Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλος καλό - όλα καλά! :)

Όλα τα παραπάνω που αναφέρεις για άλλη μια φορά μας θυμίζουν σε τι χώρα ζούμε... Κρίμα και πάλι κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό - όλα καλά! :)

Όλα τα παραπάνω που αναφέρεις για άλλη μια φορά μας θυμίζουν σε τι χώρα ζούμε... Κρίμα και πάλι κρίμα...

 

Ναι. Για το αυτονόητο, οφείλεις να παλέψεις. Το παράλογο... έρχεται default.

Υ.γ. Και φυσικά, στον ένα μήνα που έμεινα χωρίς συσκευή (το spare που έλαβα δεν λειτουργούσε), έχασα ένα τηλέφωνημα αξίας περίπου 500 ευρώ (μία δουλειά που δεν πληροφορήθηκα εγκαίρως). Γιατί; .....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα κάποιος να παρακολουθήσει video περασμένα από Η/Υ τα οποία να έχουν αρχείο .srt για τους υπότιτλους χώρια; (όπως κάνω με το samsung omnia hd που έχω)
Link to comment
Share on other sites

@AGK... μαλλον ειναι να μη σου τυχει,γιατι κι εγω το σκεφτομουν το ασπρο παρολο που μαρεσε απο την αρχη πιο πολυ..τελικα ρωτησα εναν φιλο αν ειχε προβλημα με κιτρινη οθονη κτλ,και μου ειπε οτι ειναι κομπλε..οποτε συνεχισα στην αγορα του και μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα παραπονο...(μονο το untethered να βγει :p)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα κάποιος να παρακολουθήσει video περασμένα από Η/Υ τα οποία να έχουν αρχείο .srt για τους υπότιτλους χώρια; (όπως κάνω με το samsung omnia hd που έχω)

 

Υπάρχουν διάφορα App που κάνουν ακριβώς αυτό! Κανε ένα search στο App Store. Ένα που έχω εγώ είναι το OPlayer HD.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Κάτοχος και εγώ εδώ και δυο μέρες του 4S (πρώτη φορά σε Iphone) και μόλις έβαλα 2-3 τραγούδια μέσα να δοκιμάσω.

Παρατήρησα λοιπόν ότι στο κάτω μέρος του κινητού φαίνεται να έχει 2 ηχεία.

Ακούγεται μουσική μόνο από το δεξί.

Είναι φυσιολογικό? Έχει 1 ηχείο και το άλλο είναι… απλά για συμμετρία???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Έχω κατεβάσει τις επαφές μου από τον google account μου και τις συγχρονίζω με αυτό.

Παρατηρώ όμως ότι όταν κάνω assign μία photo σε μία επαφή μου αρχικά μου την παρουσιάζει κανονικά σε μεγάλο μέγεθος

όταν με καλούν ή τους καλώ αλλά μετά - προφανώς μετά από συγχρονισμό τους - μου τις βγάζει σαν μικρά παραθυράκια αντί για ολόκληρη την εικόνα του καλούντος..

Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?

thanks προκαταβολικά για την οποιαδήποτε απάντηση!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Έχω κατεβάσει τις επαφές μου από τον google account μου και τις συγχρονίζω με αυτό.

Παρατηρώ όμως ότι όταν κάνω assign μία photo σε μία επαφή μου αρχικά μου την παρουσιάζει κανονικά σε μεγάλο μέγεθος

όταν με καλούν ή τους καλώ αλλά μετά - προφανώς μετά από συγχρονισμό τους - μου τις βγάζει σαν μικρά παραθυράκια αντί για ολόκληρη την εικόνα του καλούντος..

Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?

thanks προκαταβολικά για την οποιαδήποτε απάντηση!!

 

Me too. Δεν ξέρω γιατι, νομίζω πως μετα απο restore ή update συμβαίνει αυτο. Λες και φεύγουν οι φωτο απο το κινητό και τις κατεβάζει μικρούλες απο την google. Δεν έχω δοκιμάσει το iCloud να δω αν είναι το ίδιο..

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Me too. Δεν ξέρω γιατι, νομίζω πως μετα απο restore ή update συμβαίνει αυτο. Λες και φεύγουν οι φωτο απο το κινητό και τις κατεβάζει μικρούλες απο την google. Δεν έχω δοκιμάσει το iCloud να δω αν είναι το ίδιο..

 

Ανακουφίστηκα τώρα!!:lol:

Έχεις δίκιο..νομίζω ότι είναι θέμα συγχρονισμού με τη google καθώς ο λογαριασμός μας εκεί λογικά μετατρέπει τις photos σε συγκεκριμένη

αναλογία και τις μικραίνει...

Τέλος πάντων, μικρό το κακό...θα δοκιμάσω να το συγχρονίσω με το itunes και θα δούμε..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Οχι η Apple δεν καλυπτει τα iphone,αλλα τα καλυπτουν οι παροχοι [Cosmote,Vodafone,Wind],οποτε πρεπει εκεινοι να τα αντικαταστησουν.Αλλα αν το εχεις αγορασει απο το Πλαισιο[οπως εγω] ,μαλωνεις με Πλαισιο και Vodafone και δεν βρισκεις ακρη.Το αγορασα 3/12 το επεστρεψα 5/12 στο Πλαισιο ,και σημερα 14/12 ακομη δεν εχω τηλεφωνο

Ευχαριστώ,ναι το είδα..το πήρα και γω σημερα απο γερμανο(κοσμοτε)το χω και φορτιζει τωρα..δοκιμασα λιγο να προσπαθησω να βαλω τι σιμ αλλα δε τα καταφερα..ειναι πολυ δυσκολο?θελει καποιο κολπα?η να το αφησω να παω σε κανα καταστημα να μου το βαλει καποιος καλυτερα??ΑΑ οκ τα καταφερα το βγαλά..απλα πριν φοβομουν μη σπασω τπτ..οκ αντε να δουμε :D

Edited by matbel
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω εδω και μια βδομαδα το iphone 4s 16gb σε λευκο.μεχρι στιγμης εχω παρατηρησει τα εξης!1)η μπαταρια κραταει λιγο

2)το σημα μια χανεται,μια ειναι φουλ,μια ενω μιλαω κοβεται η γραμμη και το αποκορυφωμα ποτε γραφει wind και ποτε tim!η καρτα ειναι 64κ!πηρα τηλ την wind και ρωτησα και μου ειπαν να περιμενω την αναβαθμιση του ios και ολα θα στρωσουν!

3)εβαλα ξυπνητηρι εχθες το βραδυ και μου γυρισε την ωρα του ρολογιου 3 ωρες μπροστα!π.χ. ηταν 20.30 και μου την εκανε 23.30.εκλεισα ξαναανοιξα το ξυπνητηρι τιποτα.μετα απο κανα μισαωρο εφτιαξε μονο του και επανηλθε στην σωστη ωρα!και στις κλησεις που ειχα κανει γυρισε την ωρα κανονικα!

οσον αφορα για κιτρινες οθονες δεν προσεξα κατι τετοιο.ειναι το πρωτο μου iphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω εδω και μια βδομαδα το iphone 4s 16gb σε λευκο.μεχρι στιγμης εχω παρατηρησει τα εξης!1)η μπαταρια κραταει λιγο

2)το σημα μια χανεται,μια ειναι φουλ,μια ενω μιλαω κοβεται η γραμμη και το αποκορυφωμα ποτε γραφει wind και ποτε tim!η καρτα ειναι 64κ!πηρα τηλ την wind και ρωτησα και μου ειπαν να περιμενω την αναβαθμιση του ios και ολα θα στρωσουν!

3)εβαλα ξυπνητηρι εχθες το βραδυ και μου γυρισε την ωρα του ρολογιου 3 ωρες μπροστα!π.χ. ηταν 20.30 και μου την εκανε 23.30.εκλεισα ξαναανοιξα το ξυπνητηρι τιποτα.μετα απο κανα μισαωρο εφτιαξε μονο του και επανηλθε στην σωστη ωρα!και στις κλησεις που ειχα κανει γυρισε την ωρα κανονικα!

οσον αφορα για κιτρινες οθονες δεν προσεξα κατι τετοιο.ειναι το πρωτο μου iphone.

 

Καλημερα ακριβως τα ιδια μου κανει και μενα ..τι θα γινει μ αυτο το θεμα ?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορειτε να μου πειτε εαν μπορω και εαν δεχεται το 3Gs και το 4s καρτα twin και εαν δουλευει απροβληματιστα ? Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

H κατασταση με τα iphone ειναι τοσο μπερδεμενη,που οσο περισσοτερο μπλεκεσαι τοσο χειροτερο ειναι και διαπιστωνεις το πόσο τριτοκοσμικα μας αντιμετωπιζουν.

Το δικο μου 4S [ολοκαινουργιο 2 ημερων] βρισκεται στην Arvato ,που δεν ειναι εξουσιοδοτημενο service της Apple ,αλλα ειναι της Vodafone.Aυτη η εταιρια απεφασισε να αντικαταστησει το 4s με αλλο καινουργιο,το οποιο εχει παραγγειλει οχι απο την Apple.gr ,ουτε το ζητά απο την Vodafone,αλλα το παρηγγειλε στη Apple.com.Mε απλα λογια μια εταιρια που κανει service κινητων ,παρακαμπτει ετσιθελικα την επισημη αντιπροσωπεια Apple.gr,τον υπευθυνο παροχο Vodafone και επιλεγει αγνωστο για ποιο λογο να αγορασει απο την Apple.com.

Ειμαι 11 μερες χωρις το 4S και περιμενω,εχοντας περασει ατελειωτες ωρες στο τηλ να βρω τι συμβαινει.Ολα αυτα βεβαια τεθηκαν υπ οψιν της Applecare.gr που τα ακουσε με προσοχη και κατανοηση,αλλα δυστυχως φαινεται οτι δεν μπορει να κανει και πολλα πραγματα.Το κακο ειναι οτι χαλαει η εικονα της Apple και μαλλον κατι θα πρεπει να κάνουν γι αυτο

Link to comment
Share on other sites

H κατασταση με τα iphone ειναι τοσο μπερδεμενη,που οσο περισσοτερο μπλεκεσαι τοσο χειροτερο ειναι και διαπιστωνεις το πόσο τριτοκοσμικα μας αντιμετωπιζουν.

Το δικο μου 4S [ολοκαινουργιο 2 ημερων] βρισκεται στην Arvato ,που δεν ειναι εξουσιοδοτημενο service της Apple ,αλλα ειναι της Vodafone.Aυτη η εταιρια απεφασισε να αντικαταστησει το 4s με αλλο καινουργιο,το οποιο εχει παραγγειλει οχι απο την Apple.gr ,ουτε το ζητά απο την Vodafone,αλλα το παρηγγειλε στη Apple.com.Mε απλα λογια μια εταιρια που κανει service κινητων ,παρακαμπτει ετσιθελικα την επισημη αντιπροσωπεια Apple.gr,τον υπευθυνο παροχο Vodafone και επιλεγει αγνωστο για ποιο λογο να αγορασει απο την Apple.com.

Ειμαι 11 μερες χωρις το 4S και περιμενω,εχοντας περασει ατελειωτες ωρες στο τηλ να βρω τι συμβαινει.Ολα αυτα βεβαια τεθηκαν υπ οψιν της Applecare.gr που τα ακουσε με προσοχη και κατανοηση,αλλα δυστυχως φαινεται οτι δεν μπορει να κανει και πολλα πραγματα.Το κακο ειναι οτι χαλαει η εικονα της Apple και μαλλον κατι θα πρεπει να κάνουν γι αυτο

Είσαι σίγουρος ότι θα σου δώσουνε καινούριο και όχι ανακατασκευασμένο?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω εδω και μια βδομαδα το iphone 4s 16gb σε λευκο.μεχρι στιγμης εχω παρατηρησει τα εξης!1)η μπαταρια κραταει λιγο

2)το σημα μια χανεται,μια ειναι φουλ,μια ενω μιλαω κοβεται η γραμμη και το αποκορυφωμα ποτε γραφει wind και ποτε tim!η καρτα ειναι 64κ!πηρα τηλ την wind και ρωτησα και μου ειπαν να περιμενω την αναβαθμιση του ios και ολα θα στρωσουν!

3)εβαλα ξυπνητηρι εχθες το βραδυ και μου γυρισε την ωρα του ρολογιου 3 ωρες μπροστα!π.χ. ηταν 20.30 και μου την εκανε 23.30.εκλεισα ξαναανοιξα το ξυπνητηρι τιποτα.μετα απο κανα μισαωρο εφτιαξε μονο του και επανηλθε στην σωστη ωρα!και στις κλησεις που ειχα κανει γυρισε την ωρα κανονικα!

οσον αφορα για κιτρινες οθονες δεν προσεξα κατι τετοιο.ειναι το πρωτο μου iphone.

 

Εχω κι εγω την ιδια συσκεή. Απο σήμα δεν παρατηρησα καποιο ιδιαιτερο προβλημα, μιας εκει που κινούμε έχει 3G (vodafone).

Η μπαταρια οντως ειναι τεραστιο προβλημα. Απο κιτρινη οθονη, δεν μπορω να πω κατι , μιας και ειναι το πρωτο μου iphone. Εμενα μια χαρα μου φαινεται παντως

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι θα σου δώσουνε καινούριο και όχι ανακατασκευασμένο?

 

Εγω διευκρινησα οτι θα παρω μονο καινουργιο,τωρα αν δεν δω δεν ειμαι σιγουρος.

Αρχισε να ενδιαφερεται η vodafone ,και δεχθηκα τηλ απο υπαλληλο τους.Απλα επανελαβε οσα ειπαν και στο Πλαισιο,η Arvato.Φαινεται οτι τελικα αυτη που εχει τον κύριο λογο ειναι η Arvato

Link to comment
Share on other sites

Εγω διευκρινησα οτι θα παρω μονο καινουργιο,τωρα αν δεν δω δεν ειμαι σιγουρος.

Αρχισε να ενδιαφερεται η vodafone ,και δεχθηκα τηλ απο υπαλληλο τους.Απλα επανελαβε οσα ειπαν και στο Πλαισιο,η Arvato.Φαινεται οτι τελικα αυτη που εχει τον κύριο λογο ειναι η Arvato

 

Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι το τηλέφωνο που θα σου παραδώσουν να είναι σφραγισμένο, στο κουτί του και βέβαια με καινούριο imei κτλ και όχι το κουτί από το παλιό σου τηλέφωνο και μια νέα συσκευή μέσα σε σακουλάκι με αυτοκόλλητο χαρτάκι με το καινούριο imei για να το κολλήσεις εσύ πάνω στο κουτί. Γιατί για αυτούς και η συσκευή στο σακουλάκι θεωρείται καινούρια!!!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Έχω κατεβάσει τις επαφές μου από τον google account μου και τις συγχρονίζω με αυτό.

Παρατηρώ όμως ότι όταν κάνω assign μία photo σε μία επαφή μου αρχικά μου την παρουσιάζει κανονικά σε μεγάλο μέγεθος

όταν με καλούν ή τους καλώ αλλά μετά - προφανώς μετά από συγχρονισμό τους - μου τις βγάζει σαν μικρά παραθυράκια αντί για ολόκληρη την εικόνα του καλούντος..

Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?

thanks προκαταβολικά για την οποιαδήποτε απάντηση!!

Πάντως ρε παιδιά... εμένα ποτέ δεν έπαιξε "full screen caller photo" κανένα μου iPhone... Το ίδιο βέβαια συμβαίνει και τώρα στο 4S :worry: Α, εγώ δεν συγχρονίζω με Google Account, αλλά με iTunes παλαιότερα και iCloud πλέον...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι σχεδιασμένο να δουλεύει. Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές στο App Store που συγχρονίζουν και με FB και παίζουν σε full screen.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι το τηλέφωνο που θα σου παραδώσουν να είναι σφραγισμένο, στο κουτί του και βέβαια με καινούριο imei κτλ και όχι το κουτί από το παλιό σου τηλέφωνο και μια νέα συσκευή μέσα σε σακουλάκι με αυτοκόλλητο χαρτάκι με το καινούριο imei για να το κολλήσεις εσύ πάνω στο κουτί. Γιατί για αυτούς και η συσκευή στο σακουλάκι θεωρείται καινούρια!!!

 

To κουτι και οτι περιειχε μεσα ειναι στα χερια μου,επομενως το νεο τηλ που θα παραλαβω ,πρεπει να ειναι στο δικο του κουτι κλπ.

Παντως περιμενω να εκδηλωθει και το ενδιαφερον της Applecare.gr ξανα,[γιατι εχει την σχετικη ενημερωση],αφου η το ονομα της Apple δυσφημηται με ολα αυτα.Δεν σας κρυβω ,οτι ειχα αρχισει να καλοβλεπω καποιους imac,αλλα μετα απ ολα αυτα ,εχω αλλαξει αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εχθες στο καταστημα της wind και δεν ξερανε τιποτα μου λενε,πρωτη φορα ακουνε για το σημα και την μπαταρια!προφανως με δουλευανε.τεσπα..
Link to comment
Share on other sites

είμαι τρομερά απογοητευμένος με το iphone μου!

 

ρε παιδιά όταν κάνεις search δεν ψάχνει και στο "field" των διευθύνσεων!

 

Είναι τραγικό.

 

που θα μπορούσα να στείλω κάποιο mail στην apple!

Link to comment
Share on other sites

είμαι τρομερά απογοητευμένος με το iphone μου!

 

ρε παιδιά όταν κάνεις search δεν ψάχνει και στο "field" των διευθύνσεων!

 

Είναι τραγικό.

 

που θα μπορούσα να στείλω κάποιο mail στην apple!

 

Αν εννοείς το spotlight, φυσικά κ ψάχνει contacts.

Τσέκαρε στις ρυθμίσεις μήπως το έχεις βγάλει ή αλλάξει σειρά.

 

EDIT: εκτός αν δεν κατάλαβα τι ρωτάς...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...