Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδεια καλησπερα εχω ενα σωβαρω προβλημα εαν μπορειτε δωστε τισ γνωσι σας .. Πηρα το 4s και στην περιοχη που μενω δεν εχει καλο σημα και με πεταει συνεχεια εκτως δυκτιου πρωφανος γιατι δουλευει σινεχεια με 3G τι μπωρο να κανω ? εχετε καμια ιδεα ? ευχαριστω ..Συγνωμη για την ορθωγραφια μου !!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τιποτα φιλε μου εκτος απο το να μετεβεις σε παροχο με ισχυροτερο σημα στην περιοχη σου...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τιποτα φιλε μου εκτος απο το να μετεβεις σε παροχο με ισχυροτερο σημα στην περιοχη σου...[/Qσ ευχαριστω πολυ για την απαντιση φιλε ..Μηπως ξερης εαν στο μελων σε καπια αναβαθμιση θα μπωρεσουμε να εχουμε επιλωγη να βαλωμε το 3G ??
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντιση φιλε ..Μηπως ξερης εαν στο μελων σε καπια αναβαθμιση θα μπωρεσουμε να εχουμε επιλωγη να βαλωμε το 3G ??
Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη με λενε.. Επομενως, οχι "φιλε".. :)

 

Δε μπορω να το ξερω αυτο, ομως τα προβληματα εχουν ηδη φτασει στην apple. Φανταζομαι πως με επερχομενη αναβαθμιση θα λυθει τροπον τινα..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ Ειρηνη για την απαντιση και συγνωμη για το φιλε ..

 

Τιποτα..

 

Πλακα εκανα dont worry! :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδεια δεν μπορω να βρω απο που απενεργωπειουμε την επιλωγη να μην διαβαζετε το μηνυμα οταν ερχετε θελω να μπενω μεσα και να το διαβαζω ..Ευχαριστω ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδεια δεν μπορω να βρω απο που απενεργωπειουμε την επιλωγη να μην διαβαζετε το μηνυμα οταν ερχετε θελω να μπενω μεσα και να το διαβαζω ..Ευχαριστω ..

Καλημέρα.

Πήγαινε ρυθμίσεις > γνωστοποιήσεις > μηνύματα και εκεί θα βρεις μια επιλογή που λέει προεπισκόπηση. Απλά βάλε την στο off.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το 4S αλλά έχω μια απορία μιας και ξέρω ότι γενικά υπάρχουν κλειδώματα.

Αν έχω ένα αρχείο excel στο κινητό μπορώ να το κάνω attach σε email και να το στείλω?

Αντίστοιχα, μπορώ να αποθηκεύσω αρχείο που θα μου έρθει με email στο κινητό?

Μιλάω για Iphone που δεν έχει γίνει jb

 

Επίσης ξέρετε αν υπάρχει εφαρμογή που μπορεί να το δει pc σαν σκληρό δίσκο πάλι χωρίς jb.

 

Προέρχομαι από android και το χρειάζομαι για επαγγελματικούς λόγους.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω το flash alert για πιο λογο το βαλανε αν ειναι μονο να αναβοσβήνει οταν δεχομαστε καποια ειδοποιησεί αφου ετσι κ αλλιως φωτιζει οθονη?:blink:μηπως υπαρχει κ ρυθμιση για να μας ειδοποιει το φλας π.χ ανα 1 λεπτο οτι εχουμε χασει καποια ειδοποιησεί?
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το 4S αλλά έχω μια απορία μιας και ξέρω ότι γενικά υπάρχουν κλειδώματα.

Αν έχω ένα αρχείο excel στο κινητό μπορώ να το κάνω attach σε email και να το στείλω?

Αντίστοιχα, μπορώ να αποθηκεύσω αρχείο που θα μου έρθει με email στο κινητό?

Μιλάω για Iphone που δεν έχει γίνει jb

 

Επίσης ξέρετε αν υπάρχει εφαρμογή που μπορεί να το δει pc σαν σκληρό δίσκο πάλι χωρίς jb.

 

Προέρχομαι από android και το χρειάζομαι για επαγγελματικούς λόγους.

 

Ευχαριστώ.

 

Φιλε αυτο που λες με τα αρχεια ασφαλως και γινεται με τα email κλπ. Τωρα να το δει σαν σκληρο, χωρις jb οχι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω το flash alert για πιο λογο το βαλανε αν ειναι μονο να αναβοσβήνει οταν δεχομαστε καποια ειδοποιησεί αφου ετσι κ αλλιως φωτιζει οθονη?:blink:

Mηπως αν ειναι αναποδα τοποθετημενο και δεν φαινεται η οθονη??????????duh.....

Βασικα ειναι βοηθεια για ΑμΕΑ και παρα πολυ χρησιμο μαλιστα!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το Πλαίδιο Καλαμαριάς το άλλαξε επιτόπου. Δεχ χρειάστηκε να το στείλουν στην HTC. Επρεπε και σε σένα να το αλλάξουν αμέσως.

 

Συνεχεια του <σκηνικου> 4S .Το Πλαισιο αντι να στειλει το κινητο στη Vodafone ,συμφωνα με την Apple,το εστειλε οχι σε καποιο εξουσιοδοτημενο service της Apple ,αλλα στην Arvado που συνεργαζεται με την voda και το Πλαισιο ,αλλα για την Apple απλα δεν υπαρχει αφου δεν ειναι εξουσιοδοτημενη απ αυτην.

Σ αυτην την υπεροχη εταιρια βρισκεται το ολοκαινουργιο κινητο[αγορασμενο στις 3/12 και εχοντας παραδοθει στις 5/12 με βλαβη] απο τις 9/12/11 και περιμενει τους αποφοιτους του M.I.T ,να αποφανθουν για την βλαβη του ακουστικου της συσκευης.Οι αποφοιτοι απεφανθησαν σημερα ,οτι το προβλημα του χαλασμενου ακουστικου θα λυθει<πιθανον> με την αναμενομενη αναβαθμιση λογισμικου της συσκευης και φυσικα μεχρι τοτε η συσκευη δεν θα λειτουργει.

Ζουμε στην Ελλαδα η στην Παπουα-Γουινεα?.

Οταν ακουσα το τι απεφανθησαν οι του Μ.Ι.Τ ,αντεδρασα και περιμενω την καταληξη ,της ιστοριας

Edited by peet
Link to comment
Share on other sites

Συνεχεια του <σκηνικου> 4S .Το Πλαισιο αντι να στειλει το κινητο στη Vodafone ,συμφωνα με την Apple,το εστειλε οχι σε καποιο εξουσιοδοτημενο service της Apple ,αλλα στην Arvado που συνεργαζεται με την voda και το Πλαισιο ,αλλα για την Apple απλα δεν υπαρχει αφου δεν ειναι εξουσιοδοτημενη απ αυτην.

Σ αυτην την υπεροχη εταιρια βρισκεται το ολοκαινουργιο κινητο[αγορασμενο στις 3/12 και εχοντας παραδοθει στις 5/12 με βλαβη] απο τις 9/12/11 και περιμενει τους αποφοιτους του M.I.T ,να αποφανθουν για την βλαβη του ακουστικου της συσκευης.Οι αποφοιτοι απεφανθησαν σημερα ,οτι το προβλημα του χαλασμενου ακουστικου θα λυθει<πιθανον> με την αναμενομενη αναβαθμιση λογισμικου της συσκευης και φυσικα μεχρι τοτε η συσκευη δεν θα λειτουργει.

Ζουμε στην Ελλαδα η στην Παπουα-Γουινεα?.

Οταν ακουσα το τι απεφανθησαν οι του Μ.Ι.Τ ,αντεδρασα και περιμενω την καταληξη ,της ιστοριας

To Plaisio αγοράζει από την Apple ή τα φέρνει παραεισαγωγή? Γιατί το έδωσε σε κάποιο μη εξουσιοδοτημένο. Συνέχισε να ζητάς αντικατάσταση, από τη στιγμή που φαίνετε πρόβλημα μετά από 2 μέρες.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους,

έχω το iPhone 4 το 16άρι (σχεδόν καινούργιο)και σκέφτομαι να το δώσω ώστε μαζί με την επιδότηση που έχω να πάρω το 4s το 32άρι. Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει ήδη το 4s αν λειτουργούν κανονικά οι φωνητικές του εντολές (κλήση επαφών π.χ.) ή αν το siri, που δεν έχει ελληνική έκδοση, δεν επιτρέπει αυτή τη φωνητική λειτουργία;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

To Plaisio αγοράζει από την Apple ή τα φέρνει παραεισαγωγή? Γιατί το έδωσε σε κάποιο μη εξουσιοδοτημένο. Συνέχισε να ζητάς αντικατάσταση, από τη στιγμή που φαίνετε πρόβλημα μετά από 2 μέρες.

 

Υπευθυνοι για τα iphone ειναι οι παροχοι,αλλα στη προκειμενη περιπτωση ειναι το Plaisio,που επρεπε ηδη να το εχει αντικαταστησει.Μιλησα επι πολλη ωρα με την Applecare,αλλα παρ ολη τη καλη διαθεση ,δεν μπορουν να κανουν και πολλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους,

έχω το iPhone 4 το 16άρι (σχεδόν καινούργιο)και σκέφτομαι να το δώσω ώστε μαζί με την επιδότηση που έχω να πάρω το 4s το 32άρι. Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει ήδη το 4s αν λειτουργούν κανονικά οι φωνητικές του εντολές (κλήση επαφών π.χ.) ή αν το siri, που δεν έχει ελληνική έκδοση, δεν επιτρέπει αυτή τη φωνητική λειτουργία;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Λειτουργούν όλα κανονικότατα. Εγώ έχω απενεργοποιήσει το Siri, και οι φωνητικές εντολές λειτουργούν στα Ελληνικά - όπως στο 4αρι.

Link to comment
Share on other sites

Υπευθυνοι για τα iphone ειναι οι παροχοι,αλλα στη προκειμενη περιπτωση ειναι το Plaisio,που επρεπε ηδη να το εχει αντικαταστησει.Μιλησα επι πολλη ωρα με την Applecare,αλλα παρ ολη τη καλη διαθεση ,δεν μπορουν να κανουν και πολλα πραγματα

 

To εκάστοτε κατάστημα από όπου το αγοράζεις δε σου καλύπτει την εγγύηση ?τι ισχύει με την apple ??γιατί δεν έχω ιδέα..

Link to comment
Share on other sites

Με siri ενεργοποιημενο τι γινεται με την φωνητικη κληση?

Αυτό θέλω να ρωτήσω κι εγώ. Με το σίρι ενεργοποιημένο υπάρχει φωνητική κλήση στα ελληνικά ή το σίρι την "καταργεί";

Link to comment
Share on other sites

To εκάστοτε κατάστημα από όπου το αγοράζεις δε σου καλύπτει την εγγύηση ?τι ισχύει με την apple ??γιατί δεν έχω ιδέα..

 

Οχι η Apple δεν καλυπτει τα iphone,αλλα τα καλυπτουν οι παροχοι [Cosmote,Vodafone,Wind],οποτε πρεπει εκεινοι να τα αντικαταστησουν.Αλλα αν το εχεις αγορασει απο το Πλαισιο[οπως εγω] ,μαλωνεις με Πλαισιο και Vodafone και δεν βρισκεις ακρη.Το αγορασα 3/12 το επεστρεψα 5/12 στο Πλαισιο ,και σημερα 14/12 ακομη δεν εχω τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χθες, το πρωί, παρέλαβα την ολοκαίνουρια, ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ, λευκή iPhone 4S συσκευή μου, μετά από ακριβώς ένα μήνα «πάρε-δώσε» με εταιρία κινητής τηλεφωνίας λόγο κίτρινης οθόνης. Προς ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ, ΕΝΤΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ, αγοράζει iPhone 4S, οφείλετε να γνωρίζετε τα εξής.

 

Η Apple ΔΕΝ προσφέρει στους παρόχους DoA. Δεν αναφέρομαι στον τελικό καταναλωτή, αναφέρομαι στον πάροχο. Ο πάροχος, λοιπόν, εαν η συσκευή έχει πρόβλημα, την αντικαθιστά με μία re-furbished, την οποία προσπαθεί να μετακυλίσει σε εσάς, και την οποία παραλαμβάνετε σε .... σακουλάκι. Οι re-furbished συσκευές αφορούν την σχέση της Apple με τους παρόχους και την σύμβασή τους. Ο πάροχος μπορεί να κρατήσει το re-furbished για εσωτερική χρήση ή να το μεταπωλήσει σε ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ τιμή.

 

Ο πάροχος, όμως, σε ΕΣΑΣ, ως τελικό καταναλωτή, έχει άλλες υποχρεώσεις. Εαν το τηλέφωνό σας είχε πρόβλημα με το καλημέρα, σύμφωνα με τον Ευρωπαικό Νόμο του Καταναλωτή, και την ελληνική υιοθέτηση (νόμος 3043/2002 - άρθρα 537 και 540) αυτού, ο πάροχος είναι υποχρεωμένος α) να επιδιορθώσει το πρόβλημα εαν αυτό εφικτο β) να αντικαταστήσει την συσκευή (δεν αγοράσετε μία συσκευή «ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ», αγοράσατε σφραγισμένη συσκευή από την Apple που είναι ο μόνος τρόπος να πιστοποιηθεί μία νέα συσκευή) γ) να μειώσει το τίμημα, εαν συμφωνήσετε δ) να επιστρέψει το τίμημα και να υπαναχωρήσετε από την σύμβαση σας.

 

Το DoA λοιπόν, έξι μήνες θεωρητικά βάση νόμου, πρακτικά μάξιμουμ 14 ημερών, οφείλει να σας το παρέχει ο ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΗΣ, ενώ το αν ή όχι έχει πρόβλημα η συσκευή από τον κατασκευαστή δεν σας αφορά ως τελικό καταναλωτή. Είναι το επιχειρηματικό ρίσκο των παρόχων, ΟΧΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ. Και όταν αγοράζετε μία ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ συσκευή, η αντικατάσταση οφείλει να γίνει με μία ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ, όχι με μία refurbished. Μία τέτοια συσκευή ναι, δεν έχει κανένα τεχνικό πρόβλημα, αλλά έως εκεί. Είναι ένα τηλέφωνο το οποίο απλά κάποιος πιστοποιεί οτι δεν έχει κανένα πρόβλημα. Κι αφού δεν έχει και καμία γρατσουνιά, ειναι ΣΑΝ καινούριο.

 

... αυτά. Μου πήρε ένα μήνα, έως ότου βγάλω άκρη, αλλά εν τέλει έβγαλα (χάρη ΚΑΙ στην καλή θέληση ενός πωλητή τον οποίο ευχαριστώ πολύ) άκρη. Για την ιστορία, και το δεύτερο τηλέφωνο που μου έστειλαν αρχικά (το re-furbished το οποίο αρνήθηκα να παραλάβω) είχε ξανά κίτρινη οθόνη!

Edited by AGK
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...