Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανενα καλο 7αρι εχετε να πρωτηνετε? Παλιοτερα πηρα ενα cube talk 7 βγηκε κανα αλλο ή να το ξαναπροτιμησω?
Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο 7αρι εχετε να πρωτηνετε? Παλιοτερα πηρα ενα cube talk 7 βγηκε κανα αλλο ή να το ξαναπροτιμησω?
Το cube talk 7 παραμένει σκυλί στα οικονομικά

 

Θα προτιμούσα από Ελλάδα. Δεν θέλω να μπλέξω σε περίπτωση που χρειαστεί η ενεργοποίηση της εγγύησης.

Από ελλάδα κάτω από 100€ δεν έχεις αξιοπρεπείς επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είναι σε αναζήτηση φθηνού ταμπλετ έως το παρά πολύ 100€ (όσο λιγότερα τόσο καλύτερα) για χρήση Skype web browsing YouTube και ταινίες. Υπάρχει κάποια πρόταση σε 10 ίντσες; αλλιώς κάποιο 8 ιντσο αλλά ως δεύτερη επιλογή.

 

Εγώ πριν λίγες μέρες πήρα αυτό

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/estar-zoom-hd-quad-core-tablet-9-8gb-mayro/prod6780005pp/

 

για τη μητέρα μου - δηλαδή υπεραπλή χρήση, είναι απόλυτα έντιμο για τα χρήματά του (εντάξει εγώ το πήρα στα 78 με μια προσφορά), έχει android 4.4 και google play (φαντάζομαι έχουν τους λόγους τους που δεν το διαφημίζουν), έχει 4άρα μπαταρία που για την απλή χρήση το υπολογίζω άνετα γύρω στο 4ωρο. Η οθόνη είναι μάλλον μέτρια, η κάμερα αδιάφορη αλλά για τα λεφτά του από Ελλάδα είναι νομίζω ΟΚ. Πρόσεξε μην σου πασάρουν το 3G version που είναι το ίδιο αλλά με μπαταρία 3500 (και με το 3G module σίγουρα θα έχει λιγότερη διάρκεια μπαταρίας) - και στα 2 καταστήματα που πήγα μου έλεγαν οτι τελείωσε το απλό και να πάρω το 3G που είναι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Το ανηψουδι έχει γιορτή σε κάνα μήνα και μου ζήτησε αναβάθμιση στο tablet.Παιχνιδομηχανή οπότε οι μόνες προϋποθέσεις είναι δεκαρι, να τσουλανε τα games και αξιοπρεπή οθόνη.Ταβάνι τα 150 ευρώ και μάλλον πάμε για κινέζο αν και το σκέφτομαι και από Ελλάδα με κάποιες ελαφρές παραχωρήσεις. Έτσι πρόχειρα μου έρχεται το cube 9x.Any other ideas?
Link to comment
Share on other sites

επειδή θέλω ένα Ταμπλετ μόνο windows μπορώ να ζητήσω από το κινεζομαγαζο να μου καταργήσουν το dual boot και να μου το κάνουν μόνο windows? γίνεται; ρωτάω πρώτα εδώ και μετά θα ρωτήσω και το όποιο κινεζομαγαζο βρω
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τότε κάποιο το οποίο έχει μόνο windows ....:)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τότε κάποιο το οποίο έχει μόνο windows ....:)

 

εμ δεν ειναι πολλα! εχω βρει κατι ωραια αλλα ειναι dual os γμτ!κι ελεγα εαν ξερει κανενας εαν στο καταστημα μπορουν να το στειλουν μονο με windows αφαιρωντας το android.

Link to comment
Share on other sites

Εάν ψάξεις θα βρείς πολλά, και δεν πιστεύω ότι θα βρεθεί κατάστημα να κάνει αυτό που λες ...

Ρίξε μία ματιά εδώ: http://www.tinydeal.com/index.php?main_page=ws_search_result&keyword=Windows%208.1&disp_order=8&categories_id=997&tid=7619

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχει ένας φίλος το cube talk 9x U65 και είναι πολύ ευχαριστημένος.Θέλω να ρωτήσω υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση από το cube σε αυτά τα χρήματα?Ή μέχρι τα 180 ευρώ?Η χρήση που θέλω είναι internet,3g,gps,παιχνίδια,ταινίες,xbmc
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα windows σε 8αρα οθονη παλευονται η να κοιταω μονο 9.7 και πανω σε ιντσες?απλα επειδη θελω 64gb rom παει αρκετα πιο ακριβα το μεγεθος
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείς

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείς

βασικό θα είναι το σερφαρισμα. αν στα δεκαριά windows ο edge browser είναι καλός (συγχρονισμό θα έχει;) τελικά τότε φαντάζομαι θα είναι εύκολος στην touch χρήση. αλλιώς θα ήθελα Firefox η chrome. αλλά αυτοί δεν έχουν νομίζω touch friendly interface,ε;

εσύ ποιες λες δύσκολες εφαρμογές για touch ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι προτείνετε:

Lenovo yoga 2 10" android Υπέρ: μπαταρία + εργονομία (υπέροχο σχέδιο)

ή

Lenovo miix 3 windows? Υπέρ:λογισμικό + πληκτρολόγιο

 

Στο yoga αν αγοράσω mini usb to hdmi συνδέετε κανονικά με tv σωστά? Αυτό που θέλω περισσότερο είναι για δουλειά και να μπορώ να γράφω με γραφίδα σημειώσεις - memos κτλ (να έχει καλό multitouch) και να βλέπω καμιά ταινία στην tv ή και στο τάμπλετ.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα ηθελα να παρω ενα tablet με windows. Περα απο τα επωνυμα που εχω αποψη τα κινεζικα τι λενε ??? Ειναι αξιοπιστα και πιο προτεινετε ??? Δεν με νοιαζουν μεγεθη κτλ Απλως γνωμες θελω.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. εχει κανεις αποψη για αυτο;

 

http://www.everbuying.net/product575164.html

 

οχι απο πλευρα τιμης τοσο, οσο απο χαρακτηριστικα και δυνατοτητες.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ήθελα τη γνώμη σας για το tablet MLS IQ Tab 3G 10".

Λόγω ότι είμαι συνδρομητής forthnet το έχει σε προσφορά 99,99€.

Αξίζει ή υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτή την τιμή;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας για το tablet MLS IQ Tab 3G 10".

Λόγω ότι είμαι συνδρομητής forthnet το έχει σε προσφορά 99,99€.

Αξίζει ή υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτή την τιμή;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

 

καλημερα, μπορεις να μου πεις που την βρηκες την προσφορα αυτη? που το πουλανε αυτο? Thanks! και εγω ειμαι συνδρομητης 4net γιαυτο ρωταω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορω να το αποκτησω το Lenovo K note ?και αν υπαρχει καποια αλλη αξιολογη προταση σε αθτα τα χρηματα απο τουσ ψαγμενους του sait

 

Σας ευχαριστω εκ τον προτερον:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...