Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ICS το έχει ενσωματωμένο μέσα στης ρυθμίσεις της οθόνης δεν θέλει άλλο πρόγραμμα.

 

Έχει το παγωτό ενσωματωμένο πρόγραμμα ηχογράφησης κλήσεων;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για την απαντηση.

 

οχι χωρις θηκη...αφου μου ελεγαν ΟΛΟΙ οτι ακουν τον εαυτο τουσ...το googlara και ειδα οτι ειανι στανταρ προβλημα...εκανα μια μικρο-επεμβαση εκει και το εφτιαξα μονος μου με...χαρτακια... ελεος...

 

εγω εχω official ICS απο KIES. IML74K.BULPC

 

στο battery μου δειχνει το ANDROID OS στο θεο...

 

εχω περασει τρελα bugs που εχω λυσει απο xda...πριν λιγο καιρο το ιδιο θεμα ειχα με το media server και τελικα του εφταιγε ενα αρχειο ηχου...οτι ναναι δλδ ξανα...

 

αυτο ομος με το ANDROID OS πραγματικα με εχει κανει να κρατιεμαι να μην το σπασω σε 100 κομματια να δω τι θορυβο θα κανει...για το support της samsung δε....τι να πω...εχω στειλει συσκευη 2 φορες με προβλημα και μου το γυρνουσαν με firmware update και την οθονη πχ που ειχε προβλημα untouched....για κλαματα οι ανθρωποι...

 

τες πα...εχει κανεις καμια ιδεα; σορρυ για το "κλαμα" μουχει σπασει τα νευρα η μλκ...και πραγματικα ειναι τρελο το κινητο...ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕ...

 

Έχω κατεβάσει το Battery Info και έχει μέσα μια καρτέλα που λέει συγκεκριμένα ποια προγράμματα καταναλώνουν πόση μπαταρία (σε %)

Αυτή τη στιγμή είμαι με 55% μπαταρία , απο χτες το πρωί ( 25 ώρες λειτουργία συνεχόμενη) και κατανάλωση μπαταρίας έχω : 34,3% οθόνη, 33,9% Android και προγράμματα και τα υπόλοιπα κλήσεις κτλ

Στα κατηγόρια Usage in Applications (το 33,9% δλδ) αναλύεται ως , 24,6% είναι facebook ( που το άνοιξα σύνολο μισή ώρα, τραγικό πρόγραμμα) και το 24% είναι το Android οπότε πιστεύω πως είναι καλό ποσοστό.

Αν δε βαριέσαι κατέβασε το κι εσύ το πρόγραμμα αυτό και δες αναλυτικά τι συμβαίνει.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το Battery Info και έχει μέσα μια καρτέλα που λέει συγκεκριμένα ποια προγράμματα καταναλώνουν πόση μπαταρία (σε %)

Αυτή τη στιγμή είμαι με 55% μπαταρία , απο χτες το πρωί ( 25 ώρες λειτουργία συνεχόμενη) και κατανάλωση μπαταρίας έχω : 34,3% οθόνη, 33,9% Android και προγράμματα και τα υπόλοιπα κλήσεις κτλ

Στα κατηγόρια Usage in Applications (το 33,9% δλδ) αναλύεται ως , 24,6% είναι facebook ( που το άνοιξα σύνολο μισή ώρα, τραγικό πρόγραμμα) και το 24% είναι το Android οπότε πιστεύω πως είναι καλό ποσοστό.

Αν δε βαριέσαι κατέβασε το κι εσύ το πρόγραμμα αυτό και δες αναλυτικά τι συμβαίνει.

 

σε ευχαριστω πολυ...

αυτη τη στιγμη του εχω πραγματικα κοψει τα παντα...οτι ειναι δυνατο...updates ιστοριες...το facebook δεν ειναι καν Logged in...

 

σε καθε update που εχω κανει μου εχει βγαλει και αλλο κουσουρι...δεν ειναι λογικο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία: πως μπορούμε να ρυθμίσουμε το email όταν σβήνουμε ένα email από το κινητό να το σβήνει και από τον λογαριασμό;Έχω έναν hotmail Λογαριαμό και πρέπει κάθε φορά να σβήνω τα email και από το κινητό και από τον υπολογιστή.Στην Gingerbread το έκανα από τις ρυθμίσεις εισερχομένων, αλλά στην ICS πάω στις ρυθμίσεις εισερχομένων, βάζω κωδικό και μου ξαναβγάζει πάλι την ίδια οθόνη χωρίς να έχει αλλάξει κάτι...θα μας τρελάνουν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω ελαβα χθες βραδυ το παγωτο.Δεν μπορω να μπω στο fb.Αν κ δεν εχω λογαριασμο μπορουσα μεσω google να δω μια φωτο ενος φιλου η φιλης που ειναι στο fb.Τωρα δε γινεται.

Και κατι τελευταιο.Με ποιο προγραμμα μπορω να βλεπω powerpoint;

Link to comment
Share on other sites

Έχει το παγωτό ενσωματωμένο πρόγραμμα ηχογράφησης κλήσεων;

 

Για facelock ήταν η κουβέντα, τουλάχιστον αυτό το link είχε η απάντηση.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω κies μου εβγαλε ενημερωση και περαστηκε η XWLP7 EUR αλλα στις ρυθμισεις ηχου μου βγαζει στα γερμανικα αυτο που βλεπετε στην φωτο συμβαινει και σε αλλους αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Μεσω κies μου εβγαλε ενημερωση και περαστηκε η XWLP7 EUR αλλα στις ρυθμισεις ηχου μου βγαζει στα γερμανικα αυτο που βλεπετε στην φωτο συμβαινει και σε αλλους αυτο?

 

Μάλλον σε όλους με XWLP7 EUR.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Γνωστος δινει το sgs2 σε λευκο το οποιο ειναι το i9100g και οχι το προηγουμενο.Το αγορασε σημερα και δεν τον βολεψε τελικα. Το δινει στα 400 ευρω. αξιζει σαν αγορα? εχω ενα sgs i9000.

Τι πρεπει να προσεξω για εγγυησεις και τα συναφη?

Αγοραστηκε με τιμολογιο και το ιmei αναγραφεται κανονικα.

Edited by jpcupra

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε όλους με XWLP7 EUR.

 

Aς μας πει καποιος που εχει την ιδια περασμενη αν βλεπει το ιδιο με εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Aς μας πει καποιος που εχει την ιδια περασμενη αν βλεπει το ιδιο με εμενα.

 

Ναι και εγω το εχω αυτο το ξεμπαρκο Γερμανικο στις ρυθμισεις,.

Αναφερθηκε και καπου αλλου, ολοι μας το εχουμε σε αυτη την εκδοση.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

και με την BOLPD που έχω περασμένη το ίδιο μου βγάζει...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Γνωστος δινει το sgs2 σε λευκο το οποιο ειναι το i9100g και οχι το προηγουμενο.Το αγορασε σημερα και δεν τον βολεψε τελικα. Το δινει στα 400 ευρω. αξιζει σαν αγορα? εχω ενα sgs i9000.

Τι πρεπει να προσεξω για εγγυησεις και τα συναφη?

Αγοραστηκε με τιμολογιο και το ιmei αναγραφεται κανονικα.

 

παιδες,συγνωμη για την πιεση, αλλα αν μπορει καποιος να μου απαντησει γιατι ειναι παω να το παρω σε καμμια ωρα.

ευχαριστω.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω το εχω αυτο το ξεμπαρκο Γερμανικο στις ρυθμισεις,.

Αναφερθηκε και καπου αλλου, ολοι μας το εχουμε σε αυτη την εκδοση.

 

και με την BOLPD που έχω περασμένη το ίδιο μου βγάζει...

 

Ωραια οποτε ειμαστε οκ γιατι νομιζα οτι εκανα κανα fail εγω ευχαριστω παιδια.

Link to comment
Share on other sites

παιδες,συγνωμη για την πιεση, αλλα αν μπορει καποιος να μου απαντησει γιατι ειναι παω να το παρω σε καμμια ωρα.

ευχαριστω.

 

Eίναι καλύτερο από το sgs1, αλλά 400 ευρώ είναι πολλά κατά τη γνώμη μου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eίναι καλύτερο από το sgs1, αλλά 400 ευρώ είναι πολλά κατά τη γνώμη μου.

 

το κινητο αγοραστηκε χτες.

επειδη ειναι το i9100g και οχι το i9100 δεν αξιζει λες?

σχετικα με παραεισαγωγη και τα συναφη πως μπορω να το δω?

τι πρεπει να πληκτρολογησω στο κινητο?

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου!!!

Edited by jpcupra

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται update στης εφαρμογες που εχει μεσα το κινητο?

Στην εκδοση GB που εβγαζε στο μαρκετ οτι υπαρχουν ενημερωσεις και συγκεκριμενα στο youtube, street view κτλ που ηταν περασμενες απο μονες τους και τωρα δεν μου βγαζει κατι τετοιο, ενω αμα μπω στο μαρκετ και παω πανω σε αυτα, μου λεει ενημερωση αλλα δεν με ειδοποιη μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται update στης εφαρμογες που εχει μεσα το κινητο?

Στην εκδοση GB που εβγαζε στο μαρκετ οτι υπαρχουν ενημερωσεις και συγκεκριμενα στο youtube, street view κτλ που ηταν περασμενες απο μονες τους και τωρα δεν μου βγαζει κατι τετοιο, ενω αμα μπω στο μαρκετ και παω πανω σε αυτα, μου λεει ενημερωση αλλα δεν με ειδοποιη μονο του.

 

Αυτο νομιζω οτι το κανει σε συγκεκριμενες εφαρμογες.

Εγω οταν θελω να δω αν εχω ενημερωσεις, μαπινω στο play store παταω το κατω αριστερο

πληκτρο, βγαινει ενα παραθυρακι και παταω οι εφαρμογες μου.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο νομιζω οτι το κανει σε συγκεκριμενες εφαρμογες.

Εγω οταν θελω να δω αν εχω ενημερωσεις, μαπινω στο play store παταω το κατω αριστερο

πληκτρο, βγαινει ενα παραθυρακι και παταω οι εφαρμογες μου.

 

κι εγω ετσι κανω, απλα, στην GB που εδειχνε πχ στην εφαρμογη youtube που την εχει εμενα απο μονο του εγκατεστημενη οτι υπαρχει ενημερωση χωρις να την εχω κατεβασει εγω, λογικα την εντοπιζει στην συσκευη μου και μου διχνει οτι εχει ενημερωση, δεν ξερω.

ενω τωρα δεν κανει κατι τετοιο, διχνει μονο τις εφαρμογες που εχω κατεβασει εγω και ενω υπαρχει γτ το βλεπω στο μαρκετ καινουργια εκδοση για google maps, youtube, street view αυτες που ειναι περασμενες απο το ICS δεν μου λεει για ενημερωση. αμα μπω σε καποια απο αυτες τις εφαρμογες μεσω μαρκετ, αντι ληψη λεει ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ετσι κανω, απλα, στην GB που εδειχνε πχ στην εφαρμογη youtube που την εχει εμενα απο μονο του εγκατεστημενη οτι υπαρχει ενημερωση χωρις να την εχω κατεβασει εγω, λογικα την εντοπιζει στην συσκευη μου και μου διχνει οτι εχει ενημερωση, δεν ξερω.

ενω τωρα δεν κανει κατι τετοιο, διχνει μονο τις εφαρμογες που εχω κατεβασει εγω και ενω υπαρχει γτ το βλεπω στο μαρκετ καινουργια εκδοση για google maps, youtube, street view αυτες που ειναι περασμενες απο το ICS δεν μου λεει για ενημερωση. αμα μπω σε καποια απο αυτες τις εφαρμογες μεσω μαρκετ, αντι ληψη λεει ενημερωση.

 

Μετά την αναβάθμιση έκανες factory reset? Aν ναι, δοκίμασε να σβήσεις τα δεδομένα του market από τη διαχείριση εφαρμογών. Επίσης αν θυμάμαι καλά υπάρχει και επιλογή στις ρυθμίσεις του market, για το αν θέλεις αυτόματες ενημερώσεις ή όχι..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μεσω κies μου εβγαλε ενημερωση και περαστηκε η XWLP7 EUR αλλα στις ρυθμισεις ηχου μου βγαζει στα γερμανικα αυτο που βλεπετε στην φωτο συμβαινει και σε αλλους αυτο?

Το ίδιο..αν θέλεις δόνηση όταν χτυπάει τσέκαρε το.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο αγοραστηκε χτες.

επειδη ειναι το i9100g και οχι το i9100 δεν αξιζει λες?

σχετικα με παραεισαγωγη και τα συναφη πως μπορω να το δω?

τι πρεπει να πληκτρολογησω στο κινητο?

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου!!!

 

424euro από skroutz το i9100 ολοκαίνουργιο....Εδώ άλλοι πουλάνε κούτα το Ι9100 κοντά 380....Πες του αν είναι να κόψει κάτι μιας και τα λεφτά είναι πολλά....χώρια ότι αν ήμουν στην θέση σου θα παρέμενα για λίγο καιρό με το sgs1 ώστε να βγει το sgs3 και να ρίξει τις τιμές και άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση έκανες factory reset? Aν ναι, δοκίμασε να σβήσεις τα δεδομένα του market από τη διαχείριση εφαρμογών. Επίσης αν θυμάμαι καλά υπάρχει και επιλογή στις ρυθμίσεις του market, για το αν θέλεις αυτόματες ενημερώσεις ή όχι..

 

Μετα την αναβαθμιση εκανα hard reset και οσο για τα δεδομενα του μαρκετ, το εκανα κι αυτο επισης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...