Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,πριν κάνω την αναβάθμιση είχα κάνει backup μέσω μιας εφαρμογής τις εφαρμογές,όταν έκανα αναβάθμιση και factory reset έχασα όλες τις εφαρμογές αλλά και πάλι έχω λίγο αποθηκευτικό χώρο μέσα! Τι γίνεται?

 

Μπορεις να μοιραστεις μαζι μας τις πρωτες εντυπωσεις σου απο τη χρηση της jelly bean???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,πριν κάνω την αναβάθμιση είχα κάνει backup μέσω μιας εφαρμογής τις εφαρμογές,όταν έκανα αναβάθμιση και factory reset έχασα όλες τις εφαρμογές αλλά και πάλι έχω λίγο αποθηκευτικό χώρο μέσα! Τι γίνεται?

 

Το factory reset δε διαγράφει τίποτα από τα αρχεία που βρίσκονται στη συσκευή αποθήκευσης usb, απλώς επαναφέρει το κινητό στην αρχική κατάσταση. Για να την αδειάσεις, πήγαινε Ρυθμίσεις/Χώρος αποθήκευσης/Διαμόρφωση συσκευής αποθήκευσης usb (προσοχή, όχι την κάρτα sd!)

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια αλλα τιποτα μαλλον καηκε κ απορω γιατι ουτε εξαμηνο δεν κλεισει παντως δεν μου εχει πεσει ακομα κατω μηπως ειναι κανενα κολπο της jelly?

 

Εμενα στο τριμηνο καηκε το ηχειο. Πηγα smartec και το εφτιαξαν σε μια ωρα. Παρε μπακαπ γιατι σβηνουν τα παντα απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Για να σου αλλάξουν το ηχείο έσβησαν τα πάντα από το κινητό;:confused:

Πολύ περίεργο μου φαίνεται αυτό και το λέω γιατί είχα πάει ένα SII για αλλαγή μικροφώνου και πήρα το κινητό όπως το έδωσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-s-advance-i9070-hard-reset.html

για ριξε μια ματια εδω στην τελευταια παραγραφο!!

 

Το εκανα.

Συνδεσα το κινητο στο pc μου και βλεπω τα παντα ξανα..

VIBER , WHATSAPP κτλ κτλ :|

Τι μπορω να σβήσω manually?

 

Edit:

Συνδεσα το κινητο στο PC.. Τα εσβησα ΟΛΑ και μετα απο ενα FACTORY RESET απλα περασε αυτα που χρειαζονται :)

Edited by jvp4ant
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει απο το public και ειχα κανει μια επεκταση εγγυησης λεγοντας μου οτι αν θα παθει κατι τους το παω και μου δινουν αλλο κινητο μεχρι να φτιαχτει, αξιζει να το παω εκει η στο χαιδαρι γιατι αποτι το κοβω στο public θα καθυστερησει πολυ α και το αλλο που μου ειπαν ειναι οτι αν δεν φτιαχνεται κ δεν υπαρχει ανταλλακτικο μου δινουν ακριβως το ιδιο κ αν εχει εξαντληθει μου δινουν το επομενο μοντελο το οποιο αποτι ξερω ειναι το s2 που νομιζω οτι δεν υπαρχει πλεον αποκει και περα δεν ξερω τι γινεται
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια...εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τωρα δεν δεχετε το μειλ μου...και δνε εχω το play store δεν με αφηνει να μπω εφοσον θελει λογαριασμο google... :cry: γιατι κολλησε ???
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου ότι έχεις WiFi στο κινητό ή Data καθώς επίσης και ότι δίνεις το σωστό email και password.

Δεν γίνεται να μην στο δέχεται έτσι ξαφνικά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδια??? πολλα θεματα ακουγονται με την καινουργια αναβαθμηση!!Κατι δεν παει καλα.Η' καποιοι φιλοι εχουν φτασει στα κοκκινα το κινητακι, και τρωει κολληματα τωρα απο την χρηση με 4.1.2, η εχει γονατησει απο το πολλη φορτο εφαρμογων που εχουν βαλει στην συσκευη,η μας κανει νερα η jelly!!!Τι να πω!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα φίλε μου, αυτό μου το έκανε και εμένα μόλις έκανα reset, πάτα απλά στο play store και βάλε τα στοιχεία σου. (πρέπει αν ε΄χει να κάνει λογικά με το keyboard της Samsung... )

Αν εννοείς όταν πας να βάλεις στα στοιχεία σου στην αρχική οθόνη του Android αυτό μου το έκανε και εμένα και με την GB μετά από reset...

Και η JB τρέχει μία χαρά και με αρκετές εφαρμογές!!

Ελάχιστα πιο αργή από την GB...

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

κι ομως δεν μου το δεχετε!!!αναγκαστηκα να φτιαξω αλλο μειλ...το οποιο βεβαια στο μονο που με βολευει ειναι να ανοιξω το google play και να κατεβασω τις εφαρμογες που ειχα!!!μονο αυτο!ολα τα υπολοιπα ειναι συνδεδεμενα με το παλιο μου το οποιο εξακολουθει να μην το δεχεταιι!!!!!!!!!!!!! πφφφφφφφφφφφφ σκαω!!!!!!!!!!!!τι κολλα εχει φαει πιαααααααα
Link to comment
Share on other sites

Από τον υπολογιστή μπορείς να μπεις στο email σου; Αν μπορείς τότε ίσως και να έχει κάποιο θέμα το κινητό (αν και μου φαίνεται απίθανο) διαφορετικά όπως σου είπα βάζεις κάτι λάθος.

Αν τελικά είναι θέμα του κινητού κάνε πάλι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

απο το λαπτοπ μπαινω κανονικοτατα!!!!οπως επισης κανονικοτατα μπαινω και απο το κινητο απο google...απο το μαρκετ ομως δεν δεχετε το μειλ...δηλαδη δεν το δεχετε σαν λογαριασμο το κινητο!!!!πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ
Link to comment
Share on other sites

Το factory reset δε διαγράφει τίποτα από τα αρχεία που βρίσκονται στη συσκευή αποθήκευσης usb, απλώς επαναφέρει το κινητό στην αρχική κατάσταση. Για να την αδειάσεις, πήγαινε Ρυθμίσεις/Χώρος αποθήκευσης/Διαμόρφωση συσκευής αποθήκευσης usb (προσοχή, όχι την κάρτα sd!)

 

Δεν έχω κάρτα SD φίλε!

 

 

Και την γνώμη μου για την JB την έχω γράψει κάποιες σελίδες πίσω.

Link to comment
Share on other sites

απο το λαπτοπ μπαινω κανονικοτατα!!!!οπως επισης κανονικοτατα μπαινω και απο το κινητο απο google...απο το μαρκετ ομως δεν δεχετε το μειλ...δηλαδη δεν το δεχετε σαν λογαριασμο το κινητο!!!!πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

 

Μπες απο εναν υπολογιστη και απεργοποιησε το 2 way security. Μετα θα το παρει κανονικα. Εφαγα μια μερα ψαχνοντας εγω..

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό τα κάνετε τα κινητά ... Εγω έχω δοκιμάσει 3 jb και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα ουτε επανεκκινήσεις,ούτε παγώματα σε βιντεο γενικά τίποτα!

Μήπως ήμουν τόσο τυχερός;Τι να πω...

Το κακό είναι ότι τα προβλήματα που αναφέρονται εδώ αποτρέπουν υποψήφιους αγοραστές να το πάρουν και είναι κρίμα γιατί το κινητό είναι διαμάντι και σε πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδια??? πολλα θεματα ακουγονται με την καινουργια αναβαθμηση!!Κατι δεν παει καλα.Η' καποιοι φιλοι εχουν φτασει στα κοκκινα το κινητακι, και τρωει κολληματα τωρα απο την χρηση με 4.1.2, η εχει γονατησει απο το πολλη φορτο εφαρμογων που εχουν βαλει στην συσκευη,η μας κανει νερα η jelly!!!Τι να πω!!

 

Εγω με το που το εβαλα ειχα θεματα.

Μετα εκανα Hard Reset.

Διαγραφη οτι υπαρχει στο κινητο (με καλώδιο ειδα το κινητο και εσβησα τα ΠΑΝΤΑ).

Εκανα μια εργοστασιακη επαναφορα και ολα δουλευαν ρολοι μετα. (αυτοματα το samsung περασε στο κινητο οτι επρεπε)

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω!!!θα το κοιταξω τωρα...ακομη δεν το παιρνει ελεος...τι κολλημα!!!

 

Μπες απο εναν υπολογιστη και απεργοποιησε το 2 way security. Μετα θα το παρει κανονικα. Εφαγα μια μερα ψαχνοντας εγω..

 

 

που στο καλο ειναι αυτο...ψαχνω ψαχνω δεν το βρισκω... helppp :wacko:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδια??? πολλα θεματα ακουγονται με την καινουργια αναβαθμηση!!Κατι δεν παει καλα.Η' καποιοι φιλοι εχουν φτασει στα κοκκινα το κινητακι, και τρωει κολληματα τωρα απο την χρηση με 4.1.2, η εχει γονατησει απο το πολλη φορτο εφαρμογων που εχουν βαλει στην συσκευη,η μας κανει νερα η jelly!!!Τι να πω!!

 

γιαυτό και αποφάσισα να μην προχωρήσω σε αναβάθμιση..το κινητό είναι ήδη τέλειο για τις δικές μου απαιτήσεις δεν υπάρχει κάτι στο οποίο να υστερεί και εφόσον η jb δεν προσφέρει κάτι συγκλονηστικό το οποίο είναι κρίμα να το μην το έχεις τότε δεν αξίζει κατά την γνώμη μου. Πόσο μάλιστα όταν ακούγονται αρκετά θεματάκια..

Θα το σκεφτώ αν υπάρξει λόγος να κάνω reset κτλ τότε να την δοκιμάσω αλλά εφόσον δεν έχω πρόβλημα δεν την βάζω..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηγα το κινητο για φτιαξιμο στην smartec που ειχε καει το ηχειο ολα καλα μου περασαν παλι την jelly και ειναι ολα μια χαρα.Αυτο ομως με το ηχειο που μεσα σε τρεις μηνες καηκε τι να πω.Δεν πηραζει,το κινητο σκιζει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηγα το κινητο για φτιαξιμο στην smartec που ειχε καει το ηχειο ολα καλα μου περασαν παλι την jelly και ειναι ολα μια χαρα.Αυτο ομως με το ηχειο που μεσα σε τρεις μηνες καηκε τι να πω.Δεν πηραζει,το κινητο σκιζει.

 

Ποσα χρεωσαν για το φτιαξιμο του ηχειου κ να περασουν κ παλη την jelly? Το κινητο πωσς ειναι η συμπεριφορα του?

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν μου πηραν γιατι ηταν στην εγγυηση.Το κινητο ειναι μια χαρα βιντεο δεν κολλανε το ηχειο παιζει δεν κολλαει ουτε επαννεκινησεις κανει μονο λιγο την μπαταρια μου ρουφαει αλλα ολα κομπλε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω κανει την αναβαθμιση σε jb,αλλα δεν ειχα κανει hard reset πριν ξεκινησει η αναβαθμιση.Το κινητο εχει αρχισει να τρωει καποια κολληματα πλεον,η εφαρμογη google play music ξεκινα μονη της διχως να την πειραξω καν,η μπαταρια αρχισε να μου κανει νερα...το κινητο γενικα δεν παταει καλα.Το ειχα αγορασει μεσω public 10/12.Αν το στειλω στην smartec να το συμμαζεψουν λιγο,με καλυπτει η εγγυηση?
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω κανει την αναβαθμιση σε jb,αλλα δεν ειχα κανει hard reset πριν ξεκινησει η αναβαθμιση.Το κινητο εχει αρχισει να τρωει καποια κολληματα πλεον,η εφαρμογη google play music ξεκινα μονη της διχως να την πειραξω καν,η μπαταρια αρχισε να μου κανει νερα...το κινητο γενικα δεν παταει καλα.Το ειχα αγορασει μεσω public 10/12.Αν το στειλω στην smartec να το συμμαζεψουν λιγο,με καλυπτει η εγγυηση?

Κανε ένα factory reset και το τηλέφωνο θα είναι μια χαρά και πάλι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Googlαρε και βρες πως θα περάσεις νέο firmware με το Odin....

Αφού βέβαια βάλεις το τηλέφωνο σε download mode.....

Και το service αυτό το πρόγραμμα χρησιμοποιεί.......;);)

Παιδιά καλησπέρα

αυτά τα οποία μου είπατε να κάνω δεν γίνονταν για κανέναν λόγο διότι το κινητό δεν έπαιρνε τις εντολές τις δικές μου με τη χρήση των κουμπιών για να μπω σε factory reset mode. Ετσι ο συνάδελφος το πήγε στη σμάρτεκ και μέσα σε μία ώρα του το είχαν έτοιμο, οπότε μετά έγιναν όλα προβλεπόμενα και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Του είπαν στο σέρβις ότι έχουν υπάρξει αρκετά 9070 τα οποία είχαν αυτό το πρόβλημα με το κιες και δεν μπορούσαν να περάσουν την αναβάθμιση. Ο συνάδελφος έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος με το σέρβις και ήθελα να το τονίσω εδώ μέσα.

Τώρα όσον αφορά στη δική μου αναβάθμιση θα πω πως κολλάει 3-4 δευτερόλεπτα όταν θέλω να ανοίξω τις επαφές αλλά και όταν ανοίγω το θριτζί και προσπαθώ να ανοίξω κάποια σελίδα έχει τύχει να κολλήσει τελείως και να αναγκαστώ να βγάλω τη μπαταρία για να ξανακάνω ρισέτ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...