Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια,θα παρω ταμπλετ με το κουπονι της ψηφιακης αλληλεγγυης οποτε οι επιλογες ειναι συγκεκριμενες(και αν υπαρχουν)

huawei mediapad t1, lenovo a5500( a8 50), asus fonepad 8 fe380cxg, samsung t311 3g brown, lg g pad 8. Αν καποιος μπορει να μου πει την γνωμη του.εγω ειμαι προς σαμσουνγκ λογω 1,5 γιγκα ραμ και αν δε τοτε huawei λογω αλουμινιου. Επισης τι παιζει με το ιντερνετ? να βρω μια εταιρια που να διακοψω τον νοεμβρη χωρις να πληρωσω.. ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

LG G Pad 8 και θα είσαι άνετος. Δοκιμασμένο και τρομερό σε αυτονομια.
k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire - Vodafone Smart 4G
Link to comment
Share on other sites

+1

 

Καμιά καλή πρόταση μιας Κ ψάχνω και εγώ tablet με τα ίδια χαρακτηριστικά....

 

Thanks.

 

Και εγώ μία από τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παρει το vodafone 4G η αυτονομια του ειναι πολυ καλη με αρκετη χρηση καθε μερα που βγαζει και 3 μερες.Και 4G και αρκετα γρηγορο στα 159 ευρω νομιζω ειναι μια πολυ καλη επιλογη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τη βοήθεια σας για την αγορά ενός tablet.

Μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο tablet. Το θέλω περισσότερο για πλοήγηση στο internet,χρήση skype, αναγνωση pdf κειμένων και να βλέπω videakia. Θα μου ήταν χρήσιμο να μπορώ να επεξεργάζομαι εγγραφα word σε περίπτωση ανάγκης (δεν ξέρω αν αυτό είναι εφικτό με android καθότι άσχετη...) budget 250-280max

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θελω να αγορασω ενα ταμπλετ τι μου προτεινετε χρειαζομαι ενα ταμπλετ λιγο γρηγορο με πολυ καλη μπαταρια γιατι ποιο πολυ το χειαζομαι για gaming και σε καλη τιμη .. Edited by dbalaba
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου! Λόγο επιδότησης από wind θέλω να πάρω ένα tablet στις 10" από public έως 200 euro. Μόνο με wifi για χρήση εντός σπιτιού αποκλειστικά. Σκέφτομαι για κάποιο από αυτά τα δύο: LG G Pad 10.1 V700 - Tablet 10.1" 16GB http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/lg-g-pad-101-v700-tablet-101-16gb-mayro/prod6650120pp/

και Lenovo Yoga Tablet 10 - Tablet 10.1" 16GB http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/lenovo-yoga-tablet-10-tablet-101-16gb-asimi/prod5361301pp/ . Η χρήση θα είναι σερφάρισμα,youtube,και skype καμιά φορά. Τι λέτε? Ποιο από τα δύο? Η κάποιο άλλο? Από public η wind όμως...

Edited by teodor422
iPhone 6 plus
Link to comment
Share on other sites

Το Lenovo Yoga ...:)

 

Κι εγώ προς το lenovo ήμουν περισσότερο,θα δούμε,ευχαριστώ!

iPhone 6 plus
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

μπορει καποιος να με βοηθησει με την αγορα tablet; θελω να αγορασω ενα με 200€ και αν ειναι δυνατον με σχετικα μεγαλη οθονη. εχω βρει αυτο: Cube Talk 9X U65GT-3G 9.7" αλλα και παλι ψαχνω.

σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Το Lenovo Yoga ...:)

καλησπερα σε ολους.

συγνωμη που ρωταω αλλα βρισκομαι και εγω αναμεσα σε αυτα τα δυο (απο ελλαδα γιατι απο κινα κοιταω και αλλα οπως φαινεται και σε αλλο post μου).

προτεινεις για καποιο συγκεκριμενο λογο το lenovo αντι του lg; ρωταω γιατι δεν εχω δει πουθενα αν θα παρει αναβαθμιση το lenovo ενω για το lg εχω δει οτι θα παρει γλυφιτζουρι.

ευχαριστω εκ των προτερων.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έψαχνα επίσης ένα tablet μέχρι 200 ευρώ αλλά τελικά κατέληξα στο από το γερμανικό αμαζον στο Lenovo A7-50 http://www.amazon.de/Lenovo-Tablet-MediaTek-Touchscreen-Android/dp/B00KCJA6SU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1429602330&sr=8-1&keywords=Lenovo+A7-50 στα 99,00 ευρώ με 34% έκπτωση. είμαι αρκετά ευχαριστημένος μπορώ να πω και τα υπόλοιπα τα ξόδεψα για ένα smartphone στα 89,00 ευρώ για τον μικρό αδελφό μου !http://www.amazon.de/Schwarz-THL-Android-Smartphone-MTK6582M/dp/B00PFDLEW0/ref=sr_1_124?ie=UTF8&qid=1429602131&sr=8-124&keywords=handys+ohne+βερτράγ και για να μην είχα πολλά έξοδα αποστολής η μεταφορά έγινε μέσω της T2g http://www.transport-to-greece.gr/gr/ είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά και ο αδερφός μου για της επιλογές που κάναμε !υπάρχουν αρκετά tablet που ανταγωνίζονται άνετα με τα ακριβότερα :)
Link to comment
Share on other sites

Θα σας ήμουν ευγνώμων για την όποια βοήθεια.

 

Θέλω να πάρω ένα ταμπλετ για την μάνα μου γύρω στα 200 δολλάρια/ ευρώ.

Κυρίως για πλοήγηση στο ιντερνετ και skype.

 

Οθόνη 9.7 ή 10αρα

Σημαντικό να μην κολάει στην πλοήγηση

και προαιρετικά να έχει 3G.

 

Έχω δει τα Onda v989 , Cube Talk 9x , Pipo P1

 

Από τα παραπάνω ποιο προτείνετε;

Κάποιο καλύτερο κοντά στα 200 να κοιτάξω;

 

Ευχαριστώ

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους σας παιδιά θέλω να πάρω ένα από τα παρακάτω tablets και δεν ξέρω ποιο να διαλέξω εάν μπορείτε βοηθήστε με. Τα tablets είναι τα εξής:

TAB SONY XPERIA Z3 COMPACT

TABLET SAMSUNG PRO T700 S

SAMSUNG GALAXY TAB T520 PRO 10.1

SAMSUNG GALAXY TAB PRO 8.4 T320 WHITE EU

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους σας παιδιά θέλω να πάρω ένα από τα παρακάτω tablets και δεν ξέρω ποιο να διαλέξω εάν μπορείτε βοηθήστε με. Τα tablets είναι τα εξής:

TAB SONY XPERIA Z3 COMPACT

TABLET SAMSUNG PRO T700 S

SAMSUNG GALAXY TAB T520 PRO 10.1

SAMSUNG GALAXY TAB PRO 8.4 T320 WHITE EU

 

Xperia Z3 Compact μη το σκέφτεσαι. Και αδιάβροχο και κορυφαία αυτονομία και δυνατά specs ;)

Link to comment
Share on other sites

Xperia Z3 Compact μη το σκέφτεσαι. Και αδιάβροχο και κορυφαία αυτονομία και δυνατά specs ;)

 

Συμφωνώ μαζί σου αλλά που βάζεις το multitasking , το remote control με την smart tv κ.ά. που τώρα δεν θυμάμαι , παρ' όλα αυτά δεν λέω ότι διαφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ένα τάμπλετ με μπάτζετ γύρω στα 100€. για να βλέπω ταινίες το θέλω πιο πολύ. Το κύριο που με ενδιαφέρει είναι να διαβάζει σκληρό δίσκο και να μην κολλάει σε ταινίες 720p (αν παίζει άνετα και 1080p ακόμα καλύτερα.)

Τι χαρακτηριστικά πρεπει να ψάξω? ανάλυση οθόνης 1200χ800 είναι καλά? και 1gb RAM ?

Κάποια πρόταση? είτε καινούριο είτε μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θελω να αγορασω ενα ταμπλετ τι μου προτεινετε χρειαζομαι ενα ταμπλετ λιγο γρηγορο με πολυ καλη μπαταρια γιατι ποιο πολυ το χειαζομαι για gaming και σε καλη τιμη ..

 

Προτείνω xiaomi mi pad.. Απιστευτο σε gaming και τρομερη αυτονομια... Με την cyanogen που βγήκε τελειο.. Το συνιστω ανεπιφυλακτα εχει την καλύτερη gpu και με κοστος ελαχιστα πανω απο τα 200..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα ήθελα να μου πείτε τι χαρακτηριστικά να κοιτάω για tablet που θέλω να βλέπω Χωρίς κολλήματα ταινίες (1080 αλλά και πιο χαμηλή ανάλυση δε με πειράζει ) , streaming video (οτε tv κλπ) και λίγο browsing. Για την ώρα χρειάζεται να είναι και 3g το tablet.(λόγω οτε tv).

Ίντσες νομίζω 8-10. Μπάτζετ Μέχρι 100€ αν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα ήθελα να μου πείτε τι χαρακτηριστικά να κοιτάω για tablet που θέλω να βλέπω Χωρίς κολλήματα ταινίες (1080 αλλά και πιο χαμηλή ανάλυση δε με πειράζει ) , streaming video (οτε tv κλπ) και λίγο browsing. Για την ώρα χρειάζεται να είναι και 3g το tablet.(λόγω οτε tv).

Ίντσες νομίζω 8-10. Μπάτζετ Μέχρι 100€ αν υπάρχει...

 

Δώσε έμφαση σε επεξεργαστή και RAM

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα ήθελα να μου πείτε τι χαρακτηριστικά να κοιτάω για tablet που θέλω να βλέπω Χωρίς κολλήματα ταινίες (1080 αλλά και πιο χαμηλή ανάλυση δε με πειράζει ) , streaming video (οτε tv κλπ) και λίγο browsing. Για την ώρα χρειάζεται να είναι και 3g το tablet.(λόγω οτε tv).

Ίντσες νομίζω 8-10. Μπάτζετ Μέχρι 100€ αν υπάρχει...

 

Δώσε έμφαση σε επεξεργαστή και RAM

 

αν δω για επεξεργαστη 4πυρηνο 1.2ghz-1.5ghz και ραμ 1gb θα παιζει αυτα που θελω ή θα σερνεται? εχετε αποψη? γιατι εγω με το lg g2 δεν μπορω να εχω αποψη αφου αυτο δεν κολλαει καπου...

ρωταω γιατι δεν νομιζω να βρω μεχρι 100ευρω κατι καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

αν δω για επεξεργαστη 4πυρηνο 1.2ghz-1.5ghz και ραμ 1gb θα παιζει αυτα που θελω ή θα σερνεται? εχετε αποψη? γιατι εγω με το lg g2 δεν μπορω να εχω αποψη αφου αυτο δεν κολλαει καπου...

ρωταω γιατι δεν νομιζω να βρω μεχρι 100ευρω κατι καλυτερο...

 

Την δουλεία σου την κάνεις

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θελω να αγορασω ενα ταμπλετ τι μου προτεινετε χρειαζομαι ενα ταμπλετ λιγο γρηγορο με πολυ καλη μπαταρια γιατι ποιο πολυ το χειαζομαι για gaming και σε καλη τιμη
Link to comment
Share on other sites

Την δουλεία σου την κάνεις[/quote

 

Εγω με κατοσταρικο πηρα το Chuwi VI8 τετραπυρηνο στα 1.8...

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_144806.html

Πληρως ικανοποιημενος...Ειδικα στην αναπαραγωγη ταινιων ειναι σφαιρατο

Εδω το νημα του

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412735

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...