δεν ειναι αγνοια αλλα κοινη λογικη) το πατησε και τωρα πρεπει να υποστει αυτο το τεχνολογικο θαυμα που λεγεται S advance με jelly bean? Φυσικα δε ρωταω εσενα αλλα το εχω απορια οποιος δε μπαινει εδω και δε ξερει απ αυτα τι κανει? παει σερβις και ζηταει downgrade? η παει για αλλο κινητο? Δε θα πρεπε η σαμσουνγκ να το προβλεψει αυτο και να δουλεψει λιγο καλυτερα γιατι αυτη ηταν η δουλεια της στο συγκεκριμενο θεμα.

 

Και παλι Off topic αλλα ηθελα να το γραψω γιατι καθε 5-6 σελιδες εμφανιζεται καποιος που λεει πως του λειτουργει αψογα και αναρωτιεται τι του κανουμε η τι απαιτησεις εχουμε απο το κινητο και ειμαστε υπερβολικοι. Δεν αμφιβαλω πως σε καποιους το κινητο λειτουργει αψογα ΑΛΛΑ

Ο καθενας κανει αλλη χρηση στο κινητο.. λογικο και αναμενομενο.

Για εναν φοιτητη οπως εγω που θελει να στειλει ενα μηνυμα στα κλεφτα η να δει μια εικονα στα γρηγορα η ενα pdf στην εξεταστικη, το να τρωει τυχαια σκαλωματα και να θελει ρισταρτ η να κανει να φορτωσει τα μηνύματα 15 δευτερολεπτα ειναι μεγαλο σπασιμο.

Για καποιον που ειναι φανταρος και τη βγαζει με youtube, και βλεπει 30-40 βιντεο τη μερα το να του κολλησει στα 10 η και στα 5, ναι ειναι μεγαλο σπασιμο.

Για εναν που σερφαρει πολυ στο ιντερνετ, στο φεισμπουκ κτλ και μιλαει πολυ στο τηλ ειναι αψογο.

Και παει λεγοντας. Δεν ειναι κακο να λεμε ο καθενας τις εμπειριες του καλες η κακες και σιγουρα δεν ειναι κακο να ζηταμε τη μεγιστη αποδοση. Σαφως και μπορει καποιος να παραβλέψει καποια αρνητικα αναλογως με τη χρηση που του κανει και καποια αλλα να μην τα συναντησει καν (πχ δε βλεπει ποτε βιντεο στο κιν) αλλα αυτο δε σημαινει πως δεν υπαρχουν.

Και απο τον καιρο που παρακολουθω εδω τη συζητηση εχω καταλαβει πως δεν υπαρχει σωτηρια (καποιοι ελεγαν με την ελληνικη επισημη το κινητο θα πεταει και οτι φταιγαμε οσοι πειραματιζομασταν με τις ξενες) ολες οι 4.1.2 ολων των χωρων ειναι κακες και η σιγουρη "λυση" ειναι το ρουτ και το πειραγμα.

Επισης οπως το βλεπω, δε κανουμε παραπονα για να θίξουμε κανεναν (αλλωστε ολοι το εχουμε δυστυχως η ευτυχως ως πρωτη η δευτερη συσκευη) ουτε για να χαλασουμε τις πωλησεις του κινητου και ναι αν καποιος σκεφτεται να το παρει καλο θα ειναι να τα ξερει ολα καλα και ασχημα

Link to comment
Share on other sites

strange_thomas +1000

Συμφωνώ απόλυτα καί στίς δύο ενότητες τού μηνύματος σου.

 

και ειδικα για το πρωτο σκελος ειναι που δε θα ξανασκεφτω να παρω κινητο Samsung που να μην ειναι note η S <νουμερο>

μακαρι να εχω αδικο αλλα προβλεπω αναλογα θεματα και στα core, S plus, S II plus, xpress, young κτλ

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να φανω αγενης αλλα γιατι να πρεπει καποιος μεσος χρηστης του κινητου που περιμενε την αναβαθμιση η καποιος που ειδε το "αναβαθμιση διαθεσιμη" (ετοιμολογικα σημαινει πως το κινητο θα γινει καλυτερο λογικα παντα) και μεσα στην αγνοια του (που δεν ειναι αγνοια αλλα κοινη λογικη) το πατησε και τωρα πρεπει να υποστει αυτο το τεχνολογικο θαυμα που λεγεται S advance με jelly bean? Φυσικα δε ρωταω εσενα αλλα το εχω απορια οποιος δε μπαινει εδω και δε ξερει απ αυτα τι κανει? παει σερβις και ζηταει downgrade? η παει για αλλο κινητο? Δε θα πρεπε η σαμσουνγκ να το προβλεψει αυτο και να δουλεψει λιγο καλυτερα γιατι αυτη ηταν η δουλεια της στο συγκεκριμενο θεμα.

 

Και παλι Off topic αλλα ηθελα να το γραψω γιατι καθε 5-6 σελιδες εμφανιζεται καποιος που λεει πως του λειτουργει αψογα και αναρωτιεται τι του κανουμε η τι απαιτησεις εχουμε απο το κινητο και ειμαστε υπερβολικοι. Δεν αμφιβαλω πως σε καποιους το κινητο λειτουργει αψογα ΑΛΛΑ

Ο καθενας κανει αλλη χρηση στο κινητο.. λογικο και αναμενομενο.

Για εναν φοιτητη οπως εγω που θελει να στειλει ενα μηνυμα στα κλεφτα η να δει μια εικονα στα γρηγορα η ενα pdf στην εξεταστικη, το να τρωει τυχαια σκαλωματα και να θελει ρισταρτ η να κανει να φορτωσει τα μηνύματα 15 δευτερολεπτα ειναι μεγαλο σπασιμο.

Για καποιον που ειναι φανταρος και τη βγαζει με youtube, και βλεπει 30-40 βιντεο τη μερα το να του κολλησει στα 10 η και στα 5, ναι ειναι μεγαλο σπασιμο.

Για εναν που σερφαρει πολυ στο ιντερνετ, στο φεισμπουκ κτλ και μιλαει πολυ στο τηλ ειναι αψογο.

Και παει λεγοντας. Δεν ειναι κακο να λεμε ο καθενας τις εμπειριες του καλες η κακες και σιγουρα δεν ειναι κακο να ζηταμε τη μεγιστη αποδοση. Σαφως και μπορει καποιος να παραβλέψει καποια αρνητικα αναλογως με τη χρηση που του κανει και καποια αλλα να μην τα συναντησει καν (πχ δε βλεπει ποτε βιντεο στο κιν) αλλα αυτο δε σημαινει πως δεν υπαρχουν.

Και απο τον καιρο που παρακολουθω εδω τη συζητηση εχω καταλαβει πως δεν υπαρχει σωτηρια (καποιοι ελεγαν με την ελληνικη επισημη το κινητο θα πεταει και οτι φταιγαμε οσοι πειραματιζομασταν με τις ξενες) ολες οι 4.1.2 ολων των χωρων ειναι κακες και η σιγουρη "λυση" ειναι το ρουτ και το πειραγμα.

Επισης οπως το βλεπω, δε κανουμε παραπονα για να θίξουμε κανεναν (αλλωστε ολοι το εχουμε δυστυχως η ευτυχως ως πρωτη η δευτερη συσκευη) ουτε για να χαλασουμε τις πωλησεις του κινητου και ναι αν καποιος σκεφτεται να το παρει καλο θα ειναι να τα ξερει ολα καλα και ασχημα

 

Φιλε μου τα λες πολυ σωστα απο την αρχη μεχρι το τελος.εγω εχω note 1 για 1ο κινητο και το s advanse για 2ο.λοιπον σε πληροφωρω πως στο note του 1ος γιγα ραμ αν δεν κανεις ρουτ και δεν ξεσκαρταρεις η δεν βαλεις μια καστομ εχεις τα ιδια κολληματα,παγωματα με αυτα που αναφερονται και στο s advanse.αλλα επειδη εχω φτιαξει και κινητα φιλων μπορω με βεβαιοτητα να σου πω πως και το s3 των 4 πυρηνων εχει την ιδια αργοπορια στον dialer για παραδειγμα η τα ιδια λαγκ ισως σε μικροτερο βαθμο απο οτι το advanse.εκει που θελω να καταληξω ειναι στο οτι γενικα η σαμσουνγκ εχει κανει κακη διαχειρηση της μνημης με τις εφαρμογες που φορτωνει απο το κινητο των 200 εως των 800 €.συν του κακογραμμενου tw ερχεται και δενει το πραγμα.

Offtopic

Για μενα απο τη στιγμη που απο note 3 και μετα οποιος επιχειρησει ρουτ χανει αυτοματα και εγγυηση στη σαμσουνγκ απλα δεν το ξανασκεφτομαι να ασχοληθω αλλο με αυτην την εταιρια.συγγνωμη για το μακροσκελες ποστ μου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...