Jump to content

Polls @ myphone.gr: Ποιον πάροχο Internet προτιμάτε;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο Internet προτιμάτε; (είστε συνδρομητής)  

843 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο Internet προτιμάτε; (είστε συνδρομητής)

    • OTE (Conn-X)
      245
    • Forthnet
      201
    • Wind (Tellas)
      91
    • HOL - Hellas on Line
      164
    • On Telecoms (Vivodi)
      42
    • Net One
      8
    • Cyta - 2play
      73
    • Άλλος πάροχος
      3
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      16


Recommended Posts

cyta και ειμαι και απολυτα ευχαριστημενος.πολυ σπανια αποσυνδεσεις και ταχυτητα ως εκει που μπορει να φτασει η περιοχη μου (τερψιθεα γλυφαδα)

την συνιστω ανεπιφυλαχτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οσο αφορα το internet εχω κανει την διαδρομη Forthnet- OTE - Forthnet..Με την εταιρεια που εφερε το ιντερνετ στην Ελλαδα ειμαι και μια χαρα ειμαι μιας και ουτε προβληματα εχω αλλα ουτε κ προβληματισμους για το αυριο. Παλια που ημουν στον Οτε ειχα περισσοτερα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

cyta για τις τιμες και την εξυπηρετηση της. Μονο που αργει να αποστειλει τους λογαριασμους....

Υπάρχει το my.cyta.gr

Βάζεις τον κωδικό σου και τον βλέπεις online. Λένε ότι εκδίδεται 1η του μήνα, αλλά στην πραγματικότητα εκδίδεται 10-11 κάθε μήνα. Εγώ τον πληρώνω πάντα την ίδια μέρα για να μην χρωστάω και να μπορώ να κάνω τα κουμάντα μου για τα έξοδά μου.

Link to comment
Share on other sites

Για χρόνια πελάτης της forthnet από τότε δλδ που είχε ανοίξει αλλά λόγο της άθλιας τεχνική υποστήριξης τους και των προβλημάτων που είχα πήγα στον ote και ησύχασα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην vivodi - on για περιπου 6 χρόνια και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.(triple play) Καλή ταχύτητα, πολύ καλή τεχνική εξυπηρέτηση,ακόμη καλυτερη τιμή. Μόνο τον τελευταίο μήνα είχα συχνές αποσυνδέσεις αλλά τελικά λύθηκε το πρόβλημα. Γενικά πολύ καλές εντυπώσεις..
Link to comment
Share on other sites

Cyta με μηδενικές αποσυνδέσεις και κορυφαία ποιότητα τηλεφωνίας στις χαμηλότερες τιμές της αγοράς!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

HOL λόγω επιδοτούμενου προγράμματος.

Καλή γραμμή, κακός παρεχόμενος εξοπλισμός. Γενικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα αλλά το Netfaster είναι...for the traditional festivals :!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ONtelecoms 4 χρόνια τώρα, σταθερότατο ίντερνετ με ικανοποιητική ταχύτητα (κλειδωνω στα 14Μbps,δν πιανει κατι καλύτερο στην περιοχή μου, και πιάνω 12-13)
Link to comment
Share on other sites

HOL χωρίς αποσυνδέσεις και προβλήματα 3 χρόνια τώρα.

Αν και στην Ελλάδα του 2011 η τύχη και μόνο καθορίζει το αν θα έχεις προβλήματα με τις υπηρεσίες που σου παρέχουν.

Αν δείτε τα φόρουμ όλοι έχουν προβλήματα με όλους του πάροχους γενικά ανάλογα την περιοχή που μένουν.

Link to comment
Share on other sites

εχω hol και εχω αντιμετωπισει καποια προβληματα...αλλα ενταξει..δεν εχω ενοχληθει και πολυ...οταν ειχα βοντα...αστα να πανε

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

http://www.speedtest.net/result/1616322438.png

 

Wind άστα να πάνε και πληρώνω 24αρα σύνδεση.. :mad:

Not a fanboy. Just a minimal fan.
Link to comment
Share on other sites

εδω και 6 μηνες CYTA.

τα προηγουμενα 3 χρονια Netone.

η μικροτερη, πλην ομως η καλυτερη...

μεχρι που εκλεισε, δεν ηξερα καν τον αριθμο της τεχνικης εξυπηρετησης...

δεν ηξερα καν που βρισκεται το on-off κουμπι του ρουτερ...

δεν μπορω να πω τα ιδια και για την cyta δυστυχως...

βεβαια, σε σχεση με αλλους παροχους, (απο οτι μαθαινω απο φιλους) στεκεται ψηλα, αλλα αν εχεις κακομαθει στην Netone, δεν εισαι ευχαριστημενος με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

στην αρχή ήταν ο οτε!!! μετά ήρθε η forthnet και τώρα έχω πλέον cyta.

αρκετά ευχαριστημένος από όλους,δεν είχα ποτέ προβλήματα με κανένα και άλλαξα απλά για οικονομικούς λογούς στον πιο φθηνό!!!

 

μου κάνει εντύπωση η hol στην τρίτη θέση τον επιλογών!!!δεν το περίμενα

Link to comment
Share on other sites

Παντελή έχεις το ίδιο ρούτερ με πριν;

 

ναι, το speedtouch που ειχα και με την νετονε.

παλληκαρι...

δεν χρειαστηκε να το αλλαξω, η cyta ειπε οτι ειναι το μοναδικο ρουτερ που θα επαιζε κανονικα και στο δικτυο της.

 

γιατι ρωτας?

υποψιαζεσαι οτι φταιει το ρουτερ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι ελαττωματικό. Απλά πολλοί είχαν πρόβλημα κατά την αλλαγή fw και τους άλλαξε router η Cyta. Εγώ δεν είχα πρόβλημα πάντως.
Link to comment
Share on other sites

http://www.speedtest.net/result/1621743882.png

και τα δικα μου αποτελεσματα...λιγα προβληματακια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα! Νέος στο φόρουμ αν και είχα γραφτεί πολύ παλιά χωρίς να θυμάμαι όμως username και password.

Στην ερώτηση της ''δημοσκόπησης'' τώρα, ψήφισα ΟΤΕ μιας και έχω Conn-x τα τελευταία χρόνια. Η αλήθεια όμως είναι οτι δεν είμαι ευχαριστημένος. Συνεχείς αποσυνδέσεις, όχι πάντα, όποτε θέλει.

Απο την εταιρεία που ήμουν όμως απόλυτα ευχαριστημένος και που δεν υπάρχει τωρα στις επιλογές ήταν η VIVODI. Με το Cube όταν είχε πρωτοβγεί με τους 6 προπληρωμένους μήνες. Ούτε μια αποσύνδεση τότε και με ταχύτητα σχεδόν ίδια με αυτη που έχω και τώρα με τον κ@λοΟτε!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι είναι συνδρομητές conn-x μπορούν να τεστάρουν την ταχύτητα του download πηγαίνοντας στη διεύθυνση speedtest.ftp.otenet.gr και κάνοντας download το αρχείο των 100 mb για να δουν τι ταχύτητα πιάνουν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι είναι συνδρομητές conn-x μπορούν να τεστάρουν την ταχύτητα του download πηγαίνοντας στη διεύθυνση speedtest.ftp.otenet.gr και κάνοντας download το αρχείο των 100 mb για να δουν τι ταχύτητα πιάνουν.

 

Οποιοσδηποτε μπορει να κανει το συγκεκριμενο τεστ...οχι μονο οσοι εχουν connex

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ειχα forthnet internet απο το 98 μεχρι τωρα, ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα, αλλα τωρα ειπα να παω στη wind για να τα εχω ολα σε ενα και να περνω την εκπτωση που δινει.
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...